Skocz do zawartości
Grzesiek247

Karta dźwiękowa pod PCI, a nie mam takiej szyny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zmieniałem płytę główną z Gigabyte na Asus ? Gigabyte trochę starsza, miała jeszcze szyny PCI. Asus już nie, ma tylko te mniejsze, PCI-E x1.

Ja natomiast mam ze starego zestawu jeszcze kartę dźwękową podpinaną pod PCI.

Moje pytanie jest takie - czy tą karte dzwiekową mogę podłączyć pod szynę PCI-E x16, tam gdzie się podłącza kartę graficzną, bo mam jedną wolną? Czy lepiej juz kupować nową kartę dźwiękową, bo ta zintegrowana w płycie głownej... cóż, działa bo działa ale nie ma sie czym podniecać ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCIe i PCI nie są ze sobą kompatybilne ze względu na ich różne konfiguracje.

Pozostaje zakup innej karty dźwiękowej- może czas na wybór zewnętrznej?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, frosti- napisał:

PCIe i PCI nie są ze sobą kompatybilne ze względu na ich różne konfiguracje.

Pozostaje zakup innej karty dźwiękowej- może czas na wybór zewnętrznej?

A zewnętrzne cechują się lepszą jakością względem ceny niż takie wewnętrzne? Zawsze myślałem (w sumie bez żadnych podstaw, ot przekonanie) że wewnętrzne karty są lepsze pod względem jakość dźwięku / cena które oferują 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś ani jaka płyta ani jaka karta więc porównać nie idzie która lepsza. Sporo nowszych płyt ma już dobre kart dźwiękowe w porównaniu do tych starszych (dodatkowych). Moja na pewno nie ma podejścia do do creative którego mam.

Edytowane przez amp41
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta którą mam to Asus Prime B550 Plus. A jeśli o kartę chodzi... Wcześniej siedziałem na Asus Xonar DG. Wg mojej opinii była przyzwoita (ale może się nie znam), ale też na pewno lepsza od obecnej zintegrowanej. Więc jakbym miał brać jakąś kartę dźwiękową, to wolałbym już nie schodzić poziomem niżej jak ten Xonar którego miałem ;)

Wolalbym też się zamknąć tak do 300zł maksymalnie ;) chyba że naprawdę warto byłoby dołożyć te 50zł ?

 

I co jeszcze... Generalnie komputer do grania ;) siedzę na słuchawkach Creative Fatality. Rzadziej na głośnikach Logitech Z906 w systemie 2.1, więc skupiamy się na dźwięku słuchawkowym ;)

Edytowane przez Grzesiek247

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czeka Cię przesiadka na PCIe ale czy warto wydawać na kartę 300+ gdy posiadasz takie słuchawki. Różnice w dźwięku między tą na płycie a zewnętrzną na pewno usłyszysz nawet jak kupisz taką do 200. Ktoś gdzieś na jakimś forum pisał że różnica między tym xonarem a tym co masz na płycie na słuchawkach usłyszysz dopiero na takich za dużo większej kasy. Może na lepszej karcie tak ale na tych słuchawkach to mam wątpliwość czy uzyskasz coś więcej. Ale to tylko moja opinia laika który całe komputerowe życie siedział na dodatkowych kartach, tej na mojej płycie nie da się słuchać a miałem okazję jak creative mi zaszwankował, na szczęście piekarnik okazał się pomocny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No te 300zl to rzuciłem tak maksymalnie ;) najlepiej byłoby przetestować przed zakupem i człowiek by wiedział, a tak to ooo... Chybił trafił 

No na tym Xonarze DG dobrze mi się siedziało, bez zastrzeżeń. Wyraziście i w ogóle... Także pewnie będę szukał cenowo czegoś podobnego, między 150 a 200pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie (300zł) szukałbym używki Audiotrak Prodigy Cube z Allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam np. wlasnie wspomnianego wyzej prodigy cube juz pare lat, ogromy plus to ze podlaczasz go po usb i masz mozliwosc zmiany wyjscia, czy sluchaki czy glosniki a dwie rzeczy podlaczone naraz do tego urzadzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jakbyś przemyślał temat mikrofonu. Czy będziesz chciał używać lub używasz czy też nie. Bo przyzwoite mikrofony zawsze wymagają Phantom 48V, czego większość DACów nie posiada.

Żeby się nie okazało, że za pół roku będziesz znowu szukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...