Skocz do zawartości
solar21

Mały telefon z dobrym aparatem do maks 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam zastępcy dla obecnego P20 Pro. Telefon służy u mnie jedynie do komunikacji, internetu, sporadycznej nawigacji w trasie i w terenie oraz zdjęć. Priorytetem są 3 rzeczy:

  • stosunkowo mały z klasyczną proporcją (nie 21:9)
  • dobry aparat (tylko zdjęcia, filmy nieistotne)
  • dobra bateria

Mile widziane:

  • dioda powiadomień
  • NFC
  • minimum IP67

Nie oglądam na nim filmów ani nie gram, więc ekran wystarczy przyzwoity, więcej niż 60 Hz nie potrzebuję, moc również ma trzeciorzędne znaczenie. Telefon nie musi być nowy, może być jakaś 1-2 letnia używka.

Edytowane przez solar21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po za motorolą Edge 30 Neo nie znajdziesz nic ciekawego w tym budżecie. Jednakże nie oczekuj, że aparat będzie lepszy od P20 Pro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, reQ_21 napisał:

po za motorolą Edge 30 Neo nie znajdziesz nic ciekawego w tym budżecie. Jednakże nie oczekuj, że aparat będzie lepszy od P20 Pro. 

Thx, popatrzę, w ogóle nie siedzę w temacie smartfonów, to mój drugi na przestrzeni 5 czy 6 lat. :)

Aparat lepszy być nie musi, chciałbym, żeby nie był gorszy, bardziej chodzi o odświeżenie samego telefonu. Z minusów już widzę IP52, a telefonu używam na rowerze w górach i z pyłem, wodą i błotem ma trochę kontaktu...

Edytowane przez solar21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, katystopej napisał:

Jak IP67 to poluj na okazję na S21 Fe.

s21 fe nie jest stosunkowo mały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, reQ_21 napisał:

s21 fe nie jest stosunkowo mały. 

To podaj coś, co do 2000 ma normę ip 67/68 oprócz samsungów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, katystopej napisał:

To podaj coś, co do 2000 ma normę ip 67/68 oprócz samsungów. 

zenfone 8, sony 10 IV :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ok, a Zenfon tak nie bardzo, chyba że jako podstawka pod kwiatek za jakiś czas.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać, że nie musi być nowy, może być jakaś 1-2 letnia używka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2022 o 08:07, katystopej napisał:

Sony ok, a Zenfon tak nie bardzo, chyba że jako podstawka pod kwiatek za jakiś czas.

sN8hSP1.png

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿  ?????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reQ, tylko z siebie robisz idiotę. Te Asusy mają wadę fabryczną i nie jak nie można nikomu zagwarantować, że telefon się nie ucegli i dobrze o tym wiesz, a mimo to go polecasz.

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, katystopej napisał:

reQ, tylko z siebie robisz idiotę. Te Asusy mają wadę fabryczną i nie jak nie można nikomu zagwarantować, że telefon się nie ucegli i dobrze o tym wiesz, a mimo to go polecasz.

ok, masz rację. 
W takim razie też nie polecam Samsungów bo mają dokładnie takie same problemy z bootlopami, nie polecam Oppo bo w Niemczech ich zablokowali, nie polecam Pixeli bo mają problemy z softem, nie polecam Xiaomi bo ma reklamy w sofcie, nie polecam Vivo bo jedna partia budżetowców się zapaliła w transporcie, nie polecam Realme, bo są setki problemów z płynnością na androidzie 12. 

Zostajemy na komunikacji poprzez listy wysyłane przez gołębie. 

P.S wystarczy kupić świeższą partię. Ale nie, lepiej skreślić cały model/markę przez jeden błąd. Że ludzie tego nie robili przy wybuchających Samsungach Note7 ;)) 
Niech autor kupi nowszego średniaka bo "na pewno jest sprawdzony". Nie, żeby seria A 2020/2022 i S22 była najczęściej odsyłanym na gwarancję produktem od czasów Note7. Ale oczywiście pewnie nie doszedłeś do takich informacji, bo po co. 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, katystopej napisał:

reQ, tylko z siebie robisz idiotę.

Takiego jak Ty gdy pytając na tym forum o telefon z dobrym aparatem podusnąłem pomysł Oneplusa 8 Pro i napisałeś, że (tutaj dosłowny cytat) "nawet A52 go miażdży pod względem aparatu"? :E Postanowiłem nie słuchać forumowych eksportów i kupiłem OP 8 Pro a żonie S20 FE. Jak się okazało, S20 FE (który ma nieco lepszy setup aparatów niż A52) nie tylko nie miażdży Oneplusa a i potrafi wyraźnie odstawać. Wrzucałem na forum porównania 1:1 z obu telefonów z każdego z 3 obiektywów i w różnych warunkach oświetleniowych. Dziwnym trafem zapadłeś się wtedy pod ziemię :E Jednak większe matryce potrafią więcej, szok i niedowierzanie. Nikt nie mógł tego przewidzieć.

Rozważał bym Zenfone'a 8. Problem z płytami głównymi istnieje, jest realny ale bądźmy szczerzy, jest tak samo marginalny jak każdy inny problem jaki trapić może dowolny telefon. Tylko wybierając Asusa trzeba liczyć się z kulawym softem i producentem, który nie bardzo kwapi się w poprawianiu kluczowych bugów w sofcie. No chyba, że od czasów Zenfona 5Z/6 nastąpiła jakaś wyraźna poprawa, to był mój pierwszy i ostatni kontakt z marką.

Edytowane przez bleidd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat po tym jak wygląda dyskusja w Motoryzacyjna Blabla to dziwnie się czyta zarzucanie komuś kółeczka wzajemnej adoracji :P A z opiniami reQ_21 mi raczej najczęściej nie po drodze, także kolejne pudło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbiję temat. Z nie większych od obecnego P20 pro znalazłem Pixel 6a. Chwalony aparat, IP67, rozmiar 6,1. Coś jest z nim nie tak?

A jeśli zmienię warunki wielkości - trochę większy od 6,1? Znajdzie się coś jeszcze? Samsung S20 (choć podobno wypasiony ekran zżera szybko baterię)? S20FE ma już 6,5" i zaczyna już przypominać tackę do krojenia chleba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź zenfone 8. Jak Ci się nie spodoba to zwrócisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenek ósmy jest aktualnie w sklepie na X za 1850 zł. Moim zdaniem opcja warta rozważenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We właściwie wszystkich opiniach w sieci pojawia się, że Z8 ma kiepski aparat. A sensowny aparat, szczególnie w średnich warunkach oświetleniowych, to jedno z moich głównych wymagań dla nowego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, solar21 napisał:

We właściwie wszystkich opiniach w sieci pojawia się, że Z8 ma kiepski aparat. A sensowny aparat, szczególnie w średnich warunkach oświetleniowych, to jedno z moich głównych wymagań dla nowego telefonu.

a co dostaniesz lepszego za 1850zł? W tej cenie jest dobry aparat i ma stabilizację przy 4k60fps. 

dużo też recenzji jest prosto po premierze, gdzie było dużo niedoróbek. 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

I było sporo drożej. 

W dniu 26.12.2022 o 12:47, solar21 napisał:

Podbiję temat. Z nie większych od obecnego P20 pro znalazłem Pixel 6a. Chwalony aparat, IP67, rozmiar 6,1. Coś jest z nim nie tak?

A jeśli zmienię warunki wielkości - trochę większy od 6,1? Znajdzie się coś jeszcze? Samsung S20 (choć podobno wypasiony ekran zżera szybko baterię)? S20FE ma już 6,5" i zaczyna już przypominać tackę do krojenia chleba.

To nie do końca ten ekran zżera baterię w s20 tylko skopany procesor.

Edytowane przez AnshuA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, AnshuA napisał:

To nie do końca ten ekran zżera baterię w s20 tylko skopany procesor.

Ten 5G ze Snapdragonem też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, solar21 napisał:

Ten 5G ze Snapdragonem też?

No ten ze snapem ma lepsze przebiegi na baterii. Ale nie ma się co łudzić, stosunkowo mały telefon, nie za duża bateria a ekran na cały telefon to i nie ma co się za dużych cudów spodziewać. Trzeba iść na kompromis. 

Chociaż Asus pokazał w zenfone 9 że można trochę wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu w dość kompaktowym jak na te czasy telefonie. 

2 minuty temu, AnshuA napisał:

 

Edytowane przez AnshuA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, reQ_21 napisał:

a co dostaniesz lepszego za 1850zł? W tej cenie jest dobry aparat i ma stabilizację przy 4k60fps. 

dużo też recenzji jest prosto po premierze, gdzie było dużo niedoróbek. 

Filmów nie kręcę w ogóle, więc 4K czy stabilizacja kompletnie mi lata.

Po grzebaniu w sieci jakoś nie mogę się do niego przekonać. Nie chodzi o padające płyty, ale ogół opinii - bo ich rozrzut jest spory. Problemy z czytnikiem palca praktycznie u każdego, podobnie z jakością rozmów, grzanie się, bateria u jednych dobra, u drugich zła, aparat dla większości zły, choć dla niektórych dobry... A to wszystko rzeczy dla mnie o wiele bardziej istotne niż super ekran i kolory czy płynność działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s20 ma już prawie 3 lata, daj sobie z nim siana. Weź zenfona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie sie podpiąć troche - pewnie bede kupowal cos w podbnej kwocie

z używanych można złapać vivo x60pro, oneplus 9/9pro czy motorole 20pro czy cos z 30 serii

użytkowanie wielofunkcyjne ze tak powiem - aparat, audio na słuchawkach (i kabel ale mam przejściówki wiec to nie jest tragedia brak jacka, i bt), ekran

i telefon zmieniam kiedy rozbije poprzedni - mam nadzieje ze jak najdłużej - teraz huwawei p30 ładnie działa i szkoda ze nieszczęśliwie klapnął :(

chyba ze nowe 9pro+ czy jakis xiaomi - ale jak slyszalem jakies reklamy w sofcie i powiazania do konta ichniego zniecheca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...