Skocz do zawartości
Xense

Fotel do 1000 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od jakiegoś czasu poszukuję fotela do pracy przy komputerze do około 1000 złotych. Nie interesują mnie fotele "gamingowe", które tylko ładnie wyglądają. Preferuję fotel zbliżony do foteli ergonomicznych, aby odciążyć odcinek lędźwiowy i szyjny kręgosłupa. Przejrzałem już to forum oraz inne podobne. Rzuciły mi się dwa fotele, które mają dobre opinie na internecie: Nowy Styl Navigo, który kosztuje 1700 złotych, ale został zdyskwalifikowany z uwagi na cenę i na słabą regulację zagłówka - z opinii użytkowników wynika, że przy normalnej pracy nie ma możliwości podparcia głowy, ponieważ trzeba się mocno odchylić do tyłu, prawie "położyć". Drugim fotelem jest Grospol Coco w cenie około 980 złotych, ale wyczytałem, że jakość tych foteli nie jest najlepsza. Początkowo szukałem fotela do 1500 złotych, ale nie znalazłem nic ciekawego w związku z czym stwierdziłem, że przeznaczę na ten cel maksymalnie 1000 złotych. Czy w tej cenie są jakiekolwiek fotele godne polecenia? Foteli Ikea Markus i JÄRVFJÄLLET nie biorę pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie kupuj fotela bez wcześniejszego przymierzenia danego modelu. Przy wybieraniu warto zwrócić uwagę na okres gwarancji, wszyscy liczący się producenci dają obecnie 5 lat.

4 godziny temu, Xense napisał:

Rzuciły mi się dwa fotele, które mają dobre opinie na internecie: Nowy Styl Navigo, który kosztuje 1700 złotych, ale został zdyskwalifikowany z uwagi na cenę i na słabą regulację zagłówka - z opinii użytkowników wynika, że przy normalnej pracy nie ma możliwości podparcia głowy, ponieważ trzeba się mocno odchylić do tyłu, prawie "położyć". Drugim fotelem jest Grospol Coco w cenie około 980 złotych, ale wyczytałem, że jakość tych foteli nie jest najlepsza.

Navigo w podstawowej wersji jest znacznie tańsze (1080-1130zł), chyba że patrzysz na krzesła z podłokietnikami 4D i mechanizmem wyposażonym w regulacje głębokości i kąt ujemny (1510-1560zł). Oba modele krzeseł mają w opcji podobne zagłówki - są regulowane 2 płaszczyznach i nie posiadają blokady.

Najtańsze ergonomiczne z 5-letnią gwarancją kosztują obecnie 910-1200zł:

  • Nowy Styl Be-All który np. z mechanizmem synchronicznym FS, siedziskiem tapicerowanym (pokrytym 30mm pianką ciętą 40kg/m³), profilowanym oparciem tapicerowanym (pokrytym 35mm pianką cięta 35kg/m³, z 70mm regulacją wysokości), podłokietnikami R35K2 (z 85mm regulacją wysokości), podstawą TS25 (z czarnego poliamidu), kółkami SHH (do powierzchni twardych) i tapicerką (z 2 grupy cenowej) który można znaleźć za ~910zł;
  • Nowy Styl Navigo MESH który np. z mechanizmem synchronicznym FS, siedziskiem tapicerowanym (pokrytym 50mm pianką wylewaną 60kg/m³), oparciem siatkowym (z 70mm regulacją wysokości), podparciem lędźwiowym LU2 (z 70mm regulacją wysokości), podłokietnikami R35K2 (z 85mm regulacją wysokości), podstawą TS25 (z czarnego poliamidu), kółkami ESHH (do powierzchni twardych) i tapicerką (z 2 grupy cenowej) który można znaleźć za ~1080zł;
  • Nowy Styl Navigo UPH który np. z mechanizmem synchronicznym FS, siedziskiem tapicerowanym (pokrytym 50mm pianką wylewaną 60kg/m³), oparciem tapicerowanym (pokrytym 26mm pianką wylewaną 60kg/m³, z 70mm regulacją wysokości), podparciem lędźwiowym LN2 (z 20mm regulacją głębokości), podłokietnikami R35K2 (z 85mm regulacją wysokości), podstawą TS25 (z czarnego poliamidu), kółkami ESHH (do powierzchni twardych) i tapicerką (z 2 grupy cenowej) który można znaleźć za ~1130zł;
  • Profim LightUp 250 który np. z mechanizmem synchronicznym Synchro S, siedziskiem tapicerowanym (pokrytym pianką wylewaną 70kg/m³), oparciem siatkowym, podparciem lędźwiowym TYP B (z regulacją wysokości i głębokości), podłokietnikami R61PU (z 80mm regulacją wysokości), podstawą (z czarnego poliamidu), kółkami (do powierzchni twardych) i tapicerką (z 1 grupy cenowej) który można znaleźć za ~1200zł.

Pomierzyć fotele możesz np. w:
- showroomach Nowy Styl,
- sieci sprzedaży Nowy Styl,
- sieci sprzedaży Profim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, armt napisał:

 

  • Nowy Styl Navigo MESH który np. z mechanizmem synchronicznym FS, siedziskiem tapicerowanym (pokrytym 50mm pianką wylewaną 60kg/m³), oparciem siatkowym (z 70mm regulacją wysokości), podparciem lędźwiowym LU2 (z 70mm regulacją wysokości), podłokietnikami R35K2 (z 85mm regulacją wysokości), podstawą TS25 (z czarnego poliamidu), kółkami ESHH (do powierzchni twardych) i tapicerką (z 2 grupy cenowej) który można znaleźć za ~1080zł;
  • Nowy Styl Navigo UPH który np. z mechanizmem synchronicznym FS, siedziskiem tapicerowanym (pokrytym 50mm pianką wylewaną 60kg/m³), oparciem tapicerowanym (pokrytym 26mm pianką wylewaną 60kg/m³, z 70mm regulacją wysokości), podparciem lędźwiowym LN2 (z 20mm regulacją głębokości), podłokietnikami R35K2 (z 85mm regulacją wysokości), podstawą TS25 (z czarnego poliamidu), kółkami ESHH (do powierzchni twardych) i tapicerką (z 2 grupy cenowej) który można znaleźć za ~1130zł;

Czy powyższe fotele mają w tej cenie zagłówek? Z tego co widziałem to dołożenie zagłówka kosztuje 400,00 złotych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Xense napisał:

Czy powyższe fotele mają w tej cenie zagłówek? Z tego co widziałem to dołożenie zagłówka kosztuje 400,00 złotych.

Policzyłem bez niego - za zagłówek tapicerowany HRUA z 65mm regulacją wysokości i kąta wychylenia trzeba doliczyć ~300zł. Cena oczywiście będzie zależała od rabatu, a on zależy od sprzedającego - sklepy internetowe zazwyczaj od razu go naliczają, natomiast w stacjonarnych często trzeba się o niego upomnieć.

Tak jak pisałem wcześniej te zagłówki nie mają blokady, czyli pod obciążeniem mogą zacząć się cofać. Jedyne (szerzej dostępne do przymierzenia) krzesła z zagłówkiem regulowanym w pełnych 3 płaszczyznach i blokadą to Kinnarps: Plus, Capella i 9000.

Kinnarps Plus 8782 z zagłówkiem N78 jest obecnie w promocji -25% za ~3800zł.

Edytowane przez armt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a takiego budżetu to nie mam. A co myślisz o nowym fotelu z IKEA, STYRSPEL? Miałeś z nim do czynienia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xense napisał:

A co myślisz o nowym fotelu z IKEA, STYRSPEL?

To raczej będzie kilka luźnych zdań:

  • fotel ma mechanizm synchroniczny (ale podłokietniki ruszają się razem z oparciem), który posiada 60mm regulacje głębokości siedziska (więc do ideału brakuje kąta ujemnego);
  • podłokietniki są regulowane w 3 płaszczyznach (60mm na wysokość, głębokość i kąt nakładek), ale niestety brakuje regulacji na szerokość;
  • zagłówek jest regulowany tylko w jednej płaszczyźnie - 130mm na wysokość (ale dzięki temu nie powinien uciekać spod głowy), brakuje regulacji głębokości i kąta (gdyby za bardzo wypychał głowę do przodu i przeszkadzał to można go zdemontować);
  • podparcie lędźwiowe jest regulowane w 1 płaszczyźnie - na wysokość, brakuje regulacji głębokości;
  • siedzisko, oparcie i zagłówek są pokryte siatką - siatka na siedzisku może się naciągać lub pękać (a jej wymiana może okazać się niemożliwa), natomiast ta na zagłówku może zbierać włosy;
  • na krzesło jest tylko 3 lata gwarancji.

Oczywiście przed zakupem trzeba byłoby je przymierzyć.

Edytowane przez armt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojeździłem po sklepach i sprawdziłem Nowy Styl Navigo Mesh, IKEA Styrspel oraz IKEA Markus. W Navigo i Styrspelu nie ma możliwość komfortowego oparcia głowy, ponieważ zagłówek jest za daleko i trzeba się mocno odchylić do tyłu. Porównałem te dwa fotele do Markusa i ku mojemu zaskoczeniu najwygodniej siedziało mi się właśnie na Markusie. Ostatecznie zakupiłem Markusa i jak na razie jestem zadowolony, więc temat można zamknąć. Dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam IKEA Markus jest bdb.

Mam i w pracy i w domu, dla mnie rewelacja, a przymierzałem się do ergonomicznych foteli za 1.5-2.5 i na tym mi wygodniej.

Edytowane przez IceMan75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...