Skocz do zawartości
finalizje

Minimalizacja obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Koleżanki/koledzy od kilku dni borykam się z problem gdy odpalam grę csgo/apex legends i wyłączę monitor i po ponownym uruchomieniu gra jest odpalona w oknie. Zauważyłem to po zmianie z MSI GTX 1050ti na MSI GTX 1070. (czytałem też, że problem ten może występować gdy się ma program Teamviwer, MSI Afterburner - bo tych programów używałem dzień przed zauważeniem problemu). Oczywiście sterowniki usunąłem, które był przy MSI GTX 1050ti programem Display Driver Uninstaller i zainstalowałem od nowa + nowe aktualne sterowniki Nvidi. W grze csgo mam rozdzielczość 16:10 1440x1080 i ustawione gra pełny ekran, a w pulpicie rozdzielczość 1920x1080 tryb skalowania pełny ekran. Ktoś moze zna jakieś rozwiązanie. ;)

I5-8400, MSI GTX 1070, 8gb RAM, Dysk ssd 240GB, Płyta Asrock b360m pro 4, zasilacz SilentiumPC 500W, Monitor iiyama g-master g2470hsu.

 

 

 

 

Edytowane przez finalizje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu wyłączasz monitor po odpaleniu gry? I czemu grasz w innej rozdzielczości niż natywna? Co gdy grasz w natywnej, ten sam problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu wyłączam czasami odchodzę od kompa i gra jest odpalona i potem go włączam. Nie znam sie na bardzo tym i nie wiem  co to rozdzielczość natywna;)

IMG20221130060222.jpg

Przedtem grałem w cs na rozdzielczości 1280x1024 i z tego co pamiętam to ten problem nie występował (sprawdziłem to w inne grze Apex Legends i jest to samo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Miczi_82 napisał:

Czemu wyłączasz monitor po odpaleniu gry? I czemu grasz w innej rozdzielczości niż natywna? Co gdy grasz w natywnej, ten sam problem?

Kolego czy jest jakiś sposób na ten problem coś trzeba zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę sposobu, pytałem o przyczyny, co do tego doprowadza. Korzystasz z jakichś nakładek podczas grania typu wspomniany MSI Afterburner albo np nakładka nvidia?

Rozdzielczość natywna to rozdzielczość maksymalna/zalecana dla danego monitora.

Edytowane przez Miczi_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zainstalowany geforce experience  ale nie korzystam z tej naklądki ale przedtem też to miałem (Afterburner i Teamviwer usunałem)

Rozdzielczość ekranu
1920 x 1080 (FullHD)
Forma obra16:9
Częstotliwość odświeżania ekranu
165 Hz
Edytowane przez finalizje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, finalizje napisał:

mam zainstalowany geforce experience  ale nie korzystam z tej naklądki

Skoro nie korzystasz, to po co to badziewie trzymasz? ?

Na pierwszy rzut oka wygląda to tak, że ustawiasz w grze wyższą/inną rozdzielczość niż natywną, a po wyłączeniu i włączeniu monitora, monitor/system wraca do natywnej, a grę odpala w oknie, by "zmieściła się" na pulpicie.

Próbowałeś odpalać grę w natywnej rozdzielczości? Też w oknie się odpala? Dlaczego jest potrzeba wyłączania monitora? Oszczędność prądu (niezbyt wielka) czy co? Jeśli potwierdzi się powyższe, to najłatwiejszym rozwiązaniem tego problemu jest... nie wyłączanie monitora. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kulfoniarz napisał:

Skoro nie korzystasz, to po co to badziewie trzymasz? ?

Na pierwszy rzut oka wygląda to tak, że ustawiasz w grze wyższą/inną rozdzielczość niż natywną, a po wyłączeniu i włączeniu monitora, monitor/system wraca do natywnej, a grę odpala w oknie, by "zmieściła się" na pulpicie.

Próbowałeś odpalać grę w natywnej rozdzielczości? Też w oknie się odpala? Dlaczego jest potrzeba wyłączania monitora? Oszczędność prądu (niezbyt wielka) czy co? Jeśli potwierdzi się powyższe, to najłatwiejszym rozwiązaniem tego problemu jest... nie wyłączanie monitora. ?

Jak wrócę z pracy to odinstaluję tą aplikację trochę się gubię jaką mam rozdzielczość natywną w grze ustawić ? monitor ma format obrazu 16:9 i w grze mam ustawić taki format i rozdzielczość z tego formatu ? proszę nie śmiać się ale średnio się znam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, finalizje napisał:

Jak wrócę z pracy to odinstaluję tą aplikację trochę się gubię jaką mam rozdzielczość natywną w grze ustawić ? monitor ma format obrazu 16:9 i w grze mam ustawić taki format i rozdzielczość z tego formatu ? proszę nie śmiać się ale średnio się znam ;)

Kolega wyżej napisał, co to rozdzielczość natywna. W twoim przypadku to 1920x1080, 16:9. I prawdopodobnie w tym problemie chodzi o to, co wyżej napisałem.

Potem sprawdź i daj znać. Jak to nie będzie to, to pomyślimy dalej. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kulfoniarz napisał:

Kolega wyżej napisał, co to rozdzielczość natywna. W twoim przypadku to 1920x1080, 16:9. I prawdopodobnie w tym problemie chodzi o to, co wyżej napisałem.

Potem sprawdź i daj znać. Jak to nie będzie to, to pomyślimy dalej. ?

wybrać rozdzielczość z formatu 16:9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, finalizje napisał:

wybrać rozdzielczość z formatu 16:9

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziałem rozdzielczość 16:9 1920x1080, 4:3 1280x1024, dałem niestandardową rozdzielczość 4:3 1440x1080

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje podpiąć monitor po hdmi i sprawdzić to ewentualnie inny monitor albo w ostateczności format;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal czegoś nie rozumiem. Koniecznie musisz grać w CS w rozdzielczości innej niż domyślna monitora, czyli 1920x1080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na HDMI działa. W CS mam rozdzielczość 4:3 1280x1080 a na każdej rozdzielczości to się dzieje ale tylko jak mam komputer do monitora podpięty przez dp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie kombinuj z rozdzielczością, zostaw 1080x1920 i nie wyłączaj monitora tym bardziej że jak gra jest odpalona to prąd głównie zjada komputer a nie monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to problemu nie rozwiązuje bo mnie to irytuje że tak się dzieje bo nic dalej szukam rozwiązania problemu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę że sam stwarzasz sobie problem? Jak chcesz grać na 4:3 1280x1080 to kup taki monitor, lcd to nie crt i ma jedną stałą rozdzielczość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment mam kartę graficzną zintegrowaną , a monitor LG27GP850 i on ma Nvidia Gync czy to może być problemem ze gdy podłączam monitor po HDMI obraz mryga, a raz jest cały czas czarny natomiast na DP działa poprawianie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...