Skocz do zawartości
Lameismyname

AsRock RX 5600 XT Challenger za 666zł

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, sert napisał:

Puszczę niedługo 3Dmarka, to sie okaże. Ale drążysz temat, chyba tylko po to aby pewnie przekonać siebie - żeby nie kupować :);)

A do czego ona mi potrzebna? I nie testuj w smarkach tylko w grach.

Mi one wyglądają na karty typowe do koparek ale ja sie nie znam.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowo do koparek to: albo by nie miała w ogole wyjścia video, albo byłoby zaznaczone w opisie oferty (tak jak jest u tego sprzedawcy przy RX580), że jest to wersja karty tylko do miningu.

6 minut temu, B@nita napisał:

I nie testuj w smarkach tylko w grach.

Ale co, uważasz, że jak karta przejdzie test np. TimeSpy w 3DMark, to już w grach nie będzie działać? Pls

A to, że jest to wersja w jakiś sposób skierowana do kopaczy, to typowaliśmy już to wcześniej, gdyż wersji Asrocka o oznaczeniu RX5600 oficjalnie - nie ma.

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sert napisał:

Typowo do koparek to: albo by nie miała w ogole wyjścia video, albo byłoby zaznaczone w opisie oferty (tak jak jest u tego sprzedawcy przy RX580), że jest to wersja karty tylko do miningu.

Ale co, uważasz, że jak karta przejdzie test np. TimeSpy w 3DMark, to już w grach nie będzie działać? Pls

A jaki masz problem, by przetestować w grach? Jak testowac to po całości, jakies metro czy RDR2...albo wiesiek.

3d mark tez w sumie się przyda.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, B@nita napisał:

A jaki masz problem, by przetestować w grach? Jak testowac to po całości, jakies metro czy RDR2...albo wiesiek.

Może Koledzy co ew. kupią, potestują w grach. Ja gram tylko w testy syntetyczne ;) . 3DMark - ustawienia karty i driverów - domyślne - proszę:

c09af3440b27.jpg

 

Edytowane przez sert
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@b@nita: poruszylem temat na forum i pepperze zeby przywolac do tablicy osoby ktore te karty maja. Wahalem sie z zakupem - jednak po ostatnich doswiadczeniach wole gpu od AMD, a mam 1660 od zotaca ktorej nie moge nic zarzucic, wiec wymiana bylaby na sile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lameismyname napisał:

jednak po ostatnich doswiadczeniach wole gpu od AMD, a mam 1660 od zotaca ktorej nie moge nic zarzucic, wiec wymiana bylaby na sile.

Jakich doświadczeniach? Wolisz AMD ale nie masz nic do NV...

18 minut temu, sert napisał:

Może Koledzy co ew. kupią, potestują w grach. Ja gram tylko w testy syntetyczne ;) . 3DMark - ustawienia karty i driverów - domyślne - proszę:

No forum ma kilka setek aktywnych użytkowników, póki co chyba tylko Ty się zdecydowałeś ale czekamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazany przeze mnie wynik w Time Spy można porównać na tle innych w tym budżetowych kart : link

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ładny wynik. Powyżej średniej dla 5600 XT. To wyklucza, że jest to zwykła 5600.

Ktoś wrzucił na peppera test w miningu tych kart, po ukraińsku (chyba):

 

Edytowane przez miki_w1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, miki_w1 napisał:

po rusku

Można/trzeba/należy włączyć automatyczne tłumaczenie na j. polski. Czyli wszystko się powoli wyjaśnia - wydajna karta podwójnego zastosowania gaming/mining :)

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, B@nita napisał:

Jakich doświadczeniach? Wolisz AMD ale nie masz nic do NV...

W którymś wątku bardziej szczegółowo opisywałem swoje perypetie z kartami AMD i NV, a te stosuje mniej-więcej naprzemiennie od czasów Rivy TNT, może wcześniej, więc jakieś 20-25 lat.
Zawsze w zakupach sugerowałem się współczynnikiem ceny do wydajności i to nie tylko w segmencie GPU.
Ale jeżeli o GPU mówić, przez te wszystkie lata paradoksalnie więcej problemów zdarzało mi się na NV, ale to tylko moje subiektywne zdanie, ktoś może mieć odwrotne :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko jak z głośnością tej karcioszki, czy ma tryb półpasywny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Lameismyname napisał:


Ale jeżeli o GPU mówić, przez te wszystkie lata paradoksalnie więcej problemów zdarzało mi się na NV, ale to tylko moje subiektywne zdanie, ktoś może mieć odwrotne :)

Ja większość przez ponad 20 lat na ATI/AMD i zawsze były drobne problemy, a to z teksturami a to jakieś zawiechy itp. Ostatnio nv i póki co spokój.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, nalewator napisał:

Takie pytanko jak z głośnością tej karcioszki, czy ma tryb półpasywny?

Z tego co widzę, to nie ma raczej - ale gdybym opierał sie na słuchu to pomyślałbym, że ma, bardzo cichutka jest ta kartka.

tp.thumb.gif.cb059af650071a2f7472f3daf0973054.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, B@nita napisał:

Ja większość przez ponad 20 lat na ATI/AMD i zawsze były drobne problemy, a to z teksturami a to jakieś zawiechy itp. Ostatnio nv i póki co spokój.

Ale zgodzimy się obaj, że produkty z obu stajni są dla ludzi i większość ludzi nie zauważy różnicy, a najwięcej płaczu wypływa od stronniczych osób wielbiących jedną markę i negujących drugą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Time Spy w darmowej wersji 3DMark-a to jakaś lipa ;) Ustawiona jest domyślnie rozdzielczość 1440p. Dopiero po zainstalowaniu wersji płatnej mogłem dostosować rozdzielczość do 1080p, włączyć AVX-512. Teraz jest dopiero normalny wynik ;) w porównaniu z innymi identycznymi konfiguracjami tj. z i5-12400

25dc78208a3e.jpg

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ten wynik nie porównasz do bazy innych bo jest to standard ustawień i taki customowy wynik to tylko ciekawostka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lameismyname napisał:

Ale zgodzimy się obaj, że produkty z obu stajni są dla ludzi i większość ludzi nie zauważy różnicy, a najwięcej płaczu wypływa od stronniczych osób wielbiących jedną markę i negujących drugą?

Nie faworyzuje żadnej z tych marek i daleko mi do fanatyka jakich tu nie brakuje. Miałem do czynienia z obu producentami i po za drobiazgami byłem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony wynikiem Fire Strike, przez przypadek, w sposób niezamierzony, udało mi się  uzyskać nieznacznie lepszy wynik od nawyższego dotychczasowego na RX5600XT oraz i5-12400. Prawdopodobnie podkręcony na 5.1Ghz 12400 wykonał dobrą robotę i zaważył na wyniku.

c8714387f54c.jpg

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak odblokujecie to GPU na coś zbliżonego do 5700XT to szacun :)
Swoją drogą ciekawy wynik FireStrike. Od początku zastanawiała mnie szyna 256bit.
Może rzeczywiście to jakiś specjalny wypust pod kopaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosy pasują wymiennie. Ale prędzej błąd programu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem: ani narzędziami/plikami asrocka do flashowania sklepowej wersji RX5600XT, ani za pomocą AMDVBFlash / ATI ATIFlash - nie da się sflashować biosu tej karty dostępnymi na techpower plikami bios - wyskakuje błąd coś w stylu  "mismatch device subsystem ID"

Użycie RED BIOS EDITOR w celu naprawy powyższego przynosi pozornie pozytywny skutek, ale i tak przy próbie aktualizacji biosu pojawia się kolejny błąd niezgodności "P/N ID".  Więcej na tą chwilę nie wiem i nie wiem czy będę coś więcej wiedział - nie jestem zawodowcem. Ale @#pcmasterrace - jak czujesz się na siłach coś w tym temacie podpowiadac - to śmiało.

Nie wiem czy zdecyduję się na rozkręcanie karty celem sprawdzenia oznaczeń procesora graficznego - wątpię.

2 godziny temu, Lameismyname napisał:

Może rzeczywiście to jakiś specjalny wypust pod kopaczy.

Co do tego nie ma moim zdaniem żadnych już wątpliwości, na szczęście dobrze/normalnie sprawdza się jako typowa karta graficzna.

256 bit - też zakładam na tą chwilę, że są to  błędy niektórych programów - choć nie przesądzam i temat moim zzdaniem jest jak najbardziej godny dalszych analiz.

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lameismyname napisał:

Od początku zastanawiała mnie szyna 256bit.

6 GB VRAM i szyna 256-bit? Dajcie spokój z tymi fantazjami :lol2: Soft źle odczytuje i tyle, to się zdarza. Np. GPU-Z potrafi na Vedze 56 pokazać taką liczbę jednostek wykonawczych, jaką ma Vega 64, a wydajności karcie to nie dodaje :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, #pcmasterrace napisał:

Trzeba użyć specjalnej wersji biosu i atfilasha.

Jakie jest ryzyko/prawdopodobieństwo, że operacja nie powiedzie się i karta zostanie uceglona? 

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...