Skocz do zawartości
spirittt69

Wybór laptopa gry/CAD oraz różnice w wydajności gpu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

powoli planuję wymianę swojego obecnego laptopa, który ma już 8 lat ;) (asus n550jk i7-4700hq 16ram gtx850m). Zacząłem przeglądać dostępne laptopy i nie ukrywam, że mocno się nimi rozczarowałem ;) Poza parametrami typu cpu gpu, chciałbym żeby laptop miał raczej obudowę aluminiową (jak mój obecny), był dobrze wykonany i nie był w stylu super gamingowym/odpustowym. W budżecie około 6-8k. 
Wstępnie znalazłem dwa laptopy: 

- ASUS Vivobook Pro 14X i7-12700H/32GB/1TB/Win11P RTX3050Ti OLED

- LENOVO Legion S7 16IAH7 16" IPS 165Hz i7-12700H 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX3060
 

Jak widać są to dwie dosyć różne konstrukcje. Pierwsza trochę mniejsza ze słabszą grafiką, ale trochę bardziej mobilna i z oledem, za to druga z lepszą grafiką (czy w praktyce to jest trochę lepsza czy dużo lepsza?? ) oraz z większą liczbą złącz. 
Czy różnice w grafikach są bardzo duże? Moc grafiki tej 50Ti to chyba 50W a tej 60 to 100 lub ponad 100W? Od czasu do czasu może włączę jakąś grę ale nie codziennie i nie zawsze najnowsze tytuły. Poza grami to będzie wykorzystywany w celach prywatnych do rysowania w softach 3D CADowskich, przygotowywaniu elementów do druku 3D oraz obróbki skanów 3D.
A i jeszcze jedna kwestia, widzę że dostępność tych legionów slim 7 jest jakaś bardzo słaba, one się już pokończyły czy to raczej chwilowe i można się spodziewać ponownej dostępności. 

Edytowane przez spirittt69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aero swego czasu miały problem z kiepskim modułem Wi-Fi, który powodował gubienie połączenia. 

Z tego powodu w zeszłym roku sam zrezygonowałem z Gigabyte'a. 

Zwróc uwagę, czy w tegorocznych modelach Wi-Fi działa już normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asus jeszcze tak znacznie poza budżet nie odstaje, ale to jest wersja z prockiem AMD, wersja z i7 (M16) już trochę bardziej odstaje bo 9,4k  ;) ale za to ma 16" i format 16:10 a nie 16:9 

Na ten moment najbardziej zastanawiam się nad tym legionem s7 oraz gigabyte aero 15, oba mają plusy i minusy:

Legion S7: nowszy procek, ekran 16:10 ale za to rtx3060 i brak oleda ;) 

Gigabyte aero 15 oled: rtx 3070, oled 4k ale 16:9, starszy procek, mniej niefortunnie umieszczone porty 

Z tego co widziałem to oba mają wolne jedno gniazdo M2 

Także jeszcze muszę się nad nimi zastanowić. A ogólnie z dostępnością ich też nie jest jakoś tak super łatwo, np ten S7 to był rzut do sklepów i tyle? Ostatnio nie śledziłem jak wygląda rynek dostępności lapków, i czy producenci raczej wrzucają jednorazowo a później już nowe modele, czy można liczyć na ponowne dostawy? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długim przeglądaniu i czytaniu plusów i minusów poszczególnych laptopów ostatecznie wybór padł na Asusa rog zephyrus M16 z i7 12 gen i rtx 3060 :) 
Pierwsze wrażenia z nim są mega na plus :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...