Skocz do zawartości
hubio

Czy praca po 12h dziennie i dobre zarobki mają sens ? A może praca po 6h dziennie i dużo czasu na rozrywkę ?

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Element Wojny napisał:

A co się będą przemęczać? Komuś do łóżka i tak będą wskakiwać, więc wolą temu co je przy okazji okupi i ustawi... 

No ale powinny wtedy zamknąć gębę, że mają za mało praw. Niech coś udowodnią, ale zamiast tego wolą iść na łatwiznę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JDX napisał:

Niech coś udowodnią, ale zamiast tego wolą iść na łatwiznę.

Większość woli, jeśli ma taką możliwość, a raczej odpowiednie "warunki" ku temu. Tak ten świat jest niestety skonstruowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Wu70 napisał:

Na pewno nie w IT gdzie są pożądane przez każde korpo. U mnie jest bonus x2 jeśli przyjęta osoba z polecenia jest kobietą ;) #pieklokobiet

A moje obecne i poprzednie korpo żadnych dodatkowych bonusów nie wypłacało, stawki różniły się wyłącznie ze względu na docelowe stanowisko, a nie płeć. To zależne od firmy, tak jak linkowany na 13 stronie gender pay gap w Google na korzyść kobiet. Sam gender pay gap też jest ciekawym zjawiskiem i w zależności od przywołanej statystyki, dla tej samej firmy może wyjść "dyskryminacja" kobiet i mężczyzn jednocześnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No te filtry, AI, etc. mogą sprawić, że onlyfans zostanie przejęte przez... perspektywicznych mężczyzn 8:E więc pierwsza pozycja może zostać utracona :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah te filtry. Człowiek się w necie napatrzy na tych wszystkich pięknych modeli i te seksowne lale, a potem wyjdzie na zewnątrz i pomyśli "kurde gdzie ja mieszkam, dookoła sami brzydcy ludzie". 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej można się rano zdziwić :szczerbaty:

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wtedy to już jeden czort... zresztą, najlepiej rano okien nie odsłaniać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bleidd napisał:

Ale tylko te ładne i pozbawione godności ?

Dla mnie pozbawiony godności to jest facet albo babka która z powodu znajomości z prezesem idzie zarabiać po 60 tyś na miesiąc w spółce skarbu państwa albo działacz samorządowy co się sprzedał za stanowisko w sejmiku i poszedł do całkowicie innej partii niż ta z której startował  albo cwaniaczek okradający nas na vacie bo inni muszą za niego płacić więcej, albo urzędnik co za łapówkę się sprzedał, a nie dziewczyny, które dają od siebie bardzo dużo i dają dużo szczęścia i przyjemności innym ludziom, no ale to już kwestia indywidualna co dla kogo oznacza brak "godności".

Edytowane przez hubio
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 60k/mc to połowa forum by się pozbawiła godności tylko nie ma takiej możliwości ;)

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

W sensie nie mają kamerek ? :E

Pewno kamerki mają tylko nie są za ładni.... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu wkracza AI i karty Nvidii, tzn. wkroczą RTX 7 i 8 za 10 lat :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerek nie mają ale są programistami35k, więc idźcie już na drugi etat i nie marudźcie :EJak się postaracie to i na trzeci etat czasu zostanie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Kaiketsu napisał:

Cała reszta to strata czasu, zarobisz średnią krajową spędzając cały dzień w upierdliwej pracy z denerwującymi ludźmi. Do tego bardzo niski sufit wynagrodzeń, kultura zap***dolu, mobbing, tępi współpracownicy, praca stacjonarna z męczącymi dojazdami, etc. Już lepiej wyemigrować.

Myślę, że obsesję powinieneś jednak leczyć (albo po prostu iść programować, zamiast się nad tym ciągle spuszczać). Nie pracowałem w żadnym z tych wyżej, a na hajs i ludzi nie mogłem narzekać. I to nawet o zgrozo w mieście powiatowym (:szczerbaty:), choć ze względu na specyfikę, działaliśmy głównie wysyłkowo.

Ogólnie jest sporo opcji do pracowania lekko za spory hajs. Mój kumpel chociażby został kierownikiem w gastronomii. Nie dość, że kasa OK, to jeszcze kupę żarcia zabiera do domu. I to takiego konkretnego. A całe weekendy gramy razem w Ligę lub Valoranta :szczerbaty:

Żyć nie umierać.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kamiyan napisał:

a na hajs i ludzi nie mogłem narzekać

Zwykle to oznacza <10k netto :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Zwykle to oznacza <10k netto :E

10k netto to dwie średnie krajowe w sektorze przedsiębiorstw. Zarabia tyle może kilka % pracujących.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KaiketsuTo mało? Przy zarobkach 10k netto bez problemu wynajmiesz mieszkanie albo spłacisz ratę kredytu i utrzymasz trzyosobową rodzinę (2+1), szczególnie jak doliczysz socjal na dziecko. Jeśli druga osoba pracuje za właściwie dowolne pieniądze, zaliczycie jeszcze wakacje w sporej części świata i pewnie parę groszy zostanie. Szału nie będzie, ale nikt głodem nie będzie przymierać i na wszystko wystarczy.

Edytowane przez Kitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Zwykle to oznacza <10k netto :E

Ale to jakoś mało czy o co chodzi? 

Wiesz, kasa może być mało ważna zależnie od twojego trybu życia. Znam osobiście jednego gościa, który nawet w zimę dojeżdża do pracy 20km dziennie (do miasta z wioski)... rowerem! Tak, rowerem jeździ nawet w zimę i nie wyobraża sobie wsiadania za jakieś kółko. Rowerowy pasjonat, nawet chyba do Częstochowy na pielgrzymkę kiedyś jechał rowerem :szczerbaty:

Jego nie interesuje cena na Orlenie czy w salonie samochodowym. Pewnie gdyby zarabiał te 20k, zamiast tych 6k co teraz, to i tak nie miałby kompletnie na co to wydać.

Ja w sumie też nie wiem, na co miałbym wydawać większą kasę. Niby apgrejd by się przydał do lepszej karty i 2 monitorów, ale jakoś nadal w pełni wystarcza mi 1660 Super i monitorek 24 FHD IPS. Ot, mało wymagający chłop. Za autem też nie przepadam (mam SUVA i sobie stoi, nie jeżdżę) i wolę zbiórkom. A ogólnie to najbardziej lubię podróżować pieszo. Dziennie robię między 20 a 30 tys. kroków (sprawdzane zegarkiem).

Edytowane przez Kamiyan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś wkleić linka z "inwestycją". 

  • Haha 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kamiyan napisał:

Pewnie gdyby zarabiał te 20k, zamiast tych 6k co teraz, to i tak nie miałby kompletnie na co to wydać.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kaiketsu napisał:

Zwykle to oznacza <10k netto :E

Co, szczerze mówiąc, jest już całkiem znośną pensją jak na warunki w Polsce. No i całkiem inaczej wygląda pensja w okolicy 10k we Wrocławiu czy Poznaniu a całkiem inaczej w Kaliszu czy Kielcach.

1 godzinę temu, LeśnyATV napisał:

Ja wolałem pracować po  12-13godz dziennie  przez jakieś 4 lata  , aby  potem zainwestować  i przez kolejne lata nie musieć  pracować więcej niż  25godz tygodniowo   ')

To musiały być super zarobki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, hubio napisał:

dają od siebie bardzo dużo i dają dużo szczęścia i przyjemności innym ludziom

Jaki ładny dobór słów :sex:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, JDX napisał:

No ale powinny wtedy zamknąć gębę, że mają za mało praw. Niech coś udowodnią, ale zamiast tego wolą iść na łatwiznę.

Czy laski z gatunku “full wypas niunia premium utylizatorka gotówki” i laski z gatunku „walczę o prawa kobiet głośno krzycząc i machając transparentami” to te same laski? :) Bo tak jakby wkładasz je do jednej macic…znaczy worka :P

Nawiasem mówiąc, te pierwsze udowadniają na okrągło. Wystarczy super tyłek, dekolt, nóżki i faceci na kolanach z wystawionymi językami :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2023 o 00:25, Stjepan666 napisał:

Ale pitolenie o tym IT itd. ja pracuje jako cieć, mam swój rejon, go ogarniam, resztę czasu spędzam na czymś innym, ratowaniu kompów/lapków/telefonów/tabletów ze śmietnika od śmierci i żyje, a mam tylko trójkę z przodu. Stać mnie na to co chcę, głodem nie przymieram.

Tyle ze tu przedstawiasz przyklad bycia przedsiebiorczym. 

Godzinę temu, Karister napisał:

Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Szczegolnie ze 2 dychy nawet w Polsce mozna wydac w chwile, sam jestem w szoku patrzac czasami na wydatki jak przychodzi mi podsumowanie, ile mozna wydawac nie zdajac sobie tego sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Carmamir napisał:

 

Szczegolnie ze 2 dychy nawet w Polsce mozna wydac w chwile, sam jestem w szoku patrzac czasami na wydatki jak przychodzi mi podsumowanie, ile mozna wydawac nie zdajac sobie tego sprawy.

3 dychy i więcej też. Przewalić idzie każdą ilość pieniędzy to żadna sztuka ? dlatego nie ważne ile w miesiąc zarobisz, a ile jesteś w stanie z tego odłożyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...