Skocz do zawartości
forumowicz-a55

Czy taka TANIA pamięć 2666 zamiast 3200 będzie OK?

Rekomendowane odpowiedzi

Działać będzie. Pojawia się tu pytanie po co Ci 64GB ram do grania (napisałeś, że będziesz grał w 2560x1440). Jeżeli jednak bardzo Ci zależy na 64GB do jednak dołożyłbym 150-200 PLN i kupił 2x32GB (3200).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Harddrinkingman napisał:

Działać będzie. Pojawia się tu pytanie po co Ci 64GB ram do grania (napisałeś, że będziesz grał w 2560x1440). Jeżeli jednak bardzo Ci zależy na 64GB do jednak dołożyłbym 150-200 PLN i kupił 2x32GB (3200).

Ok; jednak pojawia się tu pytanie czy lepiej nie dołożyć te 200-300zł do lepszej karty graf. -bo ponoć ona gra w tej rozdziałce pierwsze skrzypce a nie proc czy ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz 64GB do grania. Kup 16/32GB 3200 a zaoszczędzoną kasę dołóż go grafy. 2666 CL19 to słabizna - nawet bym nie rozważał zakupu czegoś takiego.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ryzena 5600x to się kupuje minimum 3600mhz. Albo 4 kości po 8gb albo 2 po 16 ale w duall ranku. A nie kupujesz dość dobre cou a podcinasz go na wydajności za parę zlotych

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszą opcją będzie 2x16 dualrank w 4 bym się nie pchał jeśli kupujesz od zera że tak powiem a twoj pierwotny pomysł jest totalnie bez sensu jak wyżej koledzy wspomnieli, 64gb ci nic nie da ale takie mega wolne parametry typu 2666 cl19 ubiją ci skutecznie wydajność procesora.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Send1N napisał:

najlepszą opcją będzie 2x16 dualrank w 4 bym się nie pchał jeśli kupujesz od zera że tak powiem a twoj pierwotny pomysł jest totalnie bez sensu jak wyżej koledzy wspomnieli, 64gb ci nic nie da ale takie mega wolne parametry typu 2666 cl19 ubiją ci skutecznie wydajność procesora.

Ok, dzięki. Co byłoby lepsze 2x 32GB 3600 CL18 ddr4  ---albo ddr5 2x 32GB 4800 @5400 CL40 -- żadnych modułów na razie nie mam więc mogę zakupić te ddr5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddr5 to inna platforma, nie będzie to działać z tymi ryzenami przecież które wymieniłeś :E wez po taniości te https://www.ceneo.pl/90024351 i nie ma co kombinować dalej tak naprawdę :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

ddr5 to inna platforma, nie będzie to działać z tymi ryzenami przecież które wymieniłeś :E wez po taniości te https://www.ceneo.pl/90024351 i nie ma co kombinować dalej tak naprawdę :] 

wiem, ale sprzedałem całego kompa w częściach i składam nowego, więc mogę przejść na ddr5 i np. AM5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś słyszałem opinie, że jeśli brać DDR5 to tylko 6000 Mhz (lub powyżej) i z jak najniższymi CL (32-36). Wszystko poniżej to osiągi zbliżone do DDR4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Intel jest lepszy więc jak nowa platforma to 13700k np

A co do ram to np 5600 cl 36

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, jurekk napisał:

Obecnie Intel jest lepszy więc jak nowa platforma to 13700k np

A co do ram to np 5600 cl 36

Warto zmieniać i512400F na 13600KF? Gry pod 2560x1440p. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, forumowicz-a55 napisał:

a jak go zmienię na RTX'a  3060 Ti?

Też nic nie da. 

Edytowane przez xtn
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...