Skocz do zawartości
obsy

Jaki jest twój próg bólu przy zakupie karty graficznej?

Jaki jest twój próg bólu przy zakupie karty graficznej?  

181 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki jest twój próg bólu przy zakupie karty graficznej?



Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczmy jak wygląda aktualna mądrość etapu na pclolu w temacie cen kart graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem 4000-4999 i wydał bym tyle gdyby 4080 był dostępny za te pieniądze.

Natomiast wydałem 1700 za 3070 i myślę że posiedzę na nim przynajmniej z 2 lata.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3tys tyle zaznaczylem bo tyle dalem za rtx 3060 ok rok temu a nic mocniejszego nie dalo sie za ta kwote kupic. Potem kupilem uzywke 3060ti  za 2 tys i  raczej na tej karcie zamierzam siedziec do rtx 50xx

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, między 5 a 10 tys. to jest na prawdę spory przestrzał...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO brakuje poprawnej odpowiedzi: "to zależy". Od tego, co ona oferuje i czego mi akurat potrzeba. Istnieją karty graficzne za 30k, ale skierowane na rynek profesjonalny, więc jako gracza kompletnie mnie nie interesują. Na TOP GPU do grania 15k obecnie jest dla mnie pewnym progiem akceptowalności. Natomiast za x lat inflacji pewnie kwoty będą inne i jeśli GPU zacznie mi odjeżdżać z zasięgu ręki, raczej uznam to za podwód do szukania nowej roboty niż narzekania na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ze swojej strony nie dam tyle na GPU, gdzie za takie pieniądze można np. kupić sprawny używany samochód w nie najgorszym stanie (w sensie taki, który nie jest wszędzie drutowany) czy ufundować se z 2 tygodnie wakacji za granicą. Myślę, że wydatek z 4 do 5 tys. zł na GPU, które nie jest kastratem raz na 3,4 lub 5 lat to kwota, którą jeszcze się da jakoś przełknąć. Oczywiście, kiedyś były zupełnie inne ceny za GPU i chyba każdy z nas chciałby powrotu do takich właśnie cen, ale to co robi taka NV w ostatnich latach, to osobiście się takie podejście nie podoba, a jesteśmy jako PL szczerze za ciency w uszach, żebyśmy to zatrzymali. To bogatsi klienci od nas na Zachodzie Europy czy w USA mogą zatrzymać tą karuzelę s... (wiadomo ocb).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim świecie drogie PC zaczynają się od 8k bez monitora. Powyżej 8k zaczynają się ładne obudowy, AIO i inne zabawki. Przy takim założeniu nie możesz wydać na grafikę więcej niż te 4k ;) Zrezstą grafika jest najłatwiej wymienialnym,, sprzedawalnym elementem, więc jakby miał ten budżet zwiększać to wiele innych elementów bym zmienił zanim bym wydał więcej na grafikę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest twój próg bólu przy zakupie mieszkania, samochodu, obiadu, kurtki... itd

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaznaczylem do 3k. Nie dam więcej bo po prostu ekonomiczniej będzie przejść na konsole. Następny przystanek to używana 4090 ale to za minimum 2 lata. Jednak jeśli będzie kosztować krocie to prawdopodobnie zostanę z tym co mam, kupię konsole a na kompie zostaną tylko gierki online. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 watów, czyli obecnie do 2000 zł - RTX 3060 i RX 6650 XT.

Edytowane przez Krisol
  • Haha 1
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próg bólu zależy od tego jaką kartę się zdecyduję kupić.

dla 1060 6GB próg to 400zł

1660 super 600zł

rx 6600 nowe 900zł

dla 4080 to 2000zł

W związku z tym że 4080 w tej cenie się szybko nie doczekam, pewnie się skończy na rx 6600 jak osiągnie próg bólu.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie deale to ja lubię ?? z dwuletnią gwarancją 

IMG_20221119_103452.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kadajo napisał:

A w środku GTX 1660 :E

Właśnie dlatego lubię kupować na olx, 24h na sprawdzenie

Zawsze nagrywam rozpakowanie paczki by mieć dowód 

 

Nie tu wszystko git, sprzedający ideal. Paczka idealnie przygotowana, dowód zakupu wszystko po prostu Git

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby to dlaczego? Dlaczego PCMR jest tak przewrażliwione na punkcie dyskusji o cenie produktu? Praktycznie zawsze jak zaczyna się dyskusja o cenie zaczyna się udawanie greka żeby nie powiedzieć yeti. Ja mogę szczerze i uczciwie powiedzieć, że dla mnie max to kwota za jaką kupiłem obecną kartę uwzględniając różnicę w kursie walut, do 4000 zł i to też nie za byle co tylko za 80% wydajności topu jaki jest i będzie w danej generacji czyli segment wydajnościowy, w który niemal zawsze celowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próg bólu to mi się włącza jak na zagranicznym Amazonie widzę wypasionego 6800xt w cenie gwno wersji 3070 z polskiego januszexu.

Przy zakupie karty zwracam uwagę na relację ceny/wydajności i to czy karta odpowiada moim potrzebom a nie cenę jako taką.

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem swój próg na 4k , kupiłem półroczną 3090 za 3600,- ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludu zloty, spokój... po co te nerwy Andrzeju... Andrzeju nie denerwuj się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Krisol napisał:

200 watów, czyli obecnie do 2000 zł - RTX 3060 i RX 6650 XT.

Widzę,że kolega też do progu bólu dołącza także próg watów :D. Jak tak,to dodam od siebie. 250-300 W to absolutny max,jaki mogę przyjąć ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem 4000-4999zł, ale dodatkowo jeszcze dopiszę że za tyle byłbym w stanie kupić coś z topki np. xx80Ti. Jeśli xx80 to bliżej 4k. A to i tak przy dłuższym zastanawianiu czy naprawdę tego potrzebuję. Nie wyobrażam sobie za to płacić 2 razy tyle za ten sam segment wydajnościowy i nie przemawia do mnie tłumaczenie że 4080 i 4090 są przecież takie wydajne. Jeśli cena ma być dyktowana tylko i wyłącznie wydajnością, to przecież mogłaby nadal rosnąć z serii na serię. Bo przecież 5080 będzie bardziej wydajna od 4080, więc mogłaby kosztować np. 12k, prawda? :E I tak co serię coraz więcej. Porażka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ~280W, do 4.5k zł. W tej kwocie, nawet po inflacji powinienem zmieścić się w 4080 (w normalnych cenach w dolarach). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa lata temu, kiedy nowe konsole dopiero wychodziły (a ja łudziłem się, że po 2 latach kupię sobie PS5 za 1800zł) próg bólu na zakup karty wynosił 1500zł. I to najlepiej za jakąś używkę z gwarancją. Po prostu uznałem, że i tak coraz bliżej mi do kanapowego, casualowego grania i nie ma sensu wydawać na kartę powyżej 2k skoro za tyle można mieć całą konsolę. 

Teraz nawet głupia konsola stoi po 3300zł i ostatecznie zdecydowałem się wydać na kartę te 2000-2500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Widzę,że kolega też do progu bólu dołącza także próg watów :D. Jak tak,to dodam od siebie. 250-300 W to absolutny max,jaki mogę przyjąć ;).

Próg bólu jest u mnie definiowany przez próg watów, jeśli RTX 4060 będzie brał 200W przy wydajności RTXa 3080, to w razie potrzeby byłbym w stanie dać więcej niż 2000 zł.

R9 270 to była moja najlepsza karta, ~120W, FineWine, modowanie sterowników serii 15.200 i czekaniena oficjalne 15.7, RX 6600 byłby godnym następcą gdyby nie te wszystkie CUDA od Nvidii. :D

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawiłem się na RX 6700 bez XT od XFX <1800 - nie musi być na black frajer. Jak nie wypali to RX 6600 bez łaski <1300. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...