Skocz do zawartości
Hero586

Wymiana Obudowy Phanteks P500A na coś mniejszego

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

planuje zrobić wymianę obudowy dla zestawu z i5 z syganturki. Szukam czegoś mniejszego i z lepszą ochroną przed kurzem. Przed phanteksem miałem PureBase 500 i gabarytowo była idealna, ale niestety RTX 3080 strasznie podgrzewał mi CPU + RAM co zmusiło mnie do wymiany. Minusem PB500 był również brak wcięcia w obudowie na tylny wentylator wyciągający. Przy chłodzeniu powietrznym CPU jednak robi się trochę ciasno. Phanteks P500A to mega fajna skrzynka, ale na biurko jest jednak za duża i niestety strasznie szybko się kurzy przez brak filtra na przodzie. Przed zakupem Phanteksa planowałem zakup Lian Li O11 Air Mini, ale premiera się przeciągała i długi czas była niedostępna w PL, a nie chciałem czekać w nieskończoność. Jak myślicie do chłodzenia powietrznem CPU jest sens się w nią pakować? Przy AIO nie widziałbym problemu z rozmiesczeniem wentylatoró dół + bok/przód push a top na pull. Na powietrzu już widzę problem nwm czy radiatora CPU nie trzeba byłoby obrócić o 90 tylko pewnie się nie zmieści przy GPU :/. Będę wdzięczny za sugestie ew. inne propzycje obudów.

Skrócona forma wymagań:
* kompatkowa obudwa do postawienia na biurko
* dobry airflow
* dobre ofiltrowanie
* fajny design
* budżet ok 500 zł
* obudowa nie musi posiadać fabrycznie zainstalowanych (mam z poprzednich zestawów 5 x P14 + 6 x Corona HP RGB 140)

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michał19857 kolor czarny nad sprzedażą jeszcze nie myślałem, ale pewnie jest warta ok. 500zł

Kusi mnie ta O11 Air Mini, ale pod chłodzenie powietrzem cięgle mam obawy, czy to dobry pomysł. Dwa razy przekładać graty to nic fajnego, więc szukam jakiś opini na forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też ja oglądałem i ciekawi mnie jak w niej by były temperatury chociaż mam aio. Ładna ta lian lii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod AIO to raczej nic lepszego nie znajdziesz. Posiadam zwykła O11 w zestawie nr 1 z syganrutki i sprawdza się rewelacyjnie. Pod topowe RTX serii 3000 bezpośredni nadmuch z dołu na GPU robi robotę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Hero586 napisał:

Pod AIO to raczej nic lepszego nie znajdziesz. Posiadam zwykła O11 w zestawie nr 1 z syganrutki i sprawdza się rewelacyjnie. Pod topowe RTX serii 3000 bezpośredni nadmuch z dołu na GPU robi robotę :).

Z tego co widzę to masz tą ATX obudowę to i więcej wentyli wejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Michał19857 napisał:

Z tego co widzę to masz tą ATX obudowę to i więcej wentyli wejdzie?

Teraz jest 12, dołożyłem jeszcze 3 do AIO, żeby pracowało w konfiguracji push-pull i to była jedna z najlepszych decyzji. W końcu jest spokój z zatkanym radiatorem od kurzu :E

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hero586 co tam są za wentyle w tej budzie to są RGB czy argb? I czy jest tam jakiś kontrolek i na ile wentyli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...