Skocz do zawartości
DyndaS

Xiaomi Mi 2K Gaming Monitor 27EU IPS 1440p 165Hz - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnimi czasy monitor można dostać na promocjach nawet poniżej 1000 zł. Jeszcze jakiś czas temu cena była dużo wyższa.

27" 1440p IPS 165Hz z "HDR".

Zastanawia mnie w ogóle jaka tam matryca siedzi i ogólnie jak ten ekran się ma do innych w budżecie do 1500 zł

Co sądzicie o tym monitorze? Macie jakieś porównanie z innymi modelami?

Cena wiadomo, wydaje się atrakcyjna, ale czy na pewno?

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt?
Monitor na rynku już trochę jest. Początkowo cena była powyżej 2k PLN. Jednak ceny spadły, a w promocjach ostatnimi czasy wydaje się być mega okazją, bo często trafia się po 899 czy też 999 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 znajomych co maja ten monitor, wzieli jak byl w promo za 1099zl. Jeden i drugi zadowolony , jeden to niedzielny gracz , drugi ostro cisnie pare tytulow multiplayer. Co prawda oni nie z tych co sprawdzali np blb czy ips glow. Po prostu podlaczyli i korzystaja . Mowili ze za ta kase super. Ja go widzialem fizycznie ale nieodpalonego ale wydawal sie fajnie zrobiony , dopasowany , i ma mala podstawe. Zapytaj na privie @krzysztoflosinski on tez niedawno kupil ten monitor wiec cos wiecej Ci powie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, naczelnik5 napisał:

Mam 2 znajomych co maja ten monitor, wzieli jak byl w promo za 1099zl. Jeden i drugi zadowolony , jeden to niedzielny gracz , drugi ostro cisnie pare tytulow multiplayer. Co prawda oni nie z tych co sprawdzali np blb czy ips glow. Po prostu podlaczyli i korzystaja . Mowili ze za ta kase super. Ja go widzialem fizycznie ale nieodpalonego ale wydawal sie fajnie zrobiony , dopasowany , i ma mala podstawe. Zapytaj na privie @krzysztoflosinski on tez niedawno kupil ten monitor wiec cos wiecej Ci powie

No to może właśnie owego @krzysztoflosinski warto tutaj wywołać do tablicy :P

11 minut temu, Keken napisał:

Znowu w promocji jak widać za 899 zł. Wydaje się to mega okazją, lecz właśnie liczyłem, że ktoś dużo bardziej zaawansowany się wypowie w temacie matrycy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, DyndaS napisał:

No to może właśnie owego @krzysztoflosinski warto tutaj wywołać do tablicy :P

Znowu w promocji jak widać za 899 zł. Wydaje się to mega okazją, lecz właśnie liczyłem, że ktoś dużo bardziej zaawansowany się wypowie w temacie matrycy itp.

Fajny,ma wszystkie potrzebne rzeczy aczkolwiek gsync compatible ma swoje wady przez co czasem w menu gry czy cos może ci migać gra. Ale nie ze tak mocno,po prostu jest takie odczucie.

I kolory na ips jednak trochę inaczej wyglądają niz na moim tv. Ale jeżeli masz dobrą kartę graficzną to możesz sporo pewnie z niego wyciągnąć 

 

Promka kosmiczna az człowiekowi żal teraz ze dal 5 stow więcej myśląc ze bardziej nie obniża.. pech to pech

Edytowane przez krzysztoflosinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysztoflosinski 

Czy orientujesz się jak z minimalną jasnością tego monitora to wygląda? Wiem z doświadczenia, że wiele monitorów nie jest w stanie nisko z tym zejść i wypala w nocy oczy. Acery jedynie z tych które miałem nie mają z tym problemu.

Nie wiem czy masz porównanie z innymi monitorami.

 

 

Obecnie używam Acer Nitro XV272UP, a szukam czegoś dla rodziców, ale gdyby jakimś trafem okazał się lepszy, to nie wykluczam podmiany. Liczyłem od dawna na fajną promkę na Acer Nitro VG270UBMIIPX (75Hz), ale nawet teraz w promocji w x-kom jest za 999 zł (normalnie 1049) co jest jakimś nieporozumieniem. Ten monitor od ponad 3 lat trzyma cenę z premiery.

Zresztą ten Xiaomi biorąc pod uwagę ostatnie systematyczne promocje, wydaje się być najtańszym monitorem IPS 1440p +75Hz. Chociaż mam wrażenie, że to jest typowe wypychanie stanów magazynowych, bo zalega tego dużo, a potencjalnie ma wyjść coś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten monitor, kupiony tylko dlatego, żeby w końcu przejść na 1440p, a, ze był za 899zł to wziąłem. Nie mogę nic napisać, po prostu monitor i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DyndaS napisał:

@krzysztoflosinski 

Czy orientujesz się jak z minimalną jasnością tego monitora to wygląda? Wiem z doświadczenia, że wiele monitorów nie jest w stanie nisko z tym zejść i wypala w nocy oczy. Acery jedynie z tych które miałem nie mają z tym problemu.

Nie wiem czy masz porównanie z innymi monitorami.

 

 

Obecnie używam Acer Nitro XV272UP, a szukam czegoś dla rodziców, ale gdyby jakimś trafem okazał się lepszy, to nie wykluczam podmiany. Liczyłem od dawna na fajną promkę na Acer Nitro VG270UBMIIPX (75Hz), ale nawet teraz w promocji w x-kom jest za 999 zł (normalnie 1049) co jest jakimś nieporozumieniem. Ten monitor od ponad 3 lat trzyma cenę z premiery.

Zresztą ten Xiaomi biorąc pod uwagę ostatnie systematyczne promocje, wydaje się być najtańszym monitorem IPS 1440p +75Hz. Chociaż mam wrażenie, że to jest typowe wypychanie stanów magazynowych, bo zalega tego dużo, a potencjalnie ma wyjść coś nowego.

Nie mam porównania ale jakoś jak gram wieczorem to mi nie przeszkadza jasność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor był ponownie dziś w promocji za 899 zł, lecz tym razem sklepie Mi-Home.

Także będą to częste promocje w najbliższym czasie aż pozbędą się wszystkiego z magazynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem moje 2 sztuki (jedna awaryjnie jeszcze czeka na odbiór).

Na ten moment rozpakowana jedna sztuka.

Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, lecz zawsze jest jakieś ale. Raczej będę go oceniał pod kątem jego standardowej ceny niż promocyjnej. 

Monitor wizualnie jest bardzo stonowany, ale to akurat plus. Same materiały też wyglądają fajnie, ale... Plastik z tyłu jest matowy, lecz ogólnie wydaje się cienki i tandetny. Pytanie też czy z czasem nie będą się pojawiać na nim z łatwością zarysowania. Akurat tutaj jestem trochę zawiedziony.

Samo spasowanie ramki jest bardzo dobre, lecz zastanawiają mnie takie dziwne kreski na górnej i prawej krawędzi samej matrycy. Nie rozumiem też trochę jednej rzeczy, a mianowicie dlaczego zewnętrzna ramka nie została poprowadzona do końca, a została zostawiona taka dziura dookoła. Zawsze jakieś dodatkowe utrudnienie przy czyszczeniu z kurzu, a wygląda też to dziwnie.

Postawa to kawał solidnej blachy z podklejonymi podłużnymi gumami. Krawędzi ostrych brak, lecz jednak monitor po biurku przestawiałbym ostrożnie.

Monitor pod kątem matrycy i podświetlenia przetestuję jakoś na dniach.

Karta kalibracyjna, lecz tej podobno średnio można ufać

6ksssQA.jpg

zRlam7m.jpg

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sztuka z 09.2021 wstępnie przetestowana. Porównuję go do Acer XV272UP. 

Kabel DP bez zaczepów (plus? minus?) o długości 1,5m co jest dobrą wartością. Kabel zasilający mógłby być minimalnie dłuższy.

Kolory dużo bardziej żywe, bo mój acer na panelu innoluxa ma je jakby trochę wyprane, lecz mu by się przydała na pewno kalibracja. Natomiast xiaomi ma słabe kąty widzenia jak na IPS. Mi 2k z tego co mi się udało wyczytać jest prawdopodobnie na matrycy AUO M270DAN02.B. 

Nie ma typowego też  cloudingu co jest zaskakujące. IPS glow zdaje się być minimalnie większy

Cewki... jakie cewki? Xiaomi rozwiązało temat równie dobrze co acer pod tym względem. Nic nie słychać.

Monitor co jest dużym zaskoczeniem jest dużo jaśniejszy niż mój obecny, ale i o dziwo potrafi zejść też sporo niżej jeśli chodzi o minimalną jasność.

BLB w mojej sztuce minimalne i w zupełności akceptowalne. Żadnych bardzo jasnych przebijających punktów.

 

Wstępnie nie dostrzegłem też żadnych problemów z pixelami, aż się trochę wygrzał i postanowił wysrać jednego zielonego pixela na dole ekranu co jest widoczne na czarnym tle :E

 

Monitor mnie bardzo pozytywnie zaskoczył ogółem, ale zdecydowanie rozczarował tymi kątami widzenia.

 

Dobrze, że mam jeszcze jedną sztukę na sprawdzenie i możliwość odbioru kolejnej. Paraolimpiady ciąg dalszy 8:E

 

Któraś sztuka na pewno zostanie, bo monitor i tak dla rodziców finalnie pójdzie. Mi się raczej mojego acera zmieniać nie będzie opłacało. Ale jeszcze sobie przemyślę.

 

Przy niższych stopniach podświetlenia biel mocno żółknie, bardziej niż na acer przy porównywalnej jasności. 

 

Edit.

Kolejna sztuka. Nieduże BLB w prawym dolnym rogu na akceptowalnym poziomie. Problemów z pixelami na ten moment brak, ale czas pokaże czy czegoś jeszcze nie wywali.

Jedno jest pewne... poniżej 1k, a w moim przypadku 899 zł nic lepszego zdecydowanie nie dostaniecie. Realnie bym wycenił wartość na 1300-1500 zł. Także jak tylko pojawi się promocja, to łykać i się nie zastanawiać :P

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DyndaS Też masz czarne ramki po bokach i górze monitora? Bo w sumie wczoraj je zauważyłem i zastanawiam, się czy cos ze skalowaniem mam nie tak, czy to po prostu wewnętrzne ramki matrycy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, srakalak123 napisał:

@DyndaS Też masz czarne ramki po bokach i górze monitora? Bo w sumie wczoraj je zauważyłem i zastanawiam, się czy cos ze skalowaniem mam nie tak, czy to po prostu wewnętrzne ramki matrycy

Pierwszy monitor od bardzo dawna? :E

Te ultra cienkie ramki to zwykły marketing. Zawsze tak to wygląda, ale xiaomi i tak ma te czarne paski wąskie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DyndaS Wlasnie zmienilem swoja wysłużoną TN-ke starą i myślałem, że coś nie tak z nim jest, dzieki za rozwianie wątpliwości:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu rozważałem zmianę starutkiego już Della 2007WFP. Założeniem było 27 cali 1440p IPS, choć przez chwilę zastanawiałem się nad 28 cali 4k, ewentualnie 34 cale UWQHD - skoro dell pociągnął tyle lat i paść nie chce, to nowego monitora pewnie też zbyt szybko nie zmienię, o ile sam nie padnie. No i zdecydowałem się na zakup tego xiaomi. Przyznam, że do jego wyboru skłoniła mnie głównie cena i całkiem pozytywne opinie - udało się go ustrzelić za te 900 zł, więc szkoda było nie skorzystać i zaspokoić ciekawość. Na 28 cali 4k czy 34 cali UWQHD musiałbym szykować okolice 2 tys., a aż takiego ciśnienia nie było - choć przyznam, że takie 34 cali UWQHD jest dosyć kuszące, bo wypełniłoby mi całe dostępne miejsce na ekran.

Póki co monitor wydaje się całkiem ok - nie dopatrzyłem się martwych pikseli. Do wad IPS jestem przyzwyczajony, ale w moim egzemplarzu nie ma raczej tragedii. Od początku lecę na trybie sRGB i nie zajmowałem się dalszym jego ustawianiem poza jasnością - tę mam ustawioną na 20. Obsługa czterema przyciskami jest beznadziejna. Miałem okazję działać przez chwilę na Gigabyte'ach M27Q P oraz M28U i uważam, że dżojstiki w tych monitorach to świetna sprawa. Co ciekawe, ten xiaomi lepiej radzi sobie z gradientami od M27Q P. W tym drugim niestety można się było dopatrzeć bandingu. Na minus w xiaomi muszę zaliczyć prędkość matrycy. Chodzi mi tutaj głównie o to, że w trakcie przewijania stron z tekstem (czarny tekst i białe tło) można zauważyć minimalną jakby magentową/fioletową poświatę za tekstem (na szarym tle chyba nawet bardziej jest to widoczne) - czas rekacji mam ustawiony na "fast", ale manipulacja tym ustawieniem niewiele w sumie pomaga. Na szybko można sobie sprawdzić to w tym teście - UFO Test: Vertical Scrolling Text (testufo.com). Widać, że przewijany tekst zatraca swój czarny kolor. Wydaje mi się, że gigabyte'y zachowywały się pod tym względem zdecydowanie lepiej, bo nie przypominam sobie, żebym zwrócił uwagę na ten aspekt. Wkurzający jest również komunikat o przejściu w stan czuwania po 3 minutach - kto to wymyślił? Podstawa na plus - jej kształt lepiej mi pasuje niż w M27Q P. Ale chcąc obrócić monitor, to muszę ją przytrzymać. Jeżeli monitor finalnie u mnie zostanie, to prawdopodobnie zawieszę go na uchwycie z ramieniem. Porty USB mogli już dać z pozostałymi złączami, a tak to są umiejscowione nieco z boku od czapy z odstającymi wtykami np. od klawiatury czy myszki...

Tak czy inaczej, patrząc na kwotę zakupu 900 zł, jest całkiem nieźle. W normalnej cenie myślę, że nie warto, gdyż poniżej 1500 zł na promocjach można już było kupić w/w gigabyte'a M27Q P, a w okolicach 1500 zł są także inne, równie ciekawe monitory.

Edytowane przez brh150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor w cenie 900 to super okazja i tu nawet nie ma co się zastanawiać. Jest wart zdecydowanie więcej. Aczkolwiek przy budżecie 1500 zł to już jest zdecydowanie w czym wybierać, lecz ten monitor imo gdzieś w tą wartość się wpisuje.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...