Skocz do zawartości
Lameismyname

AsRock RX 5600 XT Challenger za 666zł

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Lameismyname napisał:

@B@nita
Dokopałem się na allegro co się zawiera w ich definicji powystawowy:
https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-oferty-przez-formularz/czym-jest-parametr-stan-ZGOKzRvrRcP\

Powystawowy – ta wartość określa produkt, który może nie mieć oryginalnego opakowania lub opakowania ochronnego. Może być w opakowaniu zastępczym lub opakowaniu oryginalnym, które nie jest zapieczętowane. Produkt określony jako Powystawowy może mieć niewielkie ślady użytkowania, ale jest w pełni sprawny i działa zgodnie z przeznaczeniem. Ma oryginalne lub nowe akcesoria.

Czyli równie dobrze karta może mieć np. tylko pudełko z przeciętymi fabrycznymi zaklejkami lub opakowanie zastępcze jak i w skrajnym wypadku być wymacana ze śladami montażu na śledziu czy też pci-e.
Szczerze równie dobrze mógłby być to egzemplarz po zwrocie (wpisuje się w powyższe) ale jednak "powystawowy" brzmi lepiej jak "po zwrocie".
Na tą chwilę mają ok. 20 kart w stanie "powystawowy": https://allegro.pl/uzytkownik/ASTG-PL/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?stan=powystawowe

Nie jestem w stanie wydedukować nic więcej logicznego... trzeba byłoby się kontaktować bezpośrednio ze sklepem, może by nas oświecili.
Ja tak jak wspomniałem, nie szukam nowej karty, więc nie mam powodów aby się dopytywać. Jakiś potencjalny zainteresowany mógłby się do nich odezwać i uzyskawszy odpowiedź podzielić się nią na forum rozwiewając wątpliwości.

Chyba nie tylko ja wyczuwam, że masz powiązania z tym sprzedawcą?:) Bronisz jak Częstochowy. Gdy tylko pojawia się cień wątpliwości, jesteś. :E

Edytowane przez B@nita
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam...może jakiś rabat da :D
A tak na serio to widzę CSI PC LAB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Określenie powystawowy i leżaki magazynowe to ulubione określenie na sprzedaż na allegro towarów z niewiadomego pochodzenia jako nowych.

Nie państwie się teraz nad tym konkretnym sklepem, a ogólne sprzedażą na allegro, bo wiem, że na allegro jest ten termin nadużywany w celu osiągnięcia korzyści.

Gwarancja jedynie sprzedawcy, albo żadna. Towar może być równie dobrze rzeczywiście nowy, z ekspozycji czy nawet refunrished.

Mi towar powystawowy kojarzy się z towarem z ekspozycji jak nazwa wskazuje. Elektronika na ekspozycji może być włączona przez czas otwarcia sklepu lub wyłączona. Taki telewizor z ekspozycji pewnie ma nakręconych więcej godzin niż inny używany.

Czy karta graficzna może być powystawowa? Jak dla mnie nie, bo tu nie ma co ją oglądać z zewnątrz. Albo jest nowa i nie pracowała albo używana, bo jak sklep używał jej np. do prezentacji to wg mnie jest używana.

Co do definicji powystawowy - może nosić ślady użytkowania. To zupełnie jak używany produkt, który też może nosić tylko niewielkie.slady użytkowania.

Edytowane przez grzesiek811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, powystawowy-używany. Termin jest nadużywany przez sprzedających pokoparkowy złom, podobnie jak rzekomo nowe tylko z rozbieranych gotowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieli kilka sporów pewnie, to zmienili z nowy na powystawowy

nie każdy co założył spór opisuje to na pepperze, na forach, wykopach itd. załatwili polubownie to koemnarza negatywnego też nie dostali..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, B@nita napisał:

Dokładnie, powystawowy-używany. Termin jest nadużywany przez sprzedających pokoparkowy złom, podobnie jak rzekomo nowe tylko z rozbieranych gotowców.

... albo moje "ulubione" sformułowanie: "karta/zasilacz/whatever pochodzi z demontażu" (sugestia, że niby nowa itd. a tak na prawdę, to może być demontaż z leasingowanego firmie kompa, który pracował przez rok czy dwa, karta oczywiście dobrze wymyta, ale tak na prawdę, to zwykła używka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kyle_PL napisał:

... albo moje "ulubione" sformułowanie: "karta/zasilacz/whatever pochodzi z demontażu" (sugestia, że niby nowa itd. a tak na prawdę, to może być demontaż z leasingowanego firmie kompa, który pracował przez rok czy dwa, karta oczywiście dobrze wymyta, ale tak na prawdę, to zwykła używka).

Dlatego w okresie "wyprzedaży" koparek, nie kupuje się od firm sprzedających duże ilości kart graficznych opisywane jak powyżej. Karta pochodzi, owszem, może rok, może dwa a może miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, azurePL napisał:

AD. 1 to akurat dziwne nie jest, u mnie jest kilka gratów, których nie ma jak sprawdzić i gdybym miał to ogłaszać to pewnie bym tak zrobił. Ostatnio wykopałem całego kompa na Abit KN9, 6800GT i nawet dysk jest... aż z ciekawości zorganizuję zasilacz i to uruchomię :D 

END OT.

Jak sprzedajesz coś bardziej wartościowego to sprawdzasz czy działa. Ja bym nigdy nie kupił czegoś sprzedanego jako stan nieznany, bo na 99,99% stan był znany i nie działa. No chyba, że za symboliczna wartość, to wtedy można ryzykować. Generalnie każdy uszkodzony przedmiot można sprzedać jako "nieznany".

Jak wiesz, że sprzęt ci wcześniej działał, to pewnie z nim wszystko OK, lepiej się umówić, że dasz tydzień na sprawdzenie i ewentualnie przyjąć zwrot i oddać kasę.

Niedawno widziałem aukcję uszkodzony procesor ryzen 3500, cena 400 zł, kupiony wcześniej jako stan nieznany. Co ciekawe też chce sprzedać z ceną z kosmosu jak za nowy.

Co do kart z koparek, był gdzieś test kart pokoparkowych i chodziły dobrze. Jak długo, tego nie wie nikt, tylko można wróżyć z fusów. Może 4 tygodnie, może 4 miesiące, a może 4 lata.

Edytowane przez grzesiek811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, B@nita napisał:

Chyba nie tylko ja wyczuwam, że masz powiązania z tym sprzedawcą?:) Bronisz jak Częstochowy. Gdy tylko pojawia się cień wątpliwości, jesteś. :E

Co Ty tak już 3-4 raz o tej Częstochowie. Jakieś relacje nawiązałeś z księdzem na pielgrzymce, że tak ochoczo wracasz wspomnieniami do tej miejscowości w walentynki? ?

Przytoczyłem suche fakty i przyznałem Ci rację, iż bynajmniej dziwne jest określanie kart z tej samej aukcji wcześniej jako "nowe" a potem zmiana na "powystawowe", podałem też konkretny przykład do którego się odwołuję oraz wyciągnąłem na pierwszy plan zestawienie 20 aukcji tego sklepu gdzie mają karty oznaczone jako "powystawowe". Nie widzę tu nigdzie obrony...
A mam za mało informacji aby powiedzieć coś więcej, dlatego lepiej aby wypowiedział się ktoś, kto kupił produkt opisany jako "powystawowy" lub kontaktował się w tej sprawie ze sklepem, aby podać jakieś konkrety, fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś po koparkowego rx 480 8gb za 440zł (ok. 2018), sprzedałem go w ostatnim szale za 1200zł za które kupiłem hd6850 na przeczekanie i rx 6600 xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, B@nita napisał:

Karta pochodzi, owszem, może rok, może dwa a może miesiąc.

A może 5 lat, a może dziesięć.... co to za argumenty? znowu wróciłeś do tego wątku i zawracasz ludziom głowę swoimi "mądrościami". Zlituj się, ile można...

Edytowane przez sert
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sert napisał:

A może 5 lat, a może dziesięć.... co to za argumenty? znowu wróciłeś do tego wątku i zawracasz ludziom głowę swoimi "mądrościami". Zlituj się, ile można...

Znowu te same dwa konta w tym temacie? Przypadek? :E Dobra, mniejsza z tym. Odniosłem się do jednego z wpisów.  Dyskusja tyczy hurtowych ilości "powystawowych" kart co jest fikcją, bo nie ma czegoś takiego. Widział ktoś więcej jak jedną, góra dwie karty z outletu, (czyli po zwrotach, po serwisowe lub zwyczajnie używane) w największych polskich sklepach typu x-kom, ME,MM ?? Nie, bo nie ma czegoś takiego. Hurtowe ilości jednakowych używek to zwyczajnie karty z rozbieranych koparek. I to nie są żadne mądrości tylko fakty. Jak ktoś tak sprzedaje to niech przynajmniej  ma odwagę napisać prawdę o pochodzeniu kart. Tak, by przynajmniej kupujący miał świadomość co kupuje.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kyle_PL napisał:

... albo moje "ulubione" sformułowanie: "karta/zasilacz/whatever pochodzi z demontażu" (sugestia, że niby nowa itd. a tak na prawdę, to może być demontaż z leasingowanego firmie kompa, który pracował przez rok czy dwa, karta oczywiście dobrze wymyta, ale tak na prawdę, to zwykła używka).

Akurat ja tak kupiłem wszystkie moje HDD od Seagate przeznaczone na backup. Dysk b. łatwo sprawdzić ile ma przebiegu i zawsze sprzedający mówił prawdę - dostawałem całkowicie nowy dysk (0 uruchomień, 0 godzin). Wybierałem tą opcję bo jak byłoby coś nie tak to w 14 dni zwracam na allegro, a takie z demontażu kosztowały w moim przypadku 50% ceny rynkowej. Inne podzespoły? Może cooler bym wziął, reszta niepewna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Lameismyname napisał:

 Jakieś relacje nawiązałeś z księdzem na pielgrzymce,

Ja i zbok w sukience....:rotfl: Prędzej diabła.:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko dlaczego wałkujecie temat kart powystawowych w wątku o nowej karcie 5600XT? Załóżcie, proponuję nowy swój wątek i tam snujcie swoje rozważania.

Moja karta 5600XT z tego wątku rozpoczęła 3 miesiąc bezawaryjnej pracy, oświadczam.

Edytowane przez sert
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, TwisteddJoker napisał:

moje HDD od Seagate przeznaczone na backup. Dysk b. łatwo sprawdzić ile ma przebiegu

akurat dyski HDD bardzo łątwo wyzerować cały smart, liczbę godzin , liczba cykli start/stop, stąd pełno aukcji z " nowymi " dyskami 500GB na aukcjach..

tak samo leżały setkami w rosyjskich wojskowych magazynach, jak te karty...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, B@nita napisał:

Jak ktoś tak sprzedaje to niech przynajmniej  ma odwagę napisać prawdę o pochodzeniu kart. Tak, by przynajmniej kupujący miał świadomość co kupuje.

Pytałem kiedyś o kartę gościa co z koparek sprzedawał na OLX, miał kilka czy kilkanaście sztuk jednego modelu w dobrej cenie, to mówił, że handlarz przyjedzie i bierze wszystko. Pewnie ten handlarz puści je na allegro już jako nie koparkowe, w wyższej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mimuszek napisał:

akurat dyski HDD bardzo łątwo wyzerować cały smart, liczbę godzin , liczba cykli start/stop, stąd pełno aukcji z " nowymi " dyskami 500GB na aukcjach..

tak samo leżały setkami w rosyjskich wojskowych magazynach, jak te karty...

Kupowałem zawsze u jednego sprzedającego. Nie wiem czy zerowałby tysiące dysków tylko po to by sprzedawać je za 50% ceny. Jeden który ma aktualnie 10 lat (też kupiony u niego) nadal bezawaryjny - robi jako zapas zapasu, bo zwykle backup przegrywam na nowy nośnik gdy poprzedni ma 5 lat (a w sumie dwa nowe, bo jeden zawsze losowo może paść).

A że du... tyłek mi już raz backup uratował jak pismo z urzędu przyszło - to dbam by był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, grzesiek811 napisał:

Jak sprzedajesz coś bardziej wartościowego to sprawdzasz czy działa. Ja bym nigdy nie kupił czegoś sprzedanego jako stan nieznany, bo na 99,99% stan był znany i nie działa. No chyba, że za symboliczna wartość, to wtedy można ryzykować. Generalnie każdy uszkodzony przedmiot można sprzedać jako "nieznany".

Jak wiesz, że sprzęt ci wcześniej działał, to pewnie z nim wszystko OK, lepiej się umówić, że dasz tydzień na sprawdzenie i ewentualnie przyjąć zwrot i oddać kasę.

Niedawno widziałem aukcję uszkodzony procesor ryzen 3500, cena 400 zł, kupiony wcześniej jako stan nieznany. Co ciekawe też chce sprzedać z ceną z kosmosu jak za nowy.

Co do kart z koparek, był gdzieś test kart pokoparkowych i chodziły dobrze. Jak długo, tego nie wie nikt, tylko można wróżyć z fusów. Może 4 tygodnie, może 4 miesiące, a może 4 lata.

Czytaj ze zrozumieniem co napisałem - jak nie mam jak przetestować to jak to przetestuję?

Nevermind. Szkoda offtopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, B@nita napisał:

Znowu te same dwa konta w tym temacie? Przypadek? :E Dobra, mniejsza z tym. Odniosłem się do jednego z wpisów.  Dyskusja tyczy hurtowych ilości "powystawowych" kart co jest fikcją, bo nie ma czegoś takiego. Widział ktoś więcej jak jedną, góra dwie karty z outletu, (czyli po zwrotach, po serwisowe lub zwyczajnie używane) w największych polskich sklepach typu x-kom, ME,MM ?? Nie, bo nie ma czegoś takiego. Hurtowe ilości jednakowych używek to zwyczajnie karty z rozbieranych koparek. I to nie są żadne mądrości tylko fakty. Jak ktoś tak sprzedaje to niech przynajmniej  ma odwagę napisać prawdę o pochodzeniu kart. Tak, by przynajmniej kupujący miał świadomość co kupuje.

Przychodzisz do mojego tematu, gdzie od samego początku się udzielam, tak z resztą jak kolega @sert który był pionierem jeżeli chodzi o praktykę z tą kartą i dziwisz się, że się wypowiadamy. Normalnie szok i niedowierzanie.
Zaspoiluję Ci: Święty Mikołaj nie istnieje, a w sklepie mięsnym można kupić mięso ?

Proponuję absolutnie skończyć z offtopic'iem nt. kart powystawowych i kart pokoparkowych, bo tytułowy ASRock RX 5600(XT) nie ma z jednym ani z drugim nic wspólnego, a ciągnięcie tematu w tą stronę tylko wprowadza w błąd czytających wątek.
Nawet zakładając czysto teoretycznie, że masz rację... że jakieś inne karty sprzedają używane, to nadal nie ma nic wspólnego z tematem... a dodatkowo aby to wykazać kup, sprawdź, potwierdź lub zdementuj, zwróć - po co prowadzić jałowe i czysto teoretyczne wywody? Może zaczniemy rozmawiać o życiu pozagrobowym albo o religii? Każdy rzuci swoją teorią i napisze wypracowanie nt. "jego punktu widzenia" i spotkamy się nigdzie, bo każdy będzie myślał, iż ma rację ? Aha i w tym przypadku nie zadziała Twój wcześniejszy argument "mam lepsze GPU więc nie będę brał gorszego na sprawdzenie" - aż 20 pozycji "powystawowych" z których część przegoni wydajnościowo Twojego 3060ti.

A nawet jeśli sprzedawca ma jakiś towar używany, czy nie może też jednocześnie sprzedawać innego nowego? Odkrycie ameryki ?
I nie zrozum mnie źle, sam chciałbym wiedzieć przed zakupem czy towar jest: nowy/używany/regenerowany/uszkodzony. Tak po prostu, bez zamotanych 14 określeń "stanu" wymyślonych przez allegro, gdzie niektóre to żywcem nazwanie "używki" w inny sposób. Nawet na ebayu wyrobili się w 7 stanach, ale oczywiście "Polak potrafi".

A tak jako ciekawostka:
RX 5600 XT "po zwrocie" z X-KOM: https://allegro.pl/oferta/outlet-msi-radeon-rx-5600-xt-gaming-x-6gb-gddr6-13128347925
RX 5700 XT "po zwrocie" z X-KOM: https://allegro.pl/oferta/outlet-asus-radeon-rx-5700-xt-rog-strix-oc-8gb-13214402204
RX 5700 XT "po zwrocie" z outletu ALLEGRO: https://allegro.pl/oferta/outlet-karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-5700-xt-12906257913
RX 5700 XT "powystawowy" z GER-POL: https://allegro.pl/oferta/xfx-radeon-rx-5700-xt-triple-dissipation-8gb-gddr6-12572053167

"Łolaboga na pewno kopały, przecież tych kart nie produkują, pokoparkowy szrot, na pewno używane, azjata umył karcherem i przetarł szczoteczką, pamięci zaraz padną, pasta kamień, odbarwienia na PCB, na pewno rdzeń malowany pędzlem, a memki przetarte pastą do butów dla niepoznaki itd. itd." ???

8 godzin temu, B@nita napisał:

Ja i zbok w sukience....:rotfl: Prędzej diabła.:E

No no no, coś może być na rzeczy :D :D

Moderacja pewnie rzuci okiem na ten ogólny offtopic kolegów od teorii spiskowych i zrobi czystkę. Sam ze swojej strony chciałbym serdecznie przeprosić jeżeli gdzieś za bardzo odbiegłem od tematu. Peace ✌️

Edytowane przez Lameismyname
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5600XT droższy niż 5700XT.

Ale to pojedyncze sztuki a nie duże ilości.

Ger-pol to też dziwny sklep ze sprzętem niewiadomego pochodzenia. Kiedyś sprzedawali nie w pełni sprawne karty tv sat, bo miałem chyba dwie, obie z problemami.

Edytowane przez grzesiek811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Lameismyname napisał:

A tak jako ciekawostka:
RX 5600 XT "po zwrocie" z X-KOM: https://allegro.pl/oferta/outlet-msi-radeon-rx-5600-xt-gaming-x-6gb-gddr6-13128347925
RX 5700 XT "po zwrocie" z X-KOM: https://allegro.pl/oferta/outlet-asus-radeon-rx-5700-xt-rog-strix-oc-8gb-13214402204
RX 5700 XT "po zwrocie" z outletu ALLEGRO: https://allegro.pl/oferta/outlet-karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-5700-xt-12906257913
RX 5700 XT "powystawowy" z GER-POL: https://allegro.pl/oferta/xfx-radeon-rx-5700-xt-triple-dissipation-8gb-gddr6-12572053167

"Łolaboga na pewno kopały, przecież tych kart nie produkują, pokoparkowy szrot

Miałem nie śmiecić ale sam prowokujesz, a zrozumiałeś co napisałem?  To są POJEWDYŃCZE sztuki a nie kontenery, więc nie ma tu nic nienormalnego.

Generalnie to sam śmiecisz w tym "swoim" temacie.

 

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-kom jest ok, ale Ger-pol to sklep sprzedający złom komputerowy. Miałem z nimi niezbyt dobre doświadczenia i w życiu bym u nich nie kupił powystawowej karty za 3000 zł. W przypadku tego sklepu bardzo prawdopodobne jest stwierdzenie:

13 godzin temu, Lameismyname napisał:

Łolaboga na pewno kopały, przecież tych kart nie produkują, pokoparkowy szrot, na pewno używane

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, B@nita napisał:

 To są POJEWDYŃCZE sztuki a nie kontenery, więc nie ma tu nic nienormalnego.

 

Tak poza tematem...
Skąd Xkom ma takie karty i kto je kupi w tych cenach?:boink::hmm:
ps.
Stare emotki są najlepsze :D
 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...