Skocz do zawartości
Caroozo

Upgrade W10 1511 po 5 latach...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

temat jest taki - mam stary tablet na Windowsie i Atomie 3735F, 1G/16G z Win10 x86 który leżał kilka lat. Ostatni update miał w 2017 roku. Windows Update zaciąga poprawki do 1511 i na tym koniec. Wiem że sprzęt z 16GB ROM nie był chyba potem wspierany (sam upgrade z 8.1 do 10 odbywał się za pomocą pendrive), ale wątpię żeby z ISO poszła aktualizacja z uwagi na mało miejsca (jeszcze tego nie robiłem), oczywiście factory reset zrobiłem.

Pytanie - czy na tak ograniczonym ROM można zrobić Update z ISO (a jeśli tak to czy trzeba robić gradację i w jakiej kolejności czy wystarczy najnowszy) czy też byłby ktoś uprzejmy kto mógłby podpowiedzieć jakie dokładnie KB trzeba pobrać, w jakiej kolejności i do jakiej wersji systemu mogę to padło upgrade'ować :)? Wiem że potem w powershellu da się to ręcznie zainstalować, od sprzętu cudów nie oczekuję, po prostu sprzęt z przeznaczeniem dla córki/żony coś do sieciowych gier do angielskiego itd bo urządzenie ma ekran dotykowy to jak znalazł. Wiadomo jednak że 1511 to już prehistoria i wiele funkcji może nie działać. Podejrzewam że system przeleżał prawie 5 lat w szafie i jest już za stary na upgrade, to nietypowy problem także będę wdzięczny za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tablet ma USB? Czy tam siedzi normalny win10 czy jakiś win10 S czy coś?

Jak zwykły i tablet ma USB to na kompie ściągasz Media Creation Tool ze strony MS i robisz za jego pomocą pendrive instalacyjny (zrobi się z najnowszą wersją). Wpinasz pena w tablet i robisz uaktualnienie albo bezpośrednio w Windows, albo w trakcie uruchamiania odpalasz tablet z usb jak jest taka opcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny sprzęt Asus Transformer T100 z 2GB/32GB i powiem Ci Windows 10 oraz jego aktualizacje to była katorga na tym sprzęcie. Ciągle brakowało miejsca podczas aktualizacji i ciągle mulił. W końcu po kilku latach leżenia zainstalowałem windows 8.1 i śmiga jak szalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zakk87 A to zależy który konkretnie masz, bo niektóre T100 wychodziły z dyskiem HDD, który można było normalnie na SSD zmienić. Potem już miały lutowaną pamięć eMMC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś wersja W11 "lite" byłaby najlepsza. Tylko wszystkie to chyba wersje custom, czyli nieoficjalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LeBomB mam w nim dysk talerzowy ale to nic nie zmienia bo jest w odpinanej klawiaturze. Nie zmienia to faktu, że Windows 10 dla tego sprzętu nie jest dobrym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Colorovo CityTab 8 wersja z miniHDMI, zero możliwości upgrade, pytanie zasadnicze czy M$ z premedytacją nie daje Update na sprzęty z taką ilością ROM czy da się to obejść? Chciałem mieć chociaż coś na poziomie 1911, ja wiem co "potrafi" ten sprzęt, nie chcę zupełnie nowego systemu bo tu jest ruskie UEFI 32bit i mało ROM plus potem może być problem z driverami do dotyku na czym najbardziej mi zależy. Chce stricte zrobić upgrade do nowszej wersji, manualnie, albo obejść powód dla którego WU nie pokazuje update'ów (sprzęt leżał w szafie 5 lat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...