Skocz do zawartości
Lameismyname

AsRock RX 5600 XT Challenger za 666zł

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Lameismyname napisał:

Jeden pepperowicz kupił tą kartę. Z jego relacji nówka, wrzucił zdjęcia i screena z gpu-z to jiby 5600XT. No ale zmienili cenę na 777,77zł więc resztki sensu się skończyły. Lepiej polować na jakiegoś RX 6600 z outletu.

Taaa kupił, a świstak siedzi i je w kartony pakuje ? gdybyś się dalej zagłębił, to TEN peprowicz akurat od 3 lat nieobecności zaczął się udzielać... Przypadek? Nie sądzę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51 osób kupiło te karty na portalu. Wszyscy podstawieni, a jak nie, to pewnie oszukani itd. itp. Bez żadnych dowodów. Chyba lepiej żeby paranoicy ;) wzięli jakąś farmację na wstrzymanie albo wrócili na peppera. OMG.

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lameismyname napisał:

Trochę żałuję, że nie kupiłem w starej cenie z czystej ciekawości.
A na pepperze to większość userów to pasożytnicze janusze, którzy szukają miodu w d...

Reklamy im czasem nie zrobiłeś ?

4 minuty temu, sert napisał:

51 osób kupiło te karty na portalu. Wszyscy podstawieni, a jak nie, to pewnie oszukani itd. itp. Bez żadnych dowodów. Chyba lepiej żeby paranoicy ;) wzięli jakąś farmację na wstrzymanie albo wrócili na peppera. OMG.

 

Kolejny co wierzy w te liczniki...:rotfl:

1 godzinę temu, sert napisał:

Kupiłem wczoraj późnym wieczorem tą kartę na Alle, w dołączonej wiadomości poprosiłem o szybką wysyłką, aby jeśli to możliwe karta dotarła przed Świętami. Przed chwilą otrzymałem od InPost wiadomość, że przesyłka została odebrana od nadawcy, więc jest szansa przy sprzyjających wiatrach, że jutro do mnie dotrze.

Mało prawdopodobny, ale jednak można sobie wyobrazić scenariusz, że (ponieważ mają też w ofercie płyty do miningu opisane jako nowe w b. dużych ilościach) ktoś planował uruchomienie kopalni, ale z jakichś powodów do tego nie doszło, a hurtowo wcześniej u Asrocka zamówił te komponenty - i teraz trafiło to do sprzedawcy. Tyle sztuk ryzykować w opisie, że nowe, a byłyby używane  - a każda  z nich załóżmy bez najmniejszych śladów używania - to trochę dziwne - nie da się chyba takich śladów uniknąć?

Porób zdjęcia pinów z dobrym przybliżeniem. Dmuchnij szprajem, może resztka zabłąkanego kurzu wyleci...:E

Edytowane przez B@nita
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, B@nita napisał:

Kolejny co wierzy w te liczniki...:rotfl:

Jak karta dojdzie, porobię zdjęcia i na pewno napiszę co się okazało z tą kartą. Może przyznam Ci rację, że byłem naiwny. Śledź wątek, na pewno będziesz wzmiankowany tak czy inaczej.

Edytowane przez sert
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, sert napisał:

51 osób kupiło te karty na portalu. Wszyscy podstawieni, a jak nie, to pewnie oszukani itd. itp. Bez żadnych dowodów. Chyba lepiej żeby paranoicy ;) wzięli jakąś farmację na wstrzymanie albo wrócili na peppera. OMG.

 

Chłopie w Polsce są już tacy co mają 140 lat przed łącznym z allegro ? i tu nie chodzi o oszukanie bo allegro na tym łapę trzyma tylko o rma w ciągu 24 miesiacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jurekk napisał:

Chłopie w Polsce są już tacy co mają 140 lat przed łącznym z allegro ? i tu nie chodzi o oszukanie bo allegro na tym łapę trzyma tylko o rma w ciągu 24 miesiacy

Porozmawiajmy więc jak chłop z chłopem. Tobie może chodzić zawsze tylko o RMA, ale są takie osoby (jak ja), którym wystarczy do szczęścia 2 letnia rękojmia sprzedawcy. Rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to to samo. Zanoszę martwy zlomoplastik i dostaje nowy lub kasę. To ty nie rozumiesz . Czy tam jest rękojmia to jest dyskusyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jurekk napisał:

To ty nie rozumiesz . Czy tam jest rękojmia to jest dyskusyjne

Czego nie rozumiem? Skąd masz wątpliwości czy tam jest rękojmia?

2 minuty temu, jurekk napisał:

Dla mnie to to samo.

Czyli nie znasz przepisów prawa.

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby te karty z foli opisane jako nowe?jak ktoś zaczyna od kłamstwa to gdzie się to kończy. A przepisy prawa nie są ważne. W Polsce tysiące osób zostało oszukanych na rtx 3080. Poleciał do sądu 1. Życie a papier to nie to samo. Wiadomo że w Polsce jest 38 milionów prawników ale g z tego widać 

A do rzecznika to ty możesz napisać w ramach wymiany czułości typu dzień dobry, szanowny panie i z poważaniem bo to pociotki od burmistrza obsadzone nepotyzmem  xd

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci właściwie chodzi - jaki masz interes żeby z góry deprecjonować tą ofertę?, czy uważasz, że sprzedaż w Polsce powinna odbywać się tylko poprzez wielkie podmioty handlowe? - poczekaj, jak Cię ta sprawa b. interesuje - lada dzień będziesz miał informacje z pierwszej ręki - a jak będziesz chciał, to (jak karta okaże sie sprawna) - mogę w tym wątku co kwartał zamieszczać informację, czy karta dalej żyje czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam interesu.Gość sprzedaje nowe w foli.Nowe są w kartanach ?

Jakie informacje z pierwszej reki.Bedzie chcial zrealizowac gwarancje za rok to o czym ty piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na reakcje ludzi co kupili te karty. Niech wrzucą zrzuty z gpu-z, testy, porobią zdjęcia itd.
Firma co to sprzedaje jest trochę kontrowersyjna, chociaż chyba więcej jest powielania zasłyszanych historii z peppera jak konkretów.
Na allegro mają konto od ponad 5 lat, 32 negatywy, z czego 8 za karty graficzne:
1. Że opis karty był niezgodny z rzeczywistością. Dostał zwrot kasy
2. Anulowali klientowi zamówienie po paru dniach bo nie mieli karty na stanie. Dostał zwrot kasy
3. Gość niby dostał używaną kartę, sklep tłumaczy, że omyłkowo wysłali mu egzemplarz po zwrocie. Dostał zwrot kasy.
4. Negatyw bez treści...
5. Negatyw bez treści...
6. Gość niby dostał używkę.
7. Gość zamawiał kartę niby non-LHR a dostał LHR
8. Gość tylko narzeka, że nie dostał płyty ze sterownikami

Z drugiej strony, mają ogrom pozytywów i widziałem masę zdjęć na forach itd. gdzie klienci dostają nówki karty w folii (np 6600 xt, 6700 xt).
A co do braku kartonu, jak to są rzeczywiście wersje OEM od ASRocka, były pewnie w opakowaniu zbiorczym.
Z tego co ktoś pisał, karty nie są w oryginalnych pudełkach ale są zapakowane tj. fabrycznie (folia, pianka pod wymiar i karton).

Nie chciałbym chwalić ani negować sprzedawcy/produktu. Poczekajmy, aż coś więcej się pojawi na ten temat.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del.

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj tą aukcję za 666zł i za taką cenę można zaryzykować, drożej nie ma sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lameismyname napisał:

Poczekajmy na reakcje ludzi co kupili te karty. Niech wrzucą zrzuty z gpu-z, testy, porobią zdjęcia itd.
Firma co to sprzedaje jest trochę kontrowersyjna, chociaż chyba więcej jest powielania zasłyszanych historii z peppera jak konkretów.
Na allegro mają konto od ponad 5 lat, 32 negatywy, z czego 8 za karty graficzne:
1. Że opis karty był niezgodny z rzeczywistością. Dostał zwrot kasy
2. Anulowali klientowi zamówienie po paru dniach bo nie mieli karty na stanie. Dostał zwrot kasy
3. Gość niby dostał używaną kartę, sklep tłumaczy, że omyłkowo wysłali mu egzemplarz po zwrocie. Dostał zwrot kasy.
4. Negatyw bez treści...
5. Negatyw bez treści...
6. Gość niby dostał używkę.
7. Gość zamawiał kartę niby non-LHR a dostał LHR
8. Gość tylko narzeka, że nie dostał płyty ze sterownikami
 

A wiesz ilu nie wystawiło opinii nawet dostając zwrot kasy? Myślisz, że każdy leci pisać opinie? Ludzie maja to w d.. Co do kart, 70% to nawet nie pozna czy karta była używana czy nie, to jelenie którzy łykną każdą bajkę,tanio było i pewno dlatego brak pudełka,  innym nie przeszkadza, że jest tam parę rysek, sam takich znam osobiście. Działa, działa i po temacie. A że pamięci swoje odbębniły i może gonia resztką sił, nieistotne, grunt że działa....teraz.

Ja swoja  ostatnio po ponad trzech latach wyciągnąłem, po odkurzeniu jak nówka, nawet na pinach gołym okiem nic nie widać, karton i to co w nim było igiełka,  jak ze sklepu, folie nakleić i puścić jako leżak magazynowy.:E  No bo generalnie to jakie ślady ma mieć karta, która raz została włożona do slotu? Plastiki się odbarwią lub odkształcą? Nie. Żadnych ostrych narzędzi, więc i rys nie ma.

Godzinę temu, Lameismyname napisał:


A co do braku kartonu, jak to są rzeczywiście wersje OEM od ASRocka, były pewnie w opakowaniu zbiorczym.

Było w ogóle coś takiego?

Cena niska, fakt, warte ryzyka. Ale bez kitu, że nówka sztuka nie śmigana...

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up: Masz rację i nie masz racji jednocześnie. Rozmawiamy o konkretnym produkcie u konkretnego sprzedawcy, obaj możemy rzucić monetą w jakim są stanie i tak naprawdę nie będziemy wiedzieć.
Dlatego trzeba cierpliwie czekać, aż koledzy z forum, którzy się poświęcili dostaną te karty w swoje łapki i powiedzą coś więcej.
 

A co do pakowania OEM w jakiś gównokarton zbiorczy, możesz sobie zobaczyć różne przykłady w necie.
Ktoś pisał, że astg-pl (XTG) wystawia dużo nowego sprzętu pod krypto, więc przemawia do mnie teoria wyprzedaży sprzętu z przyszłej-niedoszłej kopalni.
Jak jest naprawdę nie wiemy, póki się nie dowiemy na konkretnych przykładach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Lameismyname napisał:

A co do pakowania OEM w jakiś gównokarton zbiorczy, możesz sobie zobaczyć różne przykłady w necie.

Jak wnoszę - to np. tak w Azji pakuje się (pakowano) na sprzedaż sprzęt do koparek w ilościach hurtowych, ale to tylko przykład, gdyż niektórzy z nas (w tym ja)  mają nadzieję, że i w przypadku omawianej 5600, było podobnie:

Cytat

H439ae24ae0d642c8a25c913fe371da555.jpg

 

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto także zwrócić, moim zdaniem, uwagę, wg screenów zamieszczonych na pepper przez użytkownika henry który ponoć już otrzymał tą kartę, na wersję i stosunkowo świeżą datę biosu tej karty: 15.09.2021 r. ale jest to wersja L03. Na stronie Asrocka modelu RX5600XT CLD 6GO, nie ma tej wersji biosu, są za to wersje L07 i L08... tylko, że z roku 2020 - nie mam pomysłu na wytłumaczenie tego stanu rzeczy.

12110892_1.jpg

vbiosasr.thumb.jpg.d27063472fcb2ae21b3a13632cad500e.jpg

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny powtarzam że nie jest problemem otrzymać kartę a rma. I nie jest to rękojmia. Proponuję poczytać warunki gwarancji. A tak poza tym gw to daje producent xd

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczy rękojmia w tym przypadku, nie muszę mieć gwarancji producenta.

--------------------------------------------------------------------------

Celem porównania jeszcze i analizy dla zainteresowanych: pierwsze zdjęcie poniżej to zrzut gpu-z użytkownika z pepper-a, a drugie to zrzut z gpu-z nabywcy z x-kom sprzed dwóch lat, który dodał zdjęcie do recenzji. Oprócz innych zegarów, rzuca się w oczy wyższy numer Device ID w przypadku oferty karty, o której jest wątek.

12110892_1.jpg5e9a16a23aa59.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lameismyname napisał:

 


Ktoś pisał, że astg-pl (XTG) wystawia dużo nowego sprzętu pod krypto, więc przemawia do mnie teoria wyprzedaży sprzętu z przyszłej-niedoszłej kopalni.
Jak jest naprawdę nie wiemy, póki się nie dowiemy na konkretnych przykładach.

Tak, ale kopalnie upadły w tym roku a karty to produkt z 2020 ewentualnie 2021.

44 minuty temu, sert napisał:

To ten user który doznał cudownego przebudzenia po trzech latach, akurat w tym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kelam napisał:

W niektórych punktach pokrywa się z 5600 oem:

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-5600-oem.c3475

Ta sprawa pozostaje trochę tajemnicza nadal , ale tylko chyba na pozór (wcześniej się pomyliłem, to nie HP tylko Dell miał 5600 OEM). Poniżej zrzut z 5600 OEM Della-a znaleziony w sieci - podobieństwa są jeśli chodzi o niektóre zegary, natomiat jeśli chodzi ilość TMU i shaderów - różnice są zasadnicze.

img_2209-jpg.157666

16 minut temu, B@nita napisał:

To ten user który doznał cudownego przebudzenia po trzech latach, akurat w tym temacie...

To o niczym nie świadczy moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałby ktoś przemielić ten wynalazek za pomocą 3D Marka. Rozjaśni się kwestia wydajności tj. jednostek TMU/ROP. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kondycja karty pozwoli - przemieli się.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...