Skocz do zawartości
parcu

[NOWOŚĆ] AOC Agon AG275QXN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jakoś we wrześniu AOC zaprezentował 2 monitory:
https://eu.aoc.com/pl/gaming/news/panele-fast-va-oraz-fast-ips-w-5-generacji-monitorow-agon-by-aoc
i dopiero teraz widzę że zaczynają one trafiać na rynek, a zainteresował mnie jeden z nich - AG275QXN.

Jest to matryca VA o przekątnej 27', rozdzielczości 2560x1440 i odświeżaniu 165hz. Przedstawiany był jako "fast VA" ze względu na rzekomy brak smużenia, bo jak wiadomo matryce VA lubią smużyć.
 

Cytat

W dynamicznych grach jedną z najistotniejszych cech monitorów jest ostrość obrazu w ruchu. Z tego powodu najczęściej wybierało się do nich konstrukcje oparte na panelach typu TN lub Fast IPS. Nowy wariant matryc zastosowany w AG275QXN/EU Fast VA wprowadza zmiany w dotychczasowym postrzeganiu paneli VA. Dzięki ulepszeniom technologii produkcji, jest w nich możliwa szybka zmiana koloru pikseli. Przekłada się to na brak smużenia przy zachowaniu wysokiego kontrastu i głębokich czerni, które są cechą charakterystyczną dla matryc z tej rodziny.

Jedynym tego typu monitorem którego do tej pory znałem jest Samsung Odyssey, który pomimo matrycy VA doprawdy b.mało smuży, jednak jest on zakrzywiony czego wiele osób (w tym ja) nie toleruje, a ten AOC jest prosty, więc mógłby on być fajną alternatywą dla Samsunga, o ile nie jest to tylko zwykły marketing. Póki co nie znalazłem w sieci żadnych testów/opinii, dlatego chciałem zapytać czy ktoś już zamówił albo ma to w planach?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-aoc-agon-ag275qxn-27-2560x1440px-165hz-1-ms
https://www.net-s.pl/produkt/aoc-international-aoc-ag275qxn-wersja-europejska-27inch-agon-series-qhd-165hz-va-monitor-2560x1440-169-1ms-400cd-m2-usb-hub-has-hdr400-gmenu-1388135

 

 

Edytowane przez parcu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem go dziś w morele. Powinien być na piątek, ale zobaczymy. Nie ma go jeszcze w zbyt wielu sklepach. Jest też chyba jego szybsza wersja 240 hz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdzie to daj znać jak ze smużeniem, jestem ciekawy jak sobie poradzili w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie dziś. Wysłali dzień wcześniej. Może dziś wieczorem powiem coś więcej na jego temat. Mam obecnie Della s2721dgfa to będę mógł sobie to mniej więcej porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem ten monitor i nawet mi się podoba. Prawdopodobnie bym go sobie zostawił, ale przyszedł z czerwonym pikselem i delikatnie mnie to irytuje. Co do samego ghostingu to wydaje mi się że jest dobrze, ale nie jest to poziom oddyseya tak sobie porównałem mniej więcej zdjęcia z ufo testów i filmiki. Jasnej poświaty nie zostawia przy od na medium lub weak. Ciemna delikatnie widoczna w ufo teście, ale ogólnie nie zauważyłem tego podczas rozgrywki. Jeszcze sobie dłużej to potestuję. Jednolitość szarości jest przeciętna. Widać zabrudzenia i większość ekranu jest zażółcona, ale na innych tłach tego nie widać. Później jeszcze odpalę warzona i zobaczę dokładniej jak to wygląda.

Edytowane przez Piterko
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piterko napisał:

Przetestowałem ten monitor i nawet mi się podoba. Prawdopodobnie bym go sobie zostawił, ale przyszedł z czerwonym pikselem i delikatnie mnie to irytuje. Co do samego ghostingu to wydaje mi się że jest dobrze, ale nie jest to poziom oddyseya tak sobie porównałem mniej więcej zdjęcia z ufo testów i filmiki. Jasnej poświaty nie zostawia przy od na medium lub weak. Ciemna delikatnie widoczna w ufo teście, ale ogólnie nie zauważyłem tego podczas rozgrywki. Jeszcze sobie dłużej to potestuję. Jednolitość szarości jest przeciętna. Widać zabrudzenia i większość ekranu jest zażółcona, ale na innych tłach tego nie widać. Później jeszcze odpalę warzona i zobaczę dokładniej jak to wygląda.

A jak wygląda ten ufo test z gwiazdami? Widać wszystkie gwiazdy? I jak duża jest ta smuga minimalna czy mocno widoczna i na wszystkich tłach czy tylko na tym najwyższym najciemniejszym? Możesz wrzucić jakieś zdjęcie tego ufo?

Edytowane przez ZubenN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test z gwiazdami czysty. Smuga jest minimalna. Na teście ufo ten najciemniejszy widoczna lekka ciemna poświata. Wrzucę te fotki niedługo, ale one nie oddają tego jak to wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Piterko napisał:

Test z gwiazdami czysty. Smuga jest minimalna. Na teście ufo ten najciemniejszy widoczna lekka ciemna poświata. Wrzucę te fotki niedługo, ale one nie oddają tego jak to wygląda. 

Jeśli jest jak mówisz to wygląda że w końcu jest szybki panel VA gdzie smużenie nie będzie zauważalne w grach, G7 i Gigabyte 32UC w końcu jakąś konkurencje będą miały. Bo tak to cała reszta jest tragiczna niedawno kupiłem della którego chwalili za małe smużenie i tragedia smugi widoczne w grach a na każdym ufo duża czarna smuga idzie na zwrot, z mało smużących to jeszcze chyba tylko stare samsungi CFG73 i CHG70 były no i kilka monitorów na tej samej matrycy co G7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Piterko napisał:

Na tych ufo smuga mała rzeczywiście ale na tym z gwiazdami kilku gwiazd brakuje na najszybszym a przynajmniej tak zdjęcie wyszło. Masz może gothica 3? Tam na korze drzew w myrtanie dobrze widać smużenie, niektóre wręcz migają gdy postać jest w ruchu. w menu klienta lola jak w ustawieniach się przewija tekst też widać smużenie na większości va. 

Edytowane przez ZubenN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gothica nie mam. Sprawdzę jeszcze później w menu lola i jeszcze raz zerknę na te gwiazdki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam od kilku minut test ufo i te gwiazdki nie zanikają w rzeczywistości jak na zdjęciu. Są małe i ostre - jak spojrzysz na środkowy test ufo to się wydaje że może być coś na rzeczy, ale jak się dokładniej przyjrzałem to te na środku są bardziej rozmyte. Zaś same detale nie zanikają. Telefon ich nie wyłapał. Podczas przeglądania internetu i w menu lola przewijając w ustawieniach wygląda też niczego nie zauważyłem. Teraz wchodzę na wiedzmina i polatam sobie trochę po kilku miejscach. Jest jeszcze wersja 2k 240hz 0.5 ms czasu. Z tych znanych sklepów to tylko na media go zauważyłem. Wydaje mi się że bym to zauważył. Szczególnie że na na starej tnce w fife czy cs go insta było jakieś poświaty za postaciami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Piterko napisał:

Przeglądam od kilku minut test ufo i te gwiazdki nie zanikają w rzeczywistości jak na zdjęciu. Są małe i ostre - jak spojrzysz na środkowy test ufo to się wydaje że może być coś na rzeczy, ale jak się dokładniej przyjrzałem to te na środku są bardziej rozmyte. Zaś same detale nie zanikają. Telefon ich nie wyłapał. Podczas przeglądania internetu i w menu lola przewijając w ustawieniach wygląda też niczego nie zauważyłem. Teraz wchodzę na wiedzmina i polatam sobie trochę po kilku miejscach. Jest jeszcze wersja 2k 240hz 0.5 ms czasu. Z tych znanych sklepów to tylko na media go zauważyłem. Wydaje mi się że bym to zauważył. Szczególnie że na na starej tnce w fife czy cs go insta było jakieś poświaty za postaciami. 

To wygląda dobrze, eh kupiłbym i spróbował ale boje się że zły będzie a to byłby 3 rzędu monitor jak zwracam morelą, najpierw ips od gigabyte bo dużo martwych pixeli się trafiło, teraz ten dell bo smużenie za duże. Ten 240hz AG275QZN/EU pojawił się dziś znowu na morele do kupienia i teraz mam zagwozdkę kupić jeden z tych dwóch czy G7(choć zakrzywienie mi nie przeszkadza zwykle to tam jest ogromne i tego się boje) a naprawdę już się boje że będę musiał zwracać kolejny monitor. 

Edytowane przez ZubenN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, ZubenN napisał:

To wygląda dobrze, eh kupiłbym i spróbował ale boje się że zły będzie a to byłby 3 rzędu monitor jak zwracam morelą, najpierw ips od gigabyte bo dużo martwych pixeli się trafiło, teraz ten dell bo smużenie za duże. Ten 240hz AG275QZN/EU pojawił się dziś znowu na morele do kupienia i teraz mam zagwozdkę kupić jeden z tych dwóch czy G7(choć zakrzywienie mi nie przeszkadza zwykle to tam jest ogromne i tego się boje) a naprawdę już się boje że będę musiał zwracać kolejny monitor. 

Też mi się wydaje, że wygląda to dobrze. Nigdy osobiście nie posiadałem wcześniej va, ale naczytałem się trochę o tym smużeniu i nigdy nie ryzykowałem z zakupem. Tutaj na pierwszy rzut oka nie zauważyłem różnicy między Dellem, a tym Aoc. Dopiero w ufo teście. Pograłem chwilę jeszcze w wiedzmina, pobiegałem i nie widziałem żadnych zjaw za obiektami. Tak samo w cs go. W zasadzie żeby nie czerwony piksel na środku ekranu to bym już wystawiał della na allegro. Brak ips glow i kontrast robi robotę. Oddysey też ma swoje bolączki. Brałem go też pod uwagę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Piterko napisał:

W zasadzie żeby nie czerwony piksel na środku ekranu to bym już wystawiał della na allegro. Brak ips glow i kontrast robi robotę. Oddysey też ma swoje bolączki. Brałem go też pod uwagę. 

Możesz teoretycznie spróbować wymiany na nowy model morele ma taką opcje jak jest wada jak wypalone pixele chyba.

20 minut temu, Piterko napisał:

Też mi się wydaje, że wygląda to dobrze. Nigdy osobiście nie posiadałem wcześniej va, ale naczytałem się trochę o tym smużeniu i nigdy nie ryzykowałem z zakupem. Tutaj na pierwszy rzut oka nie zauważyłem różnicy między Dellem, a tym Aoc. Dopiero w ufo teście. Pograłem chwilę jeszcze w wiedzmina, pobiegałem i nie widziałem żadnych zjaw za obiektami. Tak samo w cs go.

A co do CS GO to te widać smużenie na ścianach na dust 2 robią się one takie nieostre w ruchu a czarny się jakby lekko rozmazuje, przynajmniej na tym dellu który teraz wziąłem to mógłbyś się jeszcze w tym miejscu przyjrzeć czy jest taki efekt? Ja ostatnie 4 lata byłem na VA samsungu starym CFG73 i tam też po za testem ufo żadnego smużenia nigdy nie widziałem, ale niestety trafił do serwisu i chyba z niego nie wróci(Już dwie nowe matrycy miały ogromne defekty) teraz wziąłem della i w wielu miejscach występuje ten problem że smużeniem a to nie jest specjalnie zły monitor pod tym względem według testów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Piterko napisał:

Też mi się wydaje, że wygląda to dobrze. Nigdy osobiście nie posiadałem wcześniej va, ale naczytałem się trochę o tym smużeniu i nigdy nie ryzykowałem z zakupem. Tutaj na pierwszy rzut oka nie zauważyłem różnicy między Dellem, a tym Aoc. Dopiero w ufo teście. Pograłem chwilę jeszcze w wiedzmina, pobiegałem i nie widziałem żadnych zjaw za obiektami. Tak samo w cs go. W zasadzie żeby nie czerwony piksel na środku ekranu to bym już wystawiał della na allegro. Brak ips glow i kontrast robi robotę. Oddysey też ma swoje bolączki. Brałem go też pod uwagę. 

Zaciekawiłeś mnie tym monitorem, dobra robota. A jak z vsynciem? Nie ma migotania poniżej 60fps? Jaką masz kartę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tomn2o napisał:

Zaciekawiłeś mnie tym monitorem, dobra robota. A jak z vsynciem? Nie ma migotania poniżej 60fps? Jaką masz kartę? 

Nie sprawdzałem vsynca. Rtx 3080 10g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piterko napisał:

Nie sprawdzałem vsynca. Rtx 3080 10g

Zerknij, będę wdzięczny. Ciekawe, jak działa z gsync compatible...

Ps.Producent na stronie podaje kontrast 1000:1, to chyba pomyłka? Tyle to mają matryce IPS..

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomn2o napisał:

Ps.Producent na stronie podaje kontrast 1000:1, to chyba pomyłka? Tyle to mają matryce IPS..

Mocniejsza wersja ma już podane 3000:1, a w oficjalnym komunikacie prasowym też przy słabszej chwalą się 3000:1 więc to raczej błąd na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy monitor. Niby nisko smużące VA, 165Hz, tylko ani jednej recenzji w necie. Kompletnie nic nie znalazłem.  @Piterko jest pierwszym recenzentem chyba:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomn2o napisał:

Ciekawy monitor. Niby nisko smużące VA, 165Hz, tylko ani jednej recenzji w necie. Kompletnie nic nie znalazłem.  @Piterko jest pierwszym recenzentem chyba:-)

W sprzedaży od tygodnia dwóch realnie jest. Może niedługo jakiś test się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, ZubenN napisał:

W sprzedaży od tygodnia dwóch realnie jest. Może niedługo jakiś test się pojawi.

Zamówiłem ten monitor, najwyżej zwrócę, jak nie bedę zadowolony. Najbardziej ciekawi mnie smużenie i kąty widzenia na płaskiej matrycy , niby fast VA. Przetestuję i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz, czy ma ten efekt smużenia z filmiku:

 To jedyny powód dlaczego na IPS siedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten filmik, taki trochę tendencyjny. Szkoda, że nie porównał do samsunga g7, tylko do jakichś starych matryc:-)

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piterko napisz, czy masz smużenie  jak na tym filmiku. Możesz też wziąć obrazek np. nocnego nieba z gwiazdami i poruszać nim po ekranie.

@tomn2o G7 nie ma tego problemu. Teoretycznie przy średnim GTG 1 nie powinno czegoś takiego być. Monitory mają tą statystykę podawaną jako średnią. VA ma smużenie czerni ponieważ tam przejście z czarnego w czarne to opóźnienie 20ms i więcej. Przy czymś takim ciężko uzyskać średnie GTG poniżej 1.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...