Skocz do zawartości
parcu

[NOWOŚĆ] AOC Agon AG275QXN

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Ernesto Guevara napisał:

odswieżanie 165 hz , gsync , overdrive  średni (przedostatni w ustawieniach gmenu)

Albo moje filmy to bujda na resorach albo twoje opowiesci to bujda na resorach albo (nie chce byc ofensywny)  oplacony komentarz zeby kupic ten monitor . Sam go zakupiłem po przeczytaniu tego wątku i nagrałem filmik.

Czytający zdecydują  kto jest wiarygodniejszy.  Gra to farcry 6

Nie grałem w FC6, ale nie widziałem na tym AOC’u typowego smużenia VA, które mi zawsze odbierało przyjemność z gry – jak na przykład różne jaskinie, lochy w Skyrimie, czy Wiedzminie 3. Ponad 2 tygodnie go miałem. Chodzi mi o te typowe czernienie jak w tym filmie z Horizon. Miałem tez z nowszych G5 na VA i było to samo. Na filmach z tym Dellem także widać takie samo smużenie. Dlatego dziwne wydało mi się, że napisałeś, że na obu monitorach jest ono na podobnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przeczytałem całość, od deski do deski i nadal nie wiem czy go brać czy szukać czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, TwisteddJoker napisał:

No i przeczytałem całość, od deski do deski i nadal nie wiem czy go brać czy szukać czegoś innego.

Mam dokładnie tak samo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, pbm13 napisał:

Mam dokładnie tak samo..

Chyba wezmę jakiegoś IPS'a - 2560x1440, 144Hz-165Hz, 27" i tyle.
Teraz siedzę na PLS (IPS) 21,5" 60Hz to powinno być OK, VA nigdy nie miałem więc nie wiem jak się ma do tego co w jakimś tam stopniu znam/akceptuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, TwisteddJoker napisał:

Chyba wezmę jakiegoś IPS'a - 2560x1440, 144Hz-165Hz, 27" i tyle.
Teraz siedzę na PLS (IPS) 21,5" 60Hz to powinno być OK, VA nigdy nie miałem więc nie wiem jak się ma do tego co w jakimś tam stopniu znam/akceptuję.

Ja cały czas na ipsach siedzę, ale czasy gdy grałem w gry „kompetetywne” minęły, wiec szukam jednak czegoś bardziej uniwersalnego. Fajnie gdyby w końcu  pojawił się rzetelny test tego aoca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I jak z perspektywy czasu zapatrujecie się na ten monitor? Warto zaryzykować i go zamówić? Dodam, że od kilku lat użytkuje jakąś tanią tn-ke

 

Ostatnio zauważyłem monitor KTC M27T20, mini led, va, ciekawe jak on będzie się sprawdzał

https://www.geekbuying.pl/pl/monitory/3901-monitor-gamingowy-mini-led-ktc-m27t20-27-calowy-2k-165hz-hva-6921958686099.html

Edytowane przez Gradzik18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2023 o 17:26, Gradzik18 napisał:

I jak z perspektywy czasu zapatrujecie się na ten monitor? Warto zaryzykować i go zamówić? Dodam, że od kilku lat użytkuje jakąś tanią tn-ke

 

Ostatnio zauważyłem monitor KTC M27T20, mini led, va, ciekawe jak on będzie się sprawdzał

https://www.geekbuying.pl/pl/monitory/3901-monitor-gamingowy-mini-led-ktc-m27t20-27-calowy-2k-165hz-hva-6921958686099.html

Kupiłem go(aoc) i jestem zadowolony tym bardziej, że trafiła się sztuka bez badpixeli i innych bolączek. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2022 o 17:54, tomn2o napisał:

Kupiłem, podłączyłem, testuję. Wstępnie 4+.

Co jest super: 

- zero bad pixeli

- równomierne podświetlenie, totalnie zero zastrzeżeń. Lepiej niż na moim starym ipsie. 

- szary jest szary, nie brudny, czerń jest znacznie lepsza niż na IPS (ale spodziewałem się większej różnicy po przeskoczeniu z IPS, ale miałem IPSa z kontrastem 1400:1, więc robił robotę.

- immersja w grze dzięki lepszej czerni (lepszy kontrast) jest większa

- płynny obraz, pomimo tego, że VA. Pograłem w Battlefielda 5, Halo Infinity i kompletnie nie zauważam smużenia. Nie mam porównania do innych monitorów, ale oglądając filmy z innych monitorów na VA byłem to w stanie to zauważyć.

- Gsync działa, ale nie wiem, jak w dolnym zakresie jeszcze.

- Obraz jest wyraźny i kontrastowy. Ale jeszcze popracuję nad ustawieniami

 

MInusy:

- test ufo nie działa:-) wywala mi komunikat o problemach z synchronizacją. Jeszcze nie wiem, czemu, bo testuję gry:-) 

 

Jako posiadacz monitora IPS cieszę się, że nie kupiłem kolejnego IPS-a. Może kolory są nieco gorsze, ale kontrast na VA robi robotę. Ogólnie polecam.

 

A jak z kątami widzenia w tym modelu przy 27"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Tiger159 napisał:

A jak z kątami widzenia w tym modelu przy 27"?

Była już mowa na ten temat w tym wątku, możesz poszukać, ale generalnie jest dobrze pod tym względem biorąc pod uwagę że to płaskie VA.

Swoją drogą - osobiście też kupiłem ten monitor, ale dopiero teraz bo przez dłuższy czas był niedostępny nigdzie w sklepach. Wczoraj odebrałem od kuriera i na dniach obadam, mam nadzieję że trafię dobrą sztukę bez bad pixeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, parcu napisał:

Była już mowa na ten temat w tym wątku, możesz poszukać, ale generalnie jest dobrze pod tym względem biorąc pod uwagę że to płaskie VA.

Swoją drogą - osobiście też kupiłem ten monitor, ale dopiero teraz bo przez dłuższy czas był niedostępny nigdzie w sklepach. Wczoraj odebrałem od kuriera i na dniach obadam, mam nadzieję że trafię dobrą sztukę bez bad pixeli.

Możesz opisać swoje odczucia/wrzucić zdjęcia swojej sztuki. Byłbym bardzo wdzięczny.

Edit: Mam nadzieję że kąty widzenia są na tyle dobre że nie trzeba siedzieć idealnie na wprost.

Edytowane przez Tiger159

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tiger159 napisał:

Możesz opisać swoje odczucia/wrzucić zdjęcia swojej sztuki. Byłbym bardzo wdzięczny.

Edit: Mam nadzieję że kąty widzenia są na tyle dobre że nie trzeba siedzieć idealnie na wprost.

Nie, aż tak źle nie jest. obraz jest lekko jaśniejszy po bokach, zauważalne, jak zwracasz na to uwagę. Ogólnie jest spoko. Mam ten monitor już kilka miesięcy, nie zamieniłbym go na inny w tej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Tiger159 napisał:

Możesz opisać swoje odczucia/wrzucić zdjęcia swojej sztuki. Byłbym bardzo wdzięczny.

Edit: Mam nadzieję że kąty widzenia są na tyle dobre że nie trzeba siedzieć idealnie na wprost.

Trzeba siedzieć centralnie, ale są złe kąty i złe kąty. Tutaj obraz oglądany pod większym kątem nie psuje obrazu w tak diametralny sposób jak na np. TN. Piszę o tym, bo gdy mowa o złych kątach, to większość osób ma od razu przed oczamu ten zmasakrowany i nieczytelny obraz z tnki. Tu są rozjasnienia barw, ale nie wygląda to aż tak źle. Nie mniej słabe kąty gdy nie siedzi się na wprost to była dla mnie jedna z większych wad tego modelu. Naprawdę jestem ciekaw jak to wygląda w wersji 32 calowej, która się niedawno pojawiła. Jeżeli to dokładnie te same matryce, to powinna być masakra jakości obrazu na 32. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomn2o za którym razem trafiłeś sztukę tego 275QXN bez bad pixeli? W swojej pierwszej znalazłem już minimum dwa jak dotąd. Jeden z nich jest dość dobrze widoczny nawet z większej odległości (dodam fote w załączniku) zwłaszcza na białym tle, tego drugiego trzeba z lupą szukać ale z bliska jak sie dobrze przyjrzy też widać.

20230411-050626.jpg

Warto to odsyłać i szukać bez, czy jeszcze gorzej moge trafić? Nie wiem jak obecnie jest z monitorami ogółem, ale pewnie spróbuje zamówić drugiego, bo poza tymi bad pixelami złego słowa powiedzieć nie mogę póki co.

W jakiej odległości +/- siedzisz od ekranu? Na wyciągnięcie ręki czy trochę dalej? Bo wydaje mi się strasznie duży, ale przesiadam się od razu z 21,5'' FHD na 27'', więc być może jest to kwestia przyzwyczajenia, mam też poważną wadę wzroku, ale słyszałem że w tym przypadku im większa rozdzielczość tym lepiej, a 27'' to jest chyba rozsądne minimum dla 1440p.

Overdrive chyba na medium daje najlepszy efekt? Mógłbyś mi podesłać wszystkie swoje najlepsze ustawienia?

W dniu 8.04.2023 o 03:22, Tiger159 napisał:

Możesz opisać swoje odczucia/wrzucić zdjęcia swojej sztuki. Byłbym bardzo wdzięczny.

Edit: Mam nadzieję że kąty widzenia są na tyle dobre że nie trzeba siedzieć idealnie na wprost.

Długo się nim nie bawiłem, ale pierwsze co się rzuca w oczy - jak za te pieniądze to zewnętrzna jakość wykonania jest (według mnie) naprawdę na wysokim poziomie - ciężka stabilna metalowa podstawa, regulacja góra dół 15cm + pivot i pochylanie (jedynie obracać nie można).

Sprawdziłem jedynie podstawowe rzeczy i jeśli chodzi o kąty widzenia to dla mnie jest OK, zwłaszcza biorąc pod uwagę że to płaskie VA. Być może boczne krawędzie mają delikatnie inny odcień, ale ja to widzę tylko na jasnym białym tle. Podejrzewam że gdyby ta sama matryca miała 24'', to nie byłoby tego w ogóle widać, z kolei na jeszcze większej przekątnej (od 30'' w górę) już faktycznie mogłoby być nie ciekawie. No ale to jest pewnie bardzo indywidualna kwestia więc raczej musisz samemu ocenić. Tym bardziej że ja przesiadam się ze starej TNki i poza nią mam jedynie porównanie z 50'' TV na VA i 32'' TV na IPS, ale to pewnie nie to samo.

Natomiast co do całej reszty to na pewno muszę jeszcze pochwalić za równomierność podświetlenia - w moim egzemplarzu jest niemalże idealna. Tylko te nieszczęsne dwa bad pixele...

Generalnie każdy typ matrycy ma swoje wady i zalety, żadna nie jest idealna, więc musisz sam ocenić co dla cb jest najważniejsze. Bo jeśli na pierwszym miejscu stawiasz kąty widzenia, to lepszym wyborem byłby IPS. Dla mnie wyższy kontrast i lepsza czerń są ważniejsze od kątów widzenia, a smużenie akurat w tym modelu faktycznie wydaje się być niewielkie.

Chociaż jest jeden idealny typ matrycy, który nie ma absolutnie żadnych wad. Nieee, nie OLED :). Micro LED. Ale to dopiero raczej wizja przyszłości, mam nadzieję że jej dożyje :E

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, parcu napisał:

Generalnie każdy typ matrycy ma swoje wady i zalety, żadna nie jest idealna, więc musisz sam ocenić co dla cb jest najważniejsze. Bo jeśli na pierwszym miejscu stawiasz kąty widzenia, to lepszym wyborem byłby IPS. Dla mnie wyższy kontrast i lepsza czerń są ważniejsze od kątów widzenia, a smużenie akurat w tym modelu faktycznie wydaje się być niewielkie.

Chociaż jest jeden idealny typ matrycy, który nie ma absolutnie żadnych wad. Nieee, nie OLED :). Micro LED. Ale to dopiero raczej wizja przyszłości, mam nadzieję że jej dożyje :E

Ja póki co zamówiłem odyssey g52a i zobaczę czy ten poziom czerni ze sztucznym oświetleniem z tyłu monitora da radę.  

Jeżeli będzie słabo to mam dwie opcje s2722dgm vs ten agon

 

 

Edytowane przez Tiger159

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, parcu napisał:

@tomn2o za którym razem trafiłeś sztukę tego 275QXN bez bad pixeli? W swojej pierwszej znalazłem już minimum dwa jak dotąd. Jeden z nich jest dość dobrze widoczny nawet z większej odległości (dodam fote w załączniku) zwłaszcza na białym tle, tego drugiego trzeba z lupą szukać ale z bliska jak sie dobrze przyjrzy też widać.

 

Warto to odsyłać i szukać bez, czy jeszcze gorzej moge trafić? Nie wiem jak obecnie jest z monitorami ogółem, ale pewnie spróbuje zamówić drugiego, bo poza tymi bad pixelami złego słowa powiedzieć nie mogę póki co.

W jakiej odległości +/- siedzisz od ekranu? Na wyciągnięcie ręki czy trochę dalej? Bo wydaje mi się strasznie duży, ale przesiadam się od razu z 21,5'' FHD na 27'', więc być może jest to kwestia przyzwyczajenia, mam też poważną wadę wzroku, ale słyszałem że w tym przypadku im większa rozdzielczość tym lepiej, a 27'' to jest chyba rozsądne minimum dla 1440p.

Overdrive chyba na medium daje najlepszy efekt? Mógłbyś mi podesłać wszystkie swoje najlepsze ustawienia?

Długo się nim nie bawiłem, ale pierwsze co się rzuca w oczy - jak za te pieniądze to zewnętrzna jakość wykonania jest (według mnie) naprawdę na wysokim poziomie - ciężka stabilna metalowa podstawa, regulacja góra dół 15cm + pivot i pochylanie (jedynie obracać nie można).

Sprawdziłem jedynie podstawowe rzeczy i jeśli chodzi o kąty widzenia to dla mnie jest OK, zwłaszcza biorąc pod uwagę że to płaskie VA. Być może boczne krawędzie mają delikatnie inny odcień, ale ja to widzę tylko na jasnym białym tle. Podejrzewam że gdyby ta sama matryca miała 24'', to nie byłoby tego w ogóle widać, z kolei na jeszcze większej przekątnej (od 30'' w górę) już faktycznie mogłoby być nie ciekawie. No ale to jest pewnie bardzo indywidualna kwestia więc raczej musisz samemu ocenić. Tym bardziej że ja przesiadam się ze starej TNki i poza nią mam jedynie porównanie z 50'' TV na VA i 32'' TV na IPS, ale to pewnie nie to samo.

Natomiast co do całej reszty to na pewno muszę jeszcze pochwalić za równomierność podświetlenia - w moim egzemplarzu jest niemalże idealna. Tylko te nieszczęsne dwa bad pixele...

Generalnie każdy typ matrycy ma swoje wady i zalety, żadna nie jest idealna, więc musisz sam ocenić co dla cb jest najważniejsze. Bo jeśli na pierwszym miejscu stawiasz kąty widzenia, to lepszym wyborem byłby IPS. Dla mnie wyższy kontrast i lepsza czerń są ważniejsze od kątów widzenia, a smużenie akurat w tym modelu faktycznie wydaje się być niewielkie.

Chociaż jest jeden idealny typ matrycy, który nie ma absolutnie żadnych wad. Nieee, nie OLED :). Micro LED. Ale to dopiero raczej wizja przyszłości, mam nadzieję że jej dożyje :E

Za pierwszym razem trafiłem sztukę bez bad pixeli, fart. Siedzę dokładnie na wyciągnięcie ręki:-) Overdrive używam na medium. U mnie też równomierność podświetlenia bez zastrzeżeń. Kąty widzenia przy takiej odległości, w jakiej używam, również mi nie przeszkadzają. Mi zależało na tym, zeby mieć lepszy kontrast niż na obecnych IPSach (które wg. mnie są zbyt mało kontrastowe), przy rozsądnym smużeniu i to dostałem. Monitor za 1300zł petarda, wg mnie. 

Co do bad pixeli, tu niestety loteria, jak z cewkami w kartach graficznych:-)

tu moje ustawienia monitora:

https://ibb.co/VBM4fbb

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie zamówiłem na morelach ten monitor. Dla już go posiadających mam pytanie, jak się wam sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2023 o 00:36, Ernesto Guevara napisał:

Czern zgadza, się smuży ale nie ma 32 calowej VA który nie smuzy poza odyssey który odpada od razu przez krzywiznę. 

Na dellu saturacja była ok. Jak odpaliłem testowe filmy 4k to podbiłem sobie saturacja zieleni zeby zobaczyć efekt dla gawiedzi. W agonie saturacja była do zmniejszenia. Tylko ogonie dziwny ten panel. Na białych razilo. Jak ustawiłem temp na ciepły [ręcznie] i włączyłem ta opcje redukcji niebieskiego to twarze były żółte az czerwone prawie. 

Na dellu kolory są łagodniejsze, Biele nie rażą. Jak chce oczojebliwe to się da ustawić jak chce do pracy nie męczyć oczu tez sie da. Ogólnie do gier jakiś wolnych myślę że będzie spoko. Zostać musi bo dziś klepnąłem dotacje. Czy bym go oddał? Nie wiem czy nie wzialebym lekko zakrzywionej drugiej 27 albo tego qzn bo ma matrycę bardziej VA niż qxn. Ogólnie sprawę rozwiązałem tak że del stoi na wprost mnie a qxn w pionie obok. Jak będzie mnie wkurzało smuzenie to poporstu postawie na czas gry przed Della. 

 

Jakbym miał oceniać to dell jest bardziej do wszystkiego a nie do gier. A aoc to fajny pewnie do gier [chociaz Ace combat 7 włączyłem i tak średnio mi się grało]. 

Do filmów tez sie nadaje.

Ogolnie myślałem że te monitory będą większe wow robiły względem starego eizo. I większe wow robi agon. 

 

Gdybym był dostępny to bym wziął trgo samsunga cgh 70 jednego 27 drugiego albo 27 albo 32 I jednego obrócił na pivocie. Kolory ma świetne, wiadomo black smearing ale na pewno lepszy od tego della. Po prostu posucha straszna jeśli chodzi.m o szybkie VA płaskie albo 1800r. Płaskie tylko są te agony, zakrzywionych nie ma wcale. 

A jak równomierność podświetlenia pomiędzy S3222dgm a AG275QXN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2023 o 16:14, tomekpcl napisał:

Panowie właśnie zamówiłem na morelach ten monitor. Dla już go posiadających mam pytanie, jak się wam sprawuje?

Jakaś opinia? Też go dzisiaj zamówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Tiger159 napisał:

Jakaś opinia? Też go dzisiaj zamówiłem.

No ja jestem bardzo zadowolony, wcześniej miałem zwykłego ips 1080p 60 hz i przesiadka z niego na AOC AGONA to jak zamiana malucha na ferrari.

Grałem w cyberpunka 2077 i bf5 i może nie jestem specjalnie wyczulony, ale nie widzę w ogóle smużenia, a trochę się tego przed zakupem obawiałem.

Monitor bardzo jasny, tak jak już tu chyba wcześniej ludzie pisali, minimalne podświetlenie nawet ustawione na 1 w nocy jest nadal odrobinę zbyt jasne, a w dzień ustawione na 20 jest dla mnie już optymalne.

Jak pisałem, jestem bardzo zadowolony z zakupu, ale miej na uwadze, że w życiu miałem 2 monitory i to nie gamingowe, ekspertem nie jestem ?.

Musze jeszcze ustawić kolorki i gammę, gram obecnie z gammą 2 która wydaje mi się zbyt ciemna (w opcjach jest tą najjaśniejszą z 3 występujących) ale w windowsie można to skalibrować.

Kolory ustawione na ciepłe. W aplikacji G-Menu pisze, że ciepłe to 6500k więc może tak zostawię.

 

Edytowane przez tomekpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomekpcl napisał:

No ja jestem bardzo zadowolony, wcześniej miałem zwykłego ips 1080p 60 hz i przesiadka z niego na AOC AGONA to jak zamiana malucha na ferrari.

Grałem w cyberpunka 2077 i bf5 i może nie jestem specjalnie wyczulony, ale nie widzę w ogóle smużenia, a trochę się tego przed zakupem obawiałem.

Monitor bardzo jasny, tak jak już tu chyba wcześniej ludzie pisali, minimalne podświetlenie nawet ustawione na 1 w nocy jest nadal odrobinę zbyt jasne, a w dzień ustawione na 20 jest dla mnie już optymalne.

Jak pisałem, jestem bardzo zadowolony z zakupu, ale miej na uwadze, że w życiu miałem 2 monitory i to nie gamingowe, ekspertem nie jestem ?.

Musze jeszcze ustawić kolorki i gammę, gram obecnie z gammą 2 która wydaje mi się zbyt ciemna (w opcjach jest tą najjaśniejszą z 3 występujących) ale w windowsie można to skalibrować.

Kolory ustawione na ciepłe. W aplikacji G-Menu pisze, że ciepłe to 6500k więc może tak zostawię.

 

A jak z równomiernością podświetlenia? Jest tzw. Batman? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Tiger159 napisał:

A jak z równomiernością podświetlenia? Jest tzw. Batman? 

Jak zrobi się ciemniej, to zrobię zdjęcie i tu wstawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tiger159 napisał:

A jak z równomiernością podświetlenia? Jest tzw. Batman? 

Podświetlenie 60%

RIZ6GZx.jpg

Edytowane przez tomekpcl
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2023 o 12:46, Tiger159 napisał:

A jak z równomiernością podświetlenia? Jest tzw. Batman? 

Batman występuje tylko na zakrzywionych VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...