Skocz do zawartości
Lajoie

Jaki ram pod zestaw i dlaczego ceny tak bardzo się różnią?

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor: Ryzen 5 1600af

Chłodzenie: Fera 5

Płyta: MsI x470 Gaming plus 

Karta: GTX 1050 ti OC (przejsciowa)

Zasilacz: BeQuiet! System Power 9 (jeszcze się waham)

Ram: 16GB, 3466Mhz

Dzień dobry,

Przy doborze ramu do w/w zestawu zgubiłem animusz i nie wiem co począć.

Firm jest sporo, ceny są różne i nie wiem czym się sugerować.

HyperX czy inne takie są reklamowane wszędzie i z pewnością to dobry wybór, ale marketing swoje kosztuje, więc pewnie znajdzie się coś ciekawego za mniejsze pieniądze. 

Pytanie brzmi: czy znajdę coś mniej wyhajpowanego, ale podobnie wydajnego do hyperx, lub podobnych? 

Mam zamiar podkrecać ram do górnego poziomu na jaki pozwala mi płyta czyli 3466Mhz, lub coś w okolicy. 

Celuje w 16gb początkowo, w przyszłości 32gb, więc 2x8gb to chyba najrozsądniejszy wybor.

P.S.

Jeśli włożę 2x8gb a następnie 2x16 to będzie to miało rację bytu? Jestem totalnym laikiem, to będzie mój pierwszy komputer. 😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To że masz na płycie napisane max 3466 to nie znaczy że to jest limit :] limitem szybciej będzie ten ryzen bo nawet 3466 możesz nie zrobić, chociaż niektóre sztuki robią 3533/3600 a większość się kończy na 3333-3400 na tej płycie to i 4x8gb poleci na 4000mhz kwestia procesora który to udźwignie, na twoim miejscu bym od razu kupił 2x16 zamiast kombinowac z 4 modułami tym bardziej przy starym ryzenie w dodatku z różnymi pojemnościami = kłopoty. Co do firmy to nie ma praktycznie znaczenia co innego się liczy jak np timingi przy danym taktowaniu (nie tylko CL - cas latency) ale całość, czy są single/dual rank , czy mają radiator czy tylko ozdobną atrapę itp. 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Send1N napisał:

tym bardziej przy starym ryzenie w dodatku z różnymi pojemnościami = kłopoty.

O jakie pojemności mówisz i dlaczrgo jest to kłopot? Jeszcze nie we wszystkim nadgoniłem ;d

Byłem pewien że Ryzen 5 1600af ze względu na drugą generację, 6 rdzeni i ogólnie bardzo dobre opinie nie może być złym wyborem...

Czyli nawet jeśli kupię kości 3466, to przez procesor nie będą działały na tej częstotliwości, czy po prostu nie wkręcę ich więcej dopóki nie wymienię ryzena?

19 minut temu, Send1N napisał:

Co do firmy to nie ma praktycznie znaczenia co innego się liczy jak np timingi przy danym taktowaniu (nie tylko CL - cas latency) ale całość, czy są single/dual rank , czy mają radiator czy tylko ozdobną atrapę itp. 

Jakieś propozycje? Jest tego naprawde masa i przewertowanie zajmie z tydzień ;o Czy jest jakaś czarna lista?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówię o kombinacji 2x8 + 2x16 kontroler w 1 ryzenie mimo że masz af to nadal nie był  najlepszy lekko mówiąc, przy 2x8 jak 3466 będzie działać (stabilnie) to już się powinieneś  cieszyć bo być może trzeba będzie je skręcić niżej. Jak interesuje cie tylko wbicie profilu xmp to celuj w coś 3200mhz będzie bezpieczniej  

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Popularne aktualnie

• Tematy

• Odpowiedzi

• https://wiadomosci.radiozet.pl/Biznes/podejrzana-dotacja-od-rzadowej-agencji-zalozyl-firme-i-po-10-dniach-dostal-55-mln-zl  
    • Cześć, prosiłbym o pomoc z ustaleniem źródła problemu Komputer: Ryzen 7 3800X AIO: MSI mag liquid cooler 360r MOBO: Gigabyte b450 fatal1ty gaming k4 RAM: 16GB Patriot Viper GPU: GTX 1660 Super Mam problem z temperaturą procesora. Pewnie większość z Was już sobie myśli że wydziwiam, bo mam mocno grzejący się procek i lecę na forum po pomoc a temat był wałkowany milion razy na forum, ale nie do końca. Oczywiście ja wiem że ten procesor dostaje wysokie napięcie i ogólnie potrzebuje dobrego chłodzenia. Nie chcę tu nawet zanudzać Was tym problemem. Porozmawiajmy o procesorze w spoczynku. 52 stopnie na AIO 360 to absolutny max jaki jestem wstanie osiągnąć. Nieważne czy zrobię mu undervolting, czy podkręcę, czy obniżę napięcie czy zostawię na fabrycznych ustawieniach. W tej chwili procek jedzie na 1.2V i ciągle ma 52 stopnie w spoczynku. 95 stopni przy oglądaniu słodkich kotków na youtubie w ogóle mnie nie dziwi. Normalka. AIO zapierdziela jak szalone, a temperatury rosną. Robiłem cuda niewidy. Optymalizowałem plany zasilania, pół biosu przekonfigurowałem zgodnie z zaleceniami speców z reddita i innych ciemnych miejsc . Kompa 4x rozbierałem i składałem do kupy ponownie myśląc że coś gdzieś źle podpiąłem, ale nie. Wszystko wydaje się być OK. Pastę zmieniałem, kombinowałem krzyżyki, ziarenka grochu, smarowanie szpatułką. Nic. 52 stopnie. Teraz lecę na grizzly kryonaut. Ciągle 52 stopnie. Kilka dni temu przesiadłem się na nową podstawkę - Aorus b550 elite v2 mając nadzieję że między innymi to troszkę poprawi te temperatury. No nie. 52 stopnie jak były tak są.  Brakuje mi już na to pomysłów, co zrobić żeby dostać te wymarzone 40 stopni w spoczynku co jest absolutnie osiągalne dla tego procka z takim chłodzeniem. Zacząłem podejrzewać że AIO jest uszkodzone. Tylko że na pierwszy rzut oka pracuje normalnie - żadnych stuków, żadnych puków na pompie. Jeden wąż gorący na całej długości, jeden zimny. Standard. Wentylatory kręcą jak kręcić powinny. A z drugiej strony wszyscy jak jeden mąż mówią że to AIO to bubel który wytrzyma max 8 miesięcy i pada. Mój już chodzi ponad rok. AIO nie rozbierałem bo jest jeszcze na gwarancji, ale waham się wysłać je do MSIja, bo ja nie widzę żadnego symptomu uszkodzenia, po za wysoką temperaturą tej mojej grzałki (procesora) Czego szukam? Porady. Co tu może nie hulać. Czy faktycznie AIO? A może sprawdzić coś innego? Proszę o jakieś sugestie...
    • Najlepsze jest to: Spada FR do 15, zmieniam ustawienia na niższe wraca do pionu z nadwyżką, przejadę kawałek znowu spada do 15... zmieniam ustawienia na wyższe wraca do pionu przejadę kawałek spada do 15... Panie czary normalnie 🤣
    • 6700xt na poziomie rtx 3070 
    • Ciekawe czy to ostatnia poprawka czy będą jeszcze jakieś pacze paczy po paczu.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...