Skocz do zawartości
iacoski

Asus TUF RTX3080Ti - temperatury - problem?

Rekomendowane odpowiedzi

najlepszym i najprostszym według mnie sposobem na zbicie temperatur jest ciekły metal na rdzeń zamiast zwykłej pasty

oraz wymiana termopadów np na to 

https://allegro.pl/oferta/termopad-thermalright-extreme-ii-85x45x1mm-14-8w-12701640816

oraz pasta

https://allegro.pl/oferta/thermal-grizzly-conductonaut-ciekly-metal-pasta-1g-11574058724

 

na 3080Ti mam temperatury maks 63C przy pełnym obciążeniu

  • Confused 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z metalem to bym uważał bo można się szybko gwary pozbyć :E jak już to Honeywell PTM7950 można użyć, wydajność +/- ta sama a 0 inwazyjności, jedyny minus to nie jest dostępne w pl.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam taka podpórkę mam przy RTX3080 TUF, w zestawie są dwie wersje tej "iglicy" jedna krótsza druga dłuższa, ja używam krótszej bo w SB802 mam zabudowana piwnice wiec krótsza wystarcza ta dłuższa jak ktoś nie ma i musi położyć na spód obudowy, oczywiście jest widoczna i nie każdemu może sie podobać 

https://allegro.pl/oferta/jonsbo-vc-2-graphic-card-holder-aluminum-alloy-gra-11968208311

Edytowane przez KamilRomaniuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te podpórki nie mają sensu przy gb-001 :] ja już w historii się 3 pozbyłem a lian li nie pozbędę się nigdy bo jej po prostu nie ma można powiedzieć w obudowie :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Send1N napisał:

Wszystkie te podpórki nie mają sensu przy gb-001 :] ja już w historii się 3 pozbyłem a lian li nie pozbędę się nigdy bo jej po prostu nie ma można powiedzieć w obudowie :D 

Żeby ją zamontować na gotowym zestawie to musiałbym wyjąć płytę główną ?

edit: odwołuję pytanie, przecież to się dokręca do istniejących standów płyty głównej

Może sobie zrobię coś podobnego w pracy.

Edytowane przez severall
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Send1N napisał:

Wszystkie te podpórki nie mają sensu przy gb-001 :] ja już w historii się 3 pozbyłem a lian li nie pozbędę się nigdy bo jej po prostu nie ma można powiedzieć w obudowie :D 

Podoba mi się to rozwiązanie :) Pewnie spróbuję jak karta wróci z serwisu. Zdecydowałem, że wraca do x-kom zobaczymy co wymyślą, chociaż postawa gościa z infolinii serwisowej nie napawa optymizmem bo stwierdził, że 40 stopni to nie duża różnica - "jak by było 80-100 to był by problem" ;)))


Jakoś przemęczę się na 1660 przez ten miesiąc. Ewentualnie jeszcze 3060 na laptopie zostaje. Dzięki chłopaki za Wasze rady :)

Edytowane przez iacoski
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, iacoski napisał:

Podoba mi się to rozwiązanie :) Pewnie spróbuję jak karta wróci z serwisu. Zdecydowałem, że wraca do x-kom zobaczymy co wymyślą, chociaż postawa gościa z infolinii serwisowej nie napawa optymizmem bo stwierdził, że 40 stopni to nie duża różnica - "jak by było 80-100 to był by problem" ;)))


Jakoś przemęczę się na 1660 przez ten miesiąc. Ewentualnie jeszcze 3060 na laptopie zostaje. Dzięki chłopaki za Wasze rady :)

Nie mam podpórki. Różnice podobne między temp. a hot spot. Goście z infolinii mają rację. Pozbawiasz się rozrywki na miesiąc. Nie słuchaj panikarzy z PC LAB. Kartę masz na 2 letniej gwarancji - jeśli ma się popsuć to się popsuje i wymienią Ci na 4080Ti :) Temat HOT SPOT był już wałkowany na forum nie raz i było to tłumaczone - poczytaj forum !

Brak słów !

Pisałem już w tym temacie: HOT SPOT to funkcja serwisowa - dostępna dla użytkowników do wglądu od tego roku ! Całe lata nawet nie mógłbyś tego zobaczyć !!! Ciebie jako użytkownika interesuje wyłącznie temperatura główna. I było też już pisane w wątku, że to może być błąd pomiaru. Bo ma w max skokowo, a nie average ! To i ja czasami mam tak w idle na pulpicie, a karta nawet nie wychodzi z trybu pasywnego !

Wchodzisz na temat, nie wiem, co jakiś czas, znikasz, odzywasz się po paru dniach, oddajesz kartę do serwisu, nie czytasz co pisałem. Proponuję waleriankę na uspokojenie... :)

Edytowane przez hubio
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, iacoski napisał:

chociaż postawa gościa z infolinii serwisowej nie napawa optymizmem bo stwierdził, że 40 stopni to nie duża różnica - "jak by było 80-100 to był by problem" ;)))

Jak masz możliwość, to zawieź kartę do salonu i tam załatw sprawę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hubio napisał:

jeśli ma się popsuć to się popsuje i wymienią Ci na 4080Ti

A smoki były w tej bajce ?  :E  To ja w takim razie chcę popsuć swojego Suprima :lol2: 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maras2574 napisał:

A smoki były w tej bajce ?  :E  To ja w takim razie chcę popsuć swojego Suprima :lol2: 

Jak karty 3xxxxx popsują się pod koniec 2 letniego okresu gwarancyjnego, a były kupowane pod koniec serii to jest szansa, że nie będzie na wymianę i sklepy - owszem mogą proponować zamianę na odpowiedniki 4xxxx szczególnie, że one pewno pod koniec czy w połowie 2024 będą w cenach jak te 3xxxx. Ja zresztą nie przypuszczam, żebym wcześniej jej nie sprzedał. Ale konkluzja jest taka, że póki karta jest na gwarancji i pies albo dziecko nie rozwalą jej mechanicznie albo ktoś nie zaleje komputera to każde inne uszkodzenie podlega gwarancji.

Gościu z tematu - nawiedzony i tyle ! :) Na forum co chwila ktoś pisze i pisał o wysokich temperaturach w hot spot i przecież wszyscy wiele razy wyjaśnialiśmy... Niestety tym razem założyciel tematu trafił na "super" doradców co go nastraszyli... Zresztą widać, że chłop mało ogarnięty bo nie wiem czy sam składał kompa czy ktoś mu składał, ale ma kartę pod ukosem... Jak ta karta jest przykręcona ? :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...