Skocz do zawartości
DrProton

Jaka karta około 2tyś zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pprzymierzam się do zakupu karty. Poluje na okazje na pepper ale zauważyłem dziwną tendencje że pod każdą kartą AMD jest masa komentarzy że AMD są do kitu że sterowniki że blue screeny i w ogóle same najgorsze rzeczy(oczywiście są i tacy którzy bronią AMD), jednak pod kartami Nvidii takich dyskusji widzę dużo mniej ewentualnie ktoś napisze że po co przepłacać jak można mieć wydajniejszą radeona i to taniej. Nie jestem jakimś specjalistą a właściwie nie znam się praktycznie wcale, dlatego chciałbym zaczerpnąć opinii od was jak to z tym jest bo mi już mętlik w głowie zrobili. Z zakupem czegoś i tak będę się wstrzymywał do wyjścia serii 7000. Ale miło by było poznać więcej opinii ewentualnie podesłali byście jakieś wiarygodne testy np. długo terminowe nie tylko wydajność.

Pozdrawiam. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie wczoraj i przedwczoraj za taką kasę był Radeon 6700 XT Hellhound. Na dzień dzisiejszy i jutrzejszy nic lepszego w tej kasie nie dostaniesz. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Dosłownie wczoraj i przedwczoraj za taką kasę był Radeon 6700 XT Hellhound. Na dzień dzisiejszy i jutrzejszy nic lepszego w tej kasie nie dostaniesz. 

Podpisuje się nogami i rękami.
 

Godzinę temu, DrProton napisał:

...pod każdą kartą AMD jest masa komentarzy że AMD są do kitu że sterowniki że blue screeny i w ogóle same najgorsze rzeczy(oczywiście są i tacy którzy bronią AMD), jednak pod kartami Nvidii takich dyskusji widzę dużo mniej ewentualnie ktoś napisze że po co przepłacać jak można mieć wydajniejszą radeona i to taniej...

Wedle statystyk użytkowników kart NVIDII jest powiedzmy w uproszczeniu ok. 4-5 razy tyle co AMD, negatywne komentarze na AMD to głównie użytkownicy NVIDII powielający mity, bzdury i to co najgorsze zasłyszane - nic co bazuje na ich doświadczeniu, bo takiego z AMD nie mają.
Krytyków "realistów" AMD jest garść, z kilometra można ich wyróżnić, chociażby po tym, że podają jakieś konkrety (jaka gra/program, jaki sterownik,  jaka konfiguracja, co się dzieje).

Ja od ponad dwudziestu lat stosuje naprzemiennie karty AMD i Nvidii, nie uważam się, za fanboya którejś z firm ponieważ przez te lata obie firmy miały swoje wzloty i upadki.
Kupuj to co się najbardziej opłaca cena/jakość, a tak się składa, że w tym momencie AMD wyjdzie Ci lepiej, konkretnie ten model co kolega Radio_Tirana napisał.
Bez Ray Tracingu da się żyć, a z FSR 2.1 zrobili świetną robotę i jest porównywalny do DLSS.

Chociaż poczekałbym na 7xxx - premiera tuż za rogiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo karty nvidii chodzą jak Cadillac. Znajdziesz gdzieś błąd to zainstalujesz 1 sterownik wstecz i działa. Zero dropow fps ,zero narzutu sterownika

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jurekk napisał:

Bo karty nvidii chodzą jak Cadillac. Znajdziesz gdzieś błąd to zainstalujesz 1 sterownik wstecz i działa. Zero dropow fps ,zero narzutu sterownika

Tylko kombinowanie nvidii z brakiem wsparcia starszych kart w nowych grach, a potem nagle zwrot akcji i po jakims czasie wsparcie się pojawia.

Wracając do tematu do 2000zł RX6700xt lub jak dzisiaj była w x-kom RTX3060 12GB za 1500zł. Możliwe, że jeszcze w grudniu będzie promka na RTX3060ti do 2000zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xtn napisał:

Tylko kombinowanie nvidii z brakiem wsparcia starszych kart w nowych grach

To nie jest brak wsparcia tylko planowe postarzanie produktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jedno wychodzi. Zresztą nV już się powoli bierze za Ampere, na premierę taki RX6700XT ledwo nawiązywał walkę z RTX3060Ti, a dzisiaj w najnowszych testach z powodzeniem rywalizuje z RTX3070 w czystej rasteryzacji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jurekk napisał:

Bo karty nvidii chodzą jak Cadillac. Znajdziesz gdzieś błąd to zainstalujesz 1 sterownik wstecz i działa. Zero dropow fps ,zero narzutu sterownika

A ten znów bzdury z jakimś narzutem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przymierzam się do rtx 3060ti lub właśnie rx6700xt tylko od jakiej firmy na jaką wersję najlepiej polować. Domyślam się że jeżeli chodzi o klatki to nie ma dużej różnicy jednak zależy mi trochę na tej kulturze pracy i temperaturach a tu wydaje mi się że różnica jest już znaczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lukibossss napisał:

A na RT/DLSS Ci nie zależy? :

Zrzut ekranu 2022-12-06 203432.jpg

Nawet nie bardzo wiem czy mi to potrzebne

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2180zł rx6700xt https://www.sferis.pl/karta-graf-asus-dual-rx6700xt-o-12g-oc-edition-i316179 karta 30cm, więc trzeba sprawdzać czy do obudowy wejdzie. Lepsze sa najczęściej 3 wentylatorowe ale mogą być jeszcze dłuższe. 

2200zł https://www.amazon.pl/dp/B091ZKN2RV/ sprzedawca amazon

2300zł mediaexpert https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-xfx-amd-radeon-rx-6700xt-qick-319-black-12gb-192bit-gddr6

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...