Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prawdopodobnie problem z nowym rx 6600 od Asusa, a mianowicie:

Po upgrade z msi gtx 1050ti do rx 6600 w każdej grze pomimo stałych klatek gry co chwilę się zwieszają, mają chwilowe cięcia. Obojętnie czy gry odpalane na najniższych ustawieniach, przy różnych Hz od 60 do 144 cały czas występują zacinki co uniemożliwia płynną grę.

Próbowałem już:
-Różne wersje sterowników. Czyszczenie sterów przez DDU
-Wymiana kabli zasilających.
-Update biosu i wszystkich innych sterowników
-Undervolting itp.

Proszę was o pomoc bo skończyły mi się pomysły co mogę z tym zrobić.

Podzespoły:

Proc. Intel i5-8400
ASUS Radeon RX 6600 Dual 8GB
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 Bronze 600W
Kingston HyperX Predator 16GB DDR4
Płyta główna asrock b360 pro4

Zdj. pod obciążeniem:

 

2.jpg

1.jpg

(Widziałem jeszcze że może być problem ze złączem PCI -e gdyż moja płyta ma gen3 a nie 4. Ale czy nawet przy takim bf5 przy 60HZ na ustawieniach minimalnych były by wciąż takie zacięcia?)

Edytowane przez wiru1505
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2x8 czy 1x16 GB RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pioy napisał:

Masz 2x8 czy 1x16 GB RAM?

2x8 2666MHz cl13 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zrobilem prawie wszystkie tipy z tego filmu dalej problem istnieje. Natomiast zauważyłem, że podczas zacięć wiatraki na karcie potrafią się wyłączyć na max 1s i znów się odpalają tak jak by traciła moc na chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, wiru1505 napisał:

Niestety, zrobilem prawie wszystkie tipy z tego filmu dalej problem istnieje. Natomiast zauważyłem, że podczas zacięć wiatraki na karcie potrafią się wyłączyć na max 1s i znów się odpalają tak jak by traciła moc na chwilę.

może starsze sterowniki pomogą> https://videocardz.com/sections/drivers 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz nagrywanie jak grasz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzyma go ram, ma 2666 i tu jest problem. Zresztą, już na tym forum, po zmianie ramu na szybszy karty dostawały "kopa" i nie było spadków FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde i teraz sam nie wiem czy odbierac swojego rx 6600 do zestawu i3 10100f i ramy 2x 8gb 2666 cl 14 przy b płycie b460

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, NinjaS napisał:

10100f i ramy 2x 8gb 2666 cl 14 przy b płycie b460

Może da się je podciągnąć choć na te 3200 na tych CL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałby mieć przynajmniej b560 płytę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, ju-rek napisał:

Może da się je podciągnąć choć na te 3200 na tych CL.

dokladnie musiałbym zmienic plyte na b560 jak kolega wyzej wspomniał bo te ramy z pudelka są chyba 3000 i cl 15 ale kontroler przy tej plycie ogranicza do 2666. W sumie b 560 nie takie drogie bo z 350 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem RAM-u ja na moim dziadku mam DDR3 2133 + PCIe 2.0  i nic takiego nie ma miejsca. Jak masz możliwość sprawdź na innym zasilaczu lub pobaw się ustawieniami zasilania , bo ewidentnie masz problem z zarządzaniem energią czy coś w ten deseń.

Edytowane przez nalewator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długiej nocy dalej nie znalazłem problemu. Choć lekko pomógł undervilting, ustawienie profilu xmp na auto, izolacja rdzenia w10 wyłączenie w biosie wszystkich opcji virtualizacji i najnowsze sterowniki do karty, dodatkowo aktualizacja wszystkiego od windowsa do chpisetu, biosa itp. Bf5 na minimalnych przy 60hz zachowuje się tak samo jak na wysokich +144hz. New world, cs go, i kilka innych gierek to samo. Nie mam już siły na to jutro zawiozę do znajomego specjalisty. Jeżeli nic nie pomoże co polecacie zamiast 6600? Może jakaś 3060 bo pierwszy i ostatni raz biorę coś ze stajni czerwonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta Ci bierze dziwnie mało W . Pokazuje Ci 61W a powinno 100 max może tu jest problem . Nie rób undervoltingu zainstaluj stery z czerwca ( ja na takich jadę i nie ma problemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w opcjach zasilania masz ustawioną maksymalną wydajność? Jak zawieziesz do znajomego to sprawdźcie karte na jego sprzecie, bo karta może być też wadliwa, uszkodzony egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki z czerwca tak samo reagowały. Przy którejś z rzędu konfiguracji miałem nie raz obciążenie 100w ale problem występował. Co do opcji zasilania to tak wszystko ustawione na maksymalną wydajność. Nawet pokusiłem się o format pc i dalej to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Ronin69 napisał:

 

Oszołom, powinien się spotkać z Rabmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wiru1505 napisał:

Sterowniki z czerwca tak samo reagowały. Przy którejś z rzędu konfiguracji miałem nie raz obciążenie 100w ale problem występował. Co do opcji zasilania to tak wszystko ustawione na maksymalną wydajność. Nawet pokusiłem się o format pc i dalej to samo. 

To wygląda na problem z samą kartą , sprawdź ją na innym kompie ( u kumpla ,w serwisie itp.)  wtedy będziesz wiedział czy to problem karty czy kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało to, 6600 był sprawny a problem rozwiązała przesiadka na RTX 3060 EAGLE 12GB.
Nie wiem co się działo ale po prostu nie chciało to współpracować.

Dziękuje wszystkim za pomoc.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, wiru1505 napisał:

Gdyby kogoś interesowało to, 6600 był sprawny a problem rozwiązała przesiadka na RTX 3060

no problem rozwiązany w uj! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach robić przesiadkę na czerwonych :D ale z eaglem zrobiłeś słaby deal, kiepska wersja chłodzenia. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ronin69 napisał:

Strach robić przesiadkę na czerwonych

Ja właśnie nie wiem. Bo gdyby coś było na rzeczy, to chyba te wszystkie kanały robiące testy sprzętu coś by zauważyły albo informacje że coś źle działa byłyby masowe i raczej nie dałoby się tego ukryć. A tak mamy pojedyncze przypadki, co skłania mnie do koncepcji, że to problemy ludzi zdolnych inaczej. No bo kto np po wymianie gpu i zauważalnym gorszym działaniu gry wpadłby na pomysł, że pomoże wymiana kabli zasilających, update biosu i wszystkich innych sterowników. Czyli że co, na starszych sterownikach to mogło ciąć? Albo
undervolting... co to ma do rzeczy?

No nie wiem...

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...