Skocz do zawartości
blankname

[3060 Ti] Najcichsza krótka, dwuwentylatorowa karta dla R7 5800X3D

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, będę budował średniej klasy zestaw komputerowy, do którego potrzebna mi jest karta graficzna. Moje wymagania to coś klasy 3060 Ti (karta będzie wykorzystywana w MSFS 2020), jak najcichsza, 2 wentylatory (chodzi o długość, żeby nie było problemów z dobraniem małej obudowy). Karta będzie współpracowała z Ryzen 7 5800X3D, którego kupię razem z nią.

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszystkie dwu wentylatorowe będą głośne. 

Ze swojej strony mogę ci polecić gaming x trio która miałem i to była najcichsza karta ever. Ale niestety jest bardzo długa , chyba 320 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli tę od Gigabyte? Chciałbym kupić raczej coś innej firmy... Aktualnie mam Gigabyte i wentylatory jeśli nie są nadpisane w MSI AB, to wrzeszczą, że się wytrzymać nie da gdy karta ledwo się nagrzeje :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI gamingx ,cicha. Zotac mini ,krótka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jurekk napisał:

MSI gamingx ,cicha. Zotac mini ,krótka 

Na stronie X-Komu nie ma ani jednej, ani drugiej. A to stamtąd będę zamawiał. Jako, że fakturka będzie na firmę, wolę mieć wszystko na jednej fakturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień sklep, bo nie dość że drogo, to nic sensownego aktualnie nie mają

koledze wyżej bynajmniej nie chodziło o gigabyte,  a msi gaming X trio,

a jeśli musi być dwuwentylatorowa to również polecam gamingX od MSI

ale z żadną 2xwentylator zupełnie cicho bez zabawy UV nie będzie i nie ma zupełnie znaczenia że to do 5800x3D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up a jaki sklep polecasz? Przewijają się linki z proline, gdzie ten sam zestaw jest 150 zł droższy, przewijają się z komputronika, gdzie czasem są problemy z dostępnością... Na tę chwilę X-Kom wydawał mi się najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Radeony odpadają ze względu na to, że MSFS nie obsługuje technologii DLSS na tych kartach. Zwykła 3060 to też lekko za mało. Dlatego celuję w 3060 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, blankname napisał:

a jaki sklep polecasz?

nie mam faworyta, trzeba śledzić dostępność, nawet duże sieci typu ME potrafią mile zaskoczyć

śledź peppera i oferty a na pewno coś ustrzelisz, wczoraj była bardzo sensowna karta 2X zotac AMP za 1995zł, nawet gdybyś procesor kupował gdzie indziej to warto. Weź pod uwagę że czasem nawet lepiej mieć osobne faktury, potem do odsprzedaży..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też proponuje gaming 2x od msi jeszcze jak zrobisz uv opcjonalnie to na 1000rpm schłodzi odpowiednio i nie będzie jej wcale słychać wtedy :] 

Edytowane przez Send1N
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Send1N napisał:

Też proponuje gaming 2x od msi jeszcze jak zrobisz uv opcjonalnie to na 1000rpm schłodzi odpowiednio i nie będzie jej wcale słychać wtedy :] 

Minimalne obroty na gaming x dwuwentylatorowej  to 1200obrotow/min (30%). Dla gaming z trio to 900obrotow/min. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były tu przecież tematy z duallem grubo ponad 2000rpm

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blanknameAusu dual jest podobno głośny, omijaj tą kartę. Nie wiem, czemu ci ją polecają.

Ogólnie, jako posiadacz dwuwentylatorowego 3060ti gaming x mogę stwierdzić, że karta dwuwentylatorowa, żeby była cicha, jej pobór energii nie może przekraczać 150-170W. W grę wchodzi więc solidny undervolting, tak do około 0,875v 1860Mhz. Żeby schłodzić więcej, trzeba już niestety obrotów wentylatora lub karty z dłuższym chłodzeniem, z trzema wentylatorami. Zmierz dobrze, jaka karta ci się zmieści w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy RTX3060ti, może poza Eagle będzie cichy i chłodny jak go wkręcisz do 150W… tylko ze mu mocno wydajność spadnie. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xtn napisał:

Każdy RTX, może poza Eagle będzie cichy i chłodny jak go wkręcisz do 150W…

 

No niestety nie każdy. Zwłaszcza te, które mają wysokie, najniższe (30%) obroty wentylatora. Niektóre mają blokadę na 1300/1400 obrotów, niżej nawet ręcznie nie ustawisz. 

Najgorszy jest chyba zotac, który nawet nie ma trybu fan stop... :-)

 

ttt.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze samo rpm nic nie znaczy. Są różne wielkości wentylatora tj 80,90,100mm a teraz nawet 110. Do tego sztywność łopaty oraz jakość łożyska.roznice mogą być spore

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tomn2o napisał:

 

No niestety nie każdy. Zwłaszcza te, które mają wysokie, najniższe (30%) obroty wentylatora. Niektóre mają blokadę na 1300/1400 obrotów, niżej nawet ręcznie nie ustawisz. 

Najgorszy jest chyba zotac, który nawet nie ma trybu fan stop... :-)

 

 Brak fan stop nic nie znaczy. Często jest dużo ciszej jak wentylatory cały czas się obracają niż jak co chwile startują.  Ta tabelka nic nie mówi o glosnosci kart na 150W. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, xtn napisał:

 Brak fan stop nic nie znaczy. Często jest dużo ciszej jak wentylatory cały czas się obracają niż jak co chwile startują. 

A po co ci wentylatory na pulpicie? Moja karta w trybie fan stop nie przekracza 50 stopni.

Niektóre, słabsze modele nawet po solidnym uv, do 150W nadal trzymają 1500-1700 obrotów... Np Palit dual. Jak nie ma radiatora, to i 150W będzie za dużo do schłodzenia małymi obrotami wentylatorów.

8 minut temu, xtn napisał:

Ta tabelka nic nie mówi o glosnosci kart na 150W

Chiałem tylko pokazać, jak gówniany jest ten Zotac:-) 2700obrotów, żeby schłodzić 200 watową kartę do 72 stopni... Przy zaledwie 42 decybelach:-)

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomn2o napisał:

Minimalne obroty na gaming x dwuwentylatorowej  to 1200obrotow/min (30%). Dla gaming z trio to 900obrotow/min. 

bez znaczenia do 1300rpm i tak nic nie słychać, msi ma przyzwoite wentylatory ;) to był przykład :] 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zaproponuje dobrać obudowę bo "mała" nie znaczy że nie zmieści większego GPU. Najlepiej podaj wymiary lub kilka przykładów obudów jakie cię interesują to wybierze się coś ciekawego i wtedy dobierze konkretne GPU (bo wymiary samej karty to jeszcze nie wszystko).

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Spasiu napisał:

zaproponuje dobrać obudowę

dokładnie, bo pomijając kartę, autor chce tam mieć 5800x3d który z zasady jest gorący i wymaga sensownego chłodzenia. Okaże się ze obudowa nie tylko jest za krótka ale i za wąska, a potem będzie płacz w piekarniku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z krótkich 3060ti polecam tylko MSI Gaming X.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...