Skocz do zawartości
Lameismyname

AsRock RX 5600 XT Challenger za 666zł

Rekomendowane odpowiedzi

mam ten sam ból - kupiłem 2,5 msc temu rx 6600 za 1000 z drugiej strony mam trochę wydajniejszą kartę z pewną gwarancję z RTV euro i namiastkę rtx jakby nagle coś wyszło z wymaganą obsługą tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sert napisał:

Sprawdzałem: ani narzędziami/plikami asrocka do flashowania sklepowej wersji RX5600XT, ani za pomocą AMDVBFlash / ATI ATIFlash - nie da się sflashować biosu tej karty dostępnymi na techpower plikami bios - wyskakuje błąd coś w stylu  "mismatch device subsystem ID"

bo trzeba starszy flasze uzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, #pcmasterrace napisał:

Procedura wygląda następująco.

Godzinę temu, jurekk napisał:

bo trzeba starszy flasze uzyć

Pobawię się wieczorem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, #pcmasterrace napisał:

Ryzyko jest ale nieduże.

Przymierzyłem sie do procedury, ale odpuściłem - w tych kartach są pamięci Samsunga - flashowanie biosem od MSI i z przeznaczeniemi pod Microna uważam za zbyt ryzykowne i ja się jednak nie zdecyduję. Tu jest link do pobrania pliku z biosem z Asrocka RX5600 - mam prośbę - jak chcesz pomóc osobom, które nabyły tą kartę - zrób nam uprzejmość i przygotuj jeszcze raz całą procedurę już z pomocniczym użyciem oryg. biosu, tak żeby ryzyko zbrikowania karty ograniczyć do maksymalnego minimum. A tu są  - może i je w pierwszej kolejności wykorzystasz - biosy do Asrocka RX5600XT, których nie da się wgrać normalnymi procedurami https://www.techpowerup.com/vgabios/?did=1002-731F-1849-5120-CA . Gdyby cała operacja się udała, pod Twoim dwowództwem myślę, że wiele osób byłoby Ci wdzięcznych. No i jeszcze jedna sprawa, nikt chyba  nie chciałby mieć karty graficznej Asrocka, która np. identyfikowała by się np. jako MSI ;) 

 

Edytowane przez sert
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku laku też zakupiłem tą kartę i byłbym BARDZO wdzięczny jakby jakiś mądry szanowny użytkownik mógłbym się podzielić jak wycisnąć max z tej grafiki. Może wystarczy żeby komfortowo w coś pograć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@#pcmasterrace

no właśnie czy jak 6600 czy prawie jak 6600 ? :) może da się ją jeszcze podkręcić? Twój poradnik wydaje się dosyć skomplikowany ale chyba się skuszę i spróbuje coś zdziałać. jak nie mam zintegrowanej to lepiej odpuścić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, #pcmasterrace napisał:

Niestety ten bios MSI, który trzeba wgrać jako pierwszy jest jedynym jaki znam.

Został on przerobiony w kodzie źródłowym pozwalającym rozpoznać kartę jako rx 5600xt z limitami sterownika od rx 5700xt. 

Tak rozpoznawana jest karta w windows

Gdyby w tym MSI jeszcze były pamięci Samsunga, to może  bym zaryzykował, a tak... !!! ogłaszamy poszukiwanie specjalisty na forum, który podejmie się spreparowania/zmodowania biosu - tak aby karta mogła mieć parametry z biosów do Asrocka RX 5600XT !!! :)

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, neges56066 napisał:

@#pcmasterrace

no właśnie czy jak 6600 czy prawie jak 6600 ? :) może da się ją jeszcze podkręcić? Twój poradnik wydaje się dosyć skomplikowany ale chyba się skuszę i spróbuje coś zdziałać. jak nie mam zintegrowanej to lepiej odpuścić? 

To jest karta o wydajności poniżej rx6600. Można ja porównać z RTX2060.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o nieźle, super jak za taką cenę. tylko czegoś nie rozumiem, bo tutaj filmik jest z 5600 XT i modyfikacje biosu robiliście żeby właśnie była wersja XT zamiast zwykłej 5600 ? czyli w rzeczywistości jest troche gorzej niż tutaj ? @#pcmasterrace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co osiągniemy poprzez odblokowanie BIOSu ? jakieś funkcje są zablokowane ? np podkręcanie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, #pcmasterrace napisał:

Ta karta jest jak rx6600 out of the box

 

 

2 minuty temu, xtn napisał:

To jest karta o wydajności poniżej rx6600. Można ja porównać z RTX2060.

@ up: Panowie, ja w smarkach nie siedzę i nie chce mi się studiować cyferek.

RX 5600 XT to konkurent RTX 2060 i tu domyślam się, że nasz tajemniczy AsROCK 5600 oprócz naklejki na karcie ma parametry jak jeden z szybszych RX 5600 XT.

Ale o co chodzi z tym porównaniem do RX 6600? Sam się naciąłem na nie parokrotnie. Czy to nie jest nagięcie rzeczywistości?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystkie biosy dzialay wymiennie na xfx.Czy to od 5600xt czy od 5700xt.

mozna by spróbować np od spapphire z biosem 1800mhz vram

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, #pcmasterrace napisał:

Tak, podkręcanie jest zablokowane na niskim poziomie właśnie dlatego, żeby karta nie przegoniła rx5700 i dogoniła 5700xt.
Maks boost to chyba 1840mhz na stock biosie a na modowanym możesz sobie ustawić ile chip pozwoli.
Moja lata nawet na 2250mhz przy napięciu 1.175v ;)

Czyli po modyfikacji vBIOSU moglibyśmy osiągnąć wydajność zbliżoną do RX 5700 XT?

No i jak jest z tą szyną 256bit? Jakiś błąd odczytu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, #pcmasterrace napisał:

Tak, podkręcanie jest zablokowane na niskim poziomie właśnie dlatego, żeby karta nie przegoniła rx5700 i nie dogoniła 5700xt.
Maks boost to chyba 1840mhz na stock biosie a na modowanym możesz sobie ustawić ile chip pozwoli.
Moja lata nawet na 2250mhz przy napięciu 1.175v ;)

mistrzu naucz nas. też tak chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lameismyname napisał:

Czyli po modyfikacji vBIOSU moglibyśmy osiągnąć wydajność zbliżoną do RX 5700 XT?

No i jak jest z tą szyną 256bit? Jakiś błąd odczytu?

Oczywiście ze nie bo brakuje 64 bit.Chyba ze tam jest nalutowana pamieć i zblokowana biosem w co wstpie.

Roznica miedzy 5600xt a 5700 jest duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, neges56066 napisał:

czy do tej karty lepsza będzie płyta główna B560 czy Z590  ?

Bierz Z590 to jeszcze ew. procka podkręcisz choć nie każdego, dla karty graficznej nie ma znaczenia, która z tych dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, sert napisał:

Gdyby w tym MSI jeszcze były pamięci Samsunga, to może  bym zaryzykował, a tak... !!! ogłaszamy poszukiwanie specjalisty na forum, który podejmie się spreparowania/zmodowania biosu - tak aby karta mogła mieć parametry z biosów do Asrocka RX 5600XT !!! :)

Żaden odważny nie zamierza spróbować swoich sił w RED Bios Editor? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, #pcmasterrace napisał:

co dało wynik lepszy niż randomowy rx 5700xt z youtube'a

on ma strasznie mało, ja na 6600XT stockowym mam pod 24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że do 5700 XT ta karta nie doskoczy, ale okolice stockowego 5700 byłoby przyjemnym wynikiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, neges56066 napisał:

czy do tej karty lepsza będzie płyta główna B560 czy Z590  ?

Zwykła b560 do cpu bez OC spokojnie wystarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Wiadomo, że do 5700 XT ta karta nie doskoczy, ale okolice stockowego 5700 byłoby przyjemnym wynikiem. 

Nie wiem jakie są stockowe wyniki w 3Dmark 5700, ale brak biosu z parametrami od Asrock-owego RX5600XT w niczym nam nie przeszkadza. Afterburner robi to co trzeba :) 

cd7707313be4.jpg

1c4ceebb6900.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...