Skocz do zawartości
Pitross20

TV do 2000-2200.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam do domu telewizora, do 2000zł 2200zł, głównie do zwykłego oglądania filmów z cyfrówki,i netflixa.

Szukam czegoś z Dolby Vision i Dolby Atmos, i dobra matrycą , dobrymi katami widzenia. W oko wpadł mi Toshiba qled 50qa7d63dg , ogólnie nigdy nie miałem TV tego producenta, i może ktoś miła z Was TV tej firmy i  powie coś, lub zaproponuje coś fajnego. TV maks 50".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie pozytywne z tego co czytam.

Ponoć obraz żyleta, jest HDR i QD - plamka kwantowa.

Qled to już musi być fajny obraz i dość równomierne podświetlenie.

W cenie do 2000zł jest atrakcyjny.

Ja też muszę kupić TV 50" i zastanawiam się na TCL 50" Qled.

https://allegro.pl/produkt/telewizor-tcl-50c735-50-qled-4k-144hz-google-tv-dolby-atmos-dolby-vision-hdmi-2-1-dvb-t2-hevc-h-265-d1f63fa1-e900-4d9c-86e5-5c648ed380b1

Teraz to już mam całkowity mętlik w głowie :E

 

EDIT: jednak postawię na Toshibę :)

https://www.oleole.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/toshiba-telewizor-50qa7d63dg-qled.bhtml#opis

1.jpg

Ma sporo fajnych opcji obrazu, opinie na wysokim poziomie.

Coś trzeba wybrać.

Teraz jakaś kasa by się przydała :goryl:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zakupiłem, tą Toshibe, i aktualnie testuja, mogę powiedzieć, że obraz żyleta w 4k robi robotę, sam dźwięk jak na głośniki zwykłe choć firmy ONKYO robią robotę, graja naprawdę głośno i czyściutko , nawet Atmos fajnie brzmi, jednak mam problem z USB, mianowicie nie czyta mi ani jednego mojego pendrive, nie wiem czemu... ?.

Edytowane przez Pitross20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

systemu plików NTFS na pewno nie uda Ci się odczytać. Możesz próbować exFAT jak masz duże media.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, zakk87 napisał:

systemu plików NTFS na pewno nie uda Ci się odczytać. Możesz próbować exFAT jak masz duże media.

Ok dzieki za info, może spróbuje w przyszłości pobawić się z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Oleole za 2149zł.

Generalnie jestem zadowolony z TV,  ogólnie chyba ciężko znaleźć telewizor do 2k np qled z takimi bajerami, i w oko wpadł mi ten TV od Toshiby.

Tak jak pisałem obraz i dźwięki (dodam że 2.1 / 2 x 10 W + 12 W ) naprawdę robią świetną robotę, prędkość działania w aplikacji też spoko, na pewno trzeba trochę go skonfigurować pod siebie, bo w fabrycznych ustawieniach tv nie daje z siebie 100% możliwości, po swoich korektach jest świetnie.

Jak jesteś zainteresowany, to najlepiej obadać TV np w sklepie, bo czasami nie każdemu pasuje np obraz, wzornictwo itp.

Ja jeszcze go nie polecę, bo za krótko go użytkuje?, ale moim zdaniem wart na pewno uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pykałeś na nim w jakieś gierki w 4K ?

TV to ja mało oglądam, bo bzdety lecą za to dużo gram i właśnie 4K z HDR i innymi dodatkami do jakości i płynności obrazu mnie najbardziej interesują.

Ma być dobrze z nasyceniem, ostrością, jakością.

Podświetlenie jest równomierne ?

Uchwyt vesa 200x200mm ?

Mam taki na ścianie po starym Samsungu 50"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, leven napisał:

Pykałeś na nim w jakieś gierki w 4K ?

TV to ja mało oglądam, bo bzdety lecą za to dużo gram i właśnie 4K z HDR i innymi dodatkami do jakości i płynności obrazu mnie najbardziej interesują.

Ma być dobrze z nasyceniem, ostrością, jakością.

Podświetlenie jest równomierne ?

Uchwyt vesa 200x200mm ?

Mam taki na ścianie po starym Samsungu 50"

 

W gierki nie grałem, Tv służy głównie do oglądania filmów Netflix itp rzeczy. 

4k z hdr/ dolby Vision robi robotę obraz mega ostry kontrast i odwzorowanie kolorów dla mnie jest ok. Jest tu matryca 60hz, także pod gierki to 120hz by się przydała?. Też nie zauważyłem jakiś aplikacji pod gry w tym tv, ale może za mało pogrzebalem w ustawianiach?.

Co do podświetlenia u mnie jest równiutkie ( nie to co u mnie na monitorze tam to jest tragedia...).

Tak jest standardowy uchwyt 200x200 vesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Media Markt w Katowicach 3 Stawy (tam mieszkam) i na stanie nie mają, ale na zamówienie można kupić.

Teraz trzeba sponsora znaleźć - mam jednego na oku, ale na razie jest niewzruszony :P muszę go urobić do świąt.

Może tak :notworthy: a może tak :whip:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...