Skocz do zawartości
sert

Wątek o doświadczeniach z OC zablokowanych procków na mojej nowej płycie LGA1700

Rekomendowane odpowiedzi

Jest może dostępna gdzieś aktualna lista płyt z zewnętrznym generatorem bclk, które to umożliwiają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, adashi napisał:

Jest może dostępna gdzieś aktualna lista płyt z zewnętrznym generatorem bclk, które to umożliwiają?

Jest. Na drugiej stronie niniejszego wątku, pierwszy post od góry ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2022 o 23:07, Doamdor napisał:

 

PiLEFwM.jpeg

:szczerbaty:

Poprawiło się

i3-12100.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Doamdor napisał:

Poprawiło się

Gratulacje. Poczyniłeś jakieś specjalne starania w tym względzie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie stabilne szlify ES-a. Taktowanie cpu 4,85Ghz, taktowanie DDR5 6000Mhz. Porównanie w CPU-Z do do i3-12100 (dwa pierwsze - ES). ES wygrywa mając przy okazji więcej cache L3. W tej konfiguracji przy pełnym obciążeniu wszystkich rdzeni praktycznie nie występuje dławienie termiczne (CB20,23). Natomiast w benchmarku Blendera lub w teście OCCT przy małych danych zegary są zbijane, choć w niewielkim stopniu na niektórych rdzeniach. Stabilność pełna.

4850cpuz.thumb.jpg.6b2147d09a4f017c0244209714acbb51.jpg

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sert napisał:

Ostatnie stabilne szlify ES-a. Taktowanie cpu 4,85Ghz, taktowanie DDR5 6000Mhz. Porównanie w CPU-Z do do i3-12100 (dwa pierwsze - ES). ES wygrywa mając przy okazji więcej cache L3. W tej konfiguracji przy pełnym obciążeniu wszystkich rdzeni praktycznie nie występuje dławienie termiczne (CB20,23). Natomiast w benchmarku Blendera lub w teście OCCT przy małych danych zegary są zbijane, choć w niewielkim stopniu na niektórych rdzeniach. Stabilność pełna.

4850cpuz.thumb.jpg.6b2147d09a4f017c0244209714acbb51.jpg

Całkiem spoko wynik.

XSWyGEu.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2022 o 03:21, sert napisał:

Gratulacje. Poczyniłeś jakieś specjalne starania w tym względzie?

 

Pamięci zmieniłem.

i3.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Doamdor napisał:

Pamięci zmieniłem.

I chyba masz jakąś fajna płytę? ;) Ciekawe jaką wybrałeś? Aż się prosi poprosić Cię o więcej danych z konfiguracji zestawu.

Po Twoim wpisie (już wątpiłem czy nastąpi) puściłem kolejny raz test w ostatnim (docelowym?)  tu opisywanym configu: 6c/6t @4,85Ghz, 6000 ram.

Idziemy łeb w łeb :)

4853dm.jpg.917d6071903ae7c26a29080b51c11d07.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowanie pamięci 3200MHz i 3600MHz.

Do benchmarków lepiej sprawdza się Vega.

 

Vega7-5600-G.jpg

 

Ponoć Intel zamierza w następnych generacjach CPU stosować znacznie wydajniejsze iGPU.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Doamdor napisał:

Taktowanie pamięci 3200MHz i 3600MHz.

Na B660-M Mortar MAX? Na ile podkręciłeś 12100?

Teraz, Doamdor napisał:

Do benchmarków lepiej sprawdza się Vega.

To było raczej oczywiste, że Vega zmiażdży UHD w 3D.

Teraz, Doamdor napisał:

Ponoć Intel zamierza w następnych generacjach CPU stosować znacznie wydajniejsze iGPU.

Będzie to nowa platforma i pewnie dopiero wtedy dorówna Vedze :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam płyty głównej do OC zablokowanych procesorów, a szkoda, bo i3 12100 stock w FC5 benchmark jest wydajniejsza od stock 3600, 5600G i 5600. :szczerbaty:

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pogram może sobie na Intel UHD w Crysis z 2007 roku, zrobiłem test na demo i da się. :) 

312091476_crysisbenchm.jpg.1439085d77eed548bd0a9bc72b119a3d.jpg

2 godziny temu, Doamdor napisał:

3 12100 stock w FC5 benchmark jest wydajniejsza od stock 3600, 5600G i 5600. :szczerbaty:

 

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś informacje czy na tych płytach będzie można podkręcić zablokowane 13th ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na premierze, lub po premierze dowiemy się.  Szkoda, że wybór płyt jest tak ubogi, a ich cena wysoka, jeżeli chodzi o format ATX.

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Doamdor napisał:

Nie mam płyty głównej do OC zablokowanych procesorów, a szkoda,

Oj! Już myślałem, że będę miał towarzysza na na długą wątkową podróż, ale wpadaj często czasami. I proponuję kup sobie taką płytę ;)

W ogóle zachęcam innych posiadaczy płyt głównych z zewnętrznym generatorem BCLK do dzielenia się tu swoimi doświadczeniami w kręceniu zablokowanych procesorów. Temat wątku jest pojemny i nie określa ściśle podmiotu - do jego autora, któremu na razie skończyły się pomysły - co by tu jeszcze pokombinować z obecnym prockiem. Zapraszam, są podobni do mnie zapaleńcy? :)

 

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę żałuję, że nie kupiłem jak była promocja, teraz siedziałbym na i3, zamiast i5.  :szczerbaty:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu jeszcze do kwestii grafiki w moim ES, to jest to cały czas zastanawiająca sprawa. Na stronie TechPowerUp w trakcie przeprowadzania przez ten portal testu oficjalnej sklepowej wersji 12600, zauważyli tą samą różnicę co ja parę dni temu w ilości jednostek wykonawczych. Skwitowali to tym, że GPU-Z pokazuje błędne dane. Co ciekawe identyfikator urządzenia (Device ID) - jest dokładnie taki sam, jak w moim ES-ie. A może to jednak Intel na początku produkcji pomylił się w implementacji wersji  UHD? ? Chyba jednak nie :) Przed chwilą ściągnąłem wersję 2.43 GPU-Z (zobaczyłem w innych sieciowych źródłach,  że ta wersja pokazuje innym użytkownikom 32 jednostki wykonawcze) i u mnie też zaczął pokazywać 32. Czyli to jednak błąd GPU-Z, który w nowszych wersjach pokazuje niestety błędne wskazania. Pierwsza grafika z testu na TechPowerUp, druga z wersji 2.43 GPU-Z mojego procesora. Ale musiałem "dochodzenie" przeprowadzić, hę ;)

gpuz.gif   243es770.gif.75b29edbcf58a7401d36aaec29ae1816.gif

 

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to zrób test w 3dmark fire strike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Doamdor napisał:

Jak możesz to zrób test w 3dmark fire strike.

fs770.gif.a6d7003f40130fb224d8c946e5738519.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższych kilkunastu godzinach, będę miał możliwość poobcowania z i3-12400F 4C/8T.  Czy ktoś spróbuje przewidzieć, czy pójdzie stabilnie bez  trothlingu na wszystkich rdzeniach i wątkach minimum 5GHZ, czy będę pionierem na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie spoko. Tylko jakieś AIO sie przyda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIO nie mam niestety, tylko Grandis, no i oczywiście nie chodziło o 12400F (jak napisałem) tylko 12100F :) Jakby poszło wszystko ładnie na 5Ghz to byłbym zadowolony.

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Minciu napisał:

Będzie spoko

Skąd wiedziałeś ;) Pierwsze próby. :) Mam już pewne początkowe spostrzeżenia. Pewne jest, że potrzebuje "mniej papu". Będę jeszcze pisał o tym procku, może jutro, to na razie optymistyczny początek.

500012100.thumb.jpg.3ddec2d0772468784ac41f0c22aad2fd.jpg

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubasek z morele od racji żywnościowych chyba go kręcił na Twojej płycie. Na YT znajdziesz filmik.

W każdym razie zablokowane proce nie są zablokowane bo są gówniane. Mało tego, zablokowane proce w wersji T dopiero nieraz mogą zaskoczyć. A jeszcze jakby z laptopa dało się wsadzić do stacjonarki, to już w ogóle mega by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...