Skocz do zawartości
kubikolos

Zasilacz 850W + kontroler wentylatorów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się jaki zasilacz o mocy 850W wybrać. Póki co mam 6900XT, ale myślę na zmianie na RDNA4 (póki co ta karta to dla mnie potwór i wystarcza do wszystkiego). Nie wiem kompletnie jaki wybrać zasilacz. Przeglądałem konstrukcje Corsair i Seasonic. Chciałbym coś sprawdzonego i do tego kontroler wentylatorów. W późniejszym terminie planuję kupić obudowę Lian Li O11DX + Lian Li UniFans 3x120 + 2x120 ( one mają kontrolery z tego co pamiętam). Moglibyście polecić jakąś sprawdzoną konstrukcję. Chodzi mi o to aby spiąć wentylatory obudowy w jedność i kontrolować ich prędkości z kontrolera. Wentylatory na chłodnicy będą działać zależnie od obciążenia CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość tych obecnych obudów ma jakieś kontrolery, więc dopiero jak będziesz kupował to stwórz temat. Co do wyboru obudowy - Hyte Y60 to bardzo fajna konstrukcja, która została okrzyknięta najlepszą obudową przez NexusGamers. Zakochałem się w wyglądzie, ale szkoda mi wymieniać swoją aktualną. Tu porównanie do O11 Dynamic, właśnie wspomnianego kanału: https://www.youtube.com/watch?v=QNfsG-Ai2PA&t=604s

Co do zasilacza - sprawdzony, solidna konstrukcja, 850W- pierwsze co mi przychodzi do głowy to Corsair RM850x. Od lat korzystam z tej serii (pierw wersja 650x pod GTX'a 1080, a teraz 850x pod RTX 3070Ti) i jeszcze nigdy nie zawiódł. Pakuje je też do zestawów kolegów, gdy składam im kompa- też dotychczas nie spotkałem się z żadnym problemem. Szczerze polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kontrolera to wszystko zależy od wybranych wentylatorów. Lian Li UniFans to zamknięty ekosystem. Ma się świecić jak na choince ? :) 

Jeśli wybierzesz wentylatory z wtyczką 4pin PWM to Aquacomputer oferuje SPLITTY9 ACTIVE. Do dziewięciu wentylatorów i kosz to około 61 zł. 

 

U mnie leży zestaw co miałem w O11DW ( 3x TT Riing Plus, 6x TT Riing Quad ) Sterowałem tym z kontrolerów ( bardzo ładnie świecą jak ktoś lubi ) ale później wszystkie 9 sztuk podłączone miałem do kontrolera TT Sync i sprawdzało się lepiej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ketrab666 napisał:

Co do kontrolera to wszystko zależy od wybranych wentylatorów. Lian Li UniFans to zamknięty ekosystem. Ma się świecić jak na choince ? :) 

Jeśli wybierzesz wentylatory z wtyczką 4pin PWM to Aquacomputer oferuje SPLITTY9 ACTIVE. Do dziewięciu wentylatorów i kosz to około 61 zł. 

 

U mnie leży zestaw co miałem w O11DW ( 3x TT Riing Plus, 6x TT Riing Quad ) Sterowałem tym z kontrolerów ( bardzo ładnie świecą jak ktoś lubi ) ale później wszystkie 9 sztuk podłączone miałem do kontrolera TT Sync i sprawdzało się lepiej.

 

Zamknięty system, którego potrzebuje 3x wentyle jeden przewód. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...