Skocz do zawartości
kmwtw11

Czy podstawowe chłodzenie z ryzena 3 wystarczy do ryzena 5?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam podstawowe chłodzenie które dostałem wraz z ryzenem 3 1200. Chcę kupić ryzena 5 3600 tylko bez chłodzenia w zestawie i wie ktoś może czy to z 3 wystarczy by schodzić 5 czy są różnice między chłodzeniem 3 a 5?

Edytowane przez kmwtw11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R5 3600 w wersji box z chłodzeniem był wyposażony w Wraith Stealth, czyli dokładnie to samo chłodzenie, co R3 1200.

Inna kwestia, że to chłodzenie nie pozwala rozwinąć skrzydeł temu CPU - z pudła i przy włączonym PBO będzie głośno. Masz 3 opcje:

1. zostawić procesor z pudła z PBO i tym chłodzeniem (Wraith Stealth) - procek będzie coś tam boostował (do 3,8ghz na większej liczbie rdzeni, do 4,0ghz na jednym), ale będzie dość głośno i ciepło (w Elden Ring osiągał pod 90 stopni).

2. wyłączyć PBO i boosta (to drugie w innych opcjach w biosie) - procek będzie siedział na 3,6ghz i 1V. Wtedy nawet Wraith Stealth spokojnie ogranie (chociaż to nadal nie jest opcja dal lubiących ciszę), a nie oszukujmy się, strata 300mhz dużej różnicy nie robi.

3. kupić nowe chłodzenie.

PS

Cokolwiek nie zrobisz, daj jakaś przyzwoitą pastę :)

PPS

A i pamiętaj, że nie musisz już decydować. Możesz zrobić w takiej kolejności, jak napisałem i mierzyć temperatury. Zobaczysz ile osiąga w twoim użytkowaniu, z pbo, jak będzie za głośno i za wysokie temp, to wyłączysz pbo i bosta. Jak wtedy wydajność cis trochę spadnie (zależne od GPU i rozdzielczości ), to kupisz nowe chlodzenie 

Edytowane przez Raidenorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie chłodzenie nie zapewnia kultury pracy. Starcza . Obecne procesory mają zaawansowane stany oszczędzania energii. Się przegrzeje ,wyjdzie ponad wataz  to zrzuci napięcia ,częstotliwość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...