Skocz do zawartości
Warson

Wymiana Procesora Pod Gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie od kilku dni chodzą myśli że chyba czas wymienić procesor. Gram przede Wszystkim w Serie typu Fifa 23 oraz Call of Duty MW II. Odkąd wyszła Fifa 23 pojawił się dośc niespodziewany problem, otóż mało FPS, spadki FPS komp nie radzi sobie z tym tytułem i to jest bardzo dziwne. Poniżej Przedstawiam Jaki Obecnie mam sprzęt:

AMD Ryzen 5 3600

MSI X470 Gaming Plus

DDR 4 Crucial Ballistix 16GB

Nvidia RTX 2060 Super

Mój kolega kilka dni temu z polecenia Waszego Forum Zmienił proca pod Fifę na Intel Core i5-13600KF, okazało się że zmienił ten procesor całkowicie oblicze Fify, Fpsy wywaliło w kosmos mimo że grafikę ma gorszą ode mnie. Stąd moje pytanie Czy wymieniać na innego Ryzena czy wraz z płyta główną na Taki Sam Intel? Jaka jest Wasza Opinia, Dodam do tego że chciałbym zamontować na procesor przy okazji chłodzenie wodne gdyż te Ryzeny się mocno Grzeją i Czasem szum wiatraków z obudowy jest nie do wytrzymania. Myślę że budżet do wykorzystania to około 2tyś zł.  Dodam jeszcze że dużo streamuje. Dziekuje z góry za pomoc w znalezieniu odpowiedniego Zestawu.

Edytowane przez Warson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIFA na PC ogólnie jest optymalizacyjnym koszmarem, to może nie być wina CPU ale jakichs problemów w sofcie.

Tu masz cały wątek:

Natomiast jeśli szukasz nowego CPU to idź w Ryzen 7 5800X3D. Chłodzenie wodne nie jest tu potrzebne, Fortis 5 da radę. 
 

Gdybys jednak wolał AIO to Navis F240. Sprawdź tylko czy wejdzie do obudowy.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dirian napisał:

FIFA na PC ogólnie jest optymalizacyjnym koszmarem, to może nie być wina CPU ale jakichs problemów w sofcie.

Tu masz cały wątek:

Natomiast jeśli szukasz nowego CPU to idź w Ryzen 7 5800X3D. Chłodzenie wodne nie jest tu potrzebne, Fortis 5 da radę. 
 

Gdybys jednak wolał AIO to Navis F240. Sprawdź tylko czy wejdzie do obudowy.

 

To bardzo Dziwne bo Jak Wspomniałem wyżej ziomek z tego tematu: 

 poczuł właśnie w tej grze Kosmiczną różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy dziwne, wypuścili grę w tragicznym stanie. 

U mnie na laptopie z sygnaturki też chodziła tragicznie, nie chciało mi się kombinować i kupiłem wersję na PS5.

W każdym razie ostrzegam, że problem może leżeć gdzieś indziej niż w CPU żeby się nie zdziwił, że zmienisz procesor a dalej gra będzie działać niezadowalająco. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dirian napisał:

No nie wiem czy dziwne, wypuścili grę w tragicznym stanie. 

U mnie na laptopie z sygnaturki też chodziła tragicznie, nie chciało mi się kombinować i kupiłem wersję na PS5.

W każdym razie ostrzegam, że problem może leżeć gdzieś indziej niż w CPU żeby się nie zdziwił, że zmienisz procesor a dalej gra będzie działać niezadowalająco. 

 

To jakim cudem kolega wyżej Zmienił proca i jest Ponad 200FPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Warson napisał:

To bardzo Dziwne bo Jak Wspomniałem wyżej ziomek z tego tematu: 

 poczuł właśnie w tej grze Kosmiczną różnice.

Co to znaczy kosmiczna róznica. Dokładnie jaki miał wzrost fpsów i z jakiego CPU przechodził? Il ety masz fps i na jakich ustawieniach graficznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mam problem taki że w grze mam spokojnie 100 fps ale w przerywnikach gry gdy padnie bramka albo leci "Filmik: to spada do 30 fps...

gram na ustawieniach niskich.

 

Edytowane przez Warson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Warson napisał:

Bardziej mam problem taki że w grze mam spokojnie 100 fps ale w przerywnikach gry gdy padnie bramka albo leci "Filmik: to spada do 30 fps...

gram na ustawieniach niskich.

 

Dawno nie grałem w fifę ale, czy przerywniki nie mają odgórnie ograniczonej ilości fps na 30?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie, to ja już nie wiem gdzie leży problem... jade do Ziomka który zmienił proca bo Wy mówicie co innego a on zmienił proca i mówi co innego, dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Warson napisał:

 

Mój kolega kilka dni temu z polecenia Waszego Forum Zmienił proca pod Fifę na Intel Core i5-13600KF,

, Dodam do tego że chciałbym zamontować na procesor przy okazji chłodzenie wodne gdyż te Ryzeny się mocno Grzeją i Czasem szum wiatraków z obudowy jest nie do wytrzymania. 

1.Sens porównania obu procków żaden - tak jak porównywac golfa 4 do najnowszej generacji

2.Akurat AIO w 3600 jest potrzebne jak urwie majtki, wystarczy uv...

3.Jak czytam "wiatraki" to już więcej mi nie trzeba :D 

Nawet nie wpadłeś na to, żeby wrzucić zrzut ekranu np. z msi afterburner z wykorzystaniem % procka, karty i temperaturami. Skoro w innych grach takiego problemu nie ma, być może wina leży w słabej optymalizacji gry jak ktoś wcześniej wspomniał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ronin69 napisał:

1.Sens porównania obu procków żaden - tak jak porównywac golfa 4 do najnowszej generacji

2.Akurat AIO w 3600 jest potrzebne jak urwie majtki, wystarczy uv...

3.Jak czytam "wiatraki" to już więcej mi nie trzeba :D 

Nawet nie wpadłeś na to, żeby wrzucić zrzut ekranu np. z msi afterburner z wykorzystaniem % procka, karty i temperaturami. Skoro w innych grach takiego problemu nie ma, być może wina leży w słabej optymalizacji gry jak ktoś wcześniej wspomniał. 

Zatem proszę, fotki: 

https://imgur.com/a/maZZgVI

https://imgur.com/a/4lnNGGm

 

1.jpg

Bardziej problem jest taki że mam spadki FPS, takie mikro zrywy podczas gry, nie wiem jak to opisać inaczej, przeskoki ekranu itp... nie jest to stałe a w pewnych momentach. gra Zainstalowana na Dysku SSD.

Edytowane przez Warson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Caps napisał:

Może coś pomoże

 

Robiłem, Jest lepiej ale ja coś czuje że mam jakiś problem z ustawieniami grafiki, Bo fpsy mam 144 a gra nie jest płynna są zrywy, takie przeskoki ekranu itp... czym to może być spowodowane? może jakiś V-sync albo cos? nie znam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz monitor? Ile Hz? Jak masz jakiś 60-75 Hz, to może i spróbuj z włączonym v-sync. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ten wątek na Reddit co ci wrzuciłem na początku, tam też takie problemy ludzie mieli i kombinowali z ustawieniami - niektórym pomogło innym nie. Ja u siebie też trochę grzebałem ale stwierdziłem, że to nie na moje nerwy. Na szczęście miałem testowa wersję z EA Play.

Tak gownianego portu dawno nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Dirian napisał:

Na szczęście miałem testowa wersję z EA Play.

Mi ona nawet nie chciała się odpalić, jakiś error mi wyskakiwał co też miało rzekomo sporo osób także na tym skończyłem przygodę z tą grą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...