Skocz do zawartości
lukadd

Offtopic o kartach graficznych

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że wątki tematyczne o kartach graficznych, a szczególnie na premierę są często zasypane tonami spamu, często nie związanym z tematem to na wzór offtopa growego czy politycznego zakładam podobny wątek dla GPU.

Można wrzucać memy, marudzić na ceny, nabijać się z posiadaczy rtx 4090 czy Radków :E, wróżyć co do przyszłości rynku GPU, cen itd. Po prostu offtop o wszystkim i niczym.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, aureumchaos napisał:

Glownie wchodze tu dla offtop.. Zajzre tam, troche sie wacham.. Ale moze sprobuje... Co mi szkodzi...

Na normalnych forach za offtop w wątkach tematycznych lecą centralnie bany i urlopy :E Zresztą na pclabie też kiedyś było to zdecydowanie bardziej pilnowane.

Wystarczy, że moderacja trochę tego przypilnuje i będzie tak jak należy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym tylko powiedzieć "Dzień dobry" wszystkim posiadaczom RTX 4090 :)

  • Haha 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lukadd napisał:

Na normalnych forach za offtop w wątkach tematycznych lecą centralnie bany i urlopy :E Zresztą na pclabie też kiedyś było to zdecydowanie bardziej pilnowane.

Wystarczy, że moderacja trochę tego przypilnuje i będzie tak jak należy.

Ale po co ? Ja tam nie widzę spamu. Dyskusje o cenach tych przepłaconych kart jak najbardziej ich dotyczą.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc przywitajmy nie tylko posiadaczy RTX 4090, ale i wszelkich innych lubiących sobie offtopować fajerwerkami :E

comment_31Q1lQuYvOLMnTuUeOXRhLwQkyBLXWqV

 

  • Haha 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, lukadd napisał:

Jako, że wątki tematyczne o kartach graficznych, a szczególnie na premierę są często zasypane tonami spamu, często nie związanym z tematem to na wzór offtopa growego czy politycznego zakładam podobny wątek dla GPU.

Można wrzucać memy, marudzić na ceny, nabijać się z posiadaczy rtx 4090 czy Radków :E, wróżyć co do przyszłości rynku GPU, cen itd. Po prostu offtop o wszystkim i niczym.

Sam pomysł dobry tylko wydaje mi się że zostaniemy z dwoma wątkami pełnymi off-topu :D W tym drugim za daleko to poszło zresztą moderatorzy mają lachę wywaloną i moderują wedle własnego widzimisię więc ten drugi wątek nie ma żadnych szans na "doczyszczenie". Może lepiej załóż wątek techniczny dla serii 4xxx a tam się dalej obrzucają gównem lol. 

Zresztą, w tym drugim wątku nawet żaden mod nie raczył się ustosunkować do tej propozycji więc już ten fakt daje jasny obraz sytuacji :D

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten wątek i moderacji da coś do myślenia. Serio, szkoda, aby to forum padło i ludzie z niego odchodzili. Bo prędzej czy później jak tak to dalej będzie lecieć to ludzie z wiedzą się stąd po prostu zawiną, bo nikomu nie będzie się chciało przebijać przez tony spamu i pierdololo w tematycznych wątkach.

Sam mam już coraz bardziej dość burdelu na tym forum :E

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, lukadd napisał:

Na normalnych forach za offtop w wątkach tematycznych lecą centralnie bany 

Wystarczy, że moderacja trochę tego przypilnuje i będzie tak jak należy.

Tutaj też lecą, tylko jest to robione wybiórczo w zależności od widzi mi się w szczególności przez jednego z adm.  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Fenrir_14 napisał:

Sam pomysł dobry tylko wydaje mi się że zostaniemy z dwoma wątkami pełnymi off-topu :D W tym drugim za daleko to poszło zresztą moderatorzy mają lachę wywaloną i moderują wedle własnego widzimisię więc ten drugi wątek nie ma żadnych szans na "doczyszczenie". Może lepiej załóż wątek techniczny dla serii 4xxx a tam się dalej obrzucają gównem lol. 

Zresztą, w tym drugim wątku nawet żaden mod nie raczył się ustosunkować do tej propozycji więc już ten fakt daje jasny obraz sytuacji :D

Chciałeś osobny watek to masz a teraz przyszedles tu narzekać ? :E

Tak samo można założyć watek techniczny i tez tam można spamować.
Z off topem i spaem jest tak ze wystarczy na niego nie reagować. Gdybyście w głównym temacie po prostu go ignorowali i pisali "NA TEMAT" to by był spokój, a tak jeden powie a a reszta się wdaje w dyskusje i masz offtop/spam.

A modrzy nie maja wywalone, zresztą jak wam ktoś przeszkadza to macie taka opcje ignoruj, trzeba było wszystkich "spamerów" zablokować i miał byś czysty temat :)

19 minut temu, lukadd napisał:

Może ten wątek i moderacji da coś do myślenia. Serio, szkoda, aby to forum padło i ludzie z niego odchodzili. Bo prędzej czy później jak tak to dalej będzie lecieć to ludzie z wiedzą się stąd po prostu zawiną, bo nikomu nie będzie się chciało przebijać przez tony spamu i pierdololo w tematycznych wątkach.

Sam mam już coraz bardziej dość burdelu na tym forum :E

Piszesz jakbyś nigdy z forum nie korzystał ;)
Już próbowałem wprowadzić stalowa rękę prawa tutaj zaraz na samym początku i przypomnij sobie skutki. A może mam dzielić użytkowników na tych lepszych i gorszych :D Nie da się wszystkich zadowolić. Za to spinaczom przydało by się trochę luzu w tym smutnym wątku o RTX 4xxxx ;)

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Pavel87 napisał:

Ja chciałbym tylko powiedzieć "Dzień dobry" wszystkim posiadaczom RTX 4090 :)

I od razu przejdźmy do tematu ubezpieczenia mieszkania/domu w razie pożaru 8:E

Edytowane przez @lek
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kadajo
Nie chodzi o stalową rękę. Ale to co ostatnio się dzieje to jest przesada. W końcu mamy tutaj forum tematyczne.

Oczywiście nie chodzi tylko o moderację, ale i o wszystkich forumowiczów. Jak chcecie mieć z pclaba pudelka to już bardzo blisko celu :E

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo to ja dodam coś co bez słów zobrazuje ten oryginalny wątek :P 

e1741589fd46d.jpg

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia H100 jest mocniejsza od RTX 4090, 384bit vs 5120bit, 24GB VRAM GDDR6X vs 80GB HBM2e to jest prawdziwy potwór. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

Nie chodzi o stalową rękę. Ale to co ostatnio się dzieje to jest przesada. W końcu mamy tutaj forum tematyczne.

Oczywiście nie chodzi tylko o moderację, ale i o wszystkich forumowiczów. Jak chcecie mieć z pclaba pudelka to już bardzo blisko celu :E

Wiem, trochę tam grubo się zrobiło ale sam powiedz kiedy premiera kart pod względem ceny i problemów technicznych robiła takie kontrowersje ?

Kiedy miałeś podniesienie ceny o takie sumy. Stad właśnie te dyskusje. A właściciele RTX 4xxx sami się podkładali "tłumacząc" zakup tych kart. Zwróć uwagę ze przewinęło się tam parę nicków, niektórzy to weterani tego forum, którzy weszli zapytali, kupili i po wszystkim. Nie uczestniczyli w tej "dyskusji". Niektórzy pewnie jakby mogli to by zaprzęgli tensory w swoich RTX'ach żeby mnie bana tutaj sprzedać. A ja wam powiem chłopaki wyluzujcie, trochę samo dystansu. Ostatecznie ja się ciesze ze wy się jaracie z nowego sprzętu nawet jak trochę sobie sarkastycznie pożartuję. Nie wierzcie nawet przez chwile ze ja pisze poważnie lub "atakuje" kogoś nawet jak to tak może wyglądać. Zawsze możecie pisać do mnie na PW i wszytko sobie wyjaśnić. Ostatecznie każdy z nas lubi PC.

:)

NO lubię gify wrzucać, no zabijcie mnie ;)

How to Make a GIF (iPhone, Android, Photoshop and More)

1 minutę temu, Stjepan666 napisał:

Nvidia H100 jest mocniejsza od RTX 4090, 384bit vs 5120bit, 24GB VRAM GDDR6X vs 80GB HBM2e to jest prawdziwy potwór. :E 

A to z tego zaraz nie wypadnie 4090 Ti tylko z mniejsza ilością RAM ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kris194 napisał:

To jest wątek ogólny o całej serii czyli w skrócie o tym co jest, będzie, o cenach, wydajności, awaryjności i milionie innych rzeczy. Jak ktoś chce w tym "oceanie" szukać wrażeń z użytkowania danej karty to ja powodzenia życzę. Na overclock.net od dawna funkcjonuje coś takiego jak owners club gdzie każdy model ma swój wątek ale nie, tutaj to jaśnie Państwo potrzebują asystenta/asystentki do założenia tematu :lol2:

Gadki o crypto, gadki o monitorach, gadki o rękojmie i zwrotach kart graficznych, januszowych sklepach, januszowych użytkownikach co kupują GPU, aby sobie pograć i zwrócić, gadanie, że nie ma w co grać, cenach prądu i limitach 2000kwh, ferrari, lokówkach do pach, ciągłych wycieczek osobistych itd.  Tak wszystko na temat :E

Nikt nikomu nie broni pisania o palących się wtyczkach, cenach bo dotyczą wątku. Ale poza tym jest tam tona innego zupełnie nie potrzebnego spamu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

Wiem, trochę tam grubo się zrobiło ale sam powiedz kiedy premiera kart pod względem ceny i problemów technicznych robiła takie kontrowersje ?

Kiedy miałeś podniesienie ceny o takie sumy. Stad właśnie te dyskusje. A właściciele RTX 4xxx sami się podkładali "tłumacząc" zakup tych kart.

No dokładnie - zamiast podawać wynki testów to posiadacze 4090 bronią tych cen, a jeden to nawet chciał być witany z honorami... Więc jak ktoś kupił nie po to by grać tylko leczy kompleksy to się tak zrobiło. A Ty @lukadd to kupiłeś, oddałeś czy jakoś tak, że nie kupiłeś i ci nie wysłali więc go nie masz ale znalazłeś się w obozie obrońców tej ceny. Wiec nie wiadomo do końca o co ci chodzi :)

3 minuty temu, lukadd napisał:

Gadki o crypto, gadki o monitorach, gadki o rękojmie i zwrotach kart graficznych, januszowych sklepach, januszowych użytkownikach co kupują GPU, aby sobie pograć i zwrócić, gadanie, że nie ma w co grać, cenach prądu i limitach 2000kwh, ferrari, lokówkach do pach, ciągłych wycieczek osobistych itd.  Tak wszystko na temat :E

Ale akurat tego to jest tam bardzo mało... Głównie o cenach i kwestii czy spadną czy nie i czy kupować czy nie. To co wymieniłeś to jest tam mało tego więc bez przesady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

Gadki o crypto, gadki o monitorach, gadki o rękojmie i zwrotach kart graficznych, januszowych sklepach, januszowych użytkownikach co kupują GPU, aby sobie pograć i zwrócić, gadanie, że nie ma w co grać, cenach prądu i limitach 2000kwh, ferrari, lokówkach do pach, ciągłych wycieczek osobistych itd.  Tak wszystko na temat :E

Nikt nikomu nie broni pisania o palących się wtyczkach, cenach bo dotyczą wątku. Ale poza tym jest tam tona innego zupełnie nie potrzebnego spamu.

 

Ale przyznaj, że założyłeś ten temat tylko po to żeby pospamować bo twój wewnętrzny szeryf nie pozwala tego robić w innym wątku. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kadajo napisał:

Wiem, trochę tam grubo się zrobiło ale sam powiedz kiedy premiera kart pod względem ceny i problemów technicznych robiła takie kontrowersje ?

Każda premiera jest inna. Zresztą Ampere wcale też nie była gładka, wręcz była jeszcze bardziej gorąca od Ada.Tylko w innych kwestiach :E
Górnicy wykupujący GPU i nieustanne polowania na te karty doprowadziły do powstania wątku zakupowego, który docelowo stał się tak naprawdę wątkiem do offtopowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

Każda premiera jest inna. Zresztą Ampere wcale też nie była gładka, wręcz była jeszcze bardziej gorąca od Ada.Tylko w innych kwestiach :E
Górnicy wykupujący GPU i nieustanne polowania na te karty doprowadziły do powstania wątku zakupowego, który docelowo stał się tak naprawdę wątkiem do offtopowania.

A np. GTX280 pamiętasz jak kupowałeś albo 8800GTX jak wtedy było? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, hubio napisał:

A Ty @lukadd to kupiłeś, oddałeś czy jakoś tak, że nie kupiłeś i ci nie wysłali więc go nie masz ale znalazłeś się w obozie obrońców tej ceny. Wiec nie wiadomo do końca o co ci chodzi :)

Tylko o bajzel na forum, który jest coraz większy i w zasadzie nie tylko jeśli chodzi o dział GPU czy temat o RTX 40xx. No, ale temat o RTX 40xx tylko uwydatnił ten bajzel.

Nigdy nie broniłem tej ceny, jak już to pisałem, że jak dla mnie to mogliby RTX 4090 dodawać do chipsów w biedronce i wtedy byłbym naprawdę szczęśliwy ?.

 

Sam, anulowałem mojego Strixa 4090 i to w zasadzie jak już miałem status zamówienia w przygotowaniu do wysyłki ? Nie wiem czy się z tego śmiać czy płakać. Po prostu krótka decyzja. Nie jestem januszem, aby brać GPU i bez powodu zwracać.

Chrapka na moc jest, ale i jest zamieszanie. Więc sobie po prostu na spokojnie poczekam do nowego roku, może i do wiosny, a jeszcze muszę zasilacz kupić bo Corsair wyzionął ducha, a i tak średnio mi się widzi drutowanie z tymi przejściówkami.

6 minut temu, Stjepan666 napisał:

A np. GTX280 pamiętasz jak kupowałeś albo 8800GTX jak wtedy było? :E

Nie było takiego spamu po forach :E Wtedy sam się mało na nich udzielałem, ale przeglądałem.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajzel wynika z zachowania użytkowników, czasy się zmieniły niestety. Gdyby tutaj moderka podeszła do forum tak jak w 2006 roku to by polowa nowych poleciała za przekleństwa a druga polowa za dyskusje z moderka.

Wiec z jednej strony nie chcesz żeby forum umarło ale z drugiej chcesz sztywne zasady starej gwardii. A zresztą gdzie ci użytkownicy uciekną ? Na Pure PC ? :E

P.S. i widzisz znowu się robi off top, w temacie o off topie :E

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, kadajo napisał:

Chciałeś osobny watek to masz a teraz przyszedles tu narzekać ? :E

Tak samo można założyć watek techniczny i tez tam można spamować.
Z off topem i spaem jest tak ze wystarczy na niego nie reagować. Gdybyście w głównym temacie po prostu go ignorowali i pisali "NA TEMAT" to by był spokój, a tak jeden powie a a reszta się wdaje w dyskusje i masz offtop/spam.

A modrzy nie maja wywalone, zresztą jak wam ktoś przeszkadza to macie taka opcje ignoruj, trzeba było wszystkich "spamerów" zablokować i miał byś czysty temat :)

Piszesz jakbyś nigdy z forum nie korzystał ;)
Już próbowałem wprowadzić stalowa rękę prawa tutaj zaraz na samym początku i przypomnij sobie skutki. A może mam dzielić użytkowników na tych lepszych i gorszych :D Nie da się wszystkich zadowolić. Za to spinaczom przydało by się trochę luzu w tym smutnym wątku o RTX 4xxxx ;)

Akurat Ty to jesteś pierwszy do obrzucania innych gównem i wszczynania nic nie wnoszących do tematu pyskówek więc mógłbyś sobie darować bo się tylko kompromitujesz ? wg moich standardów zachowanie typowe dla internetowego napinacza :) Zrobiliście sobie z wątku najnormalniej w świecie gorzkie żale ale wina jest oczywiście po stronie użytkowników serii 4xxx haha.  Na szczęście kto ma trochę oleju w głowie to sam wyciągnie wnioski na podstawie wpisów we wspomnianym wątku. I to nie jest tylko i wyłącznie moja opinia bo wiele osób niejednokrotnie o tym wspominało. Ale oczywiście macie to w dupie. A z tym ignorowaniem to bardzo dobry pomysł w zasadzie ?

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz ci pisałem kto tu ma prawdziwy ból dupy ;)

A poziom twojej ignorancji zakrawa o kpinę, a może powinien napisać o poziom RTX 4090 ? :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, lpcl napisał:

Ale przyznaj, że założyłeś ten temat tylko po to żeby pospamować bo twój wewnętrzny szeryf nie pozwala tego robić w innym wątku. 

Sam spamiłem razem z wami wszystkimi w wątku 40xx.  Przyznaję bez bicia.
Nie raz odpowiadałem na wypowiedzi zupełnie nie tyczące się tematu GPU.  Czyli totalne pierdololo :E. Jeden coś napiszę, drugi odpowie, trzeci się dołączy i robią się strony bezsensownego spamu niezwiązanego z tematem.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...