Skocz do zawartości
lukadd

Offtopic o kartach graficznych

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, lukadd napisał:

Sam spamiłem razem z wami wszystkimi w wątku 40xx.  Przyznaję bez bicia.
Nie raz odpowiadałem na wypowiedzi zupełnie nie tyczące się tematu GPU.  Czyli totalne pierdololo :E. Jeden coś napiszę, drugi odpowie, trzeci się dołączy i robią się strony bezsensownego spamu niezwiązanego z tematem.

 

Bo to forum dyskusyjne i każdy coś tam pisze wokol 4090, źle? Dla mnie nie, bo wchodzę żeby się pośmiać. Wymiana doświadczeniami zawsze mi w temacie sprzętu wisiała, od tego mam testy, bez stronniczego słuchania fanboy 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kadajo napisał:

Juz ci pisałem kto tu ma prawdziwy ból dupy ;)

A poziom twojej ignorancji zakrawa o kpinę, a może powinien napisać o poziom RTX 4090 ? :E

Daj mu bana albo ostrzeżenie. Za takie teksty do moda to na większości forów to on by wyleciał :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hubio napisał:

Daj mu bana albo ostrzeżenie. Za takie teksty do moda to na większości forów to on by wyleciał :)

Spokojne nie jestem tutaj jedynym modem a on sobie grabi, i to nie jest tylko moje zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kadajo napisał:

Bajzel wynika z zachowania użytkowników, czasy się zmieniły niestety. Gdyby tutaj moderka podeszła do forum tak jak w 2006 roku to by polowa nowych poleciała za przekleństwa a druga polowa za dyskusje z moderka.

Wiec z jednej strony nie chcesz żeby forum umarło ale z drugiej chcesz sztywne zasady starej gwardii. A zresztą gdzie ci użytkownicy uciekną ? Na Pure PC ? :E

P.S. i widzisz znowu się robi off top, w temacie o off topie :E

Offtop jest po to aby właśnie offtopować.

Wątek tematyczny, aby trzymać się tematu przynajmniej w większości. Nikt nie mówi, że bez luzu, pośmiać z spalonych wtyczek też się należy.

No, ale no sorry, jak są dni, że w wątku 40xx 50%+ postów to potrafi być żałosny spam, rozmowy nie na temat, wycieczki osobiste itd. :ETo chyba już coś jest mocno nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale przecież cały czas na temat RTX 4xxx :E
No moze procz tego dzisiejszego offa z tym kompem, no chcieliśmy pomoc koledze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie - Polska gra i jeszcze nie przegrywa :) włączyłem mecz w 4K z naziemnej za darmo.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

Ale przecież cały czas na temat RTX 4xxx :E

"Hej Marlenka przynieś no piwo, bo jak ci zaraz przywalę tym rtxem 4090 to, aż złącze ci się stopi"

Jeszcze się mieści w ramach tematu o RTX 40xx czy już nie?

8 minut temu, hubio napisał:

Dobra Panowie - Polska gra i jeszcze nie przegrywa :) włączyłem mecz w 4K z naziemnej za darmo.

Nie oglądam tego badziewia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tutaj witają posiadaczy piszczałek 4090 z honorami? XD 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

"Hej Marlenka przynieś no piwo, bo jak ci zaraz przywalę tym rtxem 4090 to, aż złącze ci się stopi"

Jeszcze się mieści w ramach tematu o RTX 40xx czy już nie?

Nie wiem czy pytasz poważnie czy sarkastycznie ale jak dla mnie nie ma z takim pisaniem problemu :D

Jeszcze raz na pisze gdyby użytkownicy RTX'ow nie wciągnęli się w ta rozmowę i nie zaczęli tego wszystkiego bronic to byś nie miał nawet polowy tych stron "spamu" jak to określiłeś.

Przecież kupili i co ich obchodzi zadanie innych, prawda ? :D

BTW. W temacie RTX 4090 dalej off-top jak na twoje standardy :E

Dlatego trzeba trochę z tego cisnąć :)

2 minuty temu, Karister napisał:

Czy tutaj witają posiadaczy piszczałek 4090 z honorami? XD 

Dzień dobry :D

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, hubio napisał:

Daj mu bana albo ostrzeżenie. Za takie teksty do moda to na większości forów to on by wyleciał :)

Już teraz kadajo ma od niego opinię internetowego napinacza. Jak dostanie od niego bana to "otrzyma" przydomek internetowego alpha napinacza kadajo :lol2: A tak poważnie to podziwiam za cierpliwość. Jeśli ktoś prowadził jakieś forum czy to jako mod czy też admin w latach 2000-2010 to doskonale wie jak kończyły się takie wycieczki osobiste w kierunku załogi forum. Swoją drogą już mieliśmy tutaj takiego jednego z topowym sprzętem i skończyło się wygnaniem.

Edytowane przez Kris194
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Karister napisał:

Czy tutaj witają posiadaczy piszczałek 4090 z honorami? XD 

Witamy, witamy gorąco :E

giphy.gif?cid=790b76117f8f857e2523543f61

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kris194 przecież posiadany sprzęt nie powinien być tutaj kryterium oceny. Poza tym wcale nie mam topowego sprzętu lol. Mam przeciętną płytę, przeciętny ram, dyski też już leciwe, zwykle AiO bez custom loop'a, coś tam jeszcze dałoby się zupgrade'ować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Fenrir_14 napisał:

@Kris194 przecież posiadany sprzęt nie powinien być tutaj kryterium oceny. Poza tym wcale nie mam topowego sprzętu lol. Mam przeciętną płytę, przeciętny ram, dyski też już leciwe, zwykle AiO bez custom loop'a, coś tam jeszcze dałoby się zupgrade'ować ?

Ja się wręcz wstydzę swojego CPU. XD Oby szybko wypuścili 7950X z D3 cache. Custom loop - fujka. Trzeba dolewać.

Edytowane przez Karister
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Karister napisał:

Ja się wręcz wstydzę swojego CPU. XD Oby szybko wypuścili 7950X z D3 cache. Custom loop - fujka. Trzeba dolewać.

Haha, grubo ? Sam efekt mi się podoba ale trzeba pilnować tematu troche bardziej. Widziałem ostatnio, że Cooler Master ma niebawem wydać ML360 Sub ZERO Cryo V2 pod Lga1700 więc jak tylko wyjdzie to przetestuję tego Peltiera :) Fajnie jakby jeszcze 13900KS'a udało się dostać bo może być ograniczona pula :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Fenrir_14 napisał:

@Kris194 przecież posiadany sprzęt nie powinien być tutaj kryterium oceny. Poza tym wcale nie mam topowego sprzętu lol.

A ktoś powiedział, że jest/był? Tak się po prostu akurat składa, że Ci z najlepszym sprzętem najczęściej się zaczynają spinać jak ktoś nie podziela ich entuzjazmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kris194 napisał:

A ktoś powiedział, że jest/był? Tak się po prostu akurat składa, że Ci z najlepszym sprzętem najczęściej się zaczynają spinać jak ktoś nie podziela ich entuzjazmu.

Zawsze punkt widzenia jest w pewien sposób zależny od punktu siedzenia :D mnie osobiście to grzeje kto jakiego sprzętu używa, jeżeli mu to wystarcza i sprawia frajdę to może grać na pegazusie i będzie git :) tak samo z jedzeniem, jeśli komuś odpowiada dieta oparta dajmy na to na chińskich instant'ach i jajecznicy no to super, niech się tak żywi, ja tak przecież jeść nie muszę, bo mam własny wybór. Jedynie ręce opadają jeśli ludzie z uporem maniaka z różnych względów starają się zaklinać rzeczywistość byle tylko nie zderzyć się z autentycznym faktem, który z jakiegoś względu jest im nie na rękę. I tyle, niezależnie czy rozmawiamy o komputerach, autach, pogodzie czy przepisach ruchu drogowego. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Fenrir_14 napisał:

autentycznym faktem

A są jakieś nieautentyczne ? :szczerbaty:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Kris194 napisał:

A ktoś powiedział, że jest/był? Tak się po prostu akurat składa, że Ci z najlepszym sprzętem najczęściej się zaczynają spinać jak ktoś nie podziela ich entuzjazmu.

Czasem po prostu ręce opadają gdy wywlekane są nawet najmniejsze wątpliwości/niedoskonałości i rozdmuchiwane do rangi nie wiadomo jakiego problemu. 

"Gość dociska wtyczkę dwoma rękami, jest ktoś kto tak robi? Kolejny dowód na to, że te złącze to jakiś ponury żart, który nie powinien wyjść poza laboratorium." gdzie ewidentnie widać, że zrobił to i tak bez większego wysiłku. Swoją drogą czy ktoś tak robi? Nie wiem, nie podpinałem karty luzem poza jednostką. 

Powyższe to tylko przykład, ale ogólna tendencja jest wiadoma - obśmianie po wielokroć każdego możliwego aspektu tej serii. 

Zabawna jest inna kwestia - problem wielu z ustaleniem tego czy 4090 to karta źle czy (w miarę) dobrze wyceniona. W zależności od dnia ludzie potrafią napisać, że cena 4080 to śmiech (pełna zgoda) a 4090 może być, w końcu to aktualny top. Innego dnia z kolei już przy innych nastrojach u tych samych osób z wypowiedzi jasno wynika, że te 10 koła to w sumie też beka i kto to kupuje. Niekonsekwencja i taka próba wyczucia trendów danego dnia. Ostatnio jest raczej zgodnie, że obie drogie i w ogóle śmiech - tak w sumie lepiej.  

Kolejna sprawa - narracja, że ten kto narzeka na 4xxx i jej nie ma = nie stać go i ogólnie jest wyśmiewany przez tych co mają. Temat chyba najbardziej rozdmuchany i przekręcany przez niektórych "nie posiadaczy" a szczególnie przez drama queen hubio. 1-2 użytkowników kręciło sobie bekę a kwestia "witania z honorami" chyba już zawsze będzie wywlekana w temacie :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Pitt_34 napisał:

A są jakieś nieautentyczne ? :szczerbaty:

Jesteśmy na pclab dlatego napisałem w ten sposób :D Wielokrotnie różnego rodzaju wydumki, wyssane z palca teorie czy domysły w wątku o kartach 4090 były przedstawiane jako FAKT lol.

 

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fenrir_14 napisał:

wyssane z palca teorie czy domysły w wątku o kartach 4090 były przedstawiane jako FAKT lol

Oświeć mnie co było wrzucane jako wydmuszki i domysły  ? cena, palące się wtyczki, terkoczące wentyle ? czy może masz na myśli coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pitt_34 okej zacznijmy od tych wtyczek, gdzie te spalone karty i domostwa? Proszę, podaj mi przykłady z ostatnich kilku dni komu się gdzie co spaliło. Minął przeszło miesiąc od premiery, ile to się będzie rozpalać? ?Czemu nie jest zablokowana sprzedaż tych tzw. bomb z opóźnionym zapłonem, które mogą zabić setki osób ?? lol. Errrr ... wróć, spalić ?  

 

 

Edytowane przez Fenrir_14
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Fenrir_14 napisał:

gdzie te spalone karty i domostwa?

A kto Ci takie coś napisał ? Z tego co ja czytałem, to koledzy pisali, że może się takie coś wydarzyć a nie że się wydarzyło.

Co do wtyczek, mało jeszcze masz na necie przykładów ? 

Interpretujesz coś na swój sposób, co absolutnie nie jest prawdą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem Cię tylko o przykłady spalonych wtyczek lub kart z kilku ostatnich dni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pitt_34 napisał:

Oświeć mnie co było wrzucane jako wydmuszki i domysły  ? cena, palące się wtyczki, terkoczące wentyle ? czy może masz na myśli coś innego ?

Standard, jeśli fakty nie pasują do narracji to tym gorzej dla faktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Fenrir_14 napisał:

kart z kilku ostatnich dni

Jeszcze raz zapytam kto pisał o spalonych kartach >? a spalonych wtyczek to sobie poszukaj na necie jest tego sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...