Skocz do zawartości
KorniszonZBeki3

Problem z jakością grafiki a zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Czy jest możliwe żeby zasilacz bądż jego obciążenie wpływał w jakiś sposób na jakość grafiki? Ostrość, antyaliasing? 

Otóż w każdej grze mam problem z antyaliasingiem i poniekąd z ostrością aczkolwiek nie w każdej grze. 

Zauważyłem że tuż po włączeniu gry wszystko jest ok ale gdy rozkręcą się wentylatory i wzrośnie obciążenie to jakość spada jednak nie jestem pewien czy to po prostu gra nie doczytuje czegoś. 

Problem się nasila z miesiąca na miesiąc a ostatnio podczas gry zrestartował się komputer a w dzienniku zdarzeń pojawił się kernel power. Jest jeszcze kilka błędów kernel power które wystąpiły wcześniej a godziny odpowiadają włączeniu komputera. 

Oto co zrobiłem:

1.Wymiana płyty głównej z powodu uwalonego biosu w poprzedniej płycie. 

2.Po wymianie płyty zrobiłem format i zainstalowałem Windowsa 10 na nowym dysku, przed formatem miałem 11 na którym w. w. problemy również  występowały. Wróciłem na 10 z nadzieją że to pomoże. Kernel power występował też na W11. 

3.Ręczna instalacja sterów ze stron producentów. 

4.W monitorze mogę ustawić tylko kontrast, jasność i proporcje. Monitor philips 221v 21 cal 1920x1080p@60hz. Rozdzielczość i hz poprawnie ustawiona w systemie. 

5.Ustawienia gier sprawdzane każde. Nie jest to problem z grami bo na screenach od ludzi to wygląda dużo lepiej

Specka pc:

I7 9700F

GTX 1660S

Kingston 2x16GB DDR4 2666mhz

Asus prime B365m-k 

Zasilacz 3 letni SPC Vero M2 600W

Proszę o pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podejrzewam procesor. Mozliwe, ze poprzednia plyta glowna podawala "troche" za duzo napiecia i CPU zaczal sie degradowac. Ewentualnie plyta glowna - ale piszesz, ze juz wymieniales...

10 minut temu, KorniszonZBeki3 napisał:

Cześć! Czy jest możliwe żeby zasilacz bądż jego obciążenie wpływał w jakiś sposób na jakość grafiki? Ostrość, antyaliasing? 

Nie - nie jest to mozliwe.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, amsztel napisał:

Podejrzewam procesor. Mozliwe, ze poprzednia plyta glowna podawala "troche" za duzo napiecia i CPU zaczal sie degradowac. Ewentualnie plyta glowna - ale piszesz, ze juz wymieniales...

Generalnie błędy w dzienniku kernel power występowały już na poprzednim procesorze tzn. i3 9100f.

Tylko kwestia restartu podczas gry. Czy to też wina zdegradowanego procesora? 

Ogólnie to poprzednia płyta zbrickowana została podczas update biosu bo myślałem że aktualizacja coś pomoże. Cała aktualizacja przebiegła pomyślnie, pasek doszedł do 100% komputer się zrestartował po czym nie dawał obrazu ani nic. Na płycie świeciła się lampka cpu. Stara płyta to Msi B360m pro vd. 

Procek był kupiony rok temu. 

Edytowane przez KorniszonZBeki3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, amsztel napisał:

No i problem nieostrości występuje nawet na najbliższych elementach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi