Skocz do zawartości
benqolo

karta z olx, weryfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, hubio napisał:

Jak się nie kupuje nowej karty lub nawet używki, ale w cenie rynkowej i z gwarancją sklepową od osoby z pozytywami to niestety się ryzykuje. Sam sprzedałem miesiąc temu za 1950zł RTX 3060Ti. W tej cenie czekałem 8 godzin na kupca :) A już było jedno pytanie, czy nie kopane... :) Ale moja miała jeszcze 1,5 roku gwarancji sklepowej. Dokładne zdjęcia wszystkiego itd.

A kupowanie czegokolwiek na OLX, a szczególnie czegoś takiego jak GPU, po okresie gdzie wiadomo ilu górników sprzedaje to proszenie się o problemy. Ceny niższe i ryzyko o wiele niższe. Jak kupować coś takiego jak GPU to tylko Allegro... Na OLX to ja nawet bałbym się kupić RAMu co jak wiadomo jest niezniszczalny :)

dokladnie tak bylo kupione jak mowisz, teoretycznie sprawdzone, potwierdzone, komentarze wszystkie ok, gwarancja sklepowa jeszcze prawie 2 lata ... wiec nie wiem po co to piszesz :D

1 godzinę temu, michal-prezes1 napisał:

Jak działa i nie ma 105'C na ramach to jest dobrze, bo zmienili termopady.

czym najlepiej pokatowac karte zeby tak pamieci dobrze nagrzac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kamilord napisał:

problem jest taki, ze sprzedajacy twierdzi, ze karta nie byla naprawiana, kombinowa, rozkrecana itp

 

Są odciski palców do docisku (ten "krzyżak" na spodzie PCB). Przy normalnym użytkowaniu karty ciężko jest tak napaćkać w tym miejscu. A jak zdejmujesz i zakładasz oryginalne chłodzenie, to trzeba mocno przytrzymywać docisk, bo może wyłamać śrubki.

CSI PCMR :-)  jakoś znalazłoby sposób na porównanie tych odcisków palców z odciskami sprzedającego.

------

To że prawdopodobnie kłamie to jedno, a to, że karta może chodzić bez problemu to drugie. Ja, jak bym już miał pewność, że nie ma gwarancji, to bym dla spokoju sam rozkręcił, wyczyścił, dał dobrą pastę i dobre termopady.

Edytowane przez msky7300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kamilord napisał:

dokladnie tak bylo kupione jak mowisz, teoretycznie sprawdzone, potwierdzone, komentarze wszystkie ok, gwarancja sklepowa jeszcze prawie 2 lata ... wiec nie wiem po co to piszesz :D

No, ale jak komentarze jak na OLX nie ma ? Tzn są, ale mega lipne. Super uczciwa osoba może mieć status: większość nie poleca, a oszust, że wszystko ok bo OLX losuje sobie 1 na 50 transakcji i umożliwia ocenę.

Jak była rozbierana to gwarancja nie obowiązuje. Czyli sprzedał rozbieraną kartę na gwarancji i o tym nie wspomniał. sprawa cywilna.

Ps Teraz doczytałem, że on twierdzi, że taką już kupił. Może to być święta prawda. W okresie 2020-2021 cuda się działy z GPU z powodu baraku dostępności. Mógł już taką kupić i po prostu się nie zna na śrubach itd. Ja niby jestem w miarę doświadczony, a jak wyjmuję kartę z pudełka to się jej nie przyglądam tylko montuję. Inna sprawa, że kupuję tylko nowe więc i przyglądać się nie ma czemu :) W każdym razie może być ja mówił. I wtedy oboje macie rację bo on nic nie zataił bo nie wiedział o wadzie fizycznej sprzedawanej rzeczy. Sprawa trudna w sądzie cywilnym. Kompletnie nie na procedurę karną. Dalej nie ma co tutaj drążyć tematu i tracić czasu.

Albo sobie zostawi tą kartę i może się przecież nic nie stać. Albo dalej sprzeda, ale jak jest uczciwy to powinien to opisać bo już wie. Albo spróbuje oddać sprzedającemu na rękojmi (na co się raczej sprzedawca nie zgodzi) i wtedy tylko założenie sprawy cywilnej, ale może przegrać.

Piszę teraz dla osób dopiero planujących zakup kart: bardzo uważajcie na używki z fakturami zakupu z lat 2020-2021 (w zasadzie do 02.2022) - bo mogło być kopane i rozkręcane. Sam miałem z lutego, ale z końca i nic oczywiście nie kopałem, a i tak w ciągu 8 godzin do momentu sprzedaży ktoś o to pytał. Najbezpieczniejsze będą wszystkie karty z fakturami od 03.2022 r

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, hubio napisał:

Na OLX to ja nawet bałbym się kupić RAMu

Na olx tylko odbiór osobisty. Sprzedałem tam ram i kartę, kupiłem tam 2 razy kartę odbierając w mieszkaniu sprzedającego i zawsze OK

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra małe sprostowanie bo się zrobiła shitstorm z tym olx 

Karta zakupiona przez allegro lokalnie czyli defacto allegro 

Żyjemy w świecie zdominowanym przez elektronikę, więc jeżeli ktoś informuje cię emailowo czy to poprzez portal i dodatkowo potwierdza wszystko w rozmowie telefonicznej to chyba przy programach takich jak program ochrony kupujących można uwierzyć kupującemu z długoletnim stażem kupując kartę i opłacając go przez serwis.

Karta miała być w 100% sprawna, niegrzebana, dołączany był dowód zakupu, ważna GW do 2024 roku. Sprzedający zapewniał, że nie była rozkręcana, nie było na niej kopane, nie byla naprawiana, plomby i nr seryjne wszystko miało być ładnie pięknie. Czy 4tys złotych za używkę rtx 3090 to zła cena? Niektórzy sugerują, że za dobra, ja uważam, że wyceniona w punkt odnosząc się do cen rtx 4080. Bo trzeba odjąć ten rok używania karty itp. (pare dni temu niezdazyl kupic tu na forum od sprawdzoengo forumowicza stan igiełka): 

W każdym bądź razie temat chyba uważam za zamknięty, wg mnie rzeczony sprzedawca jest nieuczciwy, zrobił jak zrobił, wiem(później drogą małego śledztwa), że sprzedał drugą kartę z faktury taniej (3400zl chyba) tyle że tam informował iż karta nie będzie miała GW z powodu rozgwintowanej śruby i wymiany termopadow. 

Najgorsze jest to, że jakby trafiło na tzw laika, to pewnie sprawa rozeszła by się bez żadnego ale do momentu, w którym karta się z jakiegokolwiek powodu uszkadza i kupujący po dłuższym czasie nie ma możliwości udowodnić nic nieuczciwemu sprzedawcy bo ten będzie odbijał piłeczkę, że karta działała i nic przecież z nią nie robił i bronił swojej racji dlaczego teraz to zgłaszasz, pewnie chcesz odemnie wymusić zwrot kasy itp ... Przykra sprawa. Szkoda czasu i nerwów. Dziękuję i pozdrawiam za uwagę 

 

Edytowane przez kamilord
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie, nie jestem. Trochę kultury prostaku. Oszustwo ścigane jest z urzędu. Gość celowo wprowadził kupującego w błąd. Myślę, że zrozumiał co zrobił i nie brnie w bagno dalej stąd taka decyzja.

 

post do goscia, ktory mnie zwyzywal i jego wypociny usunela administracja

Edytowane przez kamilord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot typowa historia z polskiego podwórka, w myśl zasady "przyjdzie głupi i kupi", "ryzyk fizyk", "kto kombinuje ten żyje". W sumie dotyczy to wszelakich biznesów :D

Już niedługo pewnie pojawi się na allegro ale z innymi fotami, ot historia się powtórzy. 

Dlatego ja kupiłem od górnika który nie ściemniał co robił kartą. Jedno, że taniej, drugie, że po co mam się oszukiwać. 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zapamiętajcie sobie na przyszłość moi drodzy: między bitem a śrubą dajecie gumkę recepturkę, aby nie było śladów podczas rozkręcania. Naklejki gwarancyjne znajdziecie na Aliexpress bądź użyjcie igły oraz opalarki, by plombę zdjąć w stanie nienaruszonym. 

  • Haha 5
  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kamilord napisał:

Dobra małe sprostowanie bo się zrobiła shitstorm z tym olx 

Karta zakupiona przez allegro lokalnie czyli defacto allegro

To rozpocznij dyskusję na Allegro i zobacz co będzie dalej. Allegro zawsze bierze stronę kupującego. Po za tym masz PUK na allegro. 1,5 roku temu kupiłem też z allegro lokalnie elektronikę w której pewne elementy nie działały jak należy. Bez wcześniejszej korespondencji ze sprzedającym wszedłem na dyskusję i zaproponowałem zwrot 40% i od razu oddał.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, to że ci się trafiło ze sprzedający się wystraszył i poszedł na układ nie znaczy że tak będzie w każdym wypadku. Wystarczy że sprzedający się wyprze i napisze że on sprzedał 100% sprawne i Allegro w niczym nie pomoże, jedynie odeśle do sądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta kopała, nalot, rdza itp. to wynik tego, ze była umieszczona w wilgotnym pomieszczeniu. O niechlujnym rozkręcaniu to szkoda nawet pisać. 

Na olx tak jak ktoś już tutaj pisał, najlepiej z odbiorem osobistym, w sumie dużo kupuje na OLX i takich cyrków jeszcze nie miałem, chociaż raz kupiłem kartę Gigabyte po koparce, która miała być sprawna i tak była sprawna tylko, że obroty wentylatorów pod obciążeniem ponad 3500 rpm i temperatura 85c. Mogłem zmienić pastę i termo pady, ale nie chciałem się w to bawić.

Zadzwoniłem do faceta, powiedziałem jaka sytuacja, wysłałem 2 zdjęcia i po 15 minutach całą kasę miałem na koncie, następnego dnia odesłałem facetowi sprzęt. 

Wszystko zależy na kogo się trafi.

Na Allegro też różne cuda się dzieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Pitt_34 napisał:

Na Allegro też różne cuda się dzieją.

Tez, też. Mi na setki zakupów na te kilkanaście lat jak z Allegro korzystam trafiło się kilka takich wtop. Na szczęście na nieduże kwoty. Po prostu kupując używki trzeba mieć wkalkulowane ryzyko i nie liczyć za bardzo na pomoc serwisów, bo pomagają tylko w sprawach jednoznacznych. W sumie to nic dziwnego, bo wprawdzie najczęściej oszustami są sprzedający, ale i nieuczciwi kupujący mogą się zdarzyć. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację kiedy ktoś sprzedaje swoje zadbane, wychuchane GPU w idealnym stanie, kupi jakiś małolat który doświadczenie w montażu podzespołów ma żadne, uszkodzi coś przy montażu i będzie chciał zwracać, bo niby "była zepsuta".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo autor ma pecha, albo kupił z jakiejś podejrzanej mega super okazji.

Ja przez olx i to przez przesyłkę olx, a nie odbiór osobisty kupiłem przez ostatni rok 3 sztuki rtx'a 3090, iphone'a 13 pro max i parę innych drogich sprzętów i jakoś nikt mnie nawet nie próbował wydymać. Weryfikuję zdjęcia, czytam opis, jak mam jakieś pytanie to pytam i zawsze przychodzi dokładnie to co kupiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja jeszcze sobie pozwolę nie raz na telefon, czasem w sumie jest wszystko w opisie i dobry oszust i tak jest przygotowany na to, ale coś tam można zweryfikować zawszę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw to bylo o tym kilkukrotnie pisane na forum: 98% uzywanych RTX 3090 to karty pokoparkowe. Nie ma znaczenia co twierdzi sprzedajacy. Te karty byly kupowane praktycznie tylko w jednym i jedynym celu - ETH mining. Poniewaz ich ceny byly zupelnie absurdalne to malo kto kupowal je wylacznie do grania. Oczywsicie - sa wyjatki, ktore jedynie potwierdzaja ta regule. 

Just saying ;) 

PS. Jedyna wylaczona grupa 3090'tek, ktore faktycznie mogly nie kopac - to karty z fabrycznie zainstalowanym blokiem wodnym do Custom LC, takie kupowali i kupuja wlasciwie wylacznie entuzjasci a gornicy zwyczajnie takimi kartami nie byli i nie sa zainteresowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update

kasa wiem, ze wrocila na konto

btw uwazajcie na allegro, allegrolokalne i olx przy asus tuf oc rtx 3090 ;) (sprzedajacy RDL, Pan Maciek) 

chyba, ze zmądrzał po fakcie i opisze wszystko książkowo ;)

 

Edytowane przez kamilord
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2022 o 07:42, qrek1 napisał:

Na olx tylko odbiór osobisty. Sprzedałem tam ram i kartę, kupiłem tam 2 razy kartę odbierając w mieszkaniu sprzedającego i zawsze OK

Dokładnie. Ja w czwartek kupiłem tak swojego RXa i trafiła mi się dobra sztuka. Ogólnie już kilka udanych transakcji za mną. Inna sprawa, to że nie zdecydowałbym się kupić sprzętu za gruby hajs w ten sposób. Co innego jak stracę 400zł, a co innego przy stracie lub żalu za wydane kilka tysięcy złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro lokalnie kupowalem kilka razy -ram/cpu od osob co kilka lat konto maja ale tez czasem jak chaialem cos innego  zeby wystawili na alegro normalne to byl problem nawet jesli zaznaczylem ze pokryje prowizje . takie oferty omijam jak i nowe konta

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...