Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam starego laptopa Acer Aspire ES1. Laptop nie chciał się uruchomić. Po podłączeniu zasilacza kilka razy mrugnęła czerwona lampka symbolizująca problem z baterią, a laptop nie chciał się uruchomić. Rozkręciłem laptopa i odłączyłem baterię. Po podłączeniu zasilacza laptop normalnie się uruchomił. Włączałem go i wyłączałem kilka razy, za każdym razem bez zarzutu. Niestety, kiedy chciałem zamknąć obudowę (moment dotknięcia klawiatury z płytą główną) laptop wyłączył się. Nie świeciła się żadna dioda. Po wielokrotnych próbach podłączania i odłączania baterii nie mogę uruchomić laptopa. Kiedy bateria jest podłączona, po podłączeniu zasilacza miga kilkukrotnie czerwona dioda ale laptop nie włącza się ( tak jak na początku). Po odłączeniu  baterii ale podłączeniu zasilacza nie ma żadnej reakcji ( nic nie miga) wielokrotnie zmieniając położenie klawiatury względem reszty obudowy. Czy ktoś wie w czym tkwi problem? Dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na ładowarcę diodę? nie gaśnie czasem po podłączeniu do laptopa :> pasuje multimetrem sprawdzić czy w ogóle zasilacz daje napięcie i czy prąd dochodzi do płyty (gniazdo) jak nie masz narzędzi to raczej z tym sam nic nie zrobisz :/ ewentualnie jeszcze zrob restart biosu przez wyjecie baterii bez zasilania i spróbuj odpalić samą płytę testowo bez dysku,ramu,klawiatury,napędu,matrycy itp

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka działa poprawnie, dioda cały czas się świeci 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie masz zwarcia na głównej linii 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...