Skocz do zawartości
_network

DualBoot - Drugi dysk NVME znika po restarcie windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej, 

Przekopałem już cały internet i nadal nie mogę znaleźć na ten problem rozwiązania. 

Mam dwa dyski w laptopie (dwa nvme):

1. NVME1 512 GB - tutaj jest zainstalowany Windows10

2. NVME2 (drugi slot) - 1 TB - tutaj instaluje Linux Fedora 

Gdy Windows jest zainstalowany instaluje Linuxa - partycje się tworzą i mogę wybrać w BIOS, z którego ma się bootować. Pojawia się menu GRUB i jest OK.

ale gdy zrestartuje Win10 - to w spisie urządzeń (ten dosowy post na początku urchamiania komputera) znika mi dysk NVME2 (PNY 3030) 

Gdy wyłącze komputer kompletnie i załącze przyciskiem - dysk sie pojawia ale tylko do momentu kolejnego restartu Win10. 

NIe wiem gdzie szuać przyczyny. Wrzuciłęm na próbe drugi dysk do slotu2 - 256GB i to samo. 

Edytowane przez _network

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozwiązania nie podam, ale miałem podobną sytuację - dwa dyski nvme, przez przypadek bootloader miałem na tym drugim a system zainstalowany na pierwszym. Komputer po zimnym starcie zawsze widział oba dyski, a po włączeniu systemu i restarcie - drugi dysk mi zawsze znikał.

Zaorałem oba do zera, postawiłem system, bootloader na pierwszym dysku i dopiero wsadziłem drugi - od tej pory jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co znaczy — zaorałeś dyski do zera? - Jakieś pełne formatowanie/zerowanie/specjalny tool do tego? 

Mnie ten drugi nie znika — jego nie widać przy bootowaniu, ale później w systemie jest widoczny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi