Skocz do zawartości
Lameismyname

AsRock RX 5600 XT Challenger za 666zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby @tomcug dostał używkę to by było opisane w artykule, używki dostali tylko teoretycy, którzy karty wirtualnie zakupili. Jakiś mistrz z 2000 postów zarzuca mi że nie wiem jak wyglądają zużyte termopady i pasta, sorry od 30 lat składam PCty i potrafię po rozkręceniu oszacować choć czy karta była długo czy krótko używana. A ten mistrzu co nigdy pasty na procku czy grafice nie zmienił będzie mi tu kłamstwo wrzucał i może jeszcze pracę dla sprzedawcy kart

1 godzinę temu, B@nita napisał:

To do mnie? A przeczytałeś  w ogóle o czym mowa czy tak wyrwałeś z kontekstu?

Tak, dokładnie do Ciebie. Konkrety czyli paragon, datę i zdjęcia poproszę tej używanej karty. Jak nie masz to się odezwij gdy zakupisz teoretyku.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ithardware to kolejny argument. Oni gdyby dostali używany egzemplarz, to by nikt nawet nie zabierał się za jego test, przecież to logiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta, którą dostałem, optycznie wyglądała na egzemplarz nowy. Choć oczywiście pod mikroskopem jej nie oglądałem ;) Tak na marginesie dodam jeszcze, że nie było tu żadnego wyselekcjonowanego egzemplarza, nie pisaliśmy do sklepu, czy dostarczy sztukę do testu, po prostu kupiliśmy ją jako anonimowa dla sklepu osoba.

Edytowane przez tomcug
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomcug serio?, to musiał byc jakis złoty selekt? cały towar jest po koparkach, oczywiście wirtualnie, bo ci co karty zamówili to nie płaczą, szok normalnie? tylko jęki widzę teoretykow z bolem doopy?

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, KrzysiekGP napisał:

Gdyby @tomcug dostał używkę to by było opisane w artykule, używki dostali tylko teoretycy, którzy karty wirtualnie zakupili. Jakiś mistrz z 2000 postów zarzuca mi że nie wiem jak wyglądają zużyte termopady i pasta, sorry od 30 lat składam PCty i potrafię po rozkręceniu oszacować choć czy karta była długo czy krótko używana. A ten mistrzu co nigdy pasty na procku czy grafice nie zmienił będzie mi tu kłamstwo wrzucał i może jeszcze pracę dla sprzedawcy kart

Tak, dokładnie do Ciebie. Konkrety czyli paragon, datę i zdjęcia poproszę tej używanej karty. Jak nie masz to się odezwij gdy zakupisz teoretyku.

Napiszę tak - sam właśnie sprzedaję swojego RX 5600 XT (darmowa reklama :szczerbaty:).

Pracowałem trochę w serwisie, przez moje ręce przewinęło się pewnie minimum 300 używanych GPU z różnych lat - nigdy nie widziałem używanego GPU z chociażby zbliżonym poziomem czystości. Czy miałem wątpliwości przed zakupem? Oczywiście, że tak i to spore (chyba tylko idiota by ich nie miał) karta była wystawiona w podejrzanie niskiej cenie biorąc pod uwagę wydajność jaką oferuje + był wystawiona jako nowa. Nie znalazłem nic co mogłoby wskazywać na to, że karta jest używana - a jestem perfekcjonistą i każdą ryskę, ślad na złączu PCI-E prawdopodobnie bym dostrzegł. 

Ktoś pisał, że można wsadzić kartę do slotu PCI-E, wyjąć i nie będzie żadnych śladów - z tym się akurat zgadzam, miałem również i takie karty, które nie miały "skaz" na swoich złączach po włożeniu i wyjęciu. 

Rozumiem też argumenty przeciwników - wystawianie innych kart jako "powystawowe" to jest dla mnie śmiech na sali - nie wiem na jakiej wystawce i w jakim sklepie miałyby być prezentowane :szczerbaty: 

Sam w głowie analizowałem najczarniejsze możliwe scenariusze, rozważałem, że płytkę karty można wymyć w izopropanolu, pastę i termopady nałożyć nowe, wentylatory w ogóle wziąć nowe (jestem człowiekiem, który spodziewa się najgorszego)  - ale w ostatecznym rozrachunku te wszystkie działania nie spinają mi się ekonomicznie biorąc pod uwagę to, że karta jest sprzedawana w przedziale 666-899 zł (cena z różnych okresów). 

Jak to zwykle bywa przeciwnicy i zwolennicy raczej okopią się w swoich obozach i nikt nikogo nie przekona ;) Sam byłem sceptyczny ale nie znalazłem nic co mogłoby wskazywać na wcześniejszą pracę tej karty. 

Edytowane przez ARTURRO$$
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,Eeee tam, nie znasz sie.? Teoretycy z 2000 postow wiedzą lepiej, już dawno w głupich dyskusjach pokonali wszystkich mądrzejszych doświadczeniem??

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Lameismyname napisał:

z ithardware to kolejny argument. Oni gdyby dostali używany egzemplarz, to by nikt nawet nie zabierał się za jego test, przecież to logiczne.

Tutaj akurat się nie zgodzę - ja (osobiście) przetestowałbym kartę niezależnie od tego czy wygląda na używaną czy nie :D No ale chyba poniższy post @tomcug

 

37 minut temu, tomcug napisał:

Karta, którą dostałem, optycznie wyglądała na egzemplarz nowy. Choć oczywiście pod mikroskopem jej nie oglądałem ;) Tak na marginesie dodam jeszcze, że nie było tu żadnego wyselekcjonowanego egzemplarza, nie pisaliśmy do sklepu, czy dostarczy sztukę do testu, po prostu kupiliśmy ją jako anonimowa dla sklepu osoba.

wyjaśnia wątpliwości ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, ARTURRO$$ napisał:

Miło kolegi posłuchać.

@ARTURRO$$

Z tym wyjaśnianiem wątpliwości bym się nie rozpędzał. Zaraz się znajdzie jakiś szpec co powie inaczej "bo mu sie przyśniło"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, KrzysiekGP napisał:

Tak, dokładnie do Ciebie. Konkrety czyli paragon, datę i zdjęcia poproszę tej używanej karty. Jak nie masz to się odezwij gdy zakupisz teoretyku.

Pytam jeszcze raz, czy masz w ogóle pojęcie o czym pisałem? Nie, sam jesteś teoretykiem który nie rozumie co się pisze.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych posiadaczy RX 5600 XT:

Jak pisałem, wymieniłem oryginalne termopady i pastę - dlaczego? bo mi się chciało i wszystko w domu miałem?

Pasta - Gelid GC Extreme

termopad 3mm pomiędzy backplate a pcb - Gelid GP Extreme

termopad 2mm na sekcję zasilania Thermalright Extreme Odyssey II

termopad 1,5mm na pamięci Thermalright Extreme Odyssey II

Oryginalnie pomiędzy backplate a pcb był mały termopad pod GPU, ja dołożyłem jeszcze termopady pod pamięciami. Poniżej parametry mojego GPU:

Core clock - 1800
memory - 1750
power limit +20%
GPU voltage - 0,900 V


Temperatury przed zabiegiem: GPU - 66, hot spot 81, memory 78

Temperaturry po wymianie pasty i termopadów:  GPU - 64 hot spot 74 memory 72

 

Na powyższych ustawieniach Graphic Score w Time Spy 7900 - jak dla mnie bomba, wydajnie, chłodno i cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ARTURRO$$ napisał:


Ktoś pisał, że można wsadzić kartę do slotu PCI-E, wyjąć i nie będzie żadnych śladów - z tym się akurat zgadzam, miałem również i takie karty, które nie miały "skaz" na swoich złączach po włożeniu i wyjęciu. 
 

Oczywiście, że nie będzie żadnych śladów, bo niby skąd?? Nawet na śledziach nie ma najmniejszej ryski, chyba, że ktoś jest totalnym partaczem. Karta nawet po kilku latach może wyglądać jak nówka ze sklepu.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KrzysiekGP napisał:

Dla zainteresowanych posiadaczy RX 5600 XT:

Jak pisałem, wymieniłem oryginalne termopady i pastę - dlaczego? bo mi się chciało i wszystko w domu miałem?

Pasta - Gelid GC Extreme

termopad 3mm pomiędzy backplate a pcb - Gelid GP Extreme

termopad 2mm na sekcję zasilania Thermalright Extreme Odyssey II

termopad 1,5mm na pamięci Thermalright Extreme Odyssey II

Oryginalnie pomiędzy backplate a pcb był mały termopad pod GPU, ja dołożyłem jeszcze termopady pod pamięciami. Poniżej parametry mojego GPU:

Core clock - 1800
memory - 1750
power limit +20%
GPU voltage - 0,900 V


Temperatury przed zabiegiem: GPU - 66, hot spot 81, memory 78

Temperaturry po wymianie pasty i termopadów:  GPU - 64 hot spot 74 memory 72

 

Na powyższych ustawieniach Graphic Score w Time Spy 7900 - jak dla mnie bomba, wydajnie, chłodno i cicho.

Ten egzemplarz robił:

Core clock - 1820
Memory - 1920
Power Limit +20%
GPU voltage - 0,900 V

Bo gdzieś znalazłem zapiski :) Ale ile punktów było dokładnie nie powiem Ci. Na bank powyżej 8000.
I mówię o stabilnym ustawieniu, które nie krzaczyło się po dłuższych sesjach CS:GO czy Cyberpunka.

 

Edytowane przez Lameismyname

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi pamieci kręcić i grzać dla sztuki, w full hd wiecej nie potrzebuję, i tak gram na fps 60, wyżej chciałem po prostu pokazać że całkiem nieźle się udało fabrykę poprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, KrzysiekGP napisał:

Szkoda mi pamieci kręcić i grzać dla sztuki, w full hd wiecej nie potrzebuję, i tak gram na fps 60, wyżej chciałem po prostu pokazać że całkiem nieźle się udało fabrykę poprawić

Jasne, tak napisałem tylko w kwestii informacyjnej.
Teraz na 5700XT od początku jadę na undervolcie i pamięciach na stocku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w trakcie 2 tygodni użytkowania, zaliczyłem klika resetów sterownika(cyberpunk, europa universalis, wreckfest). małymi kroczkami musiałem podnieść napięcie z 0.889V do 0.900V przy 1820 MHz. na tę chwilę wszystko śmiga.

Edytowane przez Hasik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Time Spy w 3DMark wykonuje test domyślnie w 1440p. Po ustawieniu benchmarku na 1080p - na mojej karcie z tego wątku (automatyczne OC w panelu AMD) i Cpu i3-12100F OC, wynik jest następujący:

CUSTOMTS.thumb.jpg.469d01b7382e46a06c47734ed000b81e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, ARTURRO$$ napisał:

Ktoś pisał, że można wsadzić kartę do slotu PCI-E, wyjąć i nie będzie żadnych śladów

To ja pisałem - wyciągałem kartę ostrożnie, ale bez przesadnej atencji - i wtedy jeszcze nie czytałem tej dyskusji o śladach na pinach. Z ciekawości sprawdziłem pod lupą i śladów nie ma.

21 godzin temu, ARTURRO$$ napisał:

 ale w ostatecznym rozrachunku te wszystkie działania nie spinają mi się ekonomicznie

Jeśli wiesz, po ile mogą być sprzedawane pokoparkowe nie(do)czyszczone karty takie jak te, to wyliczenie całej operacji nie powinno być trudne, jeśli czytałeś wątek, to pewnie widziałeś przykładowe wyliczenie, ale część danych wziąłem z sufitu (że nieczyszczone sprzedadzą za odpowiednik 250zł), dane z drugiej strony (próg opłacalności) są już w miarę twarde.

22 godziny temu, ARTURRO$$ napisał:

Pracowałem trochę w serwisie, przez moje ręce przewinęło się pewnie minimum 300 używanych GPU z różnych lat - nigdy nie widziałem używanego GPU z chociażby zbliżonym poziomem czystości

@Kenavru napisał: "Jeżeli pracowałyby dłuższy czas, jak najbardziej widać. Pamięci i rdzeń pracują tutaj w okolicach 80-100*C.

Naprawiałem wiele kart w ciągu ostatnich 20 lat i zbrązowienia w okolicach sekcji zasilania, pamięci i rdzenia są konkretne. Chyba że pracowały w chłodni ;) lub z innych powodów temperatury nie przekraczały im tych 70*"

Osobiście uważam, że chyba tylko te zbrązowienia mogą dać odpowiedź. Zwłaszcza, jeśli masz jakąś kartę pokoparkową i na własne oczy zobaczysz przebarwienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem sporo sztuk MSI RX 470 4gb Gaming X z dużej kopalni do naprawy. Karty już na pierwszy rzut oka miały pociemniały laminat. Nie mówiąc już o pamięci która w tym modelu nie była zbyt dobrze chłodzona i nadawała się tylko na śmietnik. O dziwo rdzenie wyglądał bardzo dobrze bez odbarwień silikonu wokół krzemu.A mówią że domowi kopacze nie dbają o karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, allas napisał:

Kiedyś miałem sporo sztuk MSI RX 470 4gb Gaming X z dużej kopalni do naprawy. Karty już na pierwszy rzut oka miały pociemniały laminat. Nie mówiąc już o pamięci która w tym modelu nie była zbyt dobrze chłodzona i nadawała się tylko na śmietnik. O dziwo rdzenie wyglądał bardzo dobrze bez odbarwień silikonu wokół krzemu.A mówią że domowi kopacze nie dbają o karty.

Na mój gust jak coś jest modzone, to każdy esteta zauważy coś niepokojącego lub chociażby podejrzanego. 
Fabryki nie poprawisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym towarem powystawowym, to różnie może być. Np. pralki stoją nieużywane, ale już telewizory chodzą na okrągło.

  

W dniu 2.02.2023 o 00:22, Kenavru napisał:

Hmm chciałem swoją odblokować/zmienić bios ale nijak nie idzie xd

1 metoda wszystko przebiega pięknie ale nic się nie zmienia w ustawieniu karty ..

2 ani w zwykłym ani w awaryjnym nie daje odpalić apki, enchanced mode ... 

 

Chyba magia win11...

Ja też nie mogłem. Ściągnij sobie AMDVBFlash w wersji 3.31 i najpierw zainstaluj sterowniki a potem flash. U mnie pomogło.

Edytowane przez grzesiek811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie metody nr 2, w normalnym trybie powinno iść tylko trzeba koniecznie pamiętać o uruchomieniu cmd w trybie administratora (bez tego wywali błąd).
Sam wszystkie flashe robiłem w trybie normalnym i jeszcze ani razu brick mi się nie zrobił, także tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po miesiącu bezproblemowego użytkowania powyższej karty dziś brak sygnału na monitorze a na płycie MSI B450M PRO-M2 pali się dioda VGA w EZ debug LED. Zrobiłem reset biosu, wyjałem baterie na 30min, zwarłem zworki i nic nie pomaga, podpiąłem też pod HDMI na tv i też brak obrazu. Po uruchomieniu wszystkie wentylatory się kręcą, nie świeci się myszka i klawiatura chyba też nie, po wyjęciu grafy myszka się już świeci. Niestety nie mam integry na AMD ryzen 2600 więc nic nie mogę zrobić, jutro będę sprawdzał w innym kompie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, accountant napisał:

Wyjmij i włóż proca. Znany bug na msi b450

Już zrobiłem.. też nie pomogło, pamięci ram też wyjmowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, himen1987 napisał:

Witam, po miesiącu bezproblemowego użytkowania powyższej karty dziś brak sygnału na monitorze a na płycie MSI B450M PRO-M2 pali się dioda VGA w EZ debug LED. Zrobiłem reset biosu, wyjałem baterie na 30min, zwarłem zworki i nic nie pomaga, podpiąłem też pod HDMI na tv i też brak obrazu. Po uruchomieniu wszystkie wentylatory się kręcą, nie świeci się myszka i klawiatura chyba też nie, po wyjęciu grafy myszka się już świeci. Niestety nie mam integry na AMD ryzen 2600 więc nic nie mogę zrobić, jutro będę sprawdzał w innym kompie..

Zrób najprostszy i najbardziej wiarygodny test - włóż kartę do innego PC i zobacz czy wszystko normalnie wstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Lameismyname napisał:

Zrób najprostszy i najbardziej wiarygodny test - włóż kartę do innego PC i zobacz czy wszystko normalnie wstanie.

Karta działa, płytę szlak trafił. Własne stawiam wszystko na nowej płycie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...