Skocz do zawartości
Razor1711

Jaki telewizor 55 cali do 5.000? OLED czy zwykły?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam telewizora ok 55cali w skrócie najlepszego do 5000zł. Telewizor będzie zawieszony na ścianie. Użytkowany będzie typowo do oglądania telewizji, filmów wysokiej jakości. Korzystania z internetu, przeglądanie stron, YouTube itp. Planuje zakupić sobie konsole wiec myślę, że to też ważne w kwestii telewizora. Nie znam się za bardzo i dlatego proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG C1 powinieneś dostać w tej cenie i jego polecam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem założyć taki temat, ale już nie muszę jak widać. jednak ilość propozycji nie jest dla mnie zadawalająca :P U mnie jest jednak ta małą różnica, że mogę zaoferować MAX 6000zł, choć lepiej by było coś w okolicy 5000zł. Co jeszcze warto kupić w tych pieniądzach? TV do użytku ogólnego, że tak powiem. Czyli oprócz wzwyklej telewizji to internet, netflix, YT i nie wiem co tam jeszcze.... Takie ogólne domowe okno na świat :)

PS: Ten wyżej proponowany to nie czasem 55C11LB? Bo taki mi wyskakuje C11 a nie C1

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, reactorpcsu napisał:

PS: Ten wyżej proponowany to nie czasem 55C11LB? Bo taki mi wyskakuje C11 a nie C1

Tak, to jest C1. Mam ten TV, jak za te pieniądze to był doskonały wybór. Kupiłem go do XSX (4k i 120Hz) oraz do VOD, z pół roku temu dałem za niego 4200 zł w Euro. Ale do zbyt jasnego pomieszczenia się nie nadaje. Ale za to w nocy daje po oczach, aż musiałem jasność pikseli zmniejszyć. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2022 o 20:48, grzesiu_6 napisał:

Tak, to jest C1. Mam ten TV, jak za te pieniądze to był doskonały wybór. Kupiłem go do XSX (4k i 120Hz) oraz do VOD, z pół roku temu dałem za niego 4200 zł w Euro. Ale do zbyt jasnego pomieszczenia się nie nadaje. Ale za to w nocy daje po oczach, aż musiałem jasność pikseli zmniejszyć. 

Nie ma już ich zbytnio w ofercie. W marketach jak i na allegro. Został wycofany czy o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Razor1711Bo to model z 2021r. Weszly modele na 2022 np C21 to i te starsze juz ciezko dostac

Edytowane przez naczelnik5
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza oferta tego c21 to 5400. Czymś się wgl różni od Twojego modelu? 4200 to fajna cena. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Razor1711 napisał:

Najtańsza oferta tego c21 to 5400. Czymś się wgl różni od Twojego modelu? 4200 to fajna cena. 

Ma lepszą matrycę OLED Evo, szybszy procesor. Na allegro można jeszcze kupić C1. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie w tym budżecie o SONY XR55A80JAEP 55? Może byłby to lepszy wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2023 o 20:46, Razor1711 napisał:

A co myślicie w tym budżecie o SONY XR55A80JAEP 55? Może byłby to lepszy wybór?

Nie , tylko OLEDY od LG w tym budżecie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat. 

Moja stara plazma powoli wysiada i pojawiają się z nią coraz większe problem. Ostatnio padły całkowicie USB, które zasilały mi podstawkę Realme 4K TV STICK. 

Po 11 latach chyba już nadszedł czas na zmianę TV i tutaj pojawia się pytanie OLED czy MiniLED. 

Do końca stycznia widzę wyprzedaże zeszłorocznych modeli. W oko wpadł mi Philips 55OLED7070 za 4999zł, Samsung MiniLED 55 QN91BAT za 5270zł i LG OLED 55C21 za 5500zł. 

Generalnie budżet do 5tyś z lekkim przekroczeniem. Telewizor po zakupie przejdzie profesjonalną kalibrację bo oczekuję naturalnego obrazu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, voltq napisał:

Nie , tylko OLEDY od LG w tym budżecie 

Co masz na myśli? To, że matryca nie siądzie po gwarancji?

W temacie sony czytałem, ze masz lepszy interfejs, zdecydowanie lepsze głośniki procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2023 o 20:18, Razor1711 napisał:

Co masz na myśli? To, że matryca nie siądzie po gwarancji?

W temacie sony czytałem, ze masz lepszy interfejs, zdecydowanie lepsze głośniki procesor.

Mam już ponad 2 lata oleda bx , chodzi po 10h dziennie około z jedną przerwą po 5h na czyszczenie , i mam zero wypaleń itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2023 o 11:31, DjXbeat napisał:

Podłączę się pod temat. ....

Po 11 latach chyba już nadszedł czas na zmianę TV i tutaj pojawia się pytanie OLED czy MiniLED. 

Do końca stycznia widzę wyprzedaże zeszłorocznych modeli. W oko wpadł mi Philips 55OLED7070 za 4999zł, Samsung MiniLED 55 QN91BAT za 5270zł i LG OLED 55C21 za 5500zł. 

Ostatecznie wybór padł na Samsunga S95B 55 ;) 

  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...