Skocz do zawartości
keith

Windows XP 32-bit - czy da się jakkolwiek zainstalować RTX 2060?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam Win XP jako drugi system (do interfejsu ASIO itd.) a ostatnio zmieniłem kartę graficzną. No i mam mały problem bo bez zainstalowanej karty graficznej nie mogę uzyskać realnej rozdzielczości pulpitu (zgodnej z monitorem), prawidłowych proporcji wyświetlanego obrazu i jakiejkolwiek wygody w obsłudze okienek (scrollowanie plików w widoku eksploratora jest mordęgą - trwa długo, ścina obraz w poprzek). Tak więc chodzi tylko o sprawne funkcjonowanie windowsa, nic więcej.

Czy istnieje jakikolwiek sposób żeby chociaż doprowadzić tę kartę do podstawowego funkcjonowania?  Sterownikami do innej karty, albo jakimiś ogólnymi sterownikami, które łykną tę kartę jako domyślną/noname/jakąkolwiek?

Innymi słowy chodzi mi o jakiś "myk" bo domyślam się, że normalnie nic nie wskóram.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten RTX 2060 do Windowsa XP jest po prostu za "nowy". Zwyczajnie w ten sposób nic nie wskórasz.

Naprawdę w jednym kompie masz oba systemy,w tym XP? Lepiej wychodzi złożenie drugiego kompa typowo pod XP niż walczenie z obecnym kompem ze względu na właśnie konflikty sprzętowe "nowego sprzętu" nieprzystosowanego do starego systemu.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki dla RTx 2060 pod system XP, po prostu nie istnieją.

Panowie, a nie możnaby kombinować ze sterownikami pod Windows 7-8? Takie chyba byłyby już do znalezienia.

AUTOR: a nie możesz zmienić tego XP na coś bardziej współczesnego?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki do RTX 2060 na Win 7 bez problemu znajdziesz na stronie Nvidii. Kombinować można,ale wątpię,żeby to zadziałało na XP,nawet jak zrobi się manualnie za pośrednictwem menedżera urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw nowy system (10 albo 11) i na nim zainstaluj wirtualkę XP.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maszyna wirtualna, np. VirtualBox, to chyba jedyne rozwiązanie, bo poczynając od serii RTX 2000/GTX 1600 Nvidia wspiera wyłącznie Win10 i 11. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% nie zgodziłbym się z tym co piszesz,o braku wsparcia przez Nvidia od serii RTX 20/GTX 16 na systemach starszych niż Win 10. Co prawda sterowniki nie są jako Game Ready,czyli są pozbawione jakiekolwiek optymalizacji pod aktualne gry i zawierają jedynie jakieś poprawki bezpieczeństwa. Natomiast jak najbardziej można używać na Win 7 przykładowo i z tego co piszą takie sterowniki do Win 7 będą wychodziły przynajmniej do 2024 r. 

GeForce Security Update Driver | 474.06 | Windows 7 64-bit | NVIDIA

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2022 o 15:03, Galvatron napisał:

Maszyna wirtualna, np. VirtualBox, to chyba jedyne rozwiązanie, bo poczynając od serii RTX 2000/GTX 1600 Nvidia wspiera wyłącznie Win10 i 11. 

 

 

Windows xp na maszynie wirtualnej również będzie potrzebować sterowników dla architektury NT5.1.

Lepiej zrobić porostu przesiadkę na win7. Co działało na winxp musi również działać na 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX działa bez problemu pod Win 7 - potwierdzam, to mój drugi system na kompie ;)

Niestety interfejs Audio, który posiadam nie doczekał się pełnej wersji sterowników na Win7 (tylko wersja beta, niestabilne, powodują problemy), dlatego  używam też XP.

Wiem, że nie ma do tego systemu "prawdziwych" sterowników do takiej karty. Myślałem, że istnieje jakiś nieoficjalny "myk", coś na siłę, tak, żeby chociaż była możliwość ustawić zwykłą rozdzielczość ekranu. Niekoniecznie musi mi rozpoznawać kartę jako RTX, mogłaby być po prostu jako jakaś domyślna karta... Ale chyba jednak się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2022 o 00:10, Atak_Snajpera napisał:

Windows xp na maszynie wirtualnej również będzie potrzebować sterowników dla architektury NT5.1.

Tylko jeżeli chcesz przekierować GPU natywnie. Jeżeli XP jest potrzebne tylko po to, żeby odpalić jakiś archaiczny program to może nie potrzebuje zaawansowanej akceleracji graficznej i w zupełności wystarczy to, co będzie emulowane przez wirtualizator?

Jeżeli zaawansowana akceleracja jest potrzebna, to najlepiej jest zbudować dedykowaną maszynę na najlepszych częściach, jakie obsługuje XP, i zostawić ją w spokoju. XP nie jest suportowany już 9 lat więc nie widzę sensu robienia upgradu sprzętu na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...