Skocz do zawartości
Kosikosi

Przenosiny z jednego systemu na drugi

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do osób, które zmieniały jeden system operacyjny na drugi. Co zadecydowało, że przenieśliscie się z iP na androida lub odwrotnie? Ja byłam ciekawa ekosystemu Apple i jak kupilam tak dzisiaj już mam drugiego iPhone. Wczesniej byłam zadowolona ze smartfonów huawei i byłam mocno za androidem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zmieniam co jakiś czas. W zeszłym roku przeszedłem z Androida na iOS bo już byłem kilka lat z Androidem i mi się znudził ten system. Póki co nie zamierzam wracać bo jestem zadowolony, ale za kilka lat pewnie znowu zobaczę co tam słychać u Androidowej konkurencji.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przymierzałem się długo do zakupu 14 Pro Max https://ispot.pl/iphone-14-pro-max ze względu na sot, filmy, zdjęcia i ogólne działanie samego telefonu, animacji oraz z myślą, że będę go użytkować 6 lat+.

Po prostu zmieniłem telefon, nie chodziło o żadną ciekawość systemu. Tak wyszło, że moimi faworytami były 14 Pro max i Pixel 6 Pro, ale ten drugi sprawiał jeszcze wtedy wrażenie kota w worku, w dodatku niekompletnego. No i nie bałem się przesiadki na iOS, bo bardzo lubiłem soft Huaweia, który gdzie tylko może to "nawiązuje" do jabłka. Za to nie podobał mi się czysty Android w Pixelu, mam uczulenie na App Drawer

Edytowane przez jarhas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele lat z linią Galaxy od Samsunga -> iPhone 2 miesiące temu.

Miałem dość bloatware, kulawych rozwiązań ergonomicznych, szybko zwalniającego systemu, chaosu indywidualnych, innych u każdego producenta elementów mikroekosystemów. Nie interesowały mnie setki mpix w tuzinie aparatów, czy jaki to obecnie trend jest w świecie androida. Chciałem czegoś płynnie działającego, ergonomicznego, z ostrymi krawędziami obudowy, działającą bezproblemowo autoryzacją płatności i logowaniem. Do tego mam inne sprzęty jabcoka w domu, więc telefon był naturalnym dodatkiem do spójnego zestawu technologii.

Ajfon oraz iOS na razie mi się podoba bardziej od Androida, co najwyżej zauważyłem że ekran jabcaka chyba jest bardziej delikatny od Samsunga, bo już porysowany, mimo dbania o niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam iPhona 14 i jestem bardzo zadowolony, chociaz w odwodzie czeka tez Redmi Note 11 Pro 5 G ale rzadko z niego korzystam, choc wczesniej mialem wiele fonow z androidem. Nowy i sprawny iPhone jak ktos raz połknie bakcyla jest nie do wyrabania. Mówią ze dla snobow ale absolutnie sie z tym nie zgadzam. Kto raz poczuł jabłuszko w rece nie popusci : ) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem fanboyem androida, miałem takie cudeńka jak fold 2, potem fold 3 i mimo iż były to telefony które na premierę kosztowały prawie 10k to android i tak potrafił się przyciąć. Takich atrakcji nie uświadczyłem nawet na starym iphonie xs max. Obecnie mam 14 pro max i przy jabłku zostanę. Są to telefony które nigdy mnie nie zawiodły, a te na androidzie robiły to wielokrotnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi