Skocz do zawartości
Lameismyname

AsRock RX 5600 XT Challenger za 666zł

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, himen1987 napisał:

Karta działa, płytę szlak trafił. Własne stawiam wszystko na nowej płycie...

Niestety, płyty główne i karty graficzne to najbardziej padające komponenty w PC.
Jakiś czas temu wystawiałem swojego zastępczego kompa na olx (płyta MSI H110M-D), tydzień wcześniej działał cały, ktoś kupił, przed wysyłką test i zero reakcji. Transakcję odkręciłem, płyta poszła do znajomego co ma serwis telefonów aby luty poprawił (ma lepszy sprzęt od mojego), nic to nie dało.
Swoją drogą to już moja trzecia płyta od MSI co padła, z ASUSami też miałem parę jazd. Tylko Gigabyte jak dla mnie ma najlepszy track record, a mam na myśli produkty od późnych lat 90tych.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, himen1987 napisał:

Karta działa, płytę szlak trafił. Własne stawiam wszystko na nowej płycie...

Wiesz ilu "znawców tematyki koparkowej" tylko czekało aby napisać "a nie mówiłem"? A Ty ich tak ordynarnie rozczarowałeś ;)

• Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, crux napisał:

Wiesz ilu "znawców tematyki koparkowej" tylko czekało aby napisać "a nie mówiłem"? A Ty ich tak ordynarnie rozczarowałeś ;)

Hahaha masz rację. Teraz mimo wszystko mogą mieć pożywkę, cytując poprzedni post "bo komuś na labie padła" całkowicie przemilczając co się potem okazało ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.02.2023 o 07:54, Lameismyname napisał:

Hahaha masz rację. Teraz mimo wszystko mogą mieć pożywkę, cytując poprzedni post "bo komuś na labie padła" całkowicie przemilczając co się potem okazało ???

paść to i nówka z dużego sklepu potrafi. to nie jest żaden argument. ciekawe jak realizacja gwarancji by się odbyła. finał takiej sytuacji by zakończył praktycznie dyskusje i gdybanie :-)

patrząc na to ile osób te karty kupiło przez ten czas i brak opisanego takiego przypadku... udowadnia że te karty szmelcem nie są.

oczywiście nikt nie miał 100% pewności ponad miesiąc temu kiedy były w rewelacyjnej cenie. rozumiem to, bo sam nie lubię ryzyka związanego z kupowaniem używek(lub nowych kart ze sklepów o których nie ma wielu opinii) i ta gwarancja od sklepu skłoniła mnie dopiero do zakupu po pierwszych pozytywnych relacjach z zakupu tutaj na forum.

Edytowane przez Hasik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Hasik napisał:

paść to i nówka z dużego sklepu potrafi. to nie jest żaden argument. ciekawe jak realizacja gwarancji by się odbyła. finał takiej sytuacji by zakończył praktycznie dyskusje i gdybanie :-)

patrząc na to ile osób te karty kupiło przez ten czas i brak opisanego takiego przypadku... udowadnia że te karty szmelcem nie są.

oczywiście nikt nie miał 100% pewności ponad miesiąc temu kiedy były w rewelacyjnej cenie. rozumiem to, bo sam nie lubię ryzyka związanego z kupowaniem używek(lub nowych kart ze sklepów o których nie ma wielu opinii) i ta gwarancja od sklepu skłoniła mnie dopiero do zakupu po pierwszych pozytywnych relacjach z zakupu tutaj na forum.

Jakby coś było nie tak, dawno by już ktoś nagłośnił. Z resztą, sklep sprzedawał na outlecie te karty w różnym stanie, nawet była jakaś opisana, że wywala artefakty. Obstawiam, że ktoś wysłał na gwarancję, dali mu nowy egzemplarz, a zepsuty poszedl za grosze na handel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testował ktoś tę kartę w grach Blizzarda? Na początku wszystko ładnie śmigało, ale od jakiegoś czasu jak próbuję uruchomić czy Starcrafta II czy Heroes of the Storm mam właściwie 0 fpsów i gra nie chce się nawet załadować poza ekran ładowania. Testowałem w innych grach (Wasteland 3, Kingdom Come Deliverance, która na pewno jest dużo bardziej wymagająca) i zero problemów. Sterowniki mam aktualne no i jak pisałem wcześniej wszystko ładnie grało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, wszczebrzeszyn napisał:

Testował ktoś tę kartę w grach Blizzarda? Na początku wszystko ładnie śmigało, ale od jakiegoś czasu jak próbuję uruchomić czy Starcrafta II czy Heroes of the Storm mam właściwie 0 fpsów i gra nie chce się nawet załadować poza ekran ładowania. Testowałem w innych grach (Wasteland 3, Kingdom Come Deliverance, która na pewno jest dużo bardziej wymagająca) i zero problemów. Sterowniki mam aktualne no i jak pisałem wcześniej wszystko ładnie grało.

Diablo Ressurected działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, wszczebrzeszyn napisał:

w diablo 3 karta się nudzi zbija takty do 800 MHz 60% użycia 50W ale działa normalnie

zainstaluje HotS zaraz zobacze

[edit] HotS lepiej niż d3 chodzi. też zbija takty ale wszystko jest elegancko na ekstremalnych ustawieniach grafiki.

Edytowane przez Hasik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, Lameismyname napisał:

Jakby coś było nie tak, dawno by już ktoś nagłośnił. Z resztą, sklep sprzedawał na outlecie te karty w różnym stanie, nawet była jakaś opisana, że wywala artefakty. Obstawiam, że ktoś wysłał na gwarancję, dali mu nowy egzemplarz, a zepsuty poszedl za grosze na handel.

groszy to oni nie chcieli za niego tylko chyba ze 300zł...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, azurePL napisał:

groszy to oni nie chcieli za niego tylko chyba ze 300zł...

Może i masz rację. Zawsze można było wziąć mając w tyle głowy 14 dniowy zwrot - może akurat by się udało reanimować, np. wyszłoby, że kiepska sztuka i nie radzi sobie z fabrycznymi zegarami, które po obniżeniu działałyby stabilnie. Pełnowartościowe osiągi niewiele mniejsze od stockowego egzemplarza.
Miałem tak kiedyś z nowym radkiem 6770. Ale to tylko gdybanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo wszystko ryzykowny interes. 300zł to nie tak mało, a nie wiadomo co z tej karty się uda uzyskać.

Niedawno krążyła w necie historia, że ktoś kupił Ryzena 9 5900X za 3$ z wykrzywionymi pinami i procek działa dobrze. Za taką cenę to się można bawić w ryzyko i przywracanie do życia i ryzyko, ale cena w okolicach połowy wartości, to zbyt dużo wg mnie.

U nas Janusze to na uszkodzonym sprzęcie chcieli by zarobić lepiej niż na nowym. Na allegro ktoś chce sprzedać niedziałającego ryzena 3500 za 400zł, gdzie taniej sprawne chodzą. Zgrozo, przecież za 450zł można kupić nowego 5500 z gwarancją 3 letnią.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, grzesiek811 napisał:

Mimo wszystko ryzykowny interes. 300zł to nie tak mało, a nie wiadomo co z tej karty się uda uzyskać.

Niedawno krążyła w necie historia, że ktoś kupił Ryzena 9 5900X za 3$ z wykrzywionymi pinami i procek działa dobrze. Za taką cenę to się można bawić w ryzyko i przywracanie do życia i ryzyko, ale cena w okolicach połowy wartości, to zbyt dużo wg mnie.

U nas Janusze to na uszkodzonym sprzęcie chcieli by zarobić lepiej niż na nowym. Na allegro ktoś chce sprzedać niedziałającego ryzena 3500 za 400zł, gdzie taniej sprawne chodzą. Zgrozo, przecież za 450zł można kupić nowego 5500 z gwarancją 3 letnią.

Mnie i tak najbardziej śmieszą aukcje:

1. Część działała, poleżała na półce, nie mam jak sprawdzić, nie przyjmuję zwrotów.

2. Mam laptopa, nie mam jak sprawdzić czy sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Lameismyname napisał:

1. Część działała, poleżała na półce, nie mam jak sprawdzić, nie przyjmuję zwrotów.

Albo te z kartami powystawowymi....:rotfl:, sporo też nówek bez pudełek wyciąganych z gotowców, że o nówkach sztukach od lat nie produkowanych nie wspomnę.:E

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, B@nita napisał:

Albo te z kartami powystawowymi....:rotfl:, sporo też nówek bez pudełek wyciąganych z gotowców, że o nówkach sztukach od lat nie produkowanych nie wspomnę.:E

No z tymi powystawowymi to jakoś dziwnie to wygląda, nie wiem "co autor miał na myśli" skoro wcześniej karty z tej samej aukcji miały status "nowe" i ludzie zgłaszali je (wraz ze zdjęciami w foliach) jako nowe.
A co do nówek nieprodukowanych to na bazie mojego egzemplarza HP 5700XT mogę się domyślać, że to jakieś egzemplarze serwisowe - mój miał blokadę wgrywania vBIOSu + oryginalny bios od HP, który ma poblokowane opcje zmiany zegarów itd., także do kopania lipa, ponadto brak zaślepki czyli norma w oemach jeżeli chodzi o holder karty w zestawach HP OMEN. Czy jest tu jakieś drugie dno? Nie wiem... ja nie zauważyłem nic niepokojącego aby mieć jakieś wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, Lameismyname napisał:

No z tymi powystawowymi to jakoś dziwnie to wygląda, nie wiem "co autor miał na myśli" skoro wcześniej karty z tej samej aukcji miały status "nowe" i ludzie zgłaszali je (wraz ze zdjęciami w foliach) jako nowe.

Masz linki do tych wpisów z rzekomo nowymi i zdjęciami z tej aukcji ? Folie to można kupić w sklepie z foliami :), karty po przedmuchaniu nikt nie rozpozna, że kopała i będzie jak nówka, może na koniec zabezpieczył się by nie wprowadzać w błąd, że niby nówki. Może jednak ktoś się przyczepił?

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, B@nita napisał:

Masz linki do tych wpisów z rzekomo nowymi i zdjęciami z tej aukcji ? Folie to można kupić w sklepie z foliami :), karty po przedmuchaniu nikt nie rozpozna, że kopała i będzie jak nówka, może na koniec zabezpieczył się by nie wprowadzać w błąd, że niby nówki. Może jednak ktoś się przyczepił?

Na aukcji ASRocka 6700xt były komentarze ze zdjęciami, poza tym była wrzutka na pepperze do tej aukcji i tam też paru użytkowników wrzucało zdjęcia z tego co pamiętam. Możesz rzucić okiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Lameismyname napisał:

AD. 1 to akurat dziwne nie jest, u mnie jest kilka gratów, których nie ma jak sprawdzić i gdybym miał to ogłaszać to pewnie bym tak zrobił. Ostatnio wykopałem całego kompa na Abit KN9, 6800GT i nawet dysk jest... aż z ciekawości zorganizuję zasilacz i to uruchomię :D 

END OT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, Lameismyname napisał:

Na aukcji ASRocka 6700xt były komentarze ze zdjęciami, poza tym była wrzutka na pepperze do tej aukcji i tam też paru użytkowników wrzucało zdjęcia z tego co pamiętam. Możesz rzucić okiem.

Nie o tej aukcji pisałem. Poruszana była także w tym temacie. Pytałem o linki, a komentarze na aukcji allegro...:E.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, B@nita napisał:

Nie o tej aukcji pisałem. Poruszana była także w tym temacie. Pytałem o linki, a komentarze na aukcji allegro...:E.

A ja mówię o 6700XT ASRocka, który stał za 1888zł jako "nowy", a teraz stoi jako "powystawowy" i nie wiem "co autor miał na myśli".
A na tą drugą aukcję o której mówisz raz wszedłem i też nie wiem o co chodzi z "powystawowy", jeżeli jesteś zainteresowany możesz napisać do sklepu, dlaczego taki stan zgłaszają.
Ja mam RX5700XT i nie planuję upgrade w najbliższym czasie, bo na moje potrzeby styka z nawiązką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jeszcze sens kupowania tej 5600XT z A....o teraz tych resztek po 849? A większej kwoty na tą czy inną nie wydam, bo grywam okazjonalnie i być może dopiero za pół roku. Nie chcę też prądożernych kart. Czy lepiej poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym za nią tyle nie dał, ale z drugiej strony co w tych pieniądzach możesz kupić lepszego/porównywalnego...

U mnie odpukać karta działa, teraz z Ryśkiem 5600 dostała skrzydeł. Dla mnie do FHD więcej jak wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, keram7m napisał:

Jest jeszcze sens kupowania tej 5600XT z A....o teraz tych resztek po 849? A większej kwoty na tą czy inną nie wydam, bo grywam okazjonalnie i być może dopiero za pół roku. Nie chcę też prądożernych kart. Czy lepiej poczekać?

w sumie pytanie zasadnicze... co masz teraz do dyspozycji? jaką masz kartę i procka?

poczekać można spróbować na nowego 6600 w promce poniżej 1000 zł, ale to wróżenie w fusów czy taki będzie dostępny

Edytowane przez Hasik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Hasik napisał:

poczekać można spróbować na nowego 6600 w promce poniżej 1000 zł, ale to wróżenie w fusów czy taki będzie dostępny

Ostatnio był ale poszedł szybko za 999zł.-mało sztuk-ogólnie posucha

1 godzinę temu, keram7m napisał:

Mówili że ceny będą spadać bo łańcuchy dostaw ruszyły...nic podobnego
Poluj na używki z gwarancją za ok. 900zł.
Ewentualnie czasem ktoś z forum sprzedaje swoją sztukę
Zależy jeszcze w co grasz

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Del

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@B@nita
Dokopałem się na allegro co się zawiera w ich definicji powystawowy:
https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-oferty-przez-formularz/czym-jest-parametr-stan-ZGOKzRvrRcP\

Powystawowy – ta wartość określa produkt, który może nie mieć oryginalnego opakowania lub opakowania ochronnego. Może być w opakowaniu zastępczym lub opakowaniu oryginalnym, które nie jest zapieczętowane. Produkt określony jako Powystawowy może mieć niewielkie ślady użytkowania, ale jest w pełni sprawny i działa zgodnie z przeznaczeniem. Ma oryginalne lub nowe akcesoria.

Czyli równie dobrze karta może mieć np. tylko pudełko z przeciętymi fabrycznymi zaklejkami lub opakowanie zastępcze jak i w skrajnym wypadku być wymacana ze śladami montażu na śledziu czy też pci-e.
Szczerze równie dobrze mógłby być to egzemplarz po zwrocie (wpisuje się w powyższe) ale jednak "powystawowy" brzmi lepiej jak "po zwrocie".
Na tą chwilę mają ok. 20 kart w stanie "powystawowy": https://allegro.pl/uzytkownik/ASTG-PL/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?stan=powystawowe

Nie jestem w stanie wydedukować nic więcej logicznego... trzeba byłoby się kontaktować bezpośrednio ze sklepem, może by nas oświecili.
Ja tak jak wspomniałem, nie szukam nowej karty, więc nie mam powodów aby się dopytywać. Jakiś potencjalny zainteresowany mógłby się do nich odezwać i uzyskawszy odpowiedź podzielić się nią na forum rozwiewając wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...