Skocz do zawartości
bernasiu

Upgrade / Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebowalbym pomocy z zestawem ponizej.  Totalnie nie znam sie na sprzecie a gram sobie okazjonalnie w Warzone 2. Problem polega na tym ze w starej wersji gry, fps spadaly mi min do 100fps. Przy nowej wersji mam okolo 80fps, z najnizszymi ustawieniami, a w najelpszych lotach do 100fps. Chcialbym zrobic cos zeby miec chociaz to stale 100fps. Pytanie brzmi czy moglbm zrobic jakis maly  upgrade sprzetu i jakie byloby najelpsze  i najtansze wjscie. Widzialem filmik yt jak ktos z moja karta graficzna osiaga 140-160fps,  takze myslalem moze o nowym procesorze, albo ramach czy cos tylko nawet nie wiem co byloby kompatybilne z moja plyta glowna. Bardzo prosilbym o pomoc. Dodam jeszcze ze nie podkrecalem podzespolow bo sie na tym nie znam.


Procesor AMD Ryzen 5  3600
Płyta Głowna MSI B450 TOMAHAWK MAX
Chłodzenie ARCTIC Freezer
Pamięc RAM Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix Sport LT Gray
Karta Graficzna MSI Geforce RTX 2070 SUPER ARMOR
Dysk SSD Plextor 512GB M.2 PCIe NVMe M9PeG
Zasilacz Seasonic Focus Plus 550W 80 Plus Gold
Obudowa be quiet! Pure Base 600 czarna z oknem

 

Edytowane przez bernasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Warzone lubi karty AMD - warto by rozważyć sprzedaż 2070 Super i przeskok na coś od AMD - kwestia budżetu, za tego za ile pójdzie 2070 Super i ewentualnej dopłaty do AMD ale nie wiem czy to nie za gruba zabawa

Co do CPU - w zależności od tego na jakiej karcie by się skończyło można myśleć o 5600 który kosztuje 700 zł a ma wydajność 5600X czy i5 12400F. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warzone bardziej niż AMD lubi chyba CPU także myśle, że na początek sprzedaż 3600 i kupno 5600 tak jak wyżej kolega podpowiedział powinno być dobrą opcją. Tylko nie wiem, czy nie będziesz musiał wgrać nowej wersji BIOSu do płyty głównej.
Fajnie byłoby sprawdzić czy RAM działa Ci na deklarowanej wartości bo coś wydaje mi się że nie i przez to taki słaby fps a starsze Ryzeny definitywnie polegały na RAMie - sprawdzić możesz programem CPU-Z i wrzuć tu screenshota.
Z tego co widzę na YT gość z konfiguracją i7 9700K i RTX 2070 na 1080p i minimalnych ustawieniach wyciąga 95-120 fps ale za to mnóstwo osób z RTX 2070 w komentarzach twierdzi że osiąga sporo gorszy fps.
Ciężko doradzić, aktualny zestaw masz fajnie dobrany do siebie, Warzone 2 jest po prostu tragicznie zoptymalizowane.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki wielkie za pomoc ?

Rzeczywiscie, RAM chyba nie dziala na odpowiedniej wartosci i postanowilem wymienic procesor na 5600. Mam nadzieje ze dzieki temu zyskam pare fpsow :)

Bez tytułu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, działa Ci teraz na 2400CL16 a możesz z nich spokojnie zrobić 3200CL15 a pewnie i więcej.

Edytowane przez fakeeus
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecilem troche gpu, a co do RAM to jak dla mnie manualne ustawienie troche zbyt skomplikowane ale mam dwa profile A-XMP. Testuje aktualnie ktore lepiej dziala w Warzone. Wiem tylko ze Profil 2  ma cos takiego jak Gear Down Mode wlaczone i wydaje sie byc troszeczke lepsze. Ogolnie jestem za to bardzo zadowolony bo zyskalem 10-20fps i jeszcze ani razu klatki nie spadly mi ponizej 90fps, takze operacja zakonczona sukcesem ?

Chcialbym sie jeszcze dowiedziec czy oprocz zmiany procesora, zmiana RAM na np. 32gb nie poprawila by  wydajnosci i jezeli tak, co polecacie  pod moj zestaw. 

Wydaje mi sie ze zmiana RAM i procesora bedzie tanszym upgradem i chyba tez tym tkwi problem, poniewaz przy tescie w kombustorze msi temperatura gpu dochodzila mi do 80C i wentlatory pracowaly na 90%, a przy Warzone na spokojnie i cichutko pracuje sobie przy stalej temperaturze 60C. Chociaz nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie.

Profile  1.png

Profile 2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć sobie Ryzena 5 5600 i powinny klatki pójść w górę, limituje cię w tej chwili CPU.

 

Ewentualnie jeśli używki wchodzą w grę to w komisie masz w bardzo fajnej cenie Ryzena 7 5800X:

https://forum.pclab.pl/topic/1358608-ryzen-5800x/?tab=comments#comment-16878467 - cena chyba jeszcze do negocjacji

 

Dalej jak wpadnie kasa to mozesz w przyszłości sprzedać obecne GPU i poszukać jakiegoś Radeona, np. używke RX 6800 / RX 6800 XT.

Odsprzedając obecne części taki upgarde nie wyjdzie cię drogo a klatki polecą w górę jak szalone. Sama wymiana procka powinna już jednak dać dobre rezultaty.

 

RAM ewentualnie do OC bo te kości fajnie się kręcą, ale to trzeba usiąść i poczytać co i jak.

Edytowane przez Dirian
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2022 o 22:59, bernasiu napisał:

Wiem tylko ze Profil 2  ma cos takiego jak Gear Down Mode wlaczone

Osobno wyłącz Gear Down Mode.

W dniu 28.11.2022 o 22:59, bernasiu napisał:

zmiana RAM na np. 32gb nie poprawila by  wydajnosci

Nie. Twoje RAMy powinny bez problemu zrobić 3600CL16, a ludzie często kręcili je nawet wyżej (3800CL16, 4000CL16/17, 3600CL14). Ba - czasami wystarczyło w profilu XMP zmienić ręcznie na 3600 16-18-18 i działało.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...