Skocz do zawartości
ChrisBgnr

wymiana RAMu - kompatybilność i opłacalność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wstęp - Przed świętami jak dobrze pójdzie do budy wejdzie RTX3070. Siedzę na FHD 240Hz, lubię płynne granie na ultra, więc spieniężę obecną 2070S i włożę kartę mocniejszą. Przy czym naczytałem się o wpływie CPU na tej rozdzielczości i skłaniam się ku temu, żeby w styczniu dodatkowo wymienić Ryzena 3800x na 5700x (lub 5800x) - wszelkie oglądane materiały skłaniają mnie ku temu, że w stosunku cena/jakość nie będzie to zły pomysł, tym bardziej, że za obecnego Ryzena też parę stówek wpadnie. Dylematy mam odnośnie RAMu. Obecnie jest to 2x16gb HyperX Predator DDR4 3200MHz, CL16.

Pytanie 1 - Czy wobec takiej konfiguracji można zostać przy tym co jest, czy jednak te 5x00 wolą coś szybszego? Jeśli do wymiany, to co z niskoprofilowych (na banki rozpycha się Dark Rock 4 Pro), w miarę tanich, 32gb pamięci (nie będzie kręcenia) włożyć?? Byłbym bardzo wdzięczny za konkretne przykłady. Płyta to MSI x570 gaming plus.

Pytanie 2 - jak to jest z tą kompatybilnością z płytą główną? Gdy składałem sprzęt, na stronie MSI, w supporcie mojej płyty wisiała długa lista kompatybilnych pamięci. Wiedziałem, że biorąc coś z tego spisu nie będzie problemu z działaniem i profilem XMP. Problem w tym, że tego już dawno nikt nie aktualizował i gdy przeglądałem różne RAMy w sklepach i próbowałem je tam weryfikować to za każdym razem wyskakiwał brak wyników. Jest szansa, że po zakupie w ciemno będą jednak w w tej materii jakieś jaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzeny lubią szybsze pamięci, te kostki co masz powinny być na CJR więc nie powinno być problemu ustawić je ręcznie na 3600 albo nawet 3800

Co do punktu drugiego to nie ma on żadnego znaczenia bo nie są w stanie przetestować wszystkiego i testują tylko to co akurat mają

W dniu 4.12.2022 o 20:33, ChrisBgnr napisał:

na banki rozpycha się Dark Rock 4 Pro

U znajomego był ten sam problem i frontowy wentylator poszedł na tył

Edytowane przez _Unix_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, _Unix_ napisał:

U znajomego był ten sam problem i frontowy wentylator poszedł na tył

Ciekawy koncept. Nie pomyślałem o tym, ale u mnie na tyle budy jest wentylator wyciągający i gdybym przepiął, to tak jak Twój znajomy, miałbym na tyle dwa wentylatory niemal stykające się ze sobą (odstęp na oko wyszedłby w milimetrach, może troszkę ponad centymetr). To chyba nie byłby dobry pomysł. Rozważałem przez chwilę w ogóle rezygnację z tego przedniego śmigła. To nie są jakieś kosmicznie gorące procki, więc mogłoby wypalić. Znajomy po tym zabiegu odnotował jakieś zauważalne zmiany w temperaturach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, ChrisBgnr napisał:

Znajomy po tym zabiegu odnotował jakieś zauważalne zmiany w temperaturach?

Pierwotnie miał być tylko jeden między wieżami bo wystarczał i nie było wielkiej różnicy ale poszedł na tył żeby po prostu był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...