Skocz do zawartości
pawel_nt

Zestaw za około 12 tys (nie tylko granie).

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim serdecznie (póki co) za pomoc. Coś już więcej wiem. Byłem w tym moim, zaprzyjaźnionym sklepie. Sytuacja taka - że czekamy (z dostępnością i cenami) najpierw do gwiazdki, a jak nie to do początku stycznia. Wtedy będzie premiera RTX 4070Ti. Generalnie w grę wchodzą jeszcze (nie wiem czemu wcześniej o tym nie pomyślałem) RTX 3080 lub 3090. Wolę chyba zostać przy Nvidia. Procek pewnie wezmę i5 13600K. A z resztą komponentów muszę jakoś dojść do ładu... Pozdrawiam. :D 

 

PS: Teraz tak sobie siedzę na necie i patrzę. Spodobała mi się grafika rtx 3090. Co o niej sądzicie, jeśli bym ją wyhaczył w dobrej cenie - czyli około 5 tys "z groszami"?

PS (v.2): Zawsze mógłbym grafikę kupić oddzielnie (gdzieś na necie). Jeśli jest okazja brać teraz rtx 3090 za te 5 tys - to skusić się, czy czekać cierpliwie co przyniosą dni? Bo nie wiem jak się rozwinie rynek tych kart, a tak do miesiąca czasu, coś koniecznie chciałbym sobie złożyć... Przepraszam, że zadaję trudne pytania. ;) 

PS (v.3): Jest na x-com ta rtx 3090 za 5900 zł. Firmy KFA2. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez pawel_nt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej piszę znowu. Sytuacja taka: Kupiłem używkę RTX 3090 od Della. Teraz muszę dobrać odpowiednio pozostałe komponenty. Moja propozycja jest taka:

i5 13600K

Gigabyte Z790 Gaming X AX

G.Skill 2x16GB 5600 MHz CL 36

Kingston Fury Renegade M.2 Pcie 4.0 1TB

Kingston Fury Renegade M.2 Pcie 4.0 2TB

SilentiumPC Navis F240

beQuiet Pure Base 500 DX

Gigabyte GP-P1000GM

Cena tego zestawu bez grafiki to około: 7,5 tys.

Pewnie już na takie coś się zdecyduję. Chyba że koniecznie coś tu nie gra..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dirian OK nad zasilaczem jeszcze pomyślę. Natomiast pamięć wziąłem 5600 MHz, bo gdzieś wyczytałem, że ten procesor dobrze współpracuje z pamięcią o takim zegarze... Czy to nie ma znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pawel_nt napisał:

Natomiast pamięć wziąłem 5600 MHz, bo gdzieś wyczytałem, że ten procesor dobrze współpracuje z pamięcią o takim zegarze... Czy to nie ma znaczenia?

No nie no, pamięci jak chcesz DDR5 to już raczej wal 6000 MHz. Te 5600 to to w zasadzie to samo będzie co DDR4. 

12 godzin temu, pawel_nt napisał:

Kupiłem używkę RTX 3090 od Della.

Nie chcę nawet pytać w jakiej cenie. Jeżeli 5000 zł, to to kupa dalej wg mnie

12 godzin temu, pawel_nt napisał:

i5 13600K

Gigabyte Z790 Gaming X AX

G.Skill 2x16GB 5600 MHz CL 36

Kingston Fury Renegade M.2 Pcie 4.0 1TB

Kingston Fury Renegade M.2 Pcie 4.0 2TB

SilentiumPC Navis F240

beQuiet Pure Base 500 DX

Gigabyte GP-P1000GM

Bo na tym bez problemu schodzisz 2000 zł niżej i miałbyś nowego wydajniejszego RTX 4080 z DLSS 3.0. 

W zestawie do gier pompujesz kasę w DDR5 która ma znikomą przewagę nad DDR4 , gdzie w ogóle przy takiej wydajności 1-3-5% to to nawet nie odczujesz,i topowe dyski do pracy które w zestawie do gier niczego Ci nie zmianą kosztem schodzenia z GPU.

Dla mnie linia na ten zestaw została całkowicie zagubiona. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caps Dziękuję ślicznie za szczerość. Wiadomo, że o to tutaj chodzi. Ostatecznie zmieniłem pamięć na 6000 MHz. Poza tym chyba kupię tylko jeden porządny dysk M.2 (2TB) - wystarczy. Zwłaszcza, że z mojego starego kompa przerzucę jeszcze jeden spory dysk HDD (2TB). Kartę po dokładnych oględzinach u sprzedającego kupiłem za 3,5 tys. Gram i będę (nie mówię że zawsze) grał na FullHD, więc taka karta jak 3090 na dzisiaj starcza ze sporą nadwyżką mocy. A jak coś kartę zawsze można wymienić na przykład po 4 latach. A ta cała reszta komponentów o której tu mówimy, chciałbym żeby starczyła na bardzo długo - nie będę się tu deklarował na jak długo (bo sam tego nie wiem). No i generalnie ja w miarę świadomie - ale jestem zadowolony z tej konfiguracji. Póki co jest ona jeszcze w fazie wirtualnego składania. Jestem mailowo w kontakcie z tym "moim" sklepem... Już nie mogę się doczekać na nowy sprzęcior. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak piszę się pochwalić. Od wczoraj mam zestaw złożony na i5 13600K, na używanym RTX 3090, na pamięci 32 GB 6000MHz, na dysku z 7000 odczytem. Chodzi to wszystko genialnie, zwłaszcza że mam światłowód 600. Jak ktoś na kupnie to polecam taki zestaw. Dzięki za pomoc w tym temacie. Pozdrawiam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...