Skocz do zawartości
Pentium D

SPC Supremo FM2 650 W czy Krux Generator 650 W?

Rekomendowane odpowiedzi

Pora prewencyjnie wymienić starego Japa Tam 700 W który miał premierę w 2009 albo 10. Rozważam tylko te dwa bo krajowe i w razie W nie trzeba słać za granicę a jeszcze w przypadku SPC gwarancja dtd. Krux nówka na rynku, kabli trochę mniej niż w FM2, ale zabezpieczeń więcej. FM2 lepsza gwarancja, więcej kabli, sprawdzona jednostka i lepsza sprawność przy niskim obciążeniu no i prawie platyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pentium D napisał:

Krux nówka na rynku, kabli trochę mniej niż w FM2, ale zabezpieczeń więcej. FM2 lepsza gwarancja, więcej kabli, sprawdzona jednostka i lepsza sprawność przy niskim obciążeniu no i prawie platyna.

Mam tego Kruxa, na konfigu jak w stopce. Napięcia bardzo bardzo stabilne, praktycznie bez różnicy między idle a load (tutaj sporo lepiej jak BeQuiet SP11 jak i Corsair RM850x). Platforma to CWT GPX (To samo co Thermaltake Toughpower GF i Deepool DQM V2), same japońskie kondensatory, dobry, cichy wentylator, bardzo dobre płaskie i łatwo układające się kable z pojedynczymi wtyczkami PCIE (dla mnie plus), mały rozmiar. Dodatkowo, jako, że to platforma CWT to kable PCIE i CPU pasują od Corsaira (type 3 jak i type 4) więc duży wybór customowych kabelków. 

Z czystym sumieniem mogę go polecić szczególnie że wersję 850W kupiłem za 350 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, severall napisał:

 

Widziałem testy tego krux 850 i wszyscy mówili, że dużo kabli i solidna jednostka. Zasugerowałem się tym i kupiłem a później spojrzałem do specyfikacji i zonk, kabli mniej dla wersji 650. Kupiłem więc FM2 i oba do mnie jadą. Różnica w cenie to 10 zł więcej za FM2 380 vs 370 Krux. Bardziej się skłaniam ku FM2 bo jak kiedyś trafi się karta z 12vhpwr to się podepnie adapter pod 4 kable PCIe które już są w zestawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pentium D napisał:

Widziałem testy tego krux 850 i wszyscy mówili, że dużo kabli i solidna jednostka. Zasugerowałem się tym i kupiłem a później spojrzałem do specyfikacji i zonk, kabli mniej dla wersji 650. Kupiłem więc FM2 i oba do mnie jadą. Różnica w cenie to 10 zł więcej za FM2 380 vs 370 Krux. Bardziej się skłaniam ku FM2 bo jak kiedyś trafi się karta z 12vhpwr to się podepnie adapter pod 4 kable PCIe które już są w zestawie. 

A do Kruxa można dokupić za 100 zł ładny kabelek Corsaira 12VHPWR na 2xPCIE czy tam na większą ilość PCIE od cable moda. Tak czy inaczej Supremo też będzie Ci działał dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adapter 12vhpwr wystarczy że pod 3 podepniesz i nawet 500w wytrzyma jak luzu na styku nie będzie :] 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, severall napisał:

A do Kruxa można dokupić za 100 zł ładny kabelek Corsaira 12VHPWR na 2xPCIE czy tam na większą ilość PCIE od cable moda. Tak czy inaczej Supremo też będzie Ci działał dobrze.

No już wolałbym nie dopłacać, i tak mnie szczypie :E

2 minuty temu, Send1N napisał:

adapter 12vhpwr wystarczy że pod 3 podepniesz i nawet 500w wytrzyma jak luzu na styku nie będzie :] 

Aha, ale w Krux 650 są tylko dwa złącza PCIe więc o jedno za mało. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Send1N napisał:

adapter 12vhpwr wystarczy że pod 3 podepniesz i nawet 500w wytrzyma jak luzu na styku nie będzie :] 

Właśnie doczytałem ostatnio dlaczego NVIDIA wypuściła ten tragiczny adapter na 4 wtyczki. Większość zasilaczy przecież spokojnie poradzi sobie przecież z poborem 300W z jednego złącza. 

Gdyby jednak wypuścili adapter na 2 wtyczki (jak Corsair czy inni) to zapewne znalazło się wielu którzy podłączyli by się do niego z jednej linii przez rozgałęźnik :E a to już byłoby duże prawdopodobieństwo popalenia kabla. A tak ten adapter na 4 albo 3 wtyczki dla 4080 wymusza podłączenie przynajmniej z dwóch linii zasilacza.

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do np rtx 4080 z 2 też styknie, dopiero przy 4090 bym nie podłączał z 2 :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, severall napisał:

 

Gdyby jednak wypuścili adapter na 2 wtyczki (jak Corsair czy inni) to zapewne znalazło się wielu którzy podłączyli by się do niego z jednej linii przez rozgałęźnik :E a to już byłoby duże prawdopodobieństwo popalenia kabla. A tak ten adapter na 4 albo 3 wtyczki dla 4080 wymusza podłączenie przynajmniej z dwóch linii zasilacza.

Fakt, na jednej linii dają przeważnie 25 Amperów i by się jaja działy. Kabel od gniazda do końcówek też mógłby się uszkodzić. Mój obecny ma 4 linie chyba po 18 A, ale jedna lepsza. Poza tym marzy mi się modularny bo pento kabli leży w budzie. 

P19AjzI.jpg

 

Edytowane przez Pentium D
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w "biurowej" obudowie na niemodularnym  da się te kable jakoś ułożyć niż ten artystyczny nieład który pokazałeś :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W xkom rm850x z kodem: weeknd jest za 549 zł ( w aplikacji )

Edytowane przez ketrab666
  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pentium D napisał:

Poza tym marzy mi się modularny bo pento kabli leży w budzie.

 

4 godziny temu, Send1N napisał:

Nawet w "biurowej" obudowie na niemodularnym  da się te kable jakoś ułożyć niż ten artystyczny nieład który pokazałeś :D 

To ma działać, a nie wyglądać.

  • Thanks 1
  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

Nawet w "biurowej" obudowie na niemodularnym  da się te kable jakoś ułożyć niż ten artystyczny nieład który pokazałeś :D 

W zasilaczu do kompa biurowego raczej masz mniej wiązek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Pentium D napisał:

 

P19AjzI.jpg

 

Jeszu maria najświętsza co to jest? Burdel zakładasz w domu? Najpier ogarnij ten bałagan a potem bierz się za wymianę czegokolwiek. Złodziej tego nie ukradnie bo się prędzej zabije uciekając z tym łupem.

Edytowane przez kamilos69
  • Haha 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pentium D napisał:

W zasilaczu do kompa biurowego raczej masz mniej wiązek. 

o obudowie mówiłem jako przykład nie odwracaj kota ogonem xD nawet jak nie ma kompletnie jak puścić przewodów z tyłu to da się to chociaż jakoś trytytkami spiąć i ułożyć ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Send1N napisał:

o obudowie mówiłem jako przykład nie odwracaj kota ogonem xD nawet jak nie ma kompletnie jak puścić przewodów z tyłu to da się to chociaż jakoś trytytkami spiąć i ułożyć ;) 

No ta teraz będę układał jak wkrótce nowy wleci 

BTW tak jeszcze przeglądam testy i porównuje sprawność przy niskich obciążeniach i wychodzi na to, że krux lepiej wypada o ile wyniki wersji 850 można przenieść na wersję 650, można? 

10.png

 

26_premierowy_test_zasilacza_silentiumpc

Od biedy mógłbym oba zasilacze podłączyć i sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłupiałem 

pSTAZ7g.jpg

Spc, Spc Gear, Endorfy, Krux to wszystko marki Cooling.pl? 

Co do zasilaczy, FM2 nie był zafoliowany (ten typ tak ma?) zajrzałem i pierwsze co mi się rzuciło w oczy. 

UAlaDpy.jpg

Waga całego kartonu 2770 gramów. 

W Kruxie odszedł jeden problem bo dla CPU ma dwie wtyczki na jednym kablu więc mniej kabli trzeba ciągnąć dla lepszych płyt. Są też 4 Sata na jednym kablu, też git. Pudełko przyszło zafoliowane, jest większe niż od FM2, ale waży mniej bo 2379 gramów. 

FM2 produkcja marzec 2021 a Krux styczeń 2022. 

Teraz mam problem z decyzją. 

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Pentium D napisał:

W Kruxie odszedł jeden problem bo dla CPU ma dwie wtyczki na jednym kablu więc mniej kabli trzeba ciągnąć dla lepszych płyt. Są też 4 Sata na jednym kablu, też git. Pudełko przyszło zafoliowane, jest większe niż od FM2, ale waży mniej bo 2379 gramów. 

FM2 produkcja marzec 2021 a Krux styczeń 2022. 

Teraz mam problem z decyzją. 

Krux ma fajne długie kable SATA. Jedną wiązką podłączyłem 2 dyski, pompke AIO jak i panel przedni. 

Te sprawności przy małym obciążeniu to są pomijalne. To będzie różnica 50 groszy na rok, o ile nie mniej :E

Wybierz ten który jest cichszy i ma bardziej pasujące kable. 

PS.  i do jasnej ciasnej, zrób porządek w obudowie :D

1670616737559.jpg

Edytowane przez severall
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za tym abyś wybrał to co ci lepiej wizualnie leży i jes cichsze, supremo kręci minimalnie 750rpm w idle to słychać, teraz patrzę że krux robi to samo mnie w spc o drażniło bardzo :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Send1N napisał:

Też jestem za tym abyś wybrał to co ci lepiej wizualnie leży i jes cichsze, supremo kręci minimalnie 750rpm w idle to słychać, teraz patrzę że krux robi to samo mnie w spc o drażniło bardzo :] 

komp pod biurkiem więc może te 750 rpm nie będzie tak słychać, poza tym słuchawki douszne i filtr zew do akwarium i zniknie w tle raczej. Nadal się zastanawiam który wybrać, wątpliwości rozwiałby test kruxa 650, ale nigdzie nie ma.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Send1N napisał:

Też jestem za tym abyś wybrał to co ci lepiej wizualnie leży i jes cichsze, supremo kręci minimalnie 750rpm w idle to słychać, teraz patrzę że krux robi to samo mnie w spc o drażniło bardzo :] 

Ja nie słyszę tego zasilacza, minimalnie gdy przyłożę ucho do niego . Wentylatory na chłodnicy na 750 RPM i w odbudowie na 700 RPM są dużo bardziej słyszalne. (Nie mówiąc o GPU gdy się rozkręci na 1100 - co wciąż wydaję mi się bardzo mało)  

Musisz być bardzo wyczulony na hałas jeśli to słyszysz, a mi się wydaje że mam cichego kompa:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam shadow wings 2 i silent wings 3 w budzie w idle na 450rpm więc badziewny wentylator na 750rpm słyszałem zawsze w zasilaczu a komp stoi 5cm od prawej ręki :D 

Edytowane przez Send1N
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wychodzą pierwsze kwiatki po rozpakowaniu Kruxa. Nie wiem kto wymyślił aby ten kabel tak wyglądał, ale uj mu w pupę. Zamiast Nippon Chemi-Con siedzi Nichicon który robi sobie żarty z papieża. Na koniec wentylator terkocze minimalnie i zniknie to w tle, ale nie wiadomo jak to się zachowa pod obciążeniem i ile wytrzyma. Przy przełączaniu przełącznika coś pstryka w środku. 

0KNx7Q2.jpg

 

3AksQf5.jpg

Supremo też ma nichicona, ale normalniejszą wtyczkę a przede wszystkim cichy wentylator bez terkotania. Wiem, że może długo żyć bo mam sigmy w kompie od 6 lat i nic się nie dzieje z nimi. 

 

Supremo jest ciut dłuższy ale waży całe 200 gramów więcej, nie wiem czym oni wagę tak podnieśli. 

Krux 1320 gramów. 

FM2 1520 gramów. 

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie polecanie zasilaczy z firmy kukuryku.U nas znane ,ale dalej w świat nikt o nich nie słyszał

Edytowane przez Kaju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kaju napisał:

To jest właśnie polecanie zasilaczy z firmy kukuryku.U nas znane ,ale dalej w świat nikt o nich nie słyszał

Lipa jest z tym, że tylko 850 W ma recenzje a pozostałe nie i przez to klient myśli, że wszystkie zasilacze mają taki sam wentylator. Inny kondensator to nie aż taki problem bo to też topka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...