Skocz do zawartości
fakeman

Upgrade zestawu z i9 9900K i RTX 3080

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, kalderon napisał:

Piszesz o liczbie rdzeni jak o przewadze Intela do gier.

Gdzie tak napisałem? Pokaż palcem że to było w odniesieniu do gier? 

6 godzin temu, Caps napisał:

Jeżeli nie, to mimo wszystko stawiałbym na Intela bo masz jednak znacznie więcej rdzeni i wątków, znacznie bardziej uniwersalne procesory niż 5800X3D. 

Widzisz tutaj gdzieś coś na temat tego co próbujesz mi wytykać? 

56 minut temu, kalderon napisał:

13600KF ma sens ze względu na stosunek wydajności do ceny, a nie dzięki liczbie rdzeni.

A ta wydajność to z czego się bierze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność w grach bierze się z architektury, zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kalderon napisał:

Wydajność w grach bierze się z architektury, zegarów.

Aha ok, nie bierze się z ilości rdzeni. Tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal sobie głupiego CS:GO to się zdziwisz. Odpal sobie MSFS, odpal sobie kilka MMO, pograj w więcej tytułów gier

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, krukkpl napisał:

13700K warto brać w Komputroniku bo dostajesz tam kod na Call Of Duty, który możesz wykorzystać lub opylić za jakieś 150-200zł :)

Potrzebna ci tak mocna płyta?
W oficjalnym sklepie MSI masz dobrą płytę Z690-A Pro za 1029 z kodem rabatowym (była nawet okazja za 879, ale już się skończyła).
Ja wolałem dopłacić do dysku PCIE Gen. 4 :) 

Ja w tym tygodniu przesiadłem się z 9900K@5.0@1.30V na 13700K i różnica jest zauważalna w grach w które gram, nawet w wyższej rozdzielczości 3440x1440.
Przede wszystkim brak przycinek i stutteringu, który na 9900K był obecny.

13700K na stock w grach ma u mnie niższe temperatury niż 9900K więc nie ma czego się bać.

 

Wysłałem Ci PM odnośnie tej promocji, będę wdzięczny jak zerkniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W głowie mi się nie mieści, czemu ktoś kupuje i7 13 gen i zostaje na ddr4 kupując nową płytę za 1520zł :D 

Jeszcze gdyby ram zostawał z poprzedniego configu. (zakładając żeby ktoś miał: 3200cl15 /3600cl17) 

Zmiana generacji ale tak na pół kroka, dziwne.

 

W dniu 26.11.2022 o 15:29, Caps napisał:

Odpal sobie głupiego CS:GO to się zdziwisz. Odpal sobie MSFS, odpal sobie kilka MMO, pograj w więcej tytułów gier

Tak, pod warunkiem że masz chociaż 3080 albo grasz w gierki strategiczne.

Edytowane przez kogut199109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, kogut199109 napisał:

W głowie mi się nie mieści, czemu ktoś kupuje i7 13 gen i zostaje na ddr4 kupując nową płytę za 1520zł :D 

Spokojnie, morelki mi to wybiły wszystko z głowy. Zmieniłem zamówienie na Z790 Tomahawk ddr4, sprzedali mi to a później tłumaczyli sie ze dystrybutor im dal zle info o stanie magazynowym i nie maja tego w ogole.

Także mam teraz zamrożone pieniądze w i7 z komputronika (tu też smieszna historia, anulowane wczoraj z rana dzis kurier sie pojawil), zestawach ddr4, ddr5, dwoch plytach i dwoch chlodzeniach :E takze czeka mnie teraz zabawa w odzyskiwanie pieniedzy z tego wszystkiego bo nic nieotwarte a z 10k zamrozone w sprzecie

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy takie w których zakupy to nie przyjemność a stres i obawy ?

Ja dlatego zawsze i wszystko ZA POBRANIEM. 

Nie dawać sklepom kasy przed wysłaniem towaru. Raz, że masz pewność że nie zamrozisz sobie kasy, a dwa to to, że zamówienia za pobraniem są jeszcze  często dodatkowo szybciej realizowane - bo sklep nie ma kasy a ją chce, a jak ma już kasę na koncie to pośpiechu nie ma. 

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Caps napisał:

Czasy takie w których zakupy to nie przyjemność a stres i obawy ?

Ja dlatego zawsze i wszystko ZA POBRANIEM. 

Nie dawać sklepom kasy przed wysłaniem towaru. Raz, że masz pewność że nie zamrozisz sobie kasy, a dwa to to, że zamówienia za pobraniem są jeszcze  często dodatkowo szybciej realizowane - bo sklep nie ma kasy a ją chce, a jak ma już kasę na koncie to pośpiechu nie ma. 

Racja.
Robie ostatnie podejście do tematu: zamówiłem Z790 Aorus Elite AX z niemieckiego amazonu za 1530zł bodajże, w polskim amazonie 200zł drożej (no i wszyscy wiemy na jakim poziomie jest obsługa polskiego amazonu) a w reszcie sklepów w polsce nie ma tej płyty już jakiś czas, ogólnie na polskim rynku sytuacja z Z790 jest śmieszna.
Znowu zamówie i7 13700K z komputronika :E no i odbieram Kingston Fury Renegade RGB DDR5 (2x16GB) 32 GB 6000MHz CL32 za 1179zł także chyba jedne z najtańszych i najlepszych DDR5 dostępnych w polsce, do tego mają moje upragnione świecidełka ? No i ten Navis F360.
Tylko tym razem poczekam z zamawianiem proca aż już będę miał w rękach płytę.

Kto by pomyślał, że w tych czasach człowiek chce wydać tyle pieniędzy na niepotrzebne do życia gówno i taki wielki problem :E
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...