Skocz do zawartości
parcu

[NOWOŚĆ] AOC Agon AG275QXN

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, tomn2o napisał:

Wg mnie kolory są nasycone (za bardzo nawet na predefiniowanych ustawieniach), ale trzeba pamiętać, że matryca to 8 bit.

Co do ustawień: tu kolejny minus softu AOC:

- predefiniowane programy (fps, rts itd) są gówniane, nie można prawie nic w nich zmieniać (np. jasności czy kontastu, porażka). Walą po oczach okrutnie

- w trybie rgb nie można zmieniać jasności i kontrastu (jest do tego dopiero tryb rgb user)

*Można za to w sofcie pod windowsem porobić profile, na różnych ustawieniach rgb user.

 

 

G7 podobnie predefiniowane profile wszystkie są okropne ale fabryczne ustawienia niestandardowe z lekkim zmniejszeniem czerwonego są według mnie świetne ale może to dlatego że jestem przyzwyczajony do takich przez telewizor QLED VA. A takie custom na wyrównanych wartościach są tam ok czy trzeba bardziej kombinować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki 27 VA z zakrzywieniem 2000R albo 32 z 2000-1800R fajna sprawa bo niweluje jedną z wad VA.
Niestety ktos doszedł do wniosku, że trzeba zrobić 2x większe zakrzywienie z którego wyszło wygięcie zamiast części koła w g7 i g8.
VA niezbyt się nadają do stanowisk wielomonitorowych.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, ZubenN napisał:

G7 podobnie predefiniowane profile wszystkie są okropne ale fabryczne ustawienia niestandardowe z lekkim zmniejszeniem czerwonego są według mnie świetne ale może to dlatego że jestem przyzwyczajony do takich przez telewizor QLED VA. A takie custom na wyrównanych wartościach są tam ok czy trzeba bardziej kombinować? 

Za dużo nie kombinowałem, w trybie user (tutaj zwie się OFF) mam praktycznie pod siebie ustawioną jasność, gammę i kolory na warm (nieco za ciepłe, ale takie lubię). Nie używam żadnych lowbluelightów:-) No i overdrive na medium. Czekam na jakieś oficjalne pomiary, zobaczę, w którym kierunku pojdę z ustawieniami kolorów, bo jak narazie nie odczuwam potrzeby grzebania;-)

Podpiałem tez monitor pod xboxa series x i jest klasycznie: albo 1440p 120fps bez HDR, albo 4k downskalowane do 1440p (wygląda lepiej nieco) i 60hz z HDR.

A własnie, monitor ten całkiem nieźle radzi sobie z HDR-em. Szału nie ma, ale podejrzewam, że jasność przekracza te fabryczne 400 nitów. Poczekamy na oficjalne pomiary:-)

https://eu.aoc.com/pl/gaming/products/monitors/ag275qxn/specification

 

 

bawiłeś się hdrem w g7?

poniżej kolory  w moim, z danych producenta.

pp.JPG

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomn2o napisał:

bawiłeś się hdrem w g7?

 

Trochę tak, nie jest źle jak widziałem na innych monitorach w tej cenie jak choćby na gigabyte M27Q x gdzie to po prostu jest rozjaśniony na maks ekran i nic to nie daje. Tu jest minimalnie lepiej, wciąż można kontrolować jasność i ustawić tak by w każdym możliwy miejscu nie waliło po oczach. Ale sam efekt średni czasem jest większa różnica w Jasności poszczególnych fragmentów obrazu ale w takim shadow of tomb rider nic jakoś imponującego to nie jest ani wartego włączenia za to FC5 ma dobry tryb HDR i widać różnice ogólnie jest nieźle ale 8 stref to za mało by coś naprawdę fajnego z tego było, tak czy siak najlepszy HDR jaki widziałem na monitorach na razie. A właśnie ten AOC po włączeniu HDR też daje z miejsca jasność na maks czy da się to regulować?

Edytowane przez ZubenN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomn2o a jeszcze chciałbym się spytać jak wygląda sprawa czcionek są ostre czy są jakieś defekty bo część matryc tak czasem ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ZubenN napisał:

@tomn2o a jeszcze chciałbym się spytać jak wygląda sprawa czcionek są ostre czy są jakieś defekty bo część matryc tak czasem ma?

Co do HDR, faktycznie (nie zauważyłem tego wcześniej), nie można regulować jasności monitora. Ta predefiniowana jansość jest nieco za wysoka, ale idzie na tym pograć.

Co do czcionki, wydaje mi się OK, wyraźna, bez zniekształceń, ale przeskoczyłem z monitora 1440p 32 cale, a tam było 90dpi, a tutaj jest 110dpi, więc samo przejście na mniejszy monitor znacznie poprawiło mi czytelność czcionki, więc się nie wypowiem.

Wydaje mi się, że układ spubpixeli chyba jest normalny w tym monitorze, ale czekam na potwierdzenie w jakiejś recenzji...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tomn2o napisał:

Co do HDR, faktycznie (nie zauważyłem tego wcześniej), nie można regulować jasności monitora. Ta predefiniowana jansość jest nieco za wysoka, ale idzie na tym pograć.

Co do czcionki, wydaje mi się OK, wyraźna, bez zniekształceń, ale przeskoczyłem z monitora 1440p 32 cale, a tam było 90dpi, a tutaj jest 110dpi, więc samo przejście na mniejszy monitor znacznie poprawiło mi czytelność czcionki, więc się nie wypowiem.

Wydaje mi się, że układ spubpixeli chyba jest normalny w tym monitorze, ale czekam na potwierdzenie w jakiejś recenzji...

 

To jeszcze się zapytam jak równomierność poświetlenia są jakieś prześwity czy w miarę równe na twojej sztuce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, ZubenN napisał:

To jeszcze się zapytam jak równomierność poświetlenia są jakieś prześwity czy w miarę równe na twojej sztuce?

Podświetlenie jest równomierne, aczkolwiek kąty widzenia mogły by być lepsze. Tu właśnie widać brak zaokrąglenia matrycy, na które narzekasz:-) 

Zdjęcia robione w ciemności, jasność znacznie podkręcona przez iso telefonu, w rzeczywistości nie jest tak jasno. Pierwsze z bliska, drugie z góry, widać, jak obraz staje się jaśniejszy.

 

z bliska.JPG

z góry.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, tomn2o napisał:

Podświetlenie jest równomierne, aczkolwiek kąty widzenia mogły by być lepsze. Tu właśnie widać brak zaokrąglenia matrycy, na które narzekasz:-) 

 

Wygląda podobnie do tego w moim G7. Ja nie narzekam na zaokrąglenie tylko narzekam na przesadę tego ja mocne jest w G7. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ZubenN napisał:

Wygląda podobnie do tego w moim G7. Ja nie narzekam na zaokrąglenie tylko narzekam na przesadę tego ja mocne jest w G7. 

Potestuj jeszcze kilka dni, sporo uzytkowników się przyzwyczaiło. Wiem jedno, następnym skokiem bedzie już monitor oled:-) Może coś w nowym roku, poza tym lg 27cali za 1k dolców się pojawi, w niższej cenie. Czekam na 32 calowy oled 4k do 3-4k zł:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomn2o napisał:

Potestuj jeszcze kilka dni, sporo uzytkowników się przyzwyczaiło. Wiem jedno, następnym skokiem bedzie już monitor oled:-) Może coś w nowym roku, poza tym lg 27cali za 1k dolców się pojawi, w niższej cenie. Czekam na 32 calowy oled 4k do 3-4k zł:-)

Martwy pixel jest gdyby nie to bym raczej już zostawił bo mam dojść już szukania monitora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomn2o sorry że tak spamuje ale ostatnie pytanie widać wszystkie gwaizdy w tym głównym teście ufo na najszybszym odświeżaniu czy czegoś brakuje? 

gwiazdy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, ZubenN napisał:

@tomn2o sorry że tak spamuje ale ostatnie pytanie widać wszystkie gwaizdy w tym głównym teście ufo na najszybszym odświeżaniu czy czegoś brakuje? 

gwiazdy.jpg

ten test ufo wywala mi jakieś błędy w synchronizacji. Nie wyczaiłem jeszcze, co jest przyczyną... GSYNC działa w grach normalnie. Zrobię ci później fotkę, sam zobaczysz. 

 

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, tomn2o napisał:

ten test ufo wywala mi jakieś błędy w synchronizacji. Nie wyczaiłem jeszcze, co jest przyczyną... GSYNC działa w grach normalnie. Zrobię ci później fotkę, sam zobaczysz. 

 

spróbuj w innej przeglądarce, zdjęcie możesz dać ale telefon często i tak nie wyłapuje najmniejszych gwiazd więc po prostu powiedz czy je widać to co wysłałem to referencyjny obrazek jak to idealnie powinno wyglądać.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ZubenN napisał:

spróbuj w innej przeglądarce, zdjęcie możesz dać ale telefon często i tak nie wyłapuje najmniejszych gwiazd więc po prostu powiedz czy je widać to co wysłałem to referencyjny obrazek jak to idealnie powinno wyglądać.  

testowałem na innej przeglądarce, jest to samo. Wg mnie widać wszystkie gwiazdki, obraz jest wyraźny  w ruchu. Przetestowałem następujące gry:

Halo Infinite, Far Cry5, Witcher, Doom Eternal, Scorn, Horizon Zero Dawn, Dusk,Borderlands 3, Outriders, Chernobylite,Death Stranding, Bright memory Infinite, BF5 i BF1 i nigdzie nie zauważyłem uciązliwego smużenia. Zauważyłem za to, że gsync compatible zaczyna migać poniżej 60FPS. G7 ma chyba tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, tomn2o napisał:

testowałem na innej przeglądarce, jest to samo. Wg mnie widać wszystkie gwiazdki, obraz jest wyraźny  w ruchu. Przetestowałem następujące gry:

Halo Infinite, Far Cry5, Witcher, Doom Eternal, Scorn, Horizon Zero Dawn, Dusk,Borderlands 3, Outriders, Chernobylite,Death Stranding, Bright memory Infinite, BF5 i BF1 i nigdzie nie zauważyłem uciązliwego smużenia. Zauważyłem za to, że gsync compatible zaczyna migać poniżej 60FPS. G7 ma chyba tak samo?

W G7 jest dziwnie przynajmniej w mojej sztuce, w Tomb Raiderze z ray tracingiem gdzie mam koło 50-60 fps działa idealnie. W starych grach jak Gothic 3 i Crysis gdzie jest około 100fps migocze. W innych grach z dużą liczbą fpsów 100+ jak wiedźmin 3 jest za to również idealnie. Ale osobiście nie zauważyłem jakiś wielkich zalet GSyncu, 240hz jest tak szybkie że efektu rozjada klatek nie ma niezależnie od liczby klatek w grze i bez tej techniki a płynność według mnie jest taka sama. 

Edycja: G7 ma opcje VRR Control dodatkowo po której włączeniu nie ma żadnego migania przy Gsyncy nigdzie. Włączenie tej opcji naprawia wszystkie problemy i Gsync jest idealny.  

Edytowane przez ZubenN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem go sobie sprawdzić. Niestety, nie otrzymałem tego czego oczekiwałem kupując VA - czerni, Czarny w tym monitorze jest gorszy od mojego starego AOCa na IPS. Przy jasnych i kontrastowych obrazach czerń jest lepsza z uwagi na znacznie wyższą jasność. Jednak przy bardzo ciemnych scenach staruszek na IPS ma lepszą czerń od VA. Niesamowite. Dlatego w mojej opini matryca w tym monitorze, to takie pseudo VA. Czerń jest cechą charakterystyczną dla tego typu matryc, a tu tego nie ma. Poza tym brak jakiegokolwiek smużenia. Czy to czerni, czy w innych aspektach. Praktycznie jak na TN. Tylko co z tego. Jasność i kontrast całkiem dobre. HDR jak w większości monitorów, to tylko marketing.

 

 

a40851282a470.jpg

- AG275QXN

571c474189ade.jpg

 - stary Q3279VWFD8

e2ac95dbd8893.jpg

- obydwa koło siebie.

Zdjęcia robione przy ustawach aparatu pod zdjęcia nocne i dające spore wzmocnienie dla wszelkich źródeł światła. W rzeczywistości AG275QXN ma czerń nie -aż tak- gorszą od tego starego Q3279VWFD8 jak na zdjęciach - ale gorszą. Do tego wbrew temu co widać na zdjęciach AG275QXN ma całkiem równomierne podświetlenie, a te różnice w odcieniach niebieskiego, to też w pewnym stopniu efekt wzmocnienia światła, ale także słabych kątów i może konstrukcji matrycy. Nie wiem. Tak, czy inaczej oba monitory miały równe szanse przy pozowaniu.

Parę refleksji po testach:
- muszę mieć monitor z dużą jasnością i kontrastem. HDR przyjdzie z OLEDem (jak się raz widziało prawdziwy HDR, to sie już nie odzobaczy), ale 400+ dc/m daje już bardzo ładny efekt światła w grach i to robi dużą różnice - większą moim zdaniem niż RT.
- po postawieniu dwóch monitorów koło siebie i kilkudniowych testach, to jednak 32>27. 32 daje nieporównywalnie większą imersje w grach, czy nawet przy oglądaniu obrazków. Komfort pracy też jest znacznie lepszy - szczególnie po podzieleniu ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sidr napisał:

Postanowiłem go sobie sprawdzić. Niestety, nie otrzymałem tego czego oczekiwałem kupując VA - czerni, Czarny w tym monitorze jest gorszy od mojego starego AOCa na IPS. Przy jasnych i kontrastowych obrazach czerń jest lepsza z uwagi na znacznie wyższą jasność. Jednak przy bardzo ciemnych scenach staruszek na IPS ma lepszą czerń od VA. Niesamowite. Dlatego w mojej opini matryca w tym monitorze, to takie pseudo VA. Czerń jest cechą charakterystyczną dla tego typu matryc, a tu tego nie ma. Poza tym brak jakiegokolwiek smużenia. Czy to czerni, czy w innych aspektach. Praktycznie jak na TN. Tylko co z tego. Jasność i kontrast całkiem dobre. HDR jak w większości monitorów, to tylko marketing.

 

 

a40851282a470.jpg

- AG275QXN

571c474189ade.jpg

 - stary Q3279VWFD8

e2ac95dbd8893.jpg

- obydwa koło siebie.

Zdjęcia robione przy ustawach aparatu pod zdjęcia nocne i dające spore wzmocnienie dla wszelkich źródeł światła. W rzeczywistości AG275QXN ma czerń nie -aż tak- gorszą od tego starego Q3279VWFD8 jak na zdjęciach - ale gorszą. Do tego wbrew temu co widać na zdjęciach AG275QXN ma całkiem równomierne podświetlenie, a te różnice w odcieniach niebieskiego, to też w pewnym stopniu efekt wzmocnienia światła, ale także słabych kątów i może konstrukcji matrycy. Nie wiem. Tak, czy inaczej oba monitory miały równe szanse przy pozowaniu.

Parę refleksji po testach:
- muszę mieć monitor z dużą jasnością i kontrastem. HDR przyjdzie z OLEDem (jak się raz widziało prawdziwy HDR, to sie już nie odzobaczy), ale 400+ dc/m daje już bardzo ładny efekt światła w grach i to robi dużą różnice - większą moim zdaniem niż RT.
- po postawieniu dwóch monitorów koło siebie i kilkudniowych testach, to jednak 32>27. 32 daje nieporównywalnie większą imersje w grach, czy nawet przy oglądaniu obrazków. Komfort pracy też jest znacznie lepszy - szczególnie po podzieleniu ekranu.

O wiedzę kolega ma taki sam zestaw jak ja:-) Też przeskoczyczyłem z Q3279VWFD8. Ten IPS ma naprawdę niezłą matrycę, z kontrastem powyżej 1400:1 (na niektórych pomiarach dobijał do 1500 prawie). Brakowało mi w nim właśnie jasności, 250nitów ma bodajże (w stosunku do 400 w AG275qxn. Jaką jasność miałeś na nowym ustawioną? Może z tego wynika różnica. Ale też mam wrażenie, że matryca, jak na VA, ma średnią czerń. No i przynajmniej potwierdziłeś niskie smużenie...

Ja po podłączeniu obu koło siebie wybrałem ten nowszy, kolory są bardziej zywe i jest lepsze dpi na mniejszym ekranie. Trochę mi przeszkadzało dpi w okolicy 93 na monitorze 32 cale 1440p...

ps. największy szok przeżyłem w czasie reakcji, jak podłączyłem oba. Wszystko na starym 32 calowym reagowało znacznie wolniej. Nie wiem, jak ja tak latami grałem:-) 

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sidrtak u mnie wygląda porównanie czarnego ekranu. Ustawienie: 50 jasność, 50 kontrast, kolory user, normal, gamma 1.. Pod pulpiem jest jaśniej, niż na AOC 32 cale, który jest ustawiony na 100%:

https://zapodaj.net/d14b12c1d5bb9.jpg.html

wg mnie nowy jest ciemniejszy, ale i tak nieznacznie, jak na VA. Musiałeś testować na jasnych ustawieniach...

 

i fotka na iso 800. tak to mniej więcej wygląda "na żywo" AOC ag275qxn :50% jasności, starszy AOC 32:100%:

https://zapodaj.net/c0252a4483a29.jpg.html

https://zapodaj.net/fed3189e4c7cc.jpg.html

 

 

 

Edytowane przez tomn2o
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem wersję 240hz czyli AG275QZN. Od razu zaznaczę że nie za długo bo trafiła mi się naprawdę podła sztuka z wieloma martwymi pixelami więc tego samego dnia co dostałem odesłałem zwrot. Jeśli chodzi o smużenie to ono jest i to dojść spore, trochę lepsze niż przeciętny VA ale nic zbliżonego do G7, widać np zmianę kolorów trawy w ruchu w niektórych grach. Z tego co zauważyłem kolory były słabe niezależnie od ustawień były wyblakłe, czerni prawie nie było tylko jakaś ciemna szarość. Korekt czerni jest bezużyteczny na domyślnych ciemne kolory są trochę zbyt rozjaśnione a zmienię zaledwie na oczko niżej sprawia że wszystkie ciemniejsze odcienie stają się praktycznie idealnie czarne i utracona zostaje ogromna ilość detali w scenach a są jeszcze 3 niższe poziomy xD No i o dziwo w opcjach nie ma żadnego wyostrzenia obrazu. No cóż nie jest to zbyt dobre wrażenie, ale zaznaczę że przynajmniej patrząc po stronie producenta i danych o kolorach(które w wersji 165hz są lepsze) to trochę inna matryca niż w AG275QXN więc tu wrażenie mogą być inne, szczególnie smużenie może być mniejszym problemem że względu na tylko 165hz, ale na pewno nie warto dopłacać tego tysiąca do tej droższej wersji.

Edytowane przez ZubenN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko ten Q3279VWFD8 miał 144Hz + G-sync-comp i jasność 400dc/m, to bym siedział na nim do czasu wyjścia tańszych 32-34 OLED. :) Widzę, że też go nadal masz. Ustaw sobie coś takiego. Ten monitor ma świetnie skonfigurowany tryb kolorów RGB - ustaw to, do tego dajesz gamma3, overdrive off + dobrze predefiniowane tryby jasności pod różne zastosowania i masz świetny obraz. Prawie, bo wszystko psuje niska jasność. :)

Z kolei na AG275QXN ustawienie RGB, to jest tragedia. Bazowe kolory też są złe. Są przejaskrawione. Kolor skóry jest nienaturalny jak i całą reszta, ale to się da poustawiać. Nie neguje jednak, że to się może podobać. :) Ogólnie tak narzekam, ale to bardzo dobry monitor. Tylko jestem zawiedziony tą czernią (w zaciemnionym pomieszczeniu i na ciemnym ekranie).  Mas złą procedurę testowania. Jak chcesz porównać czerń na dwóch monitorach przy różnych ustawieniach jasności i kontrastu? Jak chcesz sprawdzić max czerń bez ustawienia jansości i kontrastu na zero?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Sidr napisał:

Ustaw sobie coś takiego. Ten monitor ma świetnie skonfigurowany tryb kolorów RGB - ustaw to, do tego dajesz gamma3, overdrive off + dobrze predefiniowane tryby jasności pod różne zastosowania i masz świetny obraz. Prawie, bo wszystko psuje niska jasność.

Mam na nim dokładnie takie ustawienia. Widzę, lata praktyki:-) Do tego freesync fajnie w nim działa i paleta 10 bit.

Sprawdzałem czerń na podobnych ustawieniach jasności ekranu, w stosunku do starego monitora (i tak w sumie nieco jaśniej, niż na starym). Jak porównuje się kontrast między monitorami? Dają wszystko na minimum w każdym? Wtedy by były przekłamania w porównaniach chyba..

 

Małe porównanie smużenia, do starego AOC:

aoc 75hz.JPG

i nowego aoc:

 

medium ov 165 adaptive sync.JPG

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tomn2o napisał:

Mam na nim dokładnie takie ustawienia. Widzę, lata praktyki:-) Do tego freesync fajnie w nim działa i paleta 10 bit.

Sprawdzałem czerń na podobnych ustawieniach jasności ekranu, w stosunku do starego monitora (i tak w sumie nieco jaśniej, niż na starym). Jak porównuje się kontrast między monitorami? Dają wszystko na minimum w każdym? Wtedy by były przekłamania w porównaniach chyba..

Kolorymetrem, na oko ciężk będzie podobnie ustawić. Zresztą w przypadku Q3279VWFD8 i tego nowego to nie ma sensu. Q3279VWFD8 ma za niską jasność i jak dajesz duży kontrast to obraz traci szczegóły.

 

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Sidr napisał:

Kolorymetrem, na oko ciężk będzie podobnie ustawić. Zresztą w przypadku Q3279VWFD8 i tego nowego to nie ma sensu. Q3279VWFD8 ma za niską jasność i jak dajesz duży kontrast to obraz traci szczegóły.

Porównywałem białe tło (50% jasność i kontrast na nowym, na starym 100%jasność, 50% kontrast) i na nowym jest jaśniejsze. Czerń nieco ciemniejsza (na zdjęciach, które załączyłem). 

Ta stara matryca firmy Panda w AOC 32 (z kontrastem 1400:1) i tak bije kontrastem większość nowych IPSów, które ledwo do 1000 dobijają ...

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tomn2o napisał:

Porównywałem białe tło (50% jasność i kontrast na nowym, na starym 100%jasność, 50% kontrast) i na nowym jest jaśniejsze. Czerń nieco ciemniejsza (na zdjęciach, które załączyłem). 

Ta stara matryca firmy Panda w AOC 32 (z kontrastem 1400:1) i tak bije kontrastem większość nowych IPSów, które ledwo do 1000 dobijają ...

Pisałem. że źle testujesz. Masz rozświetlony pokój dyskoteką ledową. Testuj w zaciemnionym pokoju. Do tego na obu monitorach ustaw jasność i kontrast na zero. Tylko tak uzyskasz największą osiągalną i rzeczywistą czerń na matrycy. Czarny uzyskany przy DCR to właśie ustawy na 0/0.

Co do AOCa 32, to się zgadzam - świetny monitor, duży, dobry kontrast itd., ale ma nieakceptowalna dla mnie jasność.

 

ps: jak robisz zdjęcia smużenia w ufo i przy jakich wartościach odświeżania/fps. Bez tych informacji to same fotki niewiele mówią.

 

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...