Skocz do zawartości
Valeri

Temperatura chipsetu Z790

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc ;)

Podzieli sie ktos temperaturami chipsetu Z690/Z790 ? U mnie na Strix A Z790 podczas gry chipset dobija do 70 stopnii. Mozna w jakis sposob zbic te temperature ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. 

Możesz spróbować użyć Kryonauta na chipsecie. Ja tak zrobiłem kiedyś na X570 i zbiłem temperatury konkretnie. Z drugiej strony 70 to jeszcze nie tragedia więc nie przejmowałbym się ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70c na chipsecie to nie jest dużo wcale ;)  zobacz sobie tematy o gigabyte GA970 (w tym mój może znajdziesz xD) jak tam się chipset gotował a z płytą nie było żadnego problemu, radiatora nie dało się dosłownie dotknąć bo można było się momentalnie oparzyć :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Z690 Tufa wiec tam czujnika nie bylo ale na Z590/Z490 nie przekraczalo to 55 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Methild napisał:

Siemka. 

Możesz spróbować użyć Kryonauta na chipsecie. Ja tak zrobiłem kiedyś na X570 i zbiłem temperatury konkretnie. Z drugiej strony 70 to jeszcze nie tragedia więc nie przejmowałbym się ;)

Tylko tam nie ma pasty ale termopad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce rozbierać płyty, najchętniej porównałbym temp z osobą która ma Z690/Z790

Być może mój egzemplarz jest słabszy jakościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie porównania są bez sensu. Co z tego że podobna płyta jak całkiem inna obudowa, rozkład wentylatorów czy temp otoczenia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tornado3 napisał:

Takie porównania są bez sensu. Co z tego że podobna płyta jak całkiem inna obudowa, rozkład wentylatorów czy temp otoczenia

 

Jest wtedy punkt odniesienia, jeżeli temp różni się o 15-20 stopni to wiadomo, że jedna jest uszkodzona.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, allas napisał:

Tylko tam nie ma pasty ale termopad.

W płycie w której dałem pastę też był termopad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Valeri napisał:

Czesc ;)

Podzieli sie ktos temperaturami chipsetu Z690/Z790 ? U mnie na Strix A Z790 podczas gry chipset dobija do 70 stopnii. Mozna w jakis sposob zbic te temperature ?

Przeciez to nie jest zadna kosmiczna temp jak na chipset. Z690 ma max operating temperature 108C. U Ciebie dobija do 70C. W czym problem? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, amsztel napisał:

Przeciez to nie jest zadna kosmiczna temp jak na chipset. Z690 ma max operating temperature 108C. U Ciebie dobija do 70C. W czym problem? ;) 

Mialem do tej pory Z490/Z590 i tam bylo max 55 sropni dlatego 70 stopni na Z790 mnie zaskoczylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Valeri napisał:

Mialem do tej pory Z490/Z590 i tam bylo max 55 sropni dlatego 70 stopni na Z790 mnie zaskoczylo.

Jasna sprawa ale dwoch plyt roznych raczej nie powinienes porownywac ze soba gdyz jest wiele czynnikow, ktore by trzeba wziac pod uwage. Trzeba by bylo porownac z 10 identycznych mobasow takich jak masz teraz i wtedy mozna cos konkludowac.

Choc akurat w tym przypadku raczej nie ma co zawracac sobie glowy ;) 

EDIT. Na przyklad plyty na Z490/Z590 maja z reguly 2/3 sloty m.2. Na Z790 po 4/5 slotow. Moze np. producent zmniejszyl radiator na chipset, zeby lepiej chlodzic dyski m.2? Czy tak jest? - tego nie wiem - ale byloby to jakies sensowne wyjasnienie, prawda? Dla chipsetu 70C to i tak pikus. itd ;) 

Edytowane przez amsztel
uzupelnienie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Valeri napisał:

Mialem do tej pory Z490/Z590 i tam bylo max 55 sropni dlatego 70 stopni na Z790 mnie zaskoczylo.

U mnie na Z790-a Strix jest na czipsecie 45c w idle i max 60c w grach. Moze masz slaby ruch powietrza. Wgraj ostatni beta bios 0806, mam wrazenie ze temperatury spadly u mnie po przejsciu z 0703 na 0800.

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, cyberpunk2020 napisał:

U mnie na Z790-a Strix jest na czipsecie 45c w idle i max 60c w grach. Moze masz slaby ruch powietrza. Wgraj ostatni beta bios 0806, mam wrazenie ze temperatury spadly u mnie po przejsciu z 0703 na 0800.

Ja mam bios 0703, gdzie tego 0800 można dorwać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Valeri napisał:

Ja mam bios 0703, gdzie tego 0800 można dorwać ?

tutaj https://www.dropbox.com/sh/n3o6pd3zlzet6es/AACO_4kMQ3xUvONAzw8EuX4Ga?dl=0

Masz cos podpiete co idzie przez chipset? Jakis nvme w dolnych slotach czy cos?

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie powinno sie nic grzac. Chyba ze twoj 3090ti faktycznie tak nagrzewa kompa, jakie masz temp Plyty glownej i VRM w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cyberpunk2020 napisał:

To nie powinno sie nic grzac. Chyba ze twoj 3090ti faktycznie tak nagrzewa kompa, jakie masz temp Plyty glownej i VRM w grach?

Temp płyty max 30 stopni, czujnik od Vram w Hwinfo jest wyłączony. 

Ty jakie masz GPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Valeri napisał:

Mam podpięte tylko 4 dyski na sata.

Przy 1700K i 3090Ti? Boze, widzisz i nie grzmisz :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, amsztel napisał:

Przy 1700K i 3090Ti? Boze, widzisz i nie grzmisz :E 

Działają dobrze to nie widzę sensu wywalać hajsu na dyski nvme :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Valeri napisał:

Działają dobrze to nie widzę sensu wywalać hajsu na dyski nvme :) 

O nie - nie dzialaja dobrze :E . Porownalem okolo 10 SATA SSD i pewnie z 10nvme. W Horizonie, GOW, CP czy Kena:BoS - roznica potrafi byc drastyczna na niekorzysc dyskow SATA. Oczywiscie dyski SATA sa rozne... Sandisk Plus, Patriot P210, Kingston A400, GoodRam CX400 to najgorsze i najwolniejsze padla. Crucial MX500, Samsungi od 850EVO w gore czy Plextor M8VC to juz zupelnie inna klasa dyskow choc i tak nie umywaja sie do budzetowych nvme na TLC.

Tu nawet gry nie trzeba odpalac. To sie pod Windowsem czuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, amsztel napisał:

O nie - nie dzialaja dobrze :E . Porownalem okolo 10 SATA SSD i pewnie z 10nvme. W Horizonie, GOW, CP czy Kena:BoS - roznica potrafi byc drastyczna na niekorzysc dyskow SATA. Oczywiscie dyski SATA sa rozne... Sandisk Plus, Patriot P210, Kingston A400, GoodRam CX400 to najgorsze i najwolniejsze padla. Crucial MX500, Samsungi od 850EVO w gore czy Plextor M8VC to juz zupelnie inna klasa dyskow choc i tak nie umywaja sie do budzetowych nvme na TLC.

Tu nawet gry nie trzeba odpalac. To sie pod Windowsem czuje...

Ty tu że SSD są wolne, a ludzie mają w kompach jeszcze HDD :E

  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w hdd to jest to buczenie/ wibrację które przenosi na obudowę :E jak się pozbywałem hdd to nagle komp stał się 3x cichszy, hdd tylko jako magazyn nic więcej ale nie w środku :D 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...