Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam lapka do gier, będzie służył w podróży ,gdyż w domu jest konkretny piec. Będę dużo podróżował od nowego roku, nie będę raczej grał w gry typu cyberpunk itd ,głównie cod warzone i cs go. Wolałbym jednak i tak mieć coś mocniejszego na przyszłość. Czy warto szukać sprzętu do takich potrzeb w tych pieniądzach? Zależy mi na pewno na matrycy IPS ,dobrym GPU oraz chłodzeniu. 

Czekam na Wasze propozycje. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę tego legiona, ale mam złe doświadczenie z Lenovo, jakość wykonania jest solidna? A jak by o tych samych lub podobnych innej marki? Czytałem sporo na temat tego legiona to zamiata dużo lepsze sprzęty. Coś od asusa acera znajdę z podobnym performance?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie musze jutro jechać i zobaczyć na żywo 17 cali i 15 ,żeby się nie okazało że 17 to za duży kloc bedzie i taki może wcale nie będzie mi potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Acer nitro 5 z i5 12500H z 3060 140 TGP 17"?

Edytowane przez Miazgat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acera sobie daruj. U acera sepc tylko fajnie wygląda na papierku, a w rzeczywistości jest śmieciem... 140w na gpu ma, jak cpu nic nie robi ? to jedyny laptop z tak niskimi limitami total system power. Producent chwali się 140w na gpu, a realnie ma 125w max i do tego ledwo ponad 20w na cpu, gdzie konkurencja bez problemu osiąga przy 45w na cpu max tdp na gpu.

To, że coś ma ileś wat na gpu, nawet i 175w nie oznacza, że tyle jest w stanie osiągnąć, kiedy jednocześnie jest obciążany procesor i karta graficzna, a to scenariusz typowy dla gier. 

Obecnie jako jedyna firma mająca total system power na wysokim poziomie w laptopach na rok 2022 jest MSI z serią GP i w górę (GE, GT, ale nie GS), gdzie cpu przy 45w dla gpu zostawia nadal 150w: MSI GP66 później jest lenovo i asus ze swoimi laptopami. 

Test nitro z i7 12700h i rtx 3060 140w. Jego limity TDP są gorzej niż śmieszne...

Zrzut-ekranu-2022-11-28-043402.png

 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenną informację, a jeśli chodzi o msi to może coś takiego? 

https://www.x-kom.pl/p/1054977-notebook-laptop-156-msi-gp66-i7-11800h-16gb-512-rtx3070-144hz.html?gclid=EAIaIQobChMIt43Op8LQ-wIVTNiyCh2Wng2NEAAYASAAEgI5S_D_BwE

Pewnie jakość wykonania będzie sporo lepsza niż legion 5, spec też mocniejszy bo 3070 140w. Co sądzicie?

Edytowane przez Miazgat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję gp76 i sobie chwalę. Plusem względem legiona jest alu klapa i palmrest, ale za to brak klawiatury numerycznej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten wątek, bo mam podobny problem w wyborze laptopa. A co sądzicie o tym Asusie?

https://www.x-kom.pl/p/733427-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-g15-r9-5980hx-16gb-512-w11-rx6800m-165hz.html

Wydajnościowo wygląda podobnie do tego MSI GP66 chociaż karta 6800m wypada lepiej niż rtx 3070. Martwi tylko brak dlss.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest taki rogstrix z 3070 130w , mam dylemat msi g66, legion5 czy ten asus. Ktoś posiada albo zna temat z tym g17? Wszystkie w 17 calach najlepiej cenowo wychodzi asus w rtv 7200zł, pozostałe oba 8k. 

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-g713-17-r7-16gb-512ssd-3070-w11.bhtml?cd=800984616&ad=38273498581&kd=&gclsrc=aw.ds&gclid=Cj0KCQiA1ZGcBhCoARIsAGQ0kkqVGkn_gLnA0wdUBE3zpay7GAIiO7LtDdXG0-rtr7JsH2elQYVY4akaAtUCEALw_wcB

Edytowane przez Miazgat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bump, może ktoś podpowiedzieć? Chciałbym jeszcze w tym miesiącu kupić sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach brałbym, jeśli chodzi o 17", brałbym legiona z 3060, za około 5500 widziałem ostatnio. Asus jedynie jak jest promocja (na 3060) warto brać, po 6000 chodziło. Prawie dwa klocki dokładać do asusa z 3070 wydaje mi się mało opłacalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legion 17" z 3060 równe 6000zł, w moim przypadku biorąc na fv po odliczeniu wszystkiego musiał bym dołożyć 800zł do asusa z 3070... Sam nie wiem czy to dużo czy jednak niewiele a wydajność ciut lepsza, z tym że w legionie miał bym 1TB a tu w asusie 512gb.

Muszę dziś podjąć decyzję bo promocja na Asusa jest do jutra.

Edytowane przez Miazgat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzysz wyłącznie w relacji wydajności, to warto brać Legiona 17" bez pro z postu#5, bo widzę, że zostały ostatnie szuki i jak na razie jest krucho z dostępnością 17.3". Pojawiły się Legiony 15,6" z nowszymi Ryzenami 6gen, tylko są droższe od poprzednich i nie widziałem żadnej 17-stki. Dysk też jest ważny, natomiast przy odrobinie wkładu własnego czasu, pieniędzy i pracy można go wymienić na pojemniejszy a stary wystawić do działu sprzedam, lub na olx. Dobrze jak laptop ma wolne miejsce na drugi dysk, bo można dołożyć.

Lenovo Legion 5 Pro-16 Ryzen 7 6800H/16GB/512/Win11 RTX3060 165Hz 7299 zł z procesorem Ryzen 7 8/16, kartą rtx 3060 140w i ekranem IPS 16" 2560x1600p 16:10 jest nieco lepiej wykonany od Legiona bez Pro, tylko z tą samą kartą jest też sporo droższy.

MSI GP76 i7-11800H/16GB/512 RTX3070 144Hz 7999 zł to większy gp66. Będzie dobrym wyborem, jeśli koniecznie chcesz laptop z wiekszym ekranem 17.3" i wydajniejszym rtx-em 3070.

 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a ten asus z mojego linka, wart dołożenia tych 800 zł w moim przypadku?

Gp76 to już wydatek 8000zł, więc sporo max co jestem w stanie zapłacić to te 7300zł za tego asusa, nie widziałem na żywo tego rog strixa, więc nie wiem jak wykonanie itd. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus parametrami i wykonaniem też jest w porządku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2022 o 12:25, Majkel_90 napisał:

Podepnę się pod ten wątek, bo mam podobny problem w wyborze laptopa. A co sądzicie o tym Asusie?

 

https://www.x-kom.pl/p/733427-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-g15-r9-5980hx-16gb-512-w11-rx6800m-165hz.html

 

Wydajnościowo wygląda podobnie do tego MSI GP66 chociaż karta 6800m wypada lepiej niż rtx 3070. Martwi tylko brak dlss.

 

No właśnie ta konfiguracja też jest bardzo ciekawa, tylko mam podobnie jak ty obawy braku DLSS.. Bo rx6800m jest wydajniejszy niż 3070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, ze będziesz z kompa korzystał w podróży, a zastanawiasz się nad laptopami z mocnymi gpu. Przecież one nawet godziny podczas grania nie wytrzymają na baterii. Chyba ze granie w podróży to stacjonarnie na miejscu z podłączeniem do prądu. Jak chcesz grać głównie w multi to szukaj lapka z cpu 12gen, a karta graficzna np RTX 3050. Ważne żeby miał ram w dualu. Ewentualnie do grania na baterii jakiś Ryzen z Vega. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3070 będzie ok.

taka bezproblemowa a i 125 wat jedyne w stosunku 145 rxa.

20 wat w mobile robi różnice na rpm wentylatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, xtn napisał:

Piszesz, ze będziesz z kompa korzystał w podróży, a zastanawiasz się nad laptopami z mocnymi gpu. Przecież one nawet godziny podczas grania nie wytrzymają na baterii. Chyba ze granie w podróży to stacjonarnie na miejscu z podłączeniem do prądu. Jak chcesz grać głównie w multi to szukaj lapka z cpu 12gen, a karta graficzna np RTX 3050. Ważne żeby miał ram w dualu. Ewentualnie do grania na baterii jakiś Ryzen z Vega. 

W podróży mam cały czas przetwornicę, a w moim pojeździe jest sporo akumulatorów :D
Tak że o prąd się nie martwię, nie gram pół dnia, a wieczorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...