Skocz do zawartości
gekoneq

Wygięte piny na płycie głównej/procesor - niedziałający slot RAM.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam płyte głowną Gigabyte B75M-D3VGigabyte B75M-D3V, ostatnio chcąc zakupić dodatkowy RAM chciałem sprawdzić czy działa mi na 100% drugi slot, przełożyłem ram ze slotu nr 1 do slotu nr 2. Po odpaleniu komputera, BIOS dawał szybkie sygnały przez jakieś 10/20 sekund. Zdiagnozowałem że jest to błąd RAMu. Przeczyściłem cały slot pędzelkiem itp - dalej nic.

Po wyjęciu procesora zauważyłem że piny na płycie głównej są wygięte w różnych miejscach - prawdopodobnie przez nie slot nie wykrywa RAMu. Zadzwoniłem do serwisu, gość powiedział że cena za takie coś to jakieś 160 zł, byłem w szoku. Ludzie na facebooku na grupce napisali że można te piny odgiąć samemu.

Zdjęcia pod linkiem: https://imgupload.pl/album/PC.Jo1J

Moje pytania to:

- czy na 100% problem z niedziałającym RAMem jest przez wygięte piny?

- co zrobić z płytą główną - próbować odgiąć piny samemu/zakupić nową płyte główną czy może jeszcze jakieś inne sposoby?

Miłego dnia/nocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować naprostować te piny igłą ale nie wiem czy je nie połamiesz. Sam składałeś tego kompa? Kto zrobił taki bałagan w tym gnieździe?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, sokar11 napisał:

Możesz próbować naprostować te piny igłą ale nie wiem czy je nie połamiesz. Sam składałeś tego kompa? Kto zrobił taki bałagan w tym gnieździe?

Właśnie boje się połamania pinów, jeśli zostanie złamany co wtedy? Dalej nie będzie działać to za co odpowiada ten pin wygięty, zakup nowej płyty?

Komp składany przez gościa w serwisie w 2014 roku. Słyszałem już że wygląd pc jest straszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche zmasakrowana ta płyta. Można kombinować z wymianą socketu, o ile ktoś się tego podejmie. To raczej chyba stara płyta?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Flik napisał:

Troche zmasakrowana ta płyta. Można kombinować z wymianą socketu, o ile ktoś się tego podejmie. To raczej chyba stara płyta?

Tak, stara. Ile może kosztować wymiana takiego socketu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz powiedzieć że komputer działa prawidłowo od 8lat z tymi wszystkimi wygiętymi pinami ?   cuda

 

4 godziny temu, gekoneq napisał:

Zadzwoniłem do serwisu, gość powiedział że cena za takie coś to jakieś 160 zł, byłem w szoku.

a co, za darmo ma to zrobić ?

za wymianę socketu zapłacisz jeszcze więcej, totalnie nieopłacalne przy takiej płycie

- baw się z pinami, jak ci zależy, nie masz nic do stracenia...

- kup sobie inną, sprawną pod swój procek na olx i tyle, zapłacisz mniej niż za to prostowanie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, gekoneq napisał:

- czy na 100% problem z niedziałającym RAMem jest przez wygięte piny?

na 99 procent

igla w łapkę dobre światło i jedziesz z tematem.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I piwko, żeby się łapki nie trzęsły.?

A tak serio. Coś sporo tych pokrzywionych pinów. Może faktycznie lepiej po taniości kupić jakąś inną płytę?Chyba, że chce ci się w to bawić w celach edukacyjnych.

Cena za usługę wymiany socketu może przewyższyć wartość tego Gigabyte. No i pewnie nie każdy serwis umie.

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aledrogo i olx masa płyt jest ale co druga albo jakieś uszkodzenia albo właśnie pogięte piny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...