Skocz do zawartości
Lameismyname

AsRock RX 5600 XT Challenger za 666zł

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Killer85 napisał:

Nie wiem co Cię tak bawi @jurek  
Czyżby za dużo % lub innych substancji? :D

Jureczek chyba kiśnie z tych problemów z Radeonami 8:E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Jureczek chyba kiśnie z tych problemów z Radeonami 8:E

Widocznie tak i zdzierżyć nie może :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Killer85 napisał:

-MPCHC player odtwarzanie zacina się(vlc działa bez problemu)

Jaki materiał? Tzn. czym kodowany i jaki bitrate? MPC-HC wersja samodzielna czy z jakiegoś kodek paka? Zajrzyj do LAV Video ("ustawienia - filtry wewnętrzne", jeżeli MPC-HC wersja samodzielna) i sprawdź czy masz włączone sprzętowe wsparcie. Jeżeli nie, to ustaw D3D11 i wspierany materiał powinien chodzić bez żadnych zacięć.

Edytowane przez brh150

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, brh150 napisał:

Jaki materiał? Tzn. czym kodowany i jaki bitrate? MPC-HC wersja samodzielna czy z jakiegoś kodek paka? Zajrzyj do LAV Video ("ustawienia - filtry wewnętrzne", jeżeli MPC-HC wersja samodzielna) i sprawdź czy masz włączone sprzętowe wsparcie. Jeżeli nie, to ustaw D3D11 i wspierany materiał powinien chodzić bez żadnych zacięć.

Samodzielna wersja,nic nie przestawiałem nigdy(wcześniej GTX 1660 SUPER),na każdym materiale

Zrobiłem tak

Polepszyło się ale mam przecinki przy przewijaniu w przód czy to w tył

W Vivaldim włączyłem wspomaganie sprzętowe ale to nic nie zmieniło

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, mam problem z "naszą" kartą i jej taktowaniami po zmianie procesora z Ryzen 3100 na 5700X a dokładnie to w momencie obciążenia 100% procesora, karta lata mocno z częstotliwościami i napięciem. Więcej Tutaj Zerknijcie pls, nie wiem gdzie może być przyczyna. 

Edytowane przez crux

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, crux napisał:

Panowie, mam problem z "naszą" kartą i jej taktowaniami po zmianie procesora z Ryzen 3100 na 5700X a dokładnie to w momencie obciążenia 100% procesora, karta lata mocno z częstotliwościami i napięciem. Więcej Tutaj Zerknijcie pls, nie wiem gdzie może być przyczyna. 

Spróbuj sterów Adrenaline Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Killer85 napisał:

Spróbuj sterów Adrenaline Pro

Instalowałem dziś, niestety bez zmian. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, crux napisał:

jakim cudem masz 100% procesora na 5700x ? nagrywasz video podczas grania? karta zbija takty i napięcie bo nie jest w stanie wygenerować więcej klatek przez bottlenecka proca. to jest normalne zachowanie. choćby odpaliłem sobie mortal kombat x i gpu chodzi na 300 MHz bo w grze  jest limit  60 fps

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Hasik napisał:

jakim cudem masz 100% procesora na 5700x ? nagrywasz video podczas grania? karta zbija takty i napięcie bo nie jest w stanie wygenerować więcej klatek przez bottlenecka proca. to jest normalne zachowanie. choćby odpaliłem sobie mortal kombat x i gpu chodzi na 300 MHz bo w grze  jest limit  60 fps

Coś mu drenuje ostro CPU ale nie jest to gra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:) Chcąc sprawdzić jakie będzie maksymalne obciążenie komputera odnośnie poboru energii, odpalilem jednocześnie OCCT oraz FurMark a więc apki obciążające na maxa CPU i GPU. Gdy zrobiłem to na Ryzen 3 3100 @4500 to razem z kartą zapotrzebowanie wyniosło 330W mierzone woltomierzem. Po zmianie procka chciałem to samo zrobić z 5700X i w takiej sytuacji zegar karty skacze razem z napięcie czego nie było na 3100. Pobór energii 5700X stock vs 3100 @4500 jest podobny więc nie tu jest przyczyna gdyż przy 5700X @4600 karta zachowuje się tak samo. Wszystko opisałem w temacie, który linkowałem. 

Sytuacja nie występuje w żadnej grze, ale sprawdziłem tylko Cyberpunk i Stray. Pewnie dlatego gdyz w Cyberpunk na ultra w 1080p karta pracuje na 99% a CPU na 20-30%. Gdy CPU jest obciążony w 100% to napięcie karty nie powinno skakać? 

29 minut temu, Hasik napisał:

karta zbija takty i napięcie bo nie jest w stanie wygenerować więcej klatek przez bottlenecka proca. to jest normalne zachowanie. 

Tutaj masz rację, ale dlaczego to działało na Ryzen 3100? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź w gpuz czy nie spada poniżej 11.4v

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, sprawa chyba się częściowo wyjaśniła. Coś nie tak z FurMark chociaż na 3100 działał. Jednoczesne odpalenie Heaven Benchmark 4.0 oraz Cinebench R23 obciąża w 99% kartę (wg Afterburner i GPU-Z) i 100% procesor (wg HWiNFO). Wszystko stabilne i śmiga.

Co ciekawe 100% obciążony Ryzen 3 3100 @4500 (wszystkie rdzenie) z V1.19 potrzebuje 20W więcej niż Ryzen 7 5700X @4600 (wszystkie rdzenie) z V1.18 ? 

Różnicę w prędkości gier zauważyłem przede wszystkim w Starcraft II, zamiast ok. 120-150 fps mam 200-230 ;) Cyberpunk potrzebuje lepszą grafę a Stray i tak prawie cały czas trzymał już wcześniej 60 fps :) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, crux napisał:

Ok, sprawa chyba się częściowo wyjaśniła. Coś nie tak z FurMark chociaż na 3100 działał. Jednoczesne odpalenie Heaven Benchmark 4.0 oraz Cinebench R23 obciąża w 99% kartę (wg Afterburner i GPU-Z) i 100% procesor (wg HWiNFO). Wszystko stabilne i śmiga.

Co ciekawe 100% obciążony Ryzen 3 3100 @4500 (wszystkie rdzenie) z V1.19 potrzebuje 20W więcej niż Ryzen 7 5700X @4600 (wszystkie rdzenie) z V1.18 ? 

Różnicę w prędkości gier zauważyłem przede wszystkim w Starcraft II, zamiast ok. 120-150 fps mam 200-230 ;) Cyberpunk potrzebuje lepszą grafę a Stray i tak prawie cały czas trzymał już wcześniej 60 fps :) 

przy uruchomionych kilku programach na raz nie masz kontroli nad tym gdzie system przydzieli zasoby... a programy stworzone do katowania sprzętu potrafią wytworzyć nierealistyczne scenariusze ;)  mój rysiek 1700 trochę hamuje w niektórych sytuacjach rx 5600xt. dochodzi do 50% w cyberpunku, a to tak jakby 100% bo CP chyba nie korzysta z więcej niż 8 rdzeni. muszę kiedyś zrobić test i ustawić koligację na tylko fizyczne rdzenie dla CP. chociaż pewnie smt samo to ogarnia i różnicy nie będzie znaczącej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już myślałem że mi procesor bottleneckuje tą karte w wieśku 3, ale okazało się że wszystkiemu winna jest ta nowa aktualizacja gry do wersji 4.0. Gdy odpaliłem w tej normalnej wersji przed update czyli 1.32 to gra chodzi o wiele płynniej. Ze średnich 53 klatek skoczyło do 80, a 1% low to teraz 45 fps zamiast 15 fps na najnowszej wersji. a zużycie cpu spadło o jakieś 15%. mapa novigrad

Panowie a wiecie jak się zamawia przez chińskie sklepy np. taobao? chcę kupić cpu i7 4980hq na lga1150 (najmocniejszy proc na tą platformę) tylko nie znam się na tym zamawianiu tam bo to podobno trzeba przez agenta ?

Edytowane przez Damian1112

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Damian1112 napisał:

Już myślałem że mi procesor bottleneckuje tą karte w wieśku 3, ale okazało się że wszystkiemu winna jest ta nowa aktualizacja gry do wersji 4.0.

nie trzeba przypadkiem w tej aktualizacji przestawić wieśka na dx11? dx12 podobno bardzo źle się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Hasik napisał:

nie trzeba przypadkiem w tej aktualizacji przestawić wieśka na dx11? dx12 podobno bardzo źle się sprawuje.

Działało tak samo źle na dx 11 jak i na dx12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiecie co? Ktoś wcześniej pisał, że ten temat jest niesamowity i na zawsze go zapamięta :) Coś w tym jest gdyż regularnie tu wpadałem poczytać waszą walkę z modyfikowanym BIOSem a ostatnio cisza :) Swoją kartę ustawiłem i śmiga bez zarzutu już ponad 3 tygodnie co pewnie reszta również zrobiła, ekscytacja minęła ;) 

Ale ja nie o tym. Zebrałem się w końcu i wystawiłem na sprzedaż w dziale ogłoszeń swoją GT 1030. Wrzucam wam tutaj link ze ZDJĘCIAMI jak wygląda ta karta po 22 miesiącach pracy w warunkach domowych gdy ją wyjąłem i wyczyściłem pędzelkiem (żony) z kurzu i nic ponad to (bez myjki ciśnieniowej :D ). Były dni, że komputer pracował powiedzmy ze 4h a czasami były dni, że był wyłączony. Na karcie śladów używania brak jakichkolwiek w tym na slocie PCI Express, wygląd jak nowa. Na wentylatorze w zbliżeniu widać jakby kurz, ale to jest załamanie światła na łopatkach wentylatora. Tak więc na naszą 5600 XT mamy gwarancję i tego w razie czego proponuję się trzymać :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, crux napisał:

Wiecie co? Ktoś wcześniej pisał, że ten temat jest niesamowity i na zawsze go zapamięta :) Coś w tym jest gdyż regularnie tu wpadałem poczytać waszą walkę z modyfikowanym BIOSem a ostatnio cisza :) Swoją kartę ustawiłem i śmiga bez zarzutu już ponad 3 tygodnie co pewnie reszta również zrobiła, ekscytacja minęła ;) 

Tak szczerze, to myślę, że kartę rozpracowaliśmy w każdy możliwy sposób. Z resztą, ten temat ma 1718 odpowiedzi i 72358 wyświetleń od 20 grudnia, więc wszystkie aspekty zostały raczej poruszone. :D
Ponadto sprzedawca też ma ograniczoną ilość towaru: jeżeli wierzyć licznikom, to 67 sztuk mu zostało na allegro i 49 sztuk na sklepie - potem wątpię aby dołożyli, chociaż może mają gdzieś dojście, gdzie jeszcze są dostępne, cholera wie.
A temat zrobił zryw społeczny dlatego jest niesamowity.... wiele osób skorzystało i tanim kosztem odświeżyło stare komputery, bo nareszcie na horyzoncie pojawiła się GPU warta wymiany w niskiej cenie, co przez ostatnie lata było abstrakcją.
Przy okazji karta stała się najpopularniejszym GPU na allegro i to grubo odstawiając wszystko inne w tyle. Jedynie osoby pracujące na magazynie ASTG mogą lekko to ujmując nie być happy z tego powodu ale taki lajf :D

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakich wyników podkręcania można się spodziewać na słabej sztuce? 

Trochę się bałagan zrobił w wątku może OP wrzuci w pierwszym komentarzu też poradnik podkręcania z możliwymi wynikami. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, pawelkrk0 napisał:

Jakich wyników podkręcania można się spodziewać na słabej sztuce? 

Trochę się bałagan zrobił w wątku może OP wrzuci w pierwszym komentarzu też poradnik podkręcania z możliwymi wynikami. 

1820/1775 0,9v bez modyfikacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, fargovitae napisał:

Cena na ich stronie podniesiona o kolejny stopień, zobaczymy o ile podniosą na allegro :)

Bez tytułu.png

Zostało im niewiele sztuk, schodzą jak świeże bułeczki, to próbują zapewne maksymalizować zyski.
W tym układzie lepiej wziąć tego referenta RX 5700 XT z drugiego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Od jakiegoś czasu czytam forum bo szukałem zamiennika dla 1050ti do starego komputera ( H110 i5 6500 2x8gb 2133mhz ram, dysk ssd, Obudowa piekarnik żadnego dodatkowego wentylatora ) i trafiłem na temat tej karty, kupiona za 666.66zł i był to złoty strzał, używki w okolicy trójmiasta jak to zacytuje z tego forum "stare badziewie dla desperatów" wołali za 6/7 letnie 1060 6gb 600zł+ / 1070 700+ to marny interes. Co do połączenia i5 6500 + RX 5600xt jest słabe, o ile w starszych grach gołe 4 rdzenie z tą kartą dają moc to w nowych procek nie daje rady i fps trzeba blokować żeby nie było okropnych skoków i wychodzi taka sama wydajność co na 1050Ti... Myślałem o zakupie i7 6700 ale ceny są nieprzyzwoite. Co do samej karty według mnie wyglądała jak Funkiel nówka nie śmigana, trochę szarpaniny było ze sterownikami, czarny ekran ale na ten moment problem już nie występuje, Co do wibracji wentylatorów chyba też występuje jakoś przy 40%-50% prędkości wentylatorów najczęściej słychać po wyłączeniu gry jak karta schodzi z obrotów, kompletnie mi to nie przeszkadza słychać tylko przy głuchej ciszy. Co ciekawe problem z użyciem mem. clock nie występuje u mnie przy 144hz ale przy 120hz już tak. Na koniec wynik z Time spy i na jakich ustawieniach chodzi karta.

3bcf35b49d648ff2.jpg

cfbb5896ea4b062c.jpg

d85d64a9bbc6cf97.jpg

02847334952ed648.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, accountant napisał:

Kup sobie ryzena 3600 i płytę na b350/b450.

Zamkniesz się w 500zl - sprzedaż gratów

Czaje się właśnie na podobną konfiguracje, w sferis znalazłem nowy ryzen 5 3600 399zł + Gigabyte a520m ds3h 317zł bądź z x kom ASRock B450M PRO4-F R2.0 za 349zł tylko w obu kartach slot na kartę jest o jedno złącze niżej i będę w obecnej budzie mieć kartę przy samej podłodze, a z tego tematu widziałem że w budzie genesis irid 503 słabo z temperaturami to wypada. Generalnie to obudowa, ram i stary zasilacz też przydałoby się wymienić... przy obecnej skrzynce nie ma co majstrować tylko całość gonić i wtedy można pomyśleć o tanim budżetowym pc na ryzen 3 4100/ryzen 5 3600/ i3 10100f/ i5 10400f

Edytowane przez Kelero

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Kelero napisał:

Cześć. Od jakiegoś czasu czytam forum bo szukałem zamiennika dla 1050ti do starego komputera ( H110 i5 6500 2x8gb 2133mhz ram, dysk ssd, Obudowa piekarnik żadnego dodatkowego wentylatora ) i trafiłem na temat tej karty, kupiona za 666.66zł i był to złoty strzał, używki w okolicy trójmiasta jak to zacytuje z tego forum "stare badziewie dla desperatów" wołali za 6/7 letnie 1060 6gb 600zł+ / 1070 700+ to marny interes. Co do połączenia i5 6500 + RX 5600xt jest słabe, o ile w starszych grach gołe 4 rdzenie z tą kartą dają moc to w nowych procek nie daje rady i fps trzeba blokować żeby nie było okropnych skoków i wychodzi taka sama wydajność co na 1050Ti... Myślałem o zakupie i7 6700 ale ceny są nieprzyzwoite. Co do samej karty według mnie wyglądała jak Funkiel nówka nie śmigana, trochę szarpaniny było ze sterownikami, czarny ekran ale na ten moment problem już nie występuje, Co do wibracji wentylatorów chyba też występuje jakoś przy 40%-50% prędkości wentylatorów najczęściej słychać po wyłączeniu gry jak karta schodzi z obrotów, kompletnie mi to nie przeszkadza słychać tylko przy głuchej ciszy. Co ciekawe problem z użyciem mem. clock nie występuje u mnie przy 144hz ale przy 120hz już tak. Na koniec wynik z Time spy i na jakich ustawieniach chodzi karta.

3bcf35b49d648ff2.jpg

cfbb5896ea4b062c.jpg

d85d64a9bbc6cf97.jpg

02847334952ed648.jpg

Problem z wentylatorami możesz rozwiązać moim sposobem. Pozaginać czymś ostrym łączenia finów radiatora. Przesuwając palcem możesz sprawdzić które są luźne. W moim przypadku było to po kilka skrajnych sztuk. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...