Skocz do zawartości
Lameismyname

AsRock RX 5600 XT Challenger za 666zł

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.01.2023 o 21:15, Hasik napisał:

1820/1775 0,9v bez modyfikacji

Ile dało to realnie więcej FPS w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kelero i3 10100f bym raczej odpuścił, ja mam i będę zmieniał na i5 10400 albo 11 generacje. Jak coś to napisz parę tytułów w które grasz to mogę potestować i zobaczysz czy cię usatysfakcjonuje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Killer85 napisał:

Ile dało to realnie więcej FPS w grach?

2-3 fps więcej w cyberpunku i 10-15W mniej poboru prądu

czyli około 5% więcej wydajności u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sadw napisał:

@Kelero i3 10100f bym raczej odpuścił, ja mam i będę zmieniał na i5 10400 albo 11 generacje. Jak coś to napisz parę tytułów w które grasz to mogę potestować i zobaczysz czy cię usatysfakcjonuje.

Mafia de, Wreckfest to gdzie procesor nie chce wypluć więcej niż 40-50fps tak więc myślę że spokojnie na i3 10100f wycisnę satysfakcjonujące 60fps. Generalnie nie ma pośpiechu to jest drugi komputer, na ten moment przeglądam oferty mobo i czekam na okazje. Przez ten temat i kartę to nawet przetestowałem drugi komputer z 3060ti i zrobiłem uv na karcie, gdzie od pół roku chodził bez ruszania, normalnie nowe hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kelero napisał:

Czaje się właśnie na podobną konfiguracje, w sferis znalazłem nowy ryzen 5 3600 399zł + Gigabyte a520m ds3h 317zł bądź z x kom ASRock B450M PRO4-F R2.0 za 349zł tylko w obu kartach slot na kartę jest o jedno złącze niżej i będę w obecnej budzie mieć kartę przy samej podłodze, a z tego tematu widziałem że w budzie genesis irid 503 słabo z temperaturami to wypada. Generalnie to obudowa, ram i stary zasilacz też przydałoby się wymienić... przy obecnej skrzynce nie ma co majstrować tylko całość gonić i wtedy można pomyśleć o tanim budżetowym pc na ryzen 3 4100/ryzen 5 3600/ i3 10100f/ i5 10400f

Gigabyte b450m k obczaj. 

11 godzin temu, accountant napisał:

ryzena 3600 i płytę na b350/b450.

Zamkniesz się w 500zl

Gdzie to niby za tyle chodzi? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się wam że karta po około 45 minutach przestała wyświetlać obraz?
Mi się dziś tak zrobiło jak oglądałem Netflixa
Ruszałem myszką i nic,brak sygnału na monitorze,komp działa,film słychać,obrazu brak

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Killer85 napisał:

Zdarzyło się wam że karta po około 45 minutach przestała wyświetlać obraz?
Mi się dziś tak zrobiło jak oglądałem Netflixa
Ruszałem myszką i nic,brak sygnału na monitorze,komp działa,film słychać,obrazu brak

Nie. Może spróbuj ją obciążyć i obserwuj temperatury, czy coś się nie przegrzewa. Sterowniki zainstalowane po głębokim czyszczeniu DDU? Jakieś OC/UV zrobiłeś czy na fabrycznych nastawach działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lameismyname napisał:

Nie. Może spróbuj ją obciążyć i obserwuj temperatury, czy coś się nie przegrzewa. Sterowniki zainstalowane po głębokim czyszczeniu DDU? Jakieś OC/UV zrobiłeś czy na fabrycznych nastawach działa?

Nic się nie przegrzewa bo testowałem TimeSpy  a i pogrywam w gry
UV zrobione
 

Głębokiego czyszczenia nie było ale wielkimi krokami zmierzam ku formatowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Killer85 napisał:

Nic się nie przegrzewa bo testowałem TimeSpy  a i pogrywam w gry
UV zrobione
 

Głębokiego czyszczenia nie było ale wielkimi krokami zmierzam ku formatowi

Może za głębokie UV zrobiłeś.

Mi na początku szło 1020mV na innej karcie, przechodziło Time Spy itd. ale przy dłuższym użytkowaniu działy się takie cyrki. Skończyłem na 1050mV (stabilnie z zapasem). Spróbuj zrobić UV na automacie w sterowniku Adrenaline - zobacz ile Ci zaproponuje i dodaj do tej liczby 5mV. Powinno być cacuś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lameismyname napisał:

Może za głębokie UV zrobiłeś.

Mi na początku szło 1020mV na innej karcie, przechodziło Time Spy itd. ale przy dłuższym użytkowaniu działy się takie cyrki. Skończyłem na 1050mV (stabilnie z zapasem). Spróbuj zrobić UV na automacie w sterowniku Adrenaline - zobacz ile Ci zaproponuje i dodaj do tej liczby 5mV. Powinno być cacuś.

Może
Dałem 0.88v bez ruszania zegarów w MSI AFTERBURNER
Ale niestabilności widać było w TimeSpy na napięciu 0.85v więc nieco zwiększyłem

Dzięki za porady-będę testował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Killer85 napisał:

Może
Dałem 0.88v bez ruszania zegarów w MSI AFTERBURNER
Ale niestabilności widać było w TimeSpy na napięciu 0.85v więc nieco zwiększyłem

Dzięki za porady-będę testował :D

 

Ustawiasz UV stały niezależnie od tego z jakim taktem lata GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, azurePL napisał:

 

Ustawiasz UV stały niezależnie od tego z jakim taktem lata GPU?

Nie ruszam krzywej taktowania tylko V core 

Napięcie spada wraz z taktowaniem 

Jak wspominałem używam MSI Afterburner 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Kelero napisał:

Mafia de, Wreckfest to gdzie procesor nie chce wypluć więcej niż 40-50fps tak więc myślę że spokojnie na i3 10100f wycisnę satysfakcjonujące 60fps. Generalnie nie ma pośpiechu to jest drugi komputer, na ten moment przeglądam oferty mobo i czekam na okazje. Przez ten temat i kartę to nawet przetestowałem drugi komputer z 3060ti i zrobiłem uv na karcie, gdzie od pół roku chodził bez ruszania, normalnie nowe hobby.

Z ciekawości zaopatrzyłem się w Wreckfest i całkiem fajna gierka. Przypomina mi się Destruction Derby 2 które gdzieś jeszcze mam na płycie :-)

Na moim Ryzen 7 1700 na presecie ultra nie spada poniżej 100 fps przy dużej akcji na domyślnym customowym evencie na arenie. Przez większość czasu mam stałe 120 fps (limit fps w sterownikach ustawiony).

[edit]

na drit oval 80+ fps w największym dymie na torze

bonebraker valley 50+ fps ale tylko na starcie wyścigu, później nie ma dropów poniżej 60 fps

Edytowane przez Hasik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Hasik napisał:

Z ciekawości zaopatrzyłem się w Wreckfest i całkiem fajna gierka. Przypomina mi się Destruction Derby 2 które gdzieś jeszcze mam na płycie :-)

Na moim Ryzen 7 1700 na presecie ultra nie spada poniżej 100 fps przy dużej akcji na domyślnym customowym evencie na arenie. Przez większość czasu mam stałe 120 fps (limit fps w sterownikach ustawiony).

[edit]

na drit oval 80+ fps w największym dymie na torze

bonebraker valley 50+ fps ale tylko na starcie wyścigu, później nie ma dropów poniżej 60 fps

Cholera, przypomniałeś mi czasy jak grałem w Destruction Derby z 1996 roku, aż z ciekawości wygooglowałem jak wyglądało..... i skromnie rzecz ujmując to jak pamiętam tą grę mija się z tym jak wygląda.
Nie myślałeś o zmianie tego Ryzena na coś bardziej dzisiejszego? Jakbyś dobrze pokombinował ze sprzedażą, to niewiele byś dołożył do takiego Ryzena 5 3500/3500X/3600.
Swoją drogą nieźle ceny używek poszły w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lameismyname napisał:

Cholera, przypomniałeś mi czasy jak grałem w Destruction Derby z 1996 roku, aż z ciekawości wygooglowałem jak wyglądało..... i skromnie rzecz ujmując to jak pamiętam tą grę mija się z tym jak wygląda.
Nie myślałeś o zmianie tego Ryzena na coś bardziej dzisiejszego? Jakbyś dobrze pokombinował ze sprzedażą, to niewiele byś dołożył do takiego Ryzena 5 3500/3500X/3600.
Swoją drogą nieźle ceny używek poszły w dół.

za to płyty podrożały pod niebiosa.

Rok temu przebierałem sobie na olx B450/B550 po 60-100zł, teraz to bez 4setek nie ma co wchodzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kenavru napisał:

za to płyty podrożały pod niebiosa.

Rok temu przebierałem sobie na olx B450/B550 po 60-100zł, teraz to bez 4setek nie ma co wchodzić ;)

60-100zł? Wiem, że były tańsze ale nie miałem świadomości, że aż tyle.
Sam myślałem jakiś czas temu o wymianie mojego Aorusa B450 z sygnatury na odpowiednik B550, bo gwarancja mi się kończy w połowie roku, a jednak płyty główne i karty graficzne w moim odczuciu są najbardziej padającymi podzespołami i warto gwarę na nie ciągle mieć.
Jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłem obecne ceny... 650-700zł.... aż przypomniało mi się powiedzenie pewnej fikcyjnej postaci - "Kogoś chyba cycki szczypią", no i olałem upgrade. Patrzę na ceny podzespołów, to chyba niektóre firmy ścigają się kto bardziej dyma konsumentów, dlatego jak chcą się ścigać, to niech ścigają się sami. Dobrze, że z procesorami się nie dzieje podobna rzecz co z GPU, bo za nowe średnie i5/Ryzeny 5 przyjdzie nam płacić po ponad 5000zł... Może nikt z Intela/AMD tego nie czyta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu tanie, gpu tanieją, ram i SSD tanie jak barszcz (~350zł za nowe 32GB 3200/cl16 to już totalny dołek). Coś musi być drogie :) zwłaszcza że wzięcie ma AM4 a nie AM5.

Edytowane przez Kenavru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miewacie takie przekłamania?
Doszedłem co było problemem w Diablo...MSI AFTERBURNER w którym robiłem UV
Teraz używam tylko ADRENALINE


rpmsbe0q.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kenavru napisał:

cpu tanie, gpu tanieją, ram i SSD tanie jak barszcz (~350zł za nowe 32GB 3200/cl16 to już totalny dołek). Coś musi być drogie :) zwłaszcza że wzięcie ma AM4 a nie AM5.

Zależy czy masz na myśli nówki czy używki oraz dokładnie jakie.
CPU niby na przykładzie 5600 jest dużo tańsze (~700zł) jak porównywalny 5600X w momencie gdy brałem 5800X (za 5600X trzeba było dać 1400zł, ja za 5800X dałem 1679zł).
No ale już następna generacja jest flagowa, to nieustanny wyścig sprzętu. Chociaż fakt, patrząc na wiele lat wstecz zawsze długofalowo lepiej było zainwestować w dobry proc jak w dobre gpu.

@Killer85 Widzisz, w OC może i tak, ale znowu ja w 5700XT miałem problem z ustawieniami krzywej obrotów turbiny - w adrenaline nie mogłem jej okiełznać, a afterburnierze działa jak złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lameismyname napisał:


@Killer85 Widzisz, w OC może i tak, ale znowu ja w 5700XT miałem problem z ustawieniami krzywej obrotów turbiny - w adrenaline nie mogłem jej okiełznać, a afterburnierze działa jak złoto.

Tutaj też na to wygląda a jak ustawiłem krzywą w MSI AFTERBURNER to jednak działało
Będę to testował bo być może to tylko przekłamanie na co wygląda bo takiego hałasu to bym nie zdzierżył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Lameismyname napisał:

Cholera, przypomniałeś mi czasy jak grałem w Destruction Derby z 1996 roku, aż z ciekawości wygooglowałem jak wyglądało..... i skromnie rzecz ujmując to jak pamiętam tą grę mija się z tym jak wygląda.
Nie myślałeś o zmianie tego Ryzena na coś bardziej dzisiejszego? Jakbyś dobrze pokombinował ze sprzedażą, to niewiele byś dołożył do takiego Ryzena 5 3500/3500X/3600.
Swoją drogą nieźle ceny używek poszły w dół.

analizowałem sobie to i raczej bym polował na 5600 na promce. ciekawe czy dałoby radę kupić kiedyś w przyszłości używkę 5800x3d tanio, ale coś czuje że akurat te procki będą trzymać cenę.

na razie jednak nie widzę sensu wymieniać, bo jestem usatysfakcjonowany z wydajności mojego sprzętu.

11 minut temu, Killer85 napisał:

Tutaj też na to wygląda a jak ustawiłem krzywą w MSI AFTERBURNER to jednak działało
Będę to testował bo być może to tylko przekłamanie na co wygląda bo takiego hałasu to bym nie zdzierżył

sprawdź w HWiNFO czy jest to samo.

nie bawiłem się w ogóle ustawianiem rpm i nigdy nie widziałem takich wysokich wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Killer85 napisał:

Może
Dałem 0.88v bez ruszania zegarów w MSI AFTERBURNER
Ale niestabilności widać było w TimeSpy na napięciu 0.85v więc nieco zwiększyłem

Dzięki za porady-będę testował :D

i ja zrobiłem UV, nie wiem czemu tak późno.

Zjechałem do 0,88, jest stabilnie. Tempy zleciały lekko o 10 stopni, wreszcie komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Hasik napisał:

 

sprawdź w HWiNFO czy jest to samo.

nie bawiłem się w ogóle ustawianiem rpm i nigdy nie widziałem takich wysokich wartości.

Teraz trzymało ustawienia jak trzeba i nie było tych przekłamań a pograłem w Sniper Elite 5 z pól godziny
I tutaj też widać postęp
Nie ma przycinek i spadków FPS poniżej 75 przy zabójstwach za pomocą snajperki na tych samych ustawieniach co wcześniej
 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Killer85 napisał:

Teraz trzymało ustawienia jak trzeba i nie było tych przekłamań a pograłem w Sniper Elite 5 z pól godziny

Ogólnie coś MSI Afterburner koliduje z softem AMD Adrenaline jak w MSI ustawisz napięcia czy PL to w AMD często wywala komunikat z WattManem i reset sterów. Po odinstalowaniu MSI Aftera, problemy występują sporadycznie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @lokiju tak weryfikowałem to co mówi zychowicz i Żebrowski , zychowicz to kłamca i mitoman
    • Właśnie o to mi chodzi. Tzn ja wiem że nie mogę oczekiwać 14-14-14 na tych goodramach tylko o tym, że nie wiem dlaczego ludzie ustawiają równe wartości a nie minimum które jest stabilne. No ale teraz podałeś przykład że żeby X miało sens na 8 to Y też musi być na 8 a nie więcej. Nie znalazłem po prostu nigdzie informacji czy każdy timing warto dać najmniej ile się da, czy są między nimi powiązania i nie ma sensu dawać najniższych, bo jak nie będą równe z innymi wartościami to nic nie zmieni.
    • Tyle teorii. A gdy idziesz miastem i neony dają 1100 nit zamiast 600-700 to różnica jest kosmiczna
    • Monitory qd oled w oknie 10% nie przekraczają 500 nitów, gdzie oledy od LG serii C w oknie 10% mają 700-800 nitów, więc sorry ale się nie zgadzam. Mam w domu DW (po 2 latach ten monitor jest wciąż w topce najbardziej ogarniętych hdr na monitorach) i C3 42 - ten drugi lepiej wypada w hdr (jasność w oknie 10% i większy ekran robią swoje). Co do  Cyberpunk to też obecnie gram w 4k i polecam te dwa mody i ustawienia (wklejam poniżej). Dzięki nim ta gry wygląda lepiej jak nigdy. I highly recommend Cyberpunk 2077 Nova LUT Mod (HDR variant under the Update section + Optional ENV File "Raster", even if you use PT in-game) + setting in-game HDR10PQ + Midpoint 3 + Max HDR Luminance 25% more than your actual display luminance in nits (e.g. 2.000 nits if you have a 1.500 nits TV) + Saturation 0. Then you can also install HD Reworked Project Mod for much better textures (Ultra Quality if you have 16GB VRAM, otherwise Balanced). Performance may take a small hit but you can recover it by just lowering both in-game Volumetric Clouds and Ambient Occlusion settings to Medium (with no noticeable differences).
    • To przy następnym wywaleniu sprawdzę. Jak nie mam internetu to w menadżerze urządzeń nie widać pozycji Intel i225 i w sumie to nic nie mogę zrobić z kartą wtedy.    win 11
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...