Skocz do zawartości
bubbles720

Podejrzenie Malware/Jak czytać dziennik zdarzeń FRST?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zmieniła mi się strona główna w przeglądarce (Firefox) i od razu zwróciło to moją uwagę. Zmieniłem ją na domyślną po czym zacząłem szukać przyczyny w HijakThis.

Co ciekawe, nie znalazłem linijki odpowiadającej za zmianę adresu w Firefoxie (może przez to, że odruchowo wcześniej zmieniłem na domyślną stronę). Znalazłem jedną linijkę która zmieniała adres w przeglądarce Microsoft Egde.

Kliknąłem "Fix Checked" i w zasadzie to tyle. Skanowałem Malwarebytesem (jakieś ultra dokładne skanowanie, 4 godziny trwało), ADW Cleanerem, Defenderem i Defenderem Offline oraz Comodo. Nic nie zostało wykryte.

Laptop nie okazuje żadnych objawów, chodzi płynnie, nie pożera zasobów, nie chodzi jak odrzutowiec, jakieś dziwne reklamy etc. też mi nie wyskakują. Dodam że jedyną wtyczką w przeglądarce jest AdBlock.

Teraz nie wiem, czy już się tego wirusa pozbyłem, czy siedzi on gdzieś baardzo głęboko. Ewentualnie co jeszcze mogę zrobić? Z różnych przyczyn nie mogę udostępnić logów z FRST (wiem, regulamin...)

Dlatego chciałbym się dowiedzieć jak rozpoznać podejrzany wpis w logach. Po czym to poznać? Jest kilka tutoriali, ale one tylko opisują co się w tych logach znajduje, a nie jak wyłapać podejrzany wpis.

 

 

 

Edytowane przez bubbles720

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...